Výmena vrecúškových aktivít II

sykorka27
13. sep 2012

Ahojte, mali by ste záujem o druhé kolo výmenných vrecúškových aktivít - montessori?
Počas septembra by sme mohli urobiť jednu skupinku a rozhodnúť sa čo by sme robili. Počas októbra a novebra by sme si mohli urobiť výmenu.

sykorka27
autor
1. okt 2012

Na zopakovnanie aktivity na ktoré sa môžete tešiť doma:
časti tela včielka, šnurovací obrázok, Z kola von - fazuľky, matematika, modré trojuholníky, skladačka z filcu: domček, auto,žabka, paličkové geometrické tvary, magnetická hra - nájdi cestu, nanuky, tieňové pexeso, zvukové pexeso, matematické kartičky, kartičky zvieratká, drevené pexeso.
Soso, mrkvicke, bodka - ešte musia napísať čo urobia.

blumka
1. okt 2012

tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa

sykorka27
autor
1. okt 2012

BABY - čo som Vás nezaradila do zoznamu.☹ Veľmi sa ospravedňujem. Je nás už dosť.
Niektoré ste váhali, a uprednostila som tie, čo boli na 100% isté. Najprv to išlo veľmi zle, lebo o tom dievčatá nevedia, alebo to bolo umiestnené na zlej stránke.
A teraz sa to tak rozbehlo, že som to musela zastaviť. JE MI TO ĽÚTO. Možno na budúce sa znova stretneme keď budeme o 1/2r., 1 rok robiť zase niečo iné pre naše už staršie deti.
🙂

pusinqa
1. okt 2012

@sykorka27 aký je teda konečný počet tých 17? chcem dnes vybehnúť kocky nakúpiť nech viem koľko

sykorka27
autor
1. okt 2012

áno 17. Ale nemám od troch dievčat adresy. Tak keď neodpíšu už mám náhradníčku 🙂
Berme 17 celkom spolu.
Čiže ideme robiť aktivity 16 + 1 vlastný pre seba ak chcete. 🙂

soso
1. okt 2012

@sykorka27 dakujem za zaradenie do zoznamu🙂 tesim sa velmi uz na aktivitky🙂
@zuzzka1 dakujem krasne za SK verziu duhy🙂

tak ja by som mohla spravit bud snehuliaka z filcu s jednotlivymi castami, ktore mozu deticky potom ukladat a tvorit tak snehuliaka - coskoro to bude aktualna tema

alebo som este nasla nieco z prirody "od semienka k rastlinke", ulohou je zoradit rast rastlinky v spravnom poradi, karticky by som vyfarbila, zalaminovala, vystrihla a deticky by museli karticky v spravnom poradi zlozit (ak zozeniem, tak by som tam na kazdu kocku nalepila aj suchy zips, aby im to pekne drzalo po prilozeni...

cakam teda Vase navrhy o co by bol zaujem🙂 snehuliak alebo rastlinka?

soso
1. okt 2012

@mrkvicke ano, mam zaujem o farebne cestoviny🙂

blumka
1. okt 2012

@soso ja som za rastlinku...snehuliacik je tiez mily, ale uz je tu podobna aktivitka so zabkou..a rastlinky su super 😉 😉
@mrkvicke farebne cestoviny su super
@sykorka27 mas moj obdiv ze si sa dala na organizaciu...dakujem 😉

zajtra idem do lekarne, kupim palicky a pustim sa do vyroby... 😉

sykorka27
autor
1. okt 2012

@soso Snehuliak sa mi veľmi páči ale už máme autíčko a domček na podobnom princípe. Kartičky rastlinky ešte nemáme. Ja sa priklanám k rastlinke.

hannah78
1. okt 2012

@soso aj ja som za rastlinku 🙂

soso
1. okt 2012

tak bude rastlinka🙂

sykorka27
autor
1. okt 2012

Potrebujem ešte jednu adresu a všetko Vám to pošlem do emailu. Môžete kupovať materiál a začať pomaly robiť.
Pre zopakovanie: potrebujete urobiť 16 aktivít pre ostatné + 1 ks pre seba ak ešte nemáte. 🙂

sykorka27
autor
1. okt 2012

Prosím Vás ešte o návrhy alebo o odsúhlasenie:
doba výroby: do konca oktobra 2012. Keď niekto nebude stíhať tak nech dá prosím všetkým vedieť.
posielanie: keď to mám hotové, priebežne
pošta: obyčajne. Prípadne keď je to krehkejší materiál možno bubliková obálka alebo vložiť do bublinkového sáčku.
Ak niekto sa bojí, môže aj doporučene. Nechám to na zváženie.
Dáme to do tých zatvárateľných potravinových sáčkoch? Alebo si to spraví každá doma sama ak bude chcieť? Viem že sa to volá výmenné vrecúškové aktivity, ale môžeme to nazvať aj výmenné obálky 🙂 Len aby sme sa zjednotili, lebo je to finančná položka navyše.

sykorka27
autor
1. okt 2012

Ešte jeden návrh na posielanie balíčkov. Tak to bolo robené v čechách: Citácia:
Kazda mamicka poslala vsetkych svojich 17 kusov hlavnej organizatorke (alebo niekomu, kto by to chcel robit). Hlavna organizatorka potom vsetko povyberala, roztriedila a zaslala kompletny balik vsetkym 17 mamickam. Postovne + "drobne za namahu" boli zaslane bud na ucet alebo prilozene v mamickovskych balikoch.

blumka
1. okt 2012

@sykorka27 mne viac vyhovuje ze budem dostavat balicky postupne 😉 aspon sa deti s nimi vyhraju postupne.

mima1311
1. okt 2012

@sykorka27 hm , to znie zaujimavo , vyslo by to postovne asi lacnejsie , ved ked zoberieme ze posleme 16 x po 60 centov , to je 9,60 eura ...a keby ze poslem vybranej osobe vsetko v balicku za 2,20 , prilozim 2,20 aby to mohla ona poslat , tak je to len polovica usetrene , platim 4,40 + teda daky tringelt 😉

sykorka27
autor
1. okt 2012

Postupne dostávať balíčky - je v tom napatie.
Keď dostanem všetko naraz - možno väčšia istota že to príde. Len bude treba pozhánať nejakú krabicu, zabaliť a poslať. Vianoce v novembri? 🙂
Tarify poštovného nepoznám a nemám ani predstavu koľko by stálo poslanie balíčka. Koľko tak môže vážiť?
Soso navrhla aby sme sa dievčatá z BA a okolia stretli a niekde si to predali. Ale zorganizovať stretnutie X báb s povinosťami je tiež niekedy ťažké. A tie z diaľky by boli ochudobnené - v nevýhode.

blumka
1. okt 2012

@sykorka27 ano, prave to napatie sa mi paci..ze kazdy den cakam ci nieco pride..
ale ja sa prisposobim vascine 😉

mrkvicke
1. okt 2012

ja by som bola za zberny balik, pride mi to bezpecnejsie - aj co sa tyka znicenia ale aj dorucenia
K postovnemu bude treba prirat este aj obalky, bublinkove vyjdu celkom dost - ak sa to da vsetko do balika, vystelie sa to novinami, je mensia sanca, ze sa obsah znici.
@mima1311 urcite vyjde postovne lacnejsie - za balik do 5 kg je postovne 2,50 eur,
Otazka je ci by bol niekto ochotny to spravit?

hannah78
1. okt 2012

mne sa viac paci posielanie priebezne je v tom viac napätia 🙂

mima1311
1. okt 2012

@mrkvicke ano , aj ja si myslim , podstatne by to bolo lacnejsie - co teda u mna zial dost zavazi a hlavne bezpecnejsie ....ku vsetkemu napriklad , my sme na dedine ,cize posta cca 7 km od nas , bud uzakazdym chodit autom , lebo nam postarky nic väcsie nedonesu , alebo slapat pesi , lebo mm robi rozne a nie vzdy by som stihla postu , ked som byvala v meste , bolo to podstatne jednoduchsie , zasla som si kedy som chcela ...takto ku kazdej obalke sa mi cena navysi minimalne o 1,20 eura bus tam a spät x 16 uz je pekna suma ....no ale sme tu viacere , tak nech sa ozvu aj ostatne ....

pusinqa
1. okt 2012

no mne by sa páčil aj ten zberný balík fakt to výjde lacnejšie, mne by to vyhovovalo

dudri
1. okt 2012

ja som za zberny balik.
som z BA , mozeme sa stretnut s Bratislavčankami -dokopy- v meste len dopoludnie.

lucosko
2. okt 2012

@soso mne sa paci snehuliak 🙂

lucosko
2. okt 2012

Dievcata, ja som zasa za to, aby si to poslal kazdy sam. Chapem komplikovanost na nasich dedinach, ale mne to tu drzia na poste tusim 14dni. Takze staci ak sa 1-2x zastavim pre vsetko na poste. Radsej navrhujem, aby sme si ujednotili jeden termin odosielania, teda kazdy by to poslat napr. 30.10. Nie skor ani neskor. Ja myslim, ze nie je fyzicky mozne, aby 1dievca pobalilo 17 balikov - 17 balikov vyzdvihlo na poste, zohnalo krabice, papiere na prebal, napisalo adresy a hlavne odnieslo 17krabic na postu, kde vieme ako to dlho vsetko trva... A cena urcite nebude len 2,50e. Kto jej zaplati cas a benzin? Minule to myslim prebehlo v poriadku, nie? 🙂

nelinka79
2. okt 2012

@sykorka27 ahojte chcela by som sa pridat .. mozes mi prosim poslat zoznam kto co vyraba a pripadne ked by som nieco nasla nieco zaujimave by som sa pridala ... dakujem

soso
2. okt 2012

@lucosko snehuliaka asi teda nabuduce, 3 kocky hlasovali za rastlinku a jenpravda, ze podobne aktivitky ako snehuliak uz su🙂
ja som za to, aby kazda poslala v priebehu oktobra, vtedy, ked to bude mat nachystane, poslala kazdej z nas balicek. Ja budem cakat az sa mi zozbieraju doporucenky a na dva, mozno tri krat pojdem na postu. Vacsinou to asi budu A4 obalky, na dedinke sa mozno da dohodnut s postarkou, nech to prinesie, ak budete v case jej dorucenia doma. Posielame obycajne, takze komu sa to zmesti do schranky, nemal by byt az taky problem🙂

Pekny den, caute🙂

sykorka27
autor
2. okt 2012

@nelinka79 bohužial už sa nás nazbieralo dostatočné množstvo.
Mám už nápad na ďalšiu aktivitu, tak možno neskôr do druhého kola sa pridáš aj ty keď ťa to zaujme.
Mrzí ma to.

nelinka79
2. okt 2012

tak ked budete robit nabuduce dajte mi prosim vediet ...

sykorka27
autor
2. okt 2012

5 - je za samostatné posielanie
4 - za spoločné

Z hľadiska náročnosti na poslanie je samostatné posielanie lacnejšie. Keby ste súhlasili, tak aktivitu by sme dali iba do obálky a poslali obyčajne.
Keď by sme zozbierali všetky, a poslali spolu. Treba už krabicu - toto vidím problém. Doma nemám krabice napr. od topánok a íst zhánať 16ks. Iba keď by ste mi Vaše balíčky poslali v takej krabici. Zabaliť nie je problem, previazať a poslať.
Otázne je či ešte dávať aktivity do tých priesvitných sáčkoch. - ďalší náklad. Ja mám doma sačky, tak keď idem na cestu, dám každú aktivitu do sačku. Ale ináč ich mám v plastovej krabičke od paradajok na poličke.
K cene poštovného sa neviem vyjadriť.
Ja som za posielane samostatne.