Laparoskopia a kúpele Lúčky

stopkova
31. jan 2011

ahojte vsetky buduce mamicky a mamicky som tu nova a chcem sa vas opytat ci mate niekto skusenosti s kupelmi lucky po laparoskopii .V marci ma caka lapka koli neplodnosti nedari sa nam otehotniet uz dva roky.CHcela by som vediet ci mam narok na kupele aj po laparoskopii dakujem za kazdu odpovet...papa

zuzinka999
2. feb 2011

Ahoj. Mne sa tiež nedarí otehotnieť a nakoľko ma čakala laparoskopia /29.10.2010/, tak som bola tento môj stav konzultovať aj s doktorom v Lúčkach, že či je nutné v mojom prípade robiť laparoskopiu. Povedal mi ,že áno a aj to mi povedal, že mám po tejto laparoskopii nárok na kúpele. Ale vzhľadom k tomu, že robím v obchode, tak som sa radšej ani nepýtala do kúpelov, aby ma nevyhodili. Dúfam, že som ti pomohla. Papa

stopkova
autor
5. feb 2011

@zuzinka999 Ahoj jasne zesimi pomohla aj mna caka lapaoskopia do maa ak neotehotniem idem o bystrice tam mi to budu robit..a chcela by som ist do kupelov sa preliecit ale kazdy hovori ze na to naok nie je pokial je to laparosk.tak dakujem za odpoved o tyzden v pondelok sa chcem spytat dr ci to bude mozne v mojom pripade tak som vdlmi zvedava...

stopkova
autor
5. feb 2011

@stopkova a co ti zistili pri lapar.?ako si sa citila po narkoze?

zuzinka999
7. feb 2011

Zistili mi čokoládovú cystu - endometriozu a mala som aj zrasty. Po narkoze som sa cítila dosť zle. Veľmi ťažko sa mi dýchalo. A nikto z lekárov mi nepovedal, že sa mi môže ťažšie dýchať. Najhorší bol prvý deň po laparoskopii. Potom už ostatné dni bolo lepšie. Prvé dni som sa nemohla ani len zasmiať, lebo som bola celá ubolená. Ale čo žena nespraví preto aby mohla mať zdravé a krásne bábo. Momentálne sa cítim dobre. 3 mesiace som brala injekcie LUCRIN DEPOT. To ma vlastne dali do prechodu. Ešte doderaz z nich mám návaly. Ale ved aj tie časom prejdú. A hádam sa nám to už konečne podarí.

lalia123
13. feb 2011

@stopkova, ahoj - no len po samotnej laparoskopii narok na kupele nie je. Narok na uplne preplatnie kupelnej liecby mas pravdepodobne az vtedy, ak nieco pri laparke najdu - napr. endometriozu, cysty a pod. Ja som po dvoch laparoskopiach, pri tej druhej som mala aktivne loziska endometriozy a cokoladovu cystu. Takze mi kupele boli odporucane, schvalene a aj preplatene poistovnou. Bola som takisto v Luckach 3 tyzdne. Brala som si PNku, bolo to cez leto, kedy je u nas v praci kludnejsie. Nebrala som si uz potom ziadnu dovolenku, takze sa na to nejako zle nepozerali. Aj ked chapem, ze nie kazdy si to moze kvoli praci dovolit 😒 , byt 3 tyzdne mimo, resp. na PN ke . Viem, ze to nie je jednoduche.
Lucky su oazou pokoja - najma tie zienky, co su vystresovane, uponahlane, si tam urcite oddychnu a daju sa hlavne psychicky dokopy. Je to v krasnom prostredi. Ale zase su aj take, co sa tam nudia, nakolko potrebuju inu formu oddychu a Lucky su pokojna dedinka, ziadne Las Vegas 😀 😀 😀 . Ja tie tri tyzdne nelutujem, bolo mi naozaj dobre. Neviem, ci mi to prospelu na liecbu mojich gynekologickych tazkosti, ale k celkovej pohode mi to urcite pomohlo. A taktiez to bolo v case, kedy som mala Lucrin a velke navaly. Takze aj preto som to ocenila.
Drzim vsetkym palce.

gangula
10. máj 2015

@stopkova ahoj ja som po laparoskopii a 2.6.2015 už aj nastup do kupelou Lučky mam,takže určite aj ty budeš mat narok

dhabaida
13. júl 2015

@gangula ahoj, po akej dobe po laparke ti dali nastup do kupelov? mne robili laparku 30.6, 20.7 idem na kontrolu a tam mi daju aj to potvrdenie na schvalenie, len ze ci nevies sa dlho caka na termin. Dakujem.

gangula
15. júl 2015

@dhabaida ahoj laparoskopiu mi robili 15 februara o mesiac som šla tiež na kontrolu a rovnou som si dala na poistovnu a v maji mi prišlo schvalenie na 3 tyždne a nastup 2.6.2015,prajem ti krasny pobyt a dufam že si to užiješ...ps- ak by ti nevyhovoval datum nastupu tak sa da aj zmenit treba potom sa spojit s kupelami,ohotny su,ale kupele musiš vybrat do pol roka od operacie...pride ti to poštou po schvaleni

dhabaida
15. júl 2015

@gangula a co sa tyka ubytovania, na izbe si bola sama ci s niekym? Dakujem za info.

gangula
18. júl 2015

@dhabaida ahoj na izbe som bola este s jednou pani a hned sme si padli do oka a uzili sme si to,neboj budes na kupele spominat len v dobrom ,budes chciet ist znova....preji krasne dni v kupeloch a kopu zabavy

butterfly333
22. mar 2016

@gangula ahoj možem sa spýtat po tej laparke ti niečo našli??Pýtam sa preto lebo aj ja idem na laparku už druha to bude no ak mi nič nezistia kupele mi nedaju??

daniela.ho
18. mar 2017

Baby ak som bola na laparoskopickom odstránení myomu, mám nárok na kúpele? Som dva týždne po odstránení

butterfly333
18. mar 2017

@daniela.ho ja som bola tiež na laparo aj hystero minuly rok no na kupele som nárok nemala.😐

daniela.ho
18. mar 2017

@butterfly333 aj si mala nejaký nález alebo len diagnostika? Lebo čo som čítala tak treba aby niečo našli aby sme mali nárok .. Len som si neni istá

butterfly333
18. mar 2017

@daniela.ho no mala dom myom aj cysty. Ale to asi nestačilo.

daniela.ho
18. mar 2017

@butterfly333 aha, tak to asi nestačí, myslela som že hej. Škoda, dakujem

butterfly333
18. mar 2017

@daniela.ho nemáš začo a držim palce aby tebe dali kupele.

evca80
17. jún 2019

Ahojte. Vidim ze prispevky su uz starsie ale verim ze mi poradite. Zacitala som sa a zistila ze vela sa toho zmenilo za tie 2 roky. Aj u mna. Som 2 mesiace po hysteroktomii laparoskopicky. Mala som
Myom vrasteny do steny maternice a neslo ho samostatne odstranit. Vajecniky mi ostali. Ako ste tu niektore pisali, otriaslo to aj mnou a mojou psychikou. Samozrejme avoje mesicky mi nebudu chybat a najma problemy ktore som s nimi mala posledne 2 roky. Este som sa z toho riadne nespamatala a myslim ze to potrva. Operacia bez komplikacii a aj po nej. Ale zistila som ze nemam narok na kupelnu liecbu. Viete o tom nieco? Je to smutne lebo len preto ze som nebola rezana ale robili to laparoskopicky nemam narok. Tak mi bolo povedane.

lubena00
27. jan 2022

@evca80 dobrý deň schválili vám to nakoniec? Teraz to rieši známa vas prípad tak ma to zaujíma, ďakujem