Kúpele Lúčky a liečba neplodnosti

janka560
23. sep 2019

Ahojte chcela by som poprosiť o nejaké skúsenosti, ktorá z Vás už absolvovala liečebný pobyt v kúpeľoch Lúčky s diagnózou neplodnosť. Mňa čaká 28 dňový pobyt v skupine B. Ďakujem 🙂

rumba01
24. sep 2019

@janka560 ahoj🙂 mala som tiez problemy, ze sa nam nedarilo splodit dietatko, taktiez som bola v tychto kupeloch a teraz sa uz kazdemu chvalim, ze nosim pod srdieckom nas najvacsi dar🤰😉🙂 a preto som rada, ze si sa rozhodla navstivit tieto kupele, lebo oni su tam fakt super🙂 kedy tam nastupujes?

janka560
autor
24. sep 2019

@rumba01 ďakujem že si reagovala 🙂 mala by som ísť o 2 týždne. Môžem Ťa poprosiť info čo má tam všetko čaká ?

rumba01
25. sep 2019

@janka560 nie je vobec zaco🙂 no cakaju ta tam procedury, mily personal a predovsetkym oddych😉 neviem, co konkretne ta zaujima? pytaj sa, budem ti odpovedat

mataduri
25. sep 2019

Ja som kúpele v Lúčkach absolvovala ešte v roku 2003 s rovnakou diagnózou ako ty......po kúpeľoch presne do roka som nosila pod srdcom svoje vytúžené bábätko....syn sa narodil začiatkom roka 2005, dcéra v 2007, ďalší syn 2009......no a na naše veľké prekvapenie, ale aj radosť nám v 2017 pribudla dcérka.
S verdiktu, ktorý som si vypočula ešte pred absolvovaním kúpeľov :"vy nikdy nebudete mať deti", mám dnes 4 krásne zdravé deti a občas si spomeniem na Lúčky, kde keď nič iné, tak aspoň ma upokojili a uistili, že to "NIKDY" je hlúposť a že vždy cesta je.....dodnes si spomínam na úžasný personál (iste sa už aj pomenil) a hlavne pohodu a oddych, ktorý bol pre mňa vtedy tak dôležitý.
Držím palce

rumba01
25. sep 2019

@mataduri jeej to si velmi pekne napisala a gratulujem ku krasnym 4 detom. a suhlasim s tym, ze v kupeloch vedia velmi dobre aj povzbudit a stale tam je uzasny personal, aj ked sa uz isto trochu pomenil odkedy si tam bola. no daju si zalezat na tom, aby tam pracovali len najlepsi odbornici a mili ludia 🙂

janka560
autor
27. sep 2019

@rumba01 neviem čo ma čaká tak som taká zvedavá ☺️ ako vyzerá napr. taký bežný celý deň? Procedúry akého typu? Do najbližšieho mesta alebo dediny je ďaleko? A pokiaľ by nastal nejaký zdrav.problem napr. prechladnutie, nejaky zápal či mykóza ako to tam riešia nestretla si sa s tým alebo niekto počas tvojho pobytu ? Ďakujem 😁

rumba01
27. sep 2019

@janka560 bezny den tam vyzera asi tak nejako, ze rano ides na ranajky, doobeda mas nejake procedury, potom je obed, zase poobede su nejake procedury (zalezi to od toho, ako ti ich prvy den nacasuju a ake ti naplanuju, to planuje doktorka u ktorej mas hned prvy den vstupnu lekarsku prehliadku). volny cas mozes vyuzivat ako chces, v okoli je toho dost, takze nudit sa clovek nenudi, pokial je samozrejme taky, ze chce aj nieco ine vidiet. co sa tyka procedur, tak napriklad davaju skupinove cvicenia v bazene v mineralnej vode, raselinove zabaly, mineralne vane, lymfodrenaz a ine. a tie zdravotne problemy ti moc neviem povedat, kedze som sa s tym nestretla nastastie🙂 dobre ti tam bude, uvidis😉

rumba01
16. okt 2019

@janka560 ahoj Jani, no co uz si v kupeloch? ako sa ti tam zatial paci?🙂

janka560
autor
16. okt 2019

@rumba01 ahooj jeej si milá že sa pýtaš 🙂 áno som už týždeň a zatiaľ je všetko faajn, mám super spolubývajúci, jedlo je chutné, procedúry si užívam takže relaxujem 🛀🤸🏊😉

rumba01
16. okt 2019

@janka560 paradicka, som rada, ze sa ti paci😉 tak si uzivaj, nebudem ta rusit😉🙂

rumba01
17. dec 2019

@janka560 ahoj, prepac, ze ti znovu pisem ale som si akurat na teba spomenula a chcela som vediet, aky mas pocit po kupeloch? myslis, ze ti pomohli? ako sa citis?🙂😇

michellevendero
2. feb 2020

@rumba01
@janka560

Ahojte žienky 🙋🏻‍♀️ Ja mám ísť ako typ A na astmu, ale keďže mám za sebou aj spontánne potraty a už 3 laparoskópie skrz cysty, tak vraj radšej Lúčky, ako Bardejov.

janka560
autor
2. feb 2020

@rumba01 ahooj milé od Teba noo mám sa fajn, zatiaľ žiadne pozitívne správy uvidíme neskôr či pomohli no a pocity po kúpeľoch perfektne 😄 môžem len odporučiť ďalej ....

janka560
autor
2. feb 2020

@michellevendero ahoj myslím, že v Lúčkach sa venujú aj problému s astmou tak určite skús tam, keď povieš lekárovi pri vstupnej prehliadke može ti predpísať mix procedúr aj na astmu aj na problém s otehotnením... Nemôžem zatiaľ povedať, že mne pomohli no určite Ti odporúčam Lúčky 🙂

michellevendero
2. feb 2020

@janka560 strava ubytovanie spolubývajúca OK ?

janka560
autor
3. feb 2020

@michellevendero ja som bola ubytovaná v Kubo, krásny čistý hotelik. Strava ozaj že chutná, veľký výber či už raňajky všetko možné , obedy vždy veľký výber či už mäská, zeleniny atd..najlepšie tie koláče, či sladké jedlá a ja som mala šťastie na spolubývajúcu a celkovo sme sa tam stretli super partia do dnes sme v kontakte 😉 a večerné zábavy v Dvorane 👍👍 ja nemám fakt čo vytknúť

michellevendero
3. feb 2020

@janka560 bojím sa, že koho vychytám

janka560
autor
3. feb 2020

@michellevendero no to je vždy také buď alebo 🙃🙂 bežné prípady chrapania 😄 či fajčenia, ale predávajú štuple do uší na recepcii ak by niečo 😁 nechcem ťa strašiť oproti tomu pozitívnemu čo ťa tam čaká je to zanedbateľné, ale keď si v pohode vieš sa prispôsobiť tak si myslím že sa nemáš čoho báť 😉

michellevendero
3. feb 2020

@rumba01 ahoooj 🙋🏻‍♀️ Aké procedúry si mala ? Ja som po niekoľkých spontánnych potratoch a už po troch laparoskópiach kvôli vaječníkovým cystám.

michellevendero
3. feb 2020

@janka560 hlavne až mi nedajú príliš starú, alebo príliš mladú na izbu 🙈 procedúry aké dávajú ?

janka560
autor
3. feb 2020

@michellevendero ja mám 32 a mala som 46 ročnú a nebol žiadny problém 🙂 procedúry na neplodnosť noo tak ja som mala cvičenie a plávanie v bazéne, minerálne vane, podvodnu masáž, klasickú masáž, rašelinu, spoločne cvičenia v telocvični cviky podľa mojžišovej, aj individuálne a ja som ešte mala solnu jaskyňu , oxygenterapiu atď....

michellevendero
3. feb 2020

@janka560 fuuu veľa procedúr či 👀 mne papiere vypisuje alergoimunológička na stredne ťažký stupeň astmy, aby som prešla cez všzp ako typ A len Dr mi sama povedala, že pri prijatí je pohovor s kúpelným Dr a on pozrie všetky dg čo pacient ma a snaží sa podľa nich zostaviť procedúry. Mňa najviac trápi drieková chrbtica viaceré platničky vysunuté aj o 6 mm a útlak do miechy hrozí ochrnutie. Popri tom zhoršená astma. A tie spontánne potraty a opakujúce sa vaječníkové cysty.

janka560
autor
3. feb 2020

@michellevendero ja som bola na 28 dni lebo na neplodnosť schvalujú hneď 4 týždne a je určitý počet procedúr koľko musím absolvovať takže preto sa ti zdá že veľa, na deň je tak 4-6 procedúr. Mňa sa pýtal pri vstupnej prehliadke či má ešte niečo netrápi že mi naplánuje k tým na neplodnosť aj iné procedúry ( to som mala na kríže magnet asi 3x, vyhrevnu podložku a cvičenia na fit lopte) lebo aj počas menšt.navrhne viac procedúr mimo vody na tých 3-5 dní, ale u teba asi nebude vedieť čo skôr 😟 a nerozmýšľala si nad liečením čisto na tie gynekologické zákroky a potraty? Pokiaľ by ti schválili na A by bolo fajn a mala by si čisto len na tento problém procedúry , vieš tento rok si si podala kvôli astme, budúci skús pre "neplodnosť" v tvojom prípade potraty. Ja som tiež raz potratila, ale to som už mala schválené Bčko.

michellevendero
4. feb 2020

@janka560 mne gynďo povedal, že ako typ A neprejdem na problémy s plodnosťou. A Dr z alergoimunológie mi povedala nech sa skúsim v kúpeľoch s Dr dohodnúť zamerať procedúry na plodnosť, astmu, chrbticu.

janka560
autor
4. feb 2020

@michellevendero no to má doktor pravdu, len či tie laparoskopicke zákroky nezvažia, ale to asi musí byť iný typ operácie noo veď uvidíš a už máš termín?

michellevendero
4. feb 2020

@janka560 mne len vaječníkové cysty naplnené čírou tekutinou odstraňovali, tak to neboli tie nebezpečne čokoládové či ako ich volajú. Ja tento týždeň len pre vypísané papiere k alergoimunológičke pôjdem a hneď ich zaniesť na VšZP.

janka560
autor
5. feb 2020

@michellevendero jasné rozumiem tak to ano, nie sú to indikácie na Ačko. Tak už len nech Ti lekár dobre nakombinuje procedúry 😉 mne schválili do 7-10 dní na VšZP čiže raz dva.....a už si pozerala na ubytko kde asi by si chcela ?

michellevendero
5. feb 2020

@janka560 ja by som najradšej hotel Choč a tak 5-2020 keď všetko krásne kvitne

janka560
autor
8. feb 2020

@michellevendero Choč je super v tom, že máš všetko pod jednou strechou nemusíš nosiť so sebou bundu či topánky ( v zime ešte k tomu teplé) prejdeš si v papučiach , ja som musela tých 300m peši z Kuba, ale tým že Kubo je z tých novších hotelov sú pekne izby aj celkovo celý hotel, raňajky tiež u Kuba v mensej jedálni. Choč má 2 veľké jedálne v jednej je systém švédskych stolov a v druhej je vynášana strava čo si pred tým vyberieš.

rumba01
11. feb 2020

@michellevendero ahoj, nechodim sem az tak casto, tak preto az teraz odpisujem, prepac. to mi je luto, ze uz mas 3 potraty za sebou😒☹ procedury som tam mala rozne, napriklad cvicenia v mineralnej vode, lymfodrenaz, raselinove zabaly, skupinove cvicenia, atd. fakt dost vela procedur som za tie 4 tyzdne absolvovala. ved to ti pan doktor prvy den naordinuje a uz budes chodit. kazda zena ma individualne problemy a podla toho sa stanovuju aj procedury.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre