• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

25. marca 2017 
Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka
27. feb 2007 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Takze este raz ja. Dievcata ktore sa snazite a nedari sa. Hladam partacku do kupelov aby mi nebolo smutno. :slight_smile: Ak by Vas tato moja ponuka zaujala poslite mi sukromnu postu.
27. feb 2007 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj Majka.Ja by som s tebou do tych kupelov aj sla, nakolko som tam mala ist po operacii pred tromi rokmi a tazilo sa mi. Kedy by si chcela? Alebo uz mas niekoho?
1. mar 2007 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj no ja som mala kolegynu ktorej lucky pomohli a dnes uz ma dve dospele dcery :wink:
1. mar 2007 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayka ja som po dvoch potratoch a mám nárok na kúpele takže by som šla. Fakt by som šla. Manžel ma tam aj posiela ale mne sa neche ísť samej
1. mar 2007 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
UAU baby tu to zaváňa zábavou!Veď sa vás nazbiera aj za autobus.No ja by som šla tiež keby som mala viac času.
1. mar 2007 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj mayka :wink:
Moja suseda je toho dokazom :slight_smile: dlho sa s manzelom snazili o babo a nedarilo sa im,je zdravotna sestricka a kolegyne v robote jej poradili tieto kupele Lucky,tak sa hned zbalila a isla.Ked sa vratila hned prvy cyklus ostala tehotna.Takze asi nieco na tom bude. :wink:
1. mar 2007 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako tie kupele pomozu ??? co sa tam robi... ??? ake liecebne metody ???
1. mar 2007 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. mar 2007 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Ajka2, mozno by nam dali mnozstevnu zlavu... :grinning:
1. mar 2007 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dievcata,
uz sa s touto myslienkou pohravam dlho, ale tiez sa mi tam nechce ist samej. 11.3. idem na kontrolu k MUDr. a chcem sa ho popytat ci by to vobec malo u mna efekt vzhladom k PCO. Ci tie peniaze nie je radsej vhodnejsie pouzit priamo na IVF.
Este predtym chcem zavolat aj priamo do kupelov a poprosit ich na ake zenske problemy su tie kupele najvhodnejsie a hned Vas budem informovat.
Kocky som rada ze ste sa ozvali. Fakt rada.

Verte ze ja chodievam na predlzene vikendy s kamaratkami bez manzelov do kupelov a je to uzasny relax a aj zabava. :sunglasses:
1. mar 2007 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Takzer este raz ja. Toto su take zakladne informacie z ich stranky:

Ženské choroby
Lúčky majú dlhoročnú tradíciu v liečbe gynekologických ochorení.
V Lúčkach sa liečia nasledovné ženské choroby:
- primárna, sekundárna sterilita a infertilita
- poruchy ovariálnej funkcie
- poruchy vývoja maternice
- chronické zápaly vnútorných rodidiel
- stavy po gynekologických operáciách
- stavy po brušných operáciách vo vzťahu ku malej panve
- stavy po appendektómiách do 21 r. veku života
- komplikácie po interrupcii
- klimakterický syndróm
Dľžka liečebného pobytu v indikácii XI. Ženské choroby je 21 dní.
1. mar 2007 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky babenky, ja som v Luckach bola v 09/05 , bolo tam super, clovek si tam oddychol, procedury naordinuje doktor, vacsinou sa tam chodi plavat v liecivej vode, cvici v telocvicni aj na fitloptach, chodi sa tam do relaxacnych a perlickovych vani, na masaze, a pod. Super miesto na oddych, mne sice Lucky nepomohli k otehotneniu, ale vrelo ich odporucam.
Povodne som vsak dostala poukaz do Nimnice, ale nakoniec sa mi podarilo dostat sa do Lucok, predsa su len specializovanejsie na zenske choroby.
1. mar 2007 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Helka a ty mas aky zdravotny problem ak sa smiem opytat?
1. mar 2007 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No teraz momentalne som uz tehulka, ale v Luckach som bola po laparoskopii, kde mi diagnostikovali 3.stupen endometriozy a navyse som mala 1 vajickovod nepriechodny.

Inac baby, ak mate po nejakom operacnom zakroku mate narok na kupele do pol roka od operacii zadarmo, t.j. nedoplacate takmer nic :wink:
1. mar 2007 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
KOcky nasla som na edusane odpoved lekara - obornika na neplodnost ohladom kupelov Lucky. Nepotesilo, ale aj tak sa popytam mojho mudr. Dam vam vediet.

informácie o Lúčkach nájdete na serveri, ktorý Vám odporučil kolega z EDUSANu. Musím Vás však upozorniť, že liečba neplodnosti v kúpeľoch sa s rozvojom asistovanej reprodukcie prakticky nevyužíva. Ak sa nevyužili všetky modernejšie možnosti, považoval by som to skoro za stratu času. Ide skorej o doliečovanie po zápaloch rodidiel. Ak ozaj máte záujem o zistenie príčiny a liečbu neplodnosti, môžete sa obrátiť i na naše centrum AR v Brne, prípadne na ktorékoľvek iné špecializované pracovisko podľa svojich možností. Kontakt: 00420 5 42522293 – sestrička Miliánová.

No ak by ste aj tak tie Lúčky mysleli vážne a chceli by ste vedieť, či máte na to nárok, to Vám odpovie Váš gynekológ – ten má v ordinácii presné pravidlá na vypísanie žiadosti o kúpeľnú liečbu. Na druhej strane je pravda, že v Lúčkach je pekne, je tam krásna príroda.

S pozdravom, Martin Petrenko, Gynek. porod. klinika Fakultní nemocnice Brno
1. mar 2007 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Helka az teraz som si vsimla ze cakas dvojicky. Zosrdca ti gratulujem a prajem prijemne tehotenstvo a zdravucke deturence. Ak sa smiem spytat bola si na umelom? Alebo sa priroda rozhodla ze porodis dvojicky? :grinning:
1. mar 2007 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayka vdaka ! Mne priroda nepomohla k dvojickam, ale az doktori a podarilo sa az 6 IVF :unamused:

Ale nebola by som toho nazoru, co si sem skopirovala z Edusanu, ze je to strata casu, myslim si ze kupele v Luckach mozu pomoct zene hlavne si oddychnut po fyzickej aj psychickej stranke a to sa pri dnesnom zivotnom tempe neda dosiahnut.
1. mar 2007 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som pracovala v Lúčkach pred dvomi rokmi..a musím povedať, že sme mali veľmi dobrú spätnú väzbu od pacientiek - niežeby každá otehotnela, ale min 3x do mesiaca nám prišla fotka s novorodeniatkom a podpisom "vďační rodičia". Primár MUDr.Luníček je úžasný človek a chlap, poradí, vypočuje a fakt pomôže. Spolupracujú aj s HELIOSom a Bocianikom...
Čo sa týka ubytovania, nie je to *****, ale dá sa to...príroda je tam nádherná, na víkendy a tak môžu za vami chodiť manželia, naozaj odporúčam...
A...zázračná je tá voda, ja som otehotnela mesiac po tom ako som odtiaľ odišla :grinning: :grinning: :grinning:
1. mar 2007 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mam jednu takú divnú otázku, teda ani nie ja ale mangel. tie kúpele perlickove a tak sa prevádzkujú plavkácj. Viete moj mangel si myslí, že tam budem ležať holá a že chlapi sa budú na mna pozerat. Nemám slov :sweat_smile:
Ale za odpoveť báb kt. tam boli ďakujem
2. mar 2007 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Cucuska,
pokial viem tak bazeny kde chodis naha su rozdelene zvlast pre muzov a zvlast pre zeny. Takze tvoj manzel nemusi mat strach, hihi. :grinning:
Viem to preto lebo chodievam s kamaratkami cez leto na predlzene vikendy do kupelov. Absolvovali sme uz Piestany, Dudince a Trenc. Teplice. A vsade to tak bolo.
2. mar 2007 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Sue,
dakujeme za informacie o kupeloch. Vies nam aj povedat ci su tie kupele dobre aj pre nas co mame PCO?
2. mar 2007 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayka ale on ma strach ze sa tam na mna bude kukať nejaký fešný masér :grinning:
2. mar 2007 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky, vase polovicky nemusia mat strach :slight_smile:, pre pracovnikov kupelov nie je nic nove, ved sa na baby pozeraju kazdy den. A ked uz sa jedna o fakt hamblivu pacientku, tak si moze obliest aj plavky. No bazeny su bez plaviek, ale dava sa pozor na to aby sa muzi nestretli so zenami :grinning:
Co sa tyka primara Dr.Lunicka, je to fakt super Dr, velmi napomocny a chapavy, vie poradit a myslim si ze tie kupele su vhodne na akukolvek diagnozu spojenu s neplodnostou teda aj s PCO :wink:
2. mar 2007 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie je zač babulky :dizzy_face: rada pomôžem, ak sa dá...
Cucuska, tak to určite nemusí mať strach... oni tam majú báb plno a navyše aj procedúry niektoré robia ženy. Procedúry keď sú v bazéne také, že sú tam ženy nahé, muži tam prístup nemajú...
Mayka, ja sa v tomto až tak nevyznám, odporúčam zavolať priamo do kúpeľov spomínanému primárovi (teda na recepciu a oni vás prepoja) alebo napísať email...
Ale fakt odporúčam...
2. mar 2007 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kocky, ja sa pridavam k spokojnym lucanskym pacientkam :slight_smile: Bola som tam na lieceni 3 tyzdne od 22 februara do polovice marca a takisto mozem cely ten liecebny proces a pristup lekarov aj sestier len a len chvalit :sunglasses: A baby, kto tam chcete ist a mate obavu ist same.. ziadny strach. Na izby davaju baby zhruba rovnakeho veku a ak by aj nie.. tie spolocne procedury, jedalen a uz len samotne spoluzitie pod jednou strechou a cca podobny osud zblizuju zeny ovela viac a ovela rychlejsie nez si teraz mozno myslite :slight_smile: Co sa ucinkov tyka, tazko povedat, som doma mesiac, ale takisto som pocula kopu pripadov ktore vdaka Luckam (a tomu tam hore pravdaze :wink: :slight_smile: ) skoncili krasnym happyendom. Okrem toho, ak je moznost urobit nieco pre svoje buduce deti, treba to vyuzit, zvlast ked je to navyse take priijemnee :dizzy_face:
22. apr 2007 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte neviete ci sa preplacaju kepele Lucky ked mam problemy s otehotnenim alebo si musim ubytovanie hradit sama? A ak ma niektora cislo na nich tak mi prosim poslite. Dakujem
1. feb 2008 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj babenky :slight_smile: lorry celú kúpelnú liecbu prepláca poistovna vtom pripade ak si po operácii,aspon ja tak viem.ale asi je moznost aj v takom pripade ked roky nevie niekto otehotniet,opytaj sa tvojho gyndosa on ti urcite poradi.cislo zial nemám na nich lebo ja som bola v Nimnici v kúpeloch,ale zavolaj na informácie tam ti dajú kontakt na kúpele Lúcky.vela stastia. :slight_smile:
1. feb 2008 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
csilla ahoj :wink:

lorry, indikáciu A dostaneš iba pol roka po laparke alebo operácii (dopláca sa iba 50,-/deň), na indikáciu B je tam aj neplodnosť (dopláca sa 150 - 350,-/deň), kukni na www.luckykupele.sk , tam je aj kontakt....
ale presne Ti môžem povedať tak o týždeň, akurát si idem dať vypísať žiadosť k svojmu gynekologovi, chcela by som tam ísť tak v apríli :wink:
1. feb 2008 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vam baby. No ja som taky pripad, ze nemozem otehotnet 4 roky a mam po prefukoch aj po laparke ale bolo to minuli rok neviem ci na tom zalezi? no skusim sa spytat dokiho ci mi to vypise. A kde su dobre este kupele ktore su blizsie alebo to su najlepsie?
2. feb 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, to chcete povedať že mám nárok na kúpele aj po diagnostickej laparke? :confused:
2. feb 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok