Platíte za preventívku u gynekológa?

zoj_a_inka
2. aug 2013

Ahojte,
včera som bola u nového gynekologa na preventívnej prehliadke a platila som 10 eur. U predošlého som za preventívnu neplatila vobec...čo vy na to? ako to je u vás?

zuzlicek44
2. aug 2013

@zoj_a_inka ahoj a odkial si? lebo ja napr. u svojho gyndoš a som neplatila skoro nič, málokedy a ked som pozerala ceny v bratislave, tak pplatíš aj zato že prides... 😖

zoj_a_inka
autor
2. aug 2013

Z trenčian.kraju..a gynekolog ma súkromnú kliniku..no aj tak nemá žena RAZ ročne právo na bezplatnú preventívku? 😕

zuzlicek44
2. aug 2013

@zoj_a_inka má...a má ešte aj dalšie prava okrem toho, o ktorých ani nevieme, lebo sukromnicic si vypýtaju kadečo za hocičo a ked sa ozveš tak : ved môžete ist aj k inemu lekarovi...

nabuduce sa ho spýtaj nato..že si počula že raz ročne je narok na bezplatnu...

ichbinich
2. aug 2013

@zoj_a_inka:
Bral ti nejake stery? Bral ti krv? Posielalo sa nieco na rozbor? Je mozne, ze si platila prave za to...

Ked som chodila k nesukromnemu gynekologovi tu v Rakusku, tak som tiez platila za stery, lebo to sa posiela do laboratoria. Inak som neplatila nic. Teraz chodim ku sukromnej, a to si zacvakam poriadne 😅 Ale nevymenila by som ju, som velmi spokojna 🙂

zoj_a_inka
autor
2. aug 2013

Robila mi stery,sono,krv mi nebrala. Ale to by malo patriť medzi vyšetrenia prevencie = zadarmo. Noo mali ste vidieť moju tvár ked mi povedala že budem platiť :D Alee asi to bol poplatok ročný. Uvidím o rok, opýtam sa.

bosoriak
2. aug 2013

@zoj_a_inka Ved sa pozri na prijmovy doklad, za co si platila. V cakarni musi mat vyveseny sadzobnik za nadstandartne vykony - napr. objednanie na presny cas, vykony na vlastnu ziadost a pod. A nabuduce ak nesuhlasis s nejakym poplatkom, treba to riesit priamo na mieste, mozno sa staci spytat, za co to platis.
Ano, jedna preventivna prehliadka rocne je zdarma, jej obsah si mozes vyziadat v poistovni. Vsetko ostatne, co nepreplaca poistovna, si zaplatis sama.

8853
2. aug 2013

este nikdy som na gynde nevytahovala penazenku :/ skus sa aj na poistovni spytat, ze aku maju s nim zmluvu, ze si musela platit na preventive a taktiez on by mal mat platene vykony vypisane v cenniku v cakarni

zoj_a_inka
autor
2. aug 2013

Príjmový doklad mi nedala sestrička..tiež som nám tym uvažovala,že žiadny doklad k tomu nedávajú. A na nástenke ma napísane že si účtuje len za špacialne zákroky,nadštandardné výkony. Ja pevne verím,že to bol ročný poplatok. :-/

simisi
2. aug 2013

@zoj_a_inka aj u nas je jedna gynekologicka,ktora si uctuje preventivnu prehliadku...za 9e,a pokial sa objednas na presnu hodinu,neplatis/objednanie stoji 9e/ a nikto si s nou nepomohol 😠
a bez prijmoveho bloku by som nazaplatila ani cent

majusqa77
2. aug 2013

@zoj_a_inka a nebol to nahodou skor poplatok za objednanie na presny cas?
inak za praventivku by sa platit nemalo..

katrinka8
2. aug 2013

@zoj_a_inka - este to cisto teoreticky moze byt tak, ze bud nema zmluvu s Tvojou poistovnou (kedze je sukromnik - ako u zubara sukromneho, napr.), alebo ak si presla k nemu od ineho gynekologa v priebehu roka a u toho predosleho si si uz "vycerpala" preventivnu prehliadku, tak na 2. preventivnu uz narok asi zadarmo nemas. Ale to su len moje dohady.

googlinqa
2. aug 2013

predosla gynekologicka si chcela nechat nieco platit u terajsieho neplatim nic

kadri
2. aug 2013

doplacam si za sonograficke cievne vysetrenie vajecnikov (nemusim, je to nadstandard), ostatne nic. doplaca sa aj za sono prsnikov, ale mozem si vybrat aj ine pracovisko, doplatok pozaduju aj tam

janka2273
2. aug 2013

@zoj_a_inka U koho si bola???

anul1987
27. aug 2013

U súkromného lekára platíš vždy, on nespadá do zákona preventívnej prehliadky raz ročne v cene poistenia....u súkromného gynekológa si zaplatíš za všetko, čo Ti bude robiť! Pretože je súkromný, on nemá s poisťovňou nič spoločné!

kiki68
27. aug 2013

u niekoho sa plati,ked je sukromny,tak sa platit moze,lebo tam poistovna napriklad nehradi celu tu sumu,alebo to nejako nepostacuje. Napriklad ja som bola po MA na kyrete na jednej sukromnej klinike,za rhegu si tam pytali 90eur, pritom v nemocke ju pichaju ako som sa potom dozvedela zadarmo.Cize nie ze by to poistovna nepreplacala,ale jednoducho ta ambulancia to ma takto nastavene. Pretoze tu injekciu proste clovek potrebuje,takze normalne by to v nemocke im poistovna preplatila. Neviem uplne ako su tie principy nastavene,to je asi na kazdej ambulancii inak...Inak u svojho gyndosa neplatim za preventivku nic,ani za sono...

lent1lk4
27. aug 2013

@anul1987
Pokial viem, je jedno ci ide o sukromneho lekara alebo nie, s lekarmi typu vseobecny, gynekolog a zubar uzatvaras zmluvu o zdravotnej starostlivosti (tusim na po roka) ked ta zaradzuju do evidencie, a u daneho lekara mas potom pravo na preventivku ktoru preplaca poistovna (netvrdim ze preplaca 100%, len nesuhlasim s tym ze zdravotna s tym nema absolutne nic):

Neplatíte za preventívne prehliadky:
U gynekológa, s ktorým má poistenka uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, pozostávajúce z:
- jednej preventívnej prehliadky poistenky od 18 rokov veku alebo od prvého tehotenstva raz za rok u gynekológa,
U gynekológa – pôrodníka, pozostávajúce z:
- jednej preventívnej prehliadky tehotnej poistenky raz za mesiac a jednej preventívnej prehliadky šesť týždňov po pôrode u gynekológa pôrodníka
zdroj: vszp.sk

U byvalej gynekologicky som ale tiez platila cca 3 eura za 'prednostne vysetrenie' coz znamenalo ze ma objednala na urcity cas (aj tak som tam cakala hodinu lebo nas takto prednostne bolo objednanych asi 15), jednorazove zrkadlo a kondom na sono (to akoze tych ktori neazplatia vysetruju tou sondou bez vsetkeho..?)

anul1987
28. aug 2013

Je to veľmi komplikované, súkromní lekári si robia čo chcú a často neberú ohľad na poisťovne.
A potom, ak aj náááhodou akceptujú poisťovne, tak nie všetky. Treba pred nástupom k lekárovi konzultovať všetky tieto okolnosti.