Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

bibistec
6. máj 2016

@peter952 lebo nebol taky pharma biznys ako teraz

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharmana
6. máj 2016

@rimanko čierny kašel nevymizol. A dokonca mi sestrička sama s posmeškom spomenula, že k nej začínajú zrazu chodiť ludia s čiernym kašlom, generácia, ktorá bola očkovaná. Ten posmešok mala nasmerovaný na účinok očkovania a farmaceutickýpriemysel.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibistec
6. máj 2016

@peter952 soudruzi asi nekde udelali chybu

kristinka86
6. máj 2016

@rimanko Nejdem reagovať na všetko, ale prečo si myslíš, že vďaka očkovaniu vymizli niektoré ochorenia? Vôbec neberieš do úvahy napr. zvýšenú hygienu, životnú úroveň, atď. Čierny kašeľ môžeš dostať kľudne aj dnes. Nevymizol. Dá sa liečiť, ako normálny kašeľ. Tak prečo proti nemu očkovať? Nie nadarmo sa detské choroby volajú detské! Dieťa sa s nimi popasuje oveľa rýchlejšie ako dospelý človek, u ktorého môžu mať katastrofické následky. Okrem toho, aj očkované dieťa môže ochorieť na chorobu, voči ktorej bolo zaočkované. Osobne poznám také prípady. Tie deti v sebe totiž už priamo majú daný vírus, kdežto neočkované dieťa sa s ním nemusí nikdy stretnúť.
Vravíš o zanedbateľnom % nežiadúcich účinkov. Hneď by si zmenil reč, ak by to % zahŕňalo Tvoje vlastné dieťa!
Žiaľ, žijeme v dobe, kde je takmer všetko považované za konšpiračnú teóriu, ak nezodpovedá väčšinovej mienke tvorenej médiami, atď.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanka0908
6. máj 2016

az sa divim kolko je tu zrazu odbornikov na zdravie :D typu ved som to nasla na internete!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Tvoje reakcie mi len dokazuju to, ze si na slovo vzaty odbornik na tuto temu. Preto ta prosim, ukaz mi jednu vedecku studiu o skodlivosti vakcinacie. Mimochodom, mam 3 deti a vsetky boli ockovane, z toho 2 male alergicke reakcie.. Div sa svete, ziju a su zdrave. V mojom predoslom prispevku som nikoho nenutil ani nenabadal ockovat, len som poukazal na to, ze sa treba rozhodnut podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia. Mimochodom Peter, ty si ockovany, vsak?

rimanko
6. máj 2016

@kristinka86 Keby tvoje dieta, ktore predpokladam ze nieje zaockovane dostalo zaskrt, co je detska choroba buchala by si si hlavu o stenu ze si nedala zaockovat? A prosim si priamu odpoved, vdaka

martinabreza
6. máj 2016

Odmietla som dať zaočkovať 12 ročného na MMR koľko ma to bude stáť

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Tu studiu ako dokaz by som poprosil ci mi vies nejako podlozit, nech sa nebavime v rovine konspiracnej ale vecnej a pravdivej.

kristinka86
6. máj 2016

@rimanko Nebúchala. Odpoveď priama, na rovinu. 😉

martinabreza
6. máj 2016

@peter952 inak mám tri deti všetky sú zaočjované moja vina priznávam keby som bola skor múdrejšia a sčítanejšia tak to neurobím ani keby som mala ďalšie tak ho očkovať nedám.Dr mi ani raz nedala prečítať nežiaduce účinky.

tanka0908
6. máj 2016

@martinabreza a mate nejaku negativnu skusenost s ockovanim kedze by ste dalsie dieta uz neockovali?

martinabreza
6. máj 2016

@tanka0908 sestrenicina malá skončila až na neurológii čo po očkovaní dostala také tiky ani dr jej to nevedela vysvetliť a kamoškina je vážne chorá a dr jej potvrdila že z očkovabia náš má našťastie len astmu ale aj to musím krmiť lekáreň z tej almužny(materskej)

tanka0908
6. máj 2016
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Ty si presny priklad konspiratora. Nehnevaj sa na mna, ale X-ty krat ta ziadam o nejaku studiu, ktora by dokazovala nejaku spojitost medzi ockovanim a neockovanim a s nimi spojenymi reakciami a ty si stale ides len to svoje.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 Moja mater to chape a na tvoje akoze argumenty mi stacili dve minuty, nech sa ti paci pan konspirator :

Precitaj si cely clanok, velmi ti to odporucam!

http://www.myty.sk/mytus-ockovanie-sposobuje-au...

Záver v skratke :

Za celú históriu očkovania nebolo doposiaľ preukázané, že by očkovanie spôsobovalo autizmus. Naopak, existuje niekoľkonásobne viac presvedčivých štúdií, ktoré vyvracajú spojitosť MMR očkovania a vzniku autizmu.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimanko
6. máj 2016

@peter952 ked nieco nepasuje tvojej teorii tak vlastne davas teraz mojej za pravde a zaroven spochybujes tu tvoju 🙂 To je mile od teba

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz