Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

maznacik007
8. apr 2011

nas chlapec dotstal toto ockovanie MMR az v dvoch rokoch a aj tak mal problemy... tiez my ho ockovali po mesiaci od prevenaru a hexy a ked mu dali MMR tak po par tyzdnoch mi dostal aktivnu rubeolu ... a ta mu oslabila organizmus a na to chytil mononukleozu...
uz by som dietatu MMR nedala... odvtedy mi stale chyta choroby... a okrem toho mam kamaratku ktorej mala takto dostala cukrovku .. tu detsku.. / ziadne predispozicie v rodine nic... a dieta ma cukrovku v tak malom veku /

dadis
8. apr 2011

informacie na nete treba brat s rezervou...jasne, ze na stranke rizikaockovania.sk nebudu objektivni, rovnako ako ani na pneumokok.sk a pod..je to marketing oboch stran, nech si kazdy hovori, co chce...moje deti maju vsetky povinne ockovania,vedela som o moznych vedlajsich ucinkoch, nebala som sa ich, kedze poznam zdravotny stav mojich deti, iny je pripad, ak ma dieta zdravotne problemy, vtedy ale treba zvazit podanie kazdeho lieciva, nie iba ockovacej latky. Moje deti nemali po ockovaniach ziadne neziaduce reakcie, ked bude treba, podam im aj ATB (aj ked je to ina tema), aj lieky, ktore su vyrabane nemoralnym sposobom 😲 asi budem za "hlupu", je mi to jedno, kazdy ma narok na svoj nazor, aj ked sa niekomu moze zdat hlupy

denduska
8. apr 2011

@zuzkat1 nasa starsia ma velke problemy uz po hexe + prevenare, sam nas dr. povedal ze MMR je pre nu velke riziko, ze on by ju ockoval len rozdelene, keby sme chceli, tak by bol ochotny dat aj ziadost o monovakciny - ale my nechceme ani nahodou. Mozno az bude starsia, ale teraz to neprichadza do uvahy. V rodine sme uz mali zle, aj velmi zle reakcie po ockovanie, ale mna to nenapadlo skumat pred ockovanim a nikto sa na nic nepytal, nemuseli sme takto dopadnut ☹
Ja sa tychto chorob nebojim, uz aj kiahne sme prekonali a to ich dostali po chorobach takze som cakala zly priebeh a zvladli sme to.

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@dadis no ja nemam info zo slovenskych stranok ale zo zahranicnych... kde uz otvorene priznavaju suvis MMR s autizmom v amerike dokonca odskodnuju rodiny deti ktore ostali po ockovani autisticke a jedna farmaceuticka stranka opisuje ako ta suvislost funguje...myslim ze ked uz farmaceuticka firma priznava suvislosti tak na tom nieco bude

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@denduska existuje moznost monovakcin?? nasa povedala ze taka moznost nie je... to by som este brala, lebo nebezpecne je prave to zoskupenie ..samostatne to nie je az take riziko

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@denduska ja sa trochu mumpsu obavam... a rubeola je v dospelosti pre zeny zla... no ale autizmus a ine trvale nasledky su horsie

zuzkat1
autor
8. apr 2011

inak neviem ci mam dobre info, ale neda sa proti rubeole ockovat aj v dospelosti?

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@maznacik007 ale ved o tom to cele je ...o peniazoch v zdravotnictve..asi nemaju dost chorych tak si ich "vyrabaju"

maznacik007
8. apr 2011

ja by som v pohode dala potom zaockovat dieta v puberte chlapca na mumps a dievca na rubeolu ale samostane a len ak to neprekona sam...

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@maznacik007 ved aj mne sa o to jedna ze teraz sa mi to zda velmi skoro na nezrely organizmus

andreajakubska
8. apr 2011

@skalnicka Na tu kolektívnu imunitu sa pozri trochu viac, pretože nič také neexistuje, aspň teda reálne sa nič také nepreukázalo ale je to obľúbený argument, žiaľ ničím nepodložený.

denduska
8. apr 2011

@zuzkat1 ano monovakciny su k dispozici vo Francuzsku mozno aj inde ale to uz neviem, no aby ti ich mohol lekar aplikovat tuna na SK, musi sa ziadat oficialne cez MZ a to su straaasne papierovacky a musis mat aj dovod ktory ti musia schvalit ze ano okej. Ja by som si ich isla aj sama kupit kebyze som chcela, lenze ich nikto nemoze podat - lebo je to neregistrovane liecivo na Slovensku. Jednoduchsie by bolo sa zobrat a ist do nejakeho ockovacieho centra v zahranici, lebo doklad ti vystavia aj tam a ockovanie plati ale zas ak ide o male deti, tak to tiez nie je podla mna dobra moznost.
Ja som si myslela ze casom sa dostanu monovakciny aj k nam, ale napr. v USA ich uz uplne prestali vyrabat takze trend vyzera byt opacny, tak neviem co bude o par rokov 😒

dadis
8. apr 2011

@zuzkat1 zamazal sa mi prispevok...skusim este raz napisat...ja som sa o tuto temu zaujimala asi pre 3/4 rokom zaidnu studiu, ktora by dokazovala tento suvis som nenasla, iba studie ktore dokazovali zvyseny vyskyt autizmu, no ziadna nepotvrdila tento suvis... ak mas este link, kludne ho posli..ja som dala svoje deti zaockovat proti tymto otravnym chorobam (inak to nazvat neviem), pretoze su imunitne na tom v norme (ani znizena, ani alergie), nebol naznak autizmu v ich spravani (v tomto veku uz blabotali, zaujimali sa o okolity svet, ludi, ocny kontakt, prejavy lasky), cukrovku a ani ine autoimunitne ochorenia v rodine nemame. Ockovania prebehli bez komplikacii. Kazdy pozna svoje dieta, kazdy nech sa rozhodne. Ja neodsudzujem nikoho, kto ockovanie odmietol, ani si nemyslim, ze je niekto hlupy,ak ockovat svoje dieta dal, zto je vsetko.

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@dadis ja ale netvrdim ze je niekto hlupy ak da... ja tvrdim ze je to vec nazoru, link teraz nemam ale ked budem mat trochu viac casu pohadam a hodim ho sem.... inak ja poznam deti ktore uz vo veku 15 mesiacov rozpravali a po tomto ockovani prestali... takze to je tiez len o tom kto ako reaguje na tie latky vo vakcine..aj moja blaboce... hovori cca 10 slov a inak sa jej pusa nezavrie..a bojim sa prave aj toho ze prestane

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@denduska hej ja viem ze su aj tusim v madarsku a ze tu sa nemozu podavat...len na chvilu som si myslela ze mozno je to jednoduchsie ked ti to ten vas dr navrhol

denduska
8. apr 2011

@dadis moja svokra je specialny pedagog (ja som inak s nou nikdy o ockovani nerozpravala) a ona sama mi vravela ze v ich kruhoch je to uz pomerne znama vec - co sa tyka autizmu a ockovania (nielen MMR) - rozpravaju im o tom na seminaroch atd...ale tak ona je velmi akcna, chodi stale sa niekam vzdelavat. A robi uz 30 rokov a ze v poslednej dobe tolko deti pribuda - nejde len o autistov ale rozne ine psychicke, aj neurologicke poruchy, poruchy osobnosti, najcastejsie pod diagnozou "blizsie nespecifikovana porucha niecoho".... nikto nevie co to je a odkial to je...alebo vie..? 😔
a co sa tyka toho ze deti su "normalne" pred ockovanim a po nom uz nie su, myslim ze rodicia vedia kedy ta zmena nastala skus pozriet toto

https://www.youtube.com/watch?v=kXRZRbxe1HQ

ja nezvalujem vsetko na ocko, myslim ze vacsinu v sebe nesieme a ockovanie to moze len spustit...a preto sa netreba ockovat bezhlavo.

dadis
8. apr 2011

@zuzkat1 ja nemam rada termin "poznam deti"...napis konkretne napr. dcera mojej kolegyne, neter, alebo susedovie syn a konkretny pocet...toto tvrdenie moze mnoho ludi vyplasit 😕

denduska
8. apr 2011

@zuzkat1 no navrhol lebo ze my by sme vynimku dostali - teda pravdepodobne. Ale ja ani o nu nestojim 😅 aspon zatial. Mame trapenia dost.

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@dadis http://childhealthsafety.wordpress.com/2010/06/... vaccines/
tu je ten clanok
a jedna sa o deti mojich znamych a nie je to jedno dieta...poznam 3 take deti

froschka
8. apr 2011

babulky este mi povedzte co je to ockovacia latka MMR? ja som deti mala ockovane v rakusku tam to boli ine nazvy...normalne sa bojim co to ockuju na sk ked citam o autizme atd .....

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@denduska presne to je v tom clanku ze clovek ma na nieco predispoziciu hoci aj na autozmus a ten by sa nebol vobec prejavil nebyt tohto ockovania...

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@froschka to je proti rubeole, mumpsu a osypkam

froschka
8. apr 2011

@zuzkat1 vdaka

dadis
8. apr 2011

@zuzkat1 dakujem, cez obed precitam

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@dadis http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style...
tento som objavila teraz ..est esom ho nedocitala ale tiez podobna tema... teraz musim uz ist.,.. tiez precitam neskor...

sue
8. apr 2011

@zuzkat1 áno, nemôže mliečne. Na jeseň sme robili test či má stále alergiu na kazeín a vyšli menšie čísla, tak nám pediatrička povedala, že po troch rokoch môžme skúsiť nasadiť mliečne výrobky - priamo mlieko nie, tak sme skúsili a stále sa vyhazduje a preženie ho 😒

To so škôlkou je v našom prípade tiež pravda - jediné čo sme niesli v BB do škôlky (štátnej a súkromnej) bolo potvrdenie o spôsobilosti zaradiť dieťa do kolektívu + potvrdenie o bezinfekčnosti, nikde nebola ani zmienka o očkovaní...

@froschka ešte sa neplaš, inde vo svete sa používajú iné očkovacie látky, takže tá v Rakúsku nemusí byť tak škodlivá ako u nás - u nás sa očkuje živým vírusom.

zuzkat1
autor
8. apr 2011

@sue no pekne... snad sa to teda upravi... ako porastie aj zosilnie a mozno sa to da aspon ako tak do normalu

sorciera24
8. apr 2011

pokial viem, tak proti tymto ochoreniam sa ockuje len zivymi virusmi.....u nas sa vakcina vola Priorix, inde sa pouziva prave MMR alebo MMR II (GB, USA)....takze je to vsetko na rovnakom principe.....dokonca MMR II udava vo svojom pribalovom letaku vedl. ucinok aj cukrovku.....a vsetko je to na tom istom principe...opravte ma , ak sa mylim...

zuzkat1
autor
8. apr 2011

baby a odkedy sa vlastne mmr ockuje? ja som nasla info ze od 1987... je to tak spravne?

froschka
8. apr 2011

@sue ahaaaa uz rozumiem..ale je mozne ze koli tomu ockovaniu maju horsiu imunitu?aj ked je to ine zlozenie ako na SK?
@sorciera24 budem si musiet nastudovat podrobne info bo v maji cakam miminko a nechcem ho nadopovat zverstvom....v rakusku som nad tym neuvazovala, tam bolo len par povinnych ockovani skoda nemam tu ockovaci preukaz, ale opytam sa najblizsie lekarky ze cim boli moje zabky ockovane....