Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

mimina321
12. mar 2013

@tin007 chystám sa pozrieť dr. a veru sa jej opýtam ako je možné že to nehlásila som zvedavá čo mi povie asi na mňa ostane alergická už celkom 😎

bubinko83
12. mar 2013

Ani ja nechcem dat očkovat už ani staršieho ani babatko ktore čakam.Ak mi ma dokina nahlasi na hygienu tak si vypytam aspon nech daju nejaku akciu na pokutu kedže su to 2 deti. 😀 😀 Ale nie srandujem ! Bojim sa dokiny ako zareaguje ale ešte viac sa bojim očkovania. 😢

mimina321
12. mar 2013

@bubinko83 ja sa toho očkovania bojím,po tom mmr sme si užili-akciu si vypýtam aj ja 😀 😀 ako zareaguje dokina ma nerozhadzuje,že mi ostane choré dieťa tak toho sa bojím viac-hlavne mi sme nedopadli až tak zle ako niektoré maminky čo sem píšu 😔

bubinko83
12. mar 2013

@mimina321 sestra nedavala očkovat a chodime k rovnakej dokine,trošku jej to ofrflala a potom ju to prešlo . Maly ma tri roky a zatial jej neprišlo nič z hygieny .žiadna pokutka. 😀

katulka74
12. mar 2013

Ahojtemnoj maly ma 18 mes a ja som uz pred dvomi mes odmietla MMR,vypocula som si doktorku ako sa mi podakuje ked prekona mums a bude neplodny,neviem co mam robit,viac ma to taha nedat mu to ako dat.

monuska342
12. mar 2013

@katulka74 nenechaj sa zastrasit protilatky mu nevydrzia do dospelosti to su iba kecy nedaj mu pichat take svinstva ako je mmr 😠

prevenar
13. mar 2013

@katulka74 ..lekari klamu, len sa tak prasi. ..mumps je DETSKA choroba , preto sa ma prekonat v detstve , ked je neskodna z hladiska plodnosti . zaroven dieta ziska dozivotnu imunitu. ockovanim hrozi posunutie do PUBERTY (kedze v pripade zafungovania vakciny ucinok vydrzi len par rokov. ) a v puberte ,alebo dospelom veku uz moze prist k ohrozeniu plodnosti.

na vsetky tieto otazky najdes odpovede v nasich forach > info > moj fotoblog. hlavne vela studuj a spoliehaj sa hlavne na seba. ..ak zodpovednost prenesies na cloveka - obchodnika , pre ktoreho si zdrojom jeho prijmu , tak potom tak ludia aj dopadnu.

kvieta
13. mar 2013

Nedá mi nenapísať svoj názor na príspevok vyššie. Lekári klamú, len sa tak práši... ich dlhoročné štúdiá a prax stoja za nič, hazardujú so životmi našich detí a aj našimi iba preto, aby sa nabalili a splnili si svoje sny o dovolenke niekde v Karibiku... A na druhej strane je tu nejaké fórum na MK, kde mamičkám dajú odborné medicínske poradenstvo bankoví úradníci, nezamestnaní, predajcovia kosačiek, babičky na dôchodku a pod., pretože túto problematiku študujú cez linky a fóra na nete, poniektorí až vyše dvoch-troch rokov a prišli na to, že za všetkým je farmabiznis, ktorý chce ľudstvo preriediť vakcínami plných jedov. Toto chce fakt prinajmenšom na netovú kandidatúru 😀 😀 😀 😀 Každý si fakt musí vybrať sám, zbohom zdravý rozum.

zaskar
13. mar 2013

ved urcite nemyslel vsetkych 🙂 ale zase si netreba robit iluzie ze oni svoju pracu robia s radostou, chutou a netesia sa kedy uz konecne padla..je to to iste ako automechanik, uctovnicka, projektovy inzinier, kuchar etc... je to len clovek ktory to robi preto aby nakrmíl rodinu... a mal co robit... potom su aj taky smatlaci bez atestacie co sa radsej pre svoju gramblavost a vypocitavost radsej zasivaju vo farma firmach akebo po statnych uradoch...to ze mas ukoncenu medicinu z teba nerobi nadcloveka.. ani dve atestacie... poznam daleko narocnejsie prace na kvanta vedomosti a zrucnosti ako pediater alebo vseobecny lekar... a podstatne je na tom to ze ked pilot , pbsluha velinu v atomovej elektrarni, rusno odic niekoho prizabije ide brucat... odborna komisia sa nevyhovori na genetiku, imunitu, psychosomaticke problemy... jednoducho su prace kde su ludia aj zodpovedny za to co sposobia svojim pristupom alebo tupostou...a zabudol som - uplatky, limity z poistovni, kongresy, bezbreha spotreba liekov a zdravotnickeho materialu bez kontroly... a perzekucie..

samkova
13. mar 2013

@evina313 presne tak moja rec to uz nebude nikoho trapit ked dieta ochorie....ja som nedala dcerku ockovart proti pneumokokom,a lekarka to musi nahlásit na hygienu podla mna je to jewj dobra vola ze nenahlási neviem ci to musi 🙂)

prevenar
14. mar 2013

@samkova lekar ta nemusi zo zakona nikde hlasit ...je to jeho "dobra vola" ^^

samkova
14. mar 2013

@prevenar hmm lebo mi lekarka povedala vcera z evypise papier a j aho musim podpisat a posle do bratislavy na hygienu a vraj ma oni predvolaju tam a dostanem pokutu...hrozne toto....

prevenar
14. mar 2013

@samkova tvoja lekarka klame. jednoduche.

poziadaj ju , nech ti da vytlacok zakona zo zbierky zakonov SR podla kt. postupuje. ak nepostupuje podla zakonov tejto krajiny, tak potom postupuje mimo zakonov tejto krajiny ...co je trochu zvlastne ^^

a ja ti hovorim ,ze mi posli na ucet 10 000e a potom skoc do studne ^^ cislo uctu ti poslem na IP 🙂

samkova
14. mar 2013

hm hej je to tak....nechapemm ako mozu doinutit mamicky aby dali detom pichnut take svinstvo...vsetkjo je to o peniazoch,a ked nedajboze mi mala na to ochorie potom kto bude niest zodpovednost????je to svinstvo nikde to nieje len na tomto posranom Slovensku...

zaskar
14. mar 2013

sag pan boh , lekar maju take iste vyhovorky , ziadne fakty, ziadne dokazy, ziadna exaktnost, domnievame sa ze, zrejmo sposobilo, je pravdepodobne.... z nedostatocnej rodinnej anamnezy mozme iba hadat co sposobilo.... sag aka zodpovednost ? lekarske remeslo je jedine kde sa ti nic nestane. aj ked ta otravia krvou, zasiju ti rukavicu do brucha... zasadne konzilium a odborna komisia za ucasti MZ a ide sa na to....🙂)) Pokial by boli nemocnice sukromne bola by to asi ina kapusta... ale vieme ze co je statne nikdy nefunguje...

prevenar
19. mar 2013

@samkova zodpovednost budes niest zas len ty ..nezabudaj ,ze s ockovanim musis sama SUHLASIT a podpisat informovany SUHLAS. ^^

samkova
19. mar 2013

sak jasne to uz budem ja niest zodpovednost..kto iny...dobra blbost

samara1609
12. apr 2013

tak a a dobra voal nasej pediatricky je tu..ideme o tri tyzdne na komisiu..sa obrovsky tesime.

tiffanka
14. apr 2013

@samara1609 ... my ideme teraz vo štvrtok - 18-teho 🙂 .

tiffanka
14. apr 2013

@prevenar Ako je to s tou dvojročnou premlčacou dobou? Od kedy sa počíta? Ja som nesúhlas odovzdala dr. 14.2. 2011. A predvolali nás teraz na apríl. Ako dôvod som udala, že zatiaľ nesúhlasíme / s manželom/ s akýmkoľvek očkovaním našich detí. Teraz už viem, že lepšia voľba by bola udať priamo, konkrétnu vakcínu. 😖 Vďaka.

tiffanka
14. apr 2013

... ešte doložím :
"...Rodičom, ktorí sa s dieťaťom nedostavia na povinné očkovanie hrozí napriek všetkému bloková pokuta do výšky 99, alebo až do 331 eur. Ak však rozhodnutie o udelení pokuty nenadobudne právoplatnosť do dvoch rokov od priestupku (odmietnutia očkovania), tak je premlčané a nehrozí nijaký postih. "

nae
15. apr 2013

@tiffanka Sú to dva roky od posledného možného dátumu očkovania podľa vyhlášky.

lillyd1
15. apr 2013

My sme podpísali vyhlásenie v 2010tom a stojím si za tým🙂 ...a nenahanal nás chvalabohu nikto🙂

prevenar
15. apr 2013

@tiffanka premlcacia doba su 2r od posledneho mozneho datumu na zaockovanie. ..ale kedze vakcin je pomerne vela , tak cloveka mozu "chytit" na ktorejkolvek aj neskor.

alexka73
17. apr 2013

@habibi78 Tak to som prekvapená čo píšeš, pretože my máme za sebou povinné očkovanie Hexa a nám naša doktorka žiadny očkovací preukaz doteraz nevystavila ...

habibi78
17. apr 2013

@alexka73 po prvom ockovani vam nevystvila ockovaci preukaz? Ved do neho lepi nalepky z vakciny, aby si vedela neskor cislo vakciny, kedy bola podana a tak... moja ma vyplneny ockovaci preukaz do 5.veku kompletne, tam sa pisu aj choroby prekonane, alergie, prehliadky v kazdom roku....

habibi78
17. apr 2013

@miskovapetka ockovaci preukaz mojej dcery mam ja a nie jej osetrujuca lekarka....

alexka73
17. apr 2013

Nie nemám žiadny očkovací preukaz ... až teraz ako tu čítam nejaké príspevky (pretože ideme odmietnuť MMR vakcínu z dôvodu viacerých synových zdr. diagnóz) prichádzam na to, že mi ho doktorka mala vystaviť.

ustrachana
17. apr 2013

tak ja som dnes mala s mojou dr.riadny vystup ohladom MMR.Podla nej posunutie ockovania sa neda - no udajne kde som to ja videla, to by poistovna nepreplatila.Som jedina o kom vie, ze to odmieta.Mam si priniest papier o tom, ze ockovanie nie je pre moje dieta vhodne.No mam tlak 1000.

zuzkap2
17. apr 2013

@habibi78 nie kazdy pediater dava ockovaci preukaz, ja mam 3 deti a najstarsi ma 10 rokov, ale ockovaci preukaz nemam