Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

zuzkat1
6. apr 2011

Ahojte, mam takmer 15 mesacnu dcerku, o 2 tyzdne by mala byt ockovana (MMR). Ja sa ale obavam moznych nasledkov a rozmyslam ze ju nedam ockovat. Co ma caka ak ockovanie odmietnem? zaujima ma to uplne presne... teda ak je tu niekto kto odmietol toto ockovanie-uvitam presny popis toho cim si musel nasledne prejst 😅 vopred dakujem 🙂
PS: mozu mi malu za to odobrat?

rimanko
6. máj 2016

@peter952 Poznam velmi dobre psychologa keby si potreboval, myslim to uprime a v dobrom. Rad ti pomozem v tejto veci

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
10. máj 2016

@bobocka Takýto prístup sa mi páči. Neočkovať dieťa je podľa mňa nezodpovedné. Radšej hľadať cestu, ktorá zmierni nežiaduce účinky. Tie choroby tu momentálne nie sú a nešíria sa, nakoľko väčšina populácie je zaočkovaná. A na imunitu by som sa v dnešnej spoločnosti nespoliehala, že sa s niečím vysporiada... To by sa človek musel chodiť doslova pásť na vysokohorské pasienky, aby mal zdravú, bezchybnú stravu a aj on bol "zdravý" a odolný.

evittam
10. máj 2016

@sova76 Nezodpovedné? Prečo by ma mal niekto či už štát alebo hocikto do niečoho nútiť? A povedz mi ako by si zmiernila nežiadúce účinky a akú cestu by si hľadala ak by ti po podaní vakcíny tvoje dovtedy zdravé dieťa ohluchlo a čiastočne osleplo? Nemám nič proti očkovaniu, rešpektujem názory a rozhodnutia iných ale nikto ma nepresvedčí, že dnešné vakcíny sú v poriadku a nevyhnutné k životu.

sova76
10. máj 2016

@evittam Prečo by Ti mal štát diktovať? Pretože existujú v tejto republike našťastie aj nejaké spoločenské normy a pravidlá, ktoré by bolo fajn dodržiavať. Predstavte si, že otvoria väzenie plné vrahov a pustia ich von. Prečo by im mal štát diktovať, že majú byť za mrežami, keď si môžu pokojne robiť, čo chcú....

evittam
10. máj 2016

@sova76 Porovnávaš neporovnateľné - dala si veľmi zlý príklad. Porovnávať vraha s niekým kto len chráni svoje zdravie a zdravie svojich detí..... Ani lieky ťa nikto nenúti užívať. Zaujímavé, že vo väčšine ostatných európskych krajinách ťa nikto nenúti. Ešte šťastie, že aj tak sa môžem rozhodnúť podľa svojho najlepšieho uváženia a nikto ma neprinúti.

sova76
10. máj 2016

@evittam Uviedla som cielene dosť extrémny príklad. Každá krajina má historicky iný zdravotnícky systém, iné spoločenské normy a pravidlá. Takže v podstate tiež porovnávaš neporovnateľné. Aký je stav týchto ochorení v zahraničí? V krajinách bývalého východného bloku v strednej Európe boli tieto ochorenia potlačené, resp. takmer potlačené práve vďaka systému, ktorý nerozlišoval. Inak by tento stav nebol. Aj to si uvedomte. V zahraničí, keď sa niečo stane... si v tom sama... Potom zbierky, charita... a pod... sú dôsledkom občas aj nesprávneho rozhodnutia rodičov.

evittam
10. máj 2016

@sova76 Ja si to veľmi dobre uvedomujem. A aký je teda stav týchto (uveď prosím aj konkrétne ktorých) ochorení u nás a v zahraničí ? V čom vidíš taký veľký rozdiel?

zuzana76
10. máj 2016

@peter952 u HPV ide aj o iné ochorenia, nielen ženské, napr genitalne bradavice alebo nádory ústnej dutiny a na tie trpia viac muži, tam vôbec nejde len o maternicu, dostuduj si to

wewika1
10. máj 2016

@peter952 musim sa pousmiat 🙂 a co ked @rimanko nema maternicu? co s tym ma spolocne HPV? za to ho nemoze dostat a nemoze byt jeho nositelom? nechapem kam tym mieris...HPV nepredstavuje len riziko rakoviny krcka maternice, tyka sa aj muzskeho pohlavného ustrojenstva a neprenasa sa len pohlavnym stykom. nositelom je az 13% populácie...neviem, ci by si skakal od rozkose, keby sa nakazis napr v saune a tvoja manzelka dostane od teba do daru rakovinu 😉...nikomu moj nazor o ockovani/neockovani nevnucujem, ale nedalo mi nereagovat na tvoje utocne bludy sposobene nedostatkom informacii 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewika1
10. máj 2016

@peter952 neviem v akej spolocnosti zien sa ty pohybujes, ale s HPV sa stretne vacsina zien asi ako s HIV, kvapavkou a podobne 😀 aky odbornici pisu, ze sa da HPV liecit? To preboha z akych zdrojov vytahujes? Mne nemusis ako farmaceutovi vysvetlovat nosice obsiahnute vo vakcine, myslim, ze to ovladam lepsie. Na vakcinaciu mam svoj nazor, nikomu ho nevnucujem a ani nedavam debilne odporucania typu tych tvojich. Kazdopadne dristas svojimi nicim nepodlozenymi "faktami"...

sova76
10. máj 2016

@evittam Štatistiky si urob sama 🙂 Rozdiel je v zodpovednosti. To, že je niekde nepovinné očkovanie neznamená, že rodičia nedávajú deti očkovať. V tom je rozdiel. Že niekto si predstavuje určité povinnosti voči dieťaťu veľmi jednoducho. Bez zaočkovania napríklad nevezmú dieťa do školy. Čiže sloboda ako sloboda ;)

evittam
11. máj 2016

@sova76 Ja si žiadnu štatistiku robiť nemusím. Ty o tom píšeš tak uvedomelo a znalo, že som sa ťa preto spýtala. Čiže odpoveď nemáš. Ja nikde netvrdím, že ak v nejakej krajine nemajú povinné očkovania tak, že rodičia neočkujú. A kde presne ti nevezmú neočkované dieťa do školy?
A v zahraničí ak sa niečo stane som v tom sama? A kto mi uhradí následky očkovania tu na SVK? Neboj nemusíš hľadať odpoveď - lebo nikto a nikdy, nakoľko samozrejme, že to z vakcíny nemôže byť.....A to samozrejme netvrdím, že za všetky postihnutia a choroby detí môžu vakcínu - to nie.
A prečo napríklad GSK v USA a iných krajinách ročne vynaloží na odškodňovanie postihnutých ľudí očkovaním dosť veľké peniaze.....Asi len preto lebo tie vakcíny sú fakt také neškodné a zdraviu prospešné....

evittam
11. máj 2016

Ale ako som už viackrát napísala - nikoho nepresviedčam o svojom názore a presvedčení. Každý nech si spraví podľa vlastného uváženia ale nech ma nikto neosočuje, že som nezodpovedná a ohrozujem životy iných....to je všetko.

sova76
11. máj 2016

@evittam napriklad v usa ti nevezmu do skoly nezaockovane dieta. Ja netvrdim, ze ockovanie nema vedlajsie ucinky, to by som si nikdy nedovolila, ale hygiena sama o sebe urcite nevyriesila epidemie.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
11. máj 2016

@evittam Nemienim nikoho osocovat a kazdy z nas ma svoj nazor, a to je v poriadku. Dosledky neockovania zatial nepozname, a to je problem. Ale vyskumy, ktore roky robim nenasvedcuju o tom, ze by ockovanie nebolo potrebne. Rizika su vsade ako som uz pisala. Pri kazdej jednej liecbe.

wewika1
11. máj 2016

@peter952 panboh uchran tu spolocnost mudrych zien okolo ktorych sa pohybujes pred tvojou obmedzenostou 😀 citujes doktorku prirodnych vied? Co tak nejaka relevantna studia? Aaaale nechaj tak, diskusia s tebou je ako mlatenie stohu slamy. Vies len utocit, urazat a nemiestne presadzovat svoju "pravdu" bez relevantnych dokazov 😉...btw, uz len z tvojich dani by sme boli zivi 😀 pekny den

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
11. máj 2016

@sova76 Ako som už napísala - proti očkovaniu ako takému nemám vôbec nič. 😉

sova76
11. máj 2016

@peter952 Vy tu s niekým súťažíte? Veď sa zobuďte, toto je obyčajná diskusia, kde môže každý v rámci slušnosti vyjadriť svoj názor. Nič viac, nič menej. Tu predsa nejde o to, kto postaví väčší hrad (z piesku).

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sova76
11. máj 2016

@peter952 Reagovala som na príspevok určený pre wewika:
"peter952 no vidis vyhral som. daj ty nejaky "relevantny" dokaz daj nejake "odborne" vakcinatorske studie (moze byt aj v Aj ja citam plynulo angl.) najlepsie studiu kde porovnavate ockovane deti s inymi neockovanymi detmi a potom sa robi statistika o NU vakcinacie.....ved ste napichali uz takmer celu planetu ZEM...."
Skutočne mi to nedalo. Ako malé dieťa. Len, prosím, pochopte, že toto nie je hra o tom, kto z koho, čo z Vášho textu vyplýva. Tak vystupujete. A nepovedala som, že nie ste slušný. To by ste mal vedieť sám, nakoľko zvládate v rámci slušnosti reagovať na názory druhých. Lebo niektoré Vaše reakcie si adresát môže vysvetliť všelijako, len nie slušne 😉

wewika1
11. máj 2016

@sova76 skoda casu plytvat reakciou na dotycneho...jeho reakcia ma unikatnu vypovednu hodnotu o jeho intelekte a psychickom rozpolozeni, takze sa nad tym radsej nepozastavuj 🙂 to je asi pozostatok z cias davno minulých, ked si v skole po telocviku ukazovali kto ma vacsieho 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewika1
11. máj 2016

@peter952 si si zobral do hlavy, ze ma vyprovokujes? 😀 musim ta sklamat. nie si pre mna rovnocenny partner na diskusiu a preto s tebou nebudem stracat cas 😉 ber to ako svoje male osobne "vitazstvo"...kazdopadne, u made my day 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz