Čo môžem očakávať po očkovaní?

drobcek26l
20. nov 2012

Dnes sme sa boli v troch mesiacoch dať zaočkovať a chcem sa spýtať dokedy sa môžu prejaviť následky po očkovaní ( teda mám na mysli zvýšenú teplotu, nespavosť, nekľudnosť a podobne) ???? Lebo doteraz náš malinký neplakal ani keď ho očkovali, ani cestou domov a doma sa dokonca až doteraz krásne usmieval. Teraz sme ho okupkali a spokojne zaspinkal. Tak som z toho trošku nervózna, či to náhodou nieje ticho pred búrkou. Aké máte skúsenosti vy????

hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
21. nov 2012

@drobcek26 " v dnešnej vyspelej dobe by asi slovenské aj keď biedne zdravotníctvo nedovolilo deti očkovať niečím, čo by im mohlo uškodiť"

haha, dobry vtip 🙂 tak teda vitaj vo vyspelej dobe, v ktorej si kazdy chrani svoj chrbat a zadok a kde $$$ hybu svetom 😀

skusenosti s neziaducimi ucinkami mas aj tu, nech sa paci, je ich tam viac nez dost, ked si vies vyhladat pribalovy letak, tak jedna diskusia by nemal byt problem 😉 nemusis kvoli tomu otvarat novu diskusiu 😖
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

a moje skusenosti:

syn po podani davky proti DTaP-TPV - preockovanie v 6. roku! zivota (t.j. 4. davka ockovania proti tymto chorobam - pre tych, ktori si myslia, ze na prve ockovanie nebola reakcia, tak na dalsie tiez nebude) zlyhanie imunitneho systemu (vazny imunodeficit), zo zdraveho dietata 6 rocneho dietata sa obratom stalo dieta nonstop chore, kaslajuce (vkuse aj 3 mesiace), plus diagnostikovana alergia na travu, nejake byliny a potravinova alergia, mometnalne sa vylucuje aj alergia na BKM dalsie ockovanie ma u nas stop! (po dobrotky ci po zlotky)

neter, po podani prvych dvoch davok proti DTaP- VHB-HIB- LPV a PCV (druha v 5mes.), slabost, unava, strata chuti do jedla, nemohli sme ju zobudit, vo vecernych hodinach neutisitelny plac viac ako 3 hodiny (plac - to je slabe slovo, to boli zachvaty, vreskot, bez prestavky, tak ze sa az nemohla nadychnut), nervozita, nemoznost zaspat, vysoka teplota a horucka, asi 3 dni, nasledoval regres vo vyvoji, strata nadobudnutych schopnosti (recovych, z ublabotaneho babetka bolo takmer neme, co pretvalo takmer do roka), po prvej davke diagnostikovana aj hypotonia z ktorej sa "liecila" cviceniami (aj vojtovymi) a masazami niekolko mesiacov, teraz ma 17mesiacov a okrem tychto dvoch vakcin (+ bcg) nemala dalsie ockovanie (ani nebude mat), jazycek sa pomalicky rozviazuje, chorobnost je vsak velmi vysoka, imunita nizka (imunodeficit, predpisane imunostimulacne lieky), taktiez diagnostikovana alegia + hemofila ma v sebe od ockovania (aky paradox! ked ju ockovanie malo proti nemu chranit!!!)

diskusiu nahlasujem ako duplicitnu

hexa10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evina57
21. nov 2012

Môj syn má všetky očkovania (17mes.) a MMR som sa príšerne bála ale nemal žiadnu reakciu, ani teplotu. Myslím, že som urobila dobre, nebudem riskovať podobné veci ako je neplodnosť atď. Tiež mám všetky povinné očkovania a tu som 😉

desszi
21. nov 2012

Nerozumiem, preco niekto zaklada temu, o ktorej je tu uz popisane x stran, navyse ked nechce pocut ine ako Neboj sa, nic sa nestane, neocakavaj nic. A este aj potlapkame po pleci.
O tom, co mozno ocakavat po ockovani sa treba informovat pred ockovanim a nie po nom.

something
21. nov 2012

@hajanka To by zaujimalo ci sa netery robili pred ockovanim vysetrenia ci ma hemofila...ako si niekto moze byt isty, ze pred tym ho nemala? Jasne, urcite napises, ze jej ho vysetrovali aj pred aj po 😀 Lebo to sa uplne bezne robi vsak...Hemofilus je uplne bezny, mozno ho mas aj ty, len o tom nevies. Alebo si mozno aj ty davas robit kazdy vysetrenia ci ho mas aby si to mohla zvalit na pocasie, kecup alebo to je totalne jedno naco 😕

petot
21. nov 2012

@drobcek26l Akútne nežiaduce účinky sa zvyknú objaviť do 48h, subakútne alergické reakcie a dôsledky potlačenia imunity do 14 dní, chronické nežiaduce účinky (najmä alergie a autoimunita) do 3 týždňov až 8 rokov. Druhá dávka býva znášaná horšie než druhá a najhoršie je obvykle znášaná tretia.

hajanka
21. nov 2012

@something ano ved som pisala ze mala robene vysetrenia, po ockovani vysetrovana uz nebola, az potom neskor ked bola casto chora a mala ho vo vysledkoch
ak je homofilus uplne bezny naco sa proti nemu potom ockuje????

something
21. nov 2012

@hajanka netusim preco sa ockuje, ale je bezny, dokonca ho mam aj ja a nesposobuje mi nic...mozno je viac skupin hemofilov...ak teda hovorime o hemofilus infuenze

hajanka
21. nov 2012

@something to je skvele lebo ja to tusim 🙂 zeby preto aby si farmafirmy naplnili na nas vrecka a nam podkopli imunitu? (t.zn. dalsie naplnanie vreciek) 😀 😀 😀 $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $

something
21. nov 2012

@hajanka presne ako si napisala..ty to tusis....a preco sa pecie chleba? aby si pekari naplnili vrecka? To je jednol...kto nechce, nech neockuje, ale preco tym otravovat ludi... 🙄

hajanka
21. nov 2012

@something aby sme prezili, mali plne brucha 😀 a vakciny su uplny opak, na to aby sme neprezili (alebo prezili co najmenej) 😀 aby sme boli chori, aby nam znicili imunitny system, nervovy system.. atd.
a ake otravovanie mas na mysli? ja som predsa odpovedala zakladatelke na jej otazku 😲

petot
21. nov 2012

@drobcek26l Pardón, malo byť "druhá dávka býva znášaná horšie ako prvá".

something
21. nov 2012

@hajanka Tak rozmyslam, ze preco tie firmy nezazalujete...ved oni nas chcu znicit, zabit, otravit, chcu aby sme boli chori...tak toto je silna kava...ze fakt toto niekto moze chciet....skoro ako metanolovy fantom 😀 ach

hajanka
21. nov 2012

@something presne tak, amen ak nemas viac co dodat k teme neziaducich ucinkov tak sa s tebou rozlucim 🙂

gabrielllka
21. nov 2012

oni vobec neodpovedaju ani nechcu odpovedat,len otravuju a volaju ludi do sukromky.Mozno im niekto plati za kazdu osobu ktoru namotaju a ziskaju na svoju stranu,inak si to neviem vysvetlit 😉 alebo su vsade preto, lebo je v sukromke strasnaaaaaaaaaaa nuda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

drobcek26l
autor
21. nov 2012

Ďakujem dvom pisateľom konkrétne Hexa10 a ZigZag za ich zmysluplné vyjadrenia k mojej téme. nabudúce si prosím vymente čísla a hádajte sa cez telefón. Nikto na vaše nezmysly nieje zvedavý. Ďakujem za pochopenie.

prevenar
21. nov 2012

@hexa10 prestan ma obtazovat pouzivanim @ moj acc . dakujem.

vlnka81
21. nov 2012

@gabrielllka predstav si - no ja som uz na sukromke zarobila 10 000 euro, si snad nemyslis ze ludi lakame zadarmo :D si ma rozosmiala :D davno som sa na takej slepacine nepobavila :D inac mozes lutovat ze tam nie si a ani nikdy nebudes...ovela prichadzas ☹

drobcek26l
autor
21. nov 2012

@desszi Keď sa ti nepáči na čo otváram novú diskusiu, tak s prepáčením načo sem lezieš a ešte aj vypisuješ??? Nechápem

drobcek26l
autor
21. nov 2012

@something
@petot ďakujem pochopila som to

gabrielllka
21. nov 2012

@vlnka81 ja som ti pisala?neviem o tom,ale asi si sa nasla v mojom prispevku 😉