Dostali ste pokutu, keď ste nedali štvrté očkovanie?

5. máj 2022

Prosim tie co ste nedali očkovať (4.ockovanie)
Dostali ste pokutu?
Mali ste problem zo školkou? Ze nechceli vziat dieta kvoli tomu ze nie je zaockovane?

lara45
17. máj 2022

Neviem o tom ,že by kvôli tomu nechceli zviať deti do škôlky. Ale určite čo viem je ,že ti zastavia rodičovsky prispevok ak ho poberáš.

autor
17. máj 2022

@lara45 to ako vazne? To som este nepočula... hned zajtra sa na to budem informovat...

hviezdickazuzka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hviezdickazuzka
5. júl 2022

@lara45 Ak sú závažné dôvody (zdravotné, rodinná anamnéza...), pokutu vám nemôžu dať. O príspevok neprídete, ak sa zúčastňujete pravidelných kontrol u pediatra, očkovanie nie je podmienkou pre jeho poskytovanie. V škôlke myslím závisí od riaditeľky, aký má postoj k tejto veci, vyžadovať to ale nemôže.

lara45
6. júl 2022

No ak nebude mať ďieťa povinne očkovania tak ti zastavia peniaze mne povedala lekárka keď som meškala s 3 očkovanim.Ze je to vraj zanedbavanie dieťaťa

lara45
6. júl 2022

@hviezdickazuzka je iné ak je dôvod prečo dieta neočkovať ale ak je zdráve a nie je dôvod prečo dieta neočkovať tak vdedy už maju práve aj na takéto veci poznam aj také prípady.Kamoška platila pokutu za omeškanie ockovania

kleopatra114
6. nov 2022

Pri dcére som odmietla druhé preočkovanie MMR , žiadnu pokutu som nedostala , žieňa problém v škôlke nie je .

kallanchoe
6. nov 2022

@lara45 nezastavia to čo má smtym spoločne?vieš koľko detí má nejakú diagnózu pre čo sa to neodporúča...a jeden lekár im povie že radšej nie,druhý že jasné že treba....a rodicak poberajú ďalej...a nemajú žiadne odporúčanie/neodporúčame lebo sa lekári zhodnúť nevedia....

kallanchoe
6. nov 2022

@lara45 pokutu áno,pokial ta lekár nahlási...ale na rodicak ti nesiahnu...

kallanchoe
6. nov 2022

@lara45 to bolo len také bububu😉