Je očkovanie na Slovensku povinné?

yanka2828
25. jún 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je očkovanie na Slovensku povinné? Môj priateľ mi povedal, že áno a najbližšia krajina, kde to povinné nie je je Rakúsko. Ale ja nechcem ísť rodiť do cudzej krajiny, ktorej jazyk ani nepoznám a môj priateľ je rázne proti očkovaniu. Za rady vopred ďakujem 🙂

evittam
5. júl 2016

@aristka Ja vôbec neviem o čo točíš. Štátny sviatok? Máš voľno? 😉
Kde ja píšem, že moje deti mali nejakú z tých chorôb, o ktorých píšeš? Začni čítať s porozumením a prestaň ma konečne označovať - s tebou nechcem mať nič spoločné - ani diskutovať, nakoľko je to zbytočné.

evittam
5. júl 2016

@aristka Ja to dobre chápem - som normálne inteligentná žena. A nemusímsa tu stále oháňať tým, že pracujem niekde v nemocnici a preto všetko viem, všade som bola a vždy mám pravdu len ja. 😉

prevenar
5. júl 2016

@maciatkolulu ..leboo ..leboo ..LEBOO ...................................lebo. preto, lebo. 😀

pocty chorych na cierny kasel magicky stupaju od roku 1980 napriek plosnemu ockovaniu.

evittam
5. júl 2016

@maciatkolulu Všetci sme ohrození - či už očko alebo nie, ale pozor očko budú mať určite lepší priebeh, nakoľko majú protilátky v organizme už roky. 😉

marcelatje
5. júl 2016

@adsumus antivax ututlavaju umrtia neockovanych deti? Si robis prdel nie?
Poznam ockovane deti s jasnymi NU lekari si posuskavaju ze je to z vakciny, ved je to aj v samotnom pribalovom letaku.....no na papier to neda nikto......

aristka
5. júl 2016

@maciatkolulu mali nejake priznaky .hranicne hodnoty nic neznenaju .kludne mohlo ist o falosnu pozitivitu ...ani serologia ck nie je jednoducha vec ...

evittam
5. júl 2016

@marcelatje Ale kdežééééé, to nemôže byť z tej neškodnej vakcíny, ktorá ti má len pomôcť a keby aj - kto by ti to už len potvrdil. A kto by ti to tuná uveril?! Ale niekde zomrie neočkované dieťa na nejakú chorobu voči, ktorej sa očkuje ale to, že malo aj iné závažnejšie problémy a tá choroba ho len (bohužiaľ) "dorazila", tak to už zase ututláva provax. 😉 A chudáci rodičia sa sťažujú, že za to môže antivax, lebo ich oklamal..... 🙄

prevenar
5. júl 2016

@marcelatje myslim ,ze skoda ti na nu aj reagovat. co je zac je jasne snad uz kazdemu . 🙂

aristka
5. júl 2016

@evittam praveze nechapes ..inak by si nepisala take hluposti ...tie protilatky zachranuju zivoty a to nehovorim len o ockom prev.chorobach...

evittam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
5. júl 2016

@aristka neustaly kasel,

adsumus
5. júl 2016

@marcelatje nie nerobím si prdel, je to tak, a ak dieťa neočkovane zomrie napríklad na záškrt, tak sa ešte vysmeju rodičom, že su sami takí sprostí, že im verili, že si zato môžu sami.

aristka
5. júl 2016

@prevenar to dieta co zomrelo na zaskrt v spanielsku ak sa nemylim .podotykam bolo neocko aku malo primarnu ochor....kedze choroba ho len dorazila...
@evittam mas pocit .ze clovek dieta ktory ma napr.jemnu vyvojovu chybu srdiecka prejavujucu sa napr ako selest .ci napr psoriatik ..je uplne ok .ze ho dorazi zaskr ...mas pocit .ze tvoje deti ten zaskrt v poho zvladnu ...inak co je to zdravy clovek .dieta ...ja mozem povedat fungujuce na sto pro auto .ale aj to sa pokazi ..ale povedat mam zdrave dieta .ci som zdrava je az filozoficka odpoved a inak hlupost ako vysita .kedze sme biologicky organizmus skladajuci sa z buniek .mikroorganizmov a nie srobov a plechov....inak mozno ti neockujuca matka toho chlapceka .ktory zomrel na zaskrt ak mal nejake prim.ochor .mozno by ti dala za pravdu .ze zomrel pretoze mal selest alebo atopiu a jednoducho smola choroba ho darazila...inak co je u teba vaznejsia dg.kde ma choroba preventabilna ockom pravo dieta dorazit ...inak myslela som si .ze sa dorazaju len svine pri zabijacke ...

adsumus
5. júl 2016

@aristka ten malý nemal žiadne iné ochorenie okrem záškrtu, bol neočkovaný, lebo rodičia boli antivaxom oklamaní, oni to tak uvádzaju, 8 jeho spolužiakov, sa nakazilo tiež, ale neochoreli, oni boli očkovaní.

aristka
5. júl 2016

@evittam preco ma urazas ...napisem ti kam sa obratit a nieco sa na teba nalepi .kedze citat uja googla je trochu o inom a sup ...inak ja som cloovek .nie lietadlo

evittam
5. júl 2016

@aristka Nie, nie je to ok, len som tu poukázala na to, že sú to zavádzajúce info, že dieťa zomrelo práve na záškrt.....a že ak by bolo očkované, tak ho nedostane a nezomrie. Ale myslím, že to každý pochopil ako som to myslela - teda skoro každý. 😝

prevenar
5. júl 2016

@aristka mily agent "aristka" aka "bezna mamicka" 😀 ..ostava mi len zopakovat : svoj zivot si budes musiet zariadit bezomna - mojej skupiny, mojho blogu , atd. ci to nejak zvladnes to neviem ..na druhej strane ma to ani nejak specialne nezaujima 😀

so svojimi otazkami sa obrat na skutocnych odbornikov, cize na istu reklamnu agenturu ..ti o ockovani vedia vsetko!🙂 nepamatas si cislo ? poradim ti .. zober si mobil, vyber kontakty a pismenko P , vyber kontakt " PRACA " 😀

evittam
5. júl 2016

@aristka Ja som ťa nikde neurazila......A ja mám svojich informácii dosť a určite na poslednom mieste je ten tvoj "ujo Google" - ale ako vidím ty vieš lepšie odkiaľ ja mám svoje vedomosti a informácie a k tým tvojim už presne tiež viem, ktoré patria. 😉 Ešte raz ja nepotrebujem aby sa na mňa niečo "lepilo", ale ďakujem za tvoju námahu.

aristka
5. júl 2016

@adsumus ved oni mu nieco vymyslia .neboj ...len ma zaujima co .aka vazna dg je u nich na to .abu napr zaskrt zabil dieta ...kedze zjavne bez nej by dieta urcite zilo...ake dg.mohli mat deti co zomreli na zaskrt .aj tu na sk pred ockom ...dost ma to zaujma..

adsumus
5. júl 2016

@evittam kde tam máš zavadzanie, to dieťa zomrelo na záškrt, nebolo očkovane. 8 dalších nezomrelo, boli očkovaní. Závery nech si spraví každy sam.

adsumus
5. júl 2016

@aristka su ludia, čo sami seba presvedčili, že ich dieťa na syntetickom cečku, žiadna choroba neohrozí, stačí nato nemyslieť, moja kamoška napríklad. a aj taki, čo si odvodia, že ked zvládlo kiahne, zvládne aj tetanus, záškrt, čierny kašeľ....

aristka
5. júl 2016

Pocuj neni si ty nahodou administrator tejto stranky ...inak nie je to vobec smiesne .jedine ubohe a hlupucke ...hovorime tu o dietatku.ktore realne zomrelo a my vieme
ze bolo zjavne zdrave ....pobozkaj to svoje a dufaj.ze taka pliaga sa mu vyhne ...o pockaj ty si hrdina .ved tvoje dieta je zaocko....

marcelatje
5. júl 2016

@adsumus ja nie som apriori proti očkovaniu, je na rodičovi ako sa rozhodne, mne vadí že sa očkuje hlava nehlava bez individuálneho prístupu a to je chyba.
O úmrtí chlapčeka na záškrt v Španielsku neviem nič. No sedliacky rozum mi vraví že to riziko existuje a môže sa to stať. Pravda je však taká že vo svojom okolí vidím podstatne viac NU na očkovanie ako úmrtí neočkovaných detí.
Ak zomrie neočkované dieťa je to veľká aféra, pri nežiaducich účinkoch vakcín ktoré sa objavujú podstatne častejšie ako úmrtie neočko detí, sa všetci tvária že neexistujú.

adsumus
5. júl 2016

@marcelatje vieš oni tie nežiaduce učinky ako o nich hovorí antivax častokrát vobec nie su z očkovania, to je natom to najsmutnejšie.

marcelatje
5. júl 2016

@adsumus najsmutnejsie je to ze lekari odmietaju uznat NU aj v pripade ze su uvedene v pribalovom letaku. Realita je taka ze lekar nevie z coho ma dieta problem no neochvejne tvrdi ze z ockovania to nie je. A teraz nehovorim o ziadnych konspiracnych teoriach ale o konkretnych pripadoch, ziadne dohady ale jasne priklafy NU.

adsumus
5. júl 2016

@marcelatje tak ako ti ma lekár uznať napríklad taký autizmus, ked veda vylučila suvislosť s očkovaním? alebo teraz čerstvý prípad dr. hooker, neviem či ti to niečo hovorí, jeden z prominentov antivax hnutia, žaloval vládu, že ma dieťa poškodene z očkovania, ale ked si prečíataš sudne rozhodnutie, ukáže sa, že dieťa zaostávalo pred očkovaním, to su zápisy lekárov z prehliadok, po očkovaní sa nediali žiadne zmeny. Tak mu tu žalobu zamietli, aj narok na nejake odškodnenia, očkovanie nemôže za zdravotný stav jeho syna.

http://www.skepticalraptor.com/blog/wp-content/...

ja si čítam tieto sudne rozhodnutia, pretože je tam veľmi veľa informácii o očkovaní, raz aj take bolo,že chlapík žaloval, že ma poškodenia z očkovania, ale ukázalo sa, že ani nebol očkovaný, aj take veci sa stávaju.

zuzuk22
5. júl 2016

Kamaratka prve dieta dala zaockovat ale druhe uz nie ... Ale mala riadne pocuvacky od dr ze ci chce aby jej dieta zomrelo a ci chce za nim chodot na cintorin.....podla mna si mala tie reci odpustit....jevto kazdeho rozhodnutie . ale ja som dala aj druhe dam

marcelatje
5. júl 2016

@adsumus neviem, nemam v tychto kauzach prehlad. Ja len nechapem preco lekar odmieta ako nu uznat aj taky praobycajny ekzem ktory sa u dietata objavil po ockovani a sam vyrobca pripusta ze vakcinacia ho moze sposobit.
Poznam 4,5 rocne dievcatko u ktoreho vakcina mmr sposobila viditelny regres. Dodnes je na urovni 2 rocneho dietata. Dovtedy prospievala ukazkovo. Prestala rozpravat zo dna na den. Mozno ak by som to nevidela na vlastne oci tiez mi je tazko uverit. Vsetci odbornici ktori ju videli sa zhodli na to ze to sposobila vakcina. Pisomne to vsak nedal ani jeden a ja sa pytam preco?

adsumus
5. júl 2016

@marcelatje lebo aj ekzemy zistovali, či su z očkovania a nie su,aj cukrovku, rakovinu, neviem čo všetko ešte, takže asi tak, s tým tvrdením prišli antivax, ale bez dokazov, o čom to je potom? budem riskovať choroby bez dokazov, že ochrana očkovaním je zbytočna alebo nebezpečna, ked navyše máme dokazy, že nie je? to dievčatko to mohlo sposobiť čokolvek, že sa jej zhoršil zdravotný stav.

marcelatje
5. júl 2016

@adsumus takze mam tomu rozumiet tak ze vyrobca uvadza nu v rozpore so studiami ktore dokazuju ze ziadne nu nie su? Aby sa prezentoval v horsom svetle? To znie podozrivo. Prislo sa v tych studiach vobec na nejake nu?

K tomu dievcatku.......nemohlo......