Kedy očkovať MMR vakcínou?

1. máj 2022

Ahojte, vy ste kedy davali ockovat svoje dieta MMR vakcinou? Teda v ktorom mesiaci? Naozaj je co najlepsie to oddialit? Preco?

Dakujem

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
1. máj 2022

Ja neviem ako je to na sk , my sme boli v 12 alebo 13 mes myslim, viem ze sme to raz presuvali skrz to, ze bol maly nejaky nachcipany. A teraz v lete sa myslim preockuje a mal by byt pokoj

anjelicek26
1. máj 2022

Dieta by malo mat MMR vakcinu skor, ako ide do kolektivu... a ak chce mamicka otehotniet, tak este skor (ani osypky, ani ruzienka u dietata - ak mama ako dieta neprekonala - nie su pre babatko v brusku vobec dobre a hrozia vazne poskodenia)... riad sa lekarom a celkovym zdravotnym stavom dietata, dve nase deti mali toto ockovanie v termine, dve to mali vzhladom na zdravotny stav posunute o par rokov dozadu... ale zaockovany su vsetci.

nelca0510
1. máj 2022

Dávali sme podľa odporúčania lekárky. Jej názoru sa drž.

autor
1. máj 2022

@kiki68 tak skoro? Takze posunutie kvoli nezrelemu nervovemu systemu je blud?

autor
1. máj 2022

@anjelicek26 dakujem. Urcite ho chcem dat, len neviem vobec kedy. Kazdy pise, ze cim neskor tym lepsie, tak neviem... 🤷🏻‍♀️

autor
1. máj 2022

@nelca0510 porozpravam sa s nou o tom urcite.

ailiba
1. máj 2022

Hlavne dietatko musi byt zdrave. Moj mal ekzem, tak sme to odsunuli... Teraz som zas tehotna, takze este stale nie... Ale do kolektivu ho este nedavam.

anjelicek26
1. máj 2022

Ono sa pise, ze ten vek je zle zvoleny, ziva vakcina vie sposobit recovu regresiu vo veku 12-18 mesiacov, kedy su priechodne este membrany v mozgu...tolko teoria, co mam nacitane ja... my sme odkladali kvoli autistickym znakom u syna (potvrdilo sa to, ockovany bol az ked uz mal diagnozu davno uzavretu) a u starsieho je to autoimunne ochorenie, dostal ju az 10 rocny v nemocnici pod dozorom. Porozpravaj sa s pediatrom, ked mas akekolvek pochybnosti.

kiki68
1. máj 2022

V Rakusku sa ockuje v 12 mes MMR standardne co viem, potom do 2,5 roka ma byt preockovanie ( aby nastupilo plne chranene do skolky). Nasmu to nic nespravilo, ani teplotu nemal nastastie. Mozes neockovat alebo to posunut. Tu Ti nikto nic na to nepovie. Len statna skolka s tym bude mat asi problem.

autor
1. máj 2022

@anjelicek26 vazne sposobuje recovu regresiu? Pane Boze. Odkial mas taketo info? 😳

autor
1. máj 2022

@kiki68 dobre skoro. Zaujimave ze za hranicami su za posunutie. 🤦🏻‍♀️

kiki68
1. máj 2022

Pozri keby to nieco vazne robilo s recou, tak skoro vsetky deti v Rakusku su nejak recovo postihnute. Pracovala som v jasliach a nemam ten dojem, ze by akekolvek z deti malo po vakcine recove alebo ine poruchy CNS. U nas sa k tomu dokonca dava brozura prave s tymito otazkami.

anjelicek26
1. máj 2022

Nehovorim, ze sposobuje recovu regresiu, ale to je to, co vyslo zo studii... studovala som si to urcity cas asi az prilis dokladne... len si zas uvedomit, ze recovu regresiu maju deti "aj tak" v tomto veku casto a sustredia sa urcity cas na motoricke pokroky a potom sa v jednom aj druhom pripade nanovo normalne rozbehnu... vseobecne ale - cim dietatko mladsie, tym by horsie znasalo aj mumps. aj ruzienku, aj osypky.... pri osypkach pri prechodnych mozgovych membranach vysoke riziko zapalu mozgu... ono je to vsetko take - male zlo, velke zlo...

autor
1. máj 2022

@anjelicek26 dakujem za odpoved. Dufam, ze ten vedlajsi ucinok je tak zriedkavy ako pri paralene, ibalgine.

autor
1. máj 2022

@kiki68 rozumiem, dakujem pekne. Ako riziko je urcite vo vsetkych chemikaliach. Aj v paralene, dokonca aj v tamponoch pre nas, zeny...

anjelicek26
1. máj 2022

Pozri mojim detom nebolo absolutne nic (a to je syn rizikovy kvoli diagnoze). Nikomu s mojho okolia nebolo absolutne nic. Je to najlepsie znasane ockovanie paradoxne... ani si to prakticky nevsimli... clovek chce ist na istotu, ja to chapem...

autor
1. máj 2022

@anjelicek26 ano, ani v mojom okoli. Dokonca najlepsie znasana vakcina.