Lekárka mi odmietla dieťa zaočkovať, Je to normálne?

bahara
15. júl 2011

Ahoj moja dcérka sa narodila 06.06 od toho týždňa som každý týždeň volala do nemocnice či majú očkovaciu látku na TBC keď že v tom čase ako som rodila nebola.Bolo mi povedané,že do šiestich týždňov sa ešte zaočkovať môže ak to však nestihneme potom až po roku.Lenže malá má presne v pondelok šesť týždňov a aj tak ju nechcú zaočkovať.Ani dnes ani v pondelok.Máte niekto dobrú radu alebo podobnú skúsenosť??

martija
15. júl 2011

@bahara ja som bola opak, ja som sa snazila,aby mi maleho nezaockovali, kedze ockovanie sa ma uz v januari rusit (musi to prejst zakonom), takze bud rada,naco ti budu zbytocne tak malinkej zatazovat a rozburavat imunitu, telicko sa bude trapit, a bohvie co este, kadejake pridavne otrtute a neviem,co tam pridavaju. Ja by som sa veru nebila o ockovaciu latku, prave naopak. ale to iba moj nazor....

deina
15. júl 2011

Ta vakcina ma tolko neziaducich ucinkov, ze bude pravdepodobne zrusena. Na tvojom mieste by som sa ani nesnazila tu vakcinu zohnat, ale nechala to tak. 😉

sisinka76
15. júl 2011

preboha, mozes byt rada,ze ju nezaockovala. chvalim pani doktorku,keby takych bolo viac.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
15. júl 2011

super pani doktorka, chvala jej!

kaja73
15. júl 2011

prečo ta to trapi??????? Ved v zahraniči sa to už daaaavno neočkuje. 😕 😕 😕 😕 😕

katy2
15. júl 2011

Ja budem rodit v oktobri a planujem robit vsetko preto, aby mi maleho neockovali... ved v januari sa to planuje zrusit u novorodencov a uz je to zrusene u -nast rocnych.....

ikke
15. júl 2011

normalne to nie je, pokial ty na tom ockovani trvas a nie je na SK zrusene, mali by ti ju zaockovat.
no myslim, ze vo vacsine krajin EU sa uz TBC neockuje a asi vedia preco... 😉

radha
15. júl 2011

@bahara suhlasim so žienkami vyššie, lepšia cesta je neočkovat podla mna.moja dcérka má bohužial TBC vakcinu za sebou, a dost jej to hnisalo , tato vakcina je dokonca v niektorých krajinách zakázaná!!..my už neočkujeme vobec, mame skvelú pediatričku, ktora nam potvrdila aké negatíva vakcíny skrývajú...ak chceš vediet viac kukni do témy nesúhlas s očkovaním. alebo www.slobodavockovani.sk
nech ste zdravučkí želám 😉

nallara
15. júl 2011

Ja som práve včera obanovala, že som dala maličkú očkovať. Pri Katke sme nemali žiadne reakcie, len hnisavú ranku. Ale Terezka má sedem týždňov a včera som jej nahmatala hrčku pod pazuškou. Dnes sme celé dopoludnie strávili behaní po doktoroch. O týždeň to absolvujeme znova, máme sledovať, či tá hrčka na uzlinách nesčervenie, alebo sa nevytvorí otvor "akoby z toho chcelo niečo vytekať" citujem pani doktorku. Od očkovania, ktoré sme absolvovali v nemocnici na štvrtý deň má stále biele soplíky a fungujeme len s odsávačkou na vysávač a neustále je plačlivá a nepokojná, nosím ju na rukách - už si necítim kríže. Myslím si, že to očkovanie by mali zrušiť. Je omnoho viac smrteľných výrusov proti ktorým sa neočkuje, pretože sa neustále mutujú a nedajú sa tak rychlo na ne nájsť vakcíny. Už sa "teším" ako bude Terezka reágovať na očkovanie Hexa.

dara76
15. júl 2011

@bahara Moj syn nebol ockovany po narodeni kvoli operacii. Ockovali ho az po ukonceni prveho kola povinneho ockovania. A to mu najskor spravili test na ruke, ako sa robi uz starsim a az nasledne zaockovali do pleca.

atemi
15. júl 2011

@bahara, ja by som to nazvala stastim. Legalne neockovat jednu zbytocnu vakcinu, ktora je v EU zrusena uz vsade okrem nas a Bluharska myslim, pretoze jej ucinnost je diskutabilna a mozne vedlajsie ucinnky obrovske... to sa da nazvat jedine stastim.
@radha , mozes mi prosim napisat do IP ku ktorej pediatricke chodite? Hladam taku 😉 Dakujem moc!

estterka
15. júl 2011

nic lepsie sa nemohlo stat,ako to,ze dosla vakcina 😉

yanielka
15. júl 2011

buď šťastná, my sme tri mesiace po tomto zaočkovaní behali do Podunajských Biskupíc na prepichovanie a čistenie rany a to sme "dobre" obstali. Primarka sa vyjadrila, že vedľajších účinkov je viac ako prospechu z tejto vakciny.....

tanitta
15. júl 2011

suhlasim s nazormi 😉 ... mne sa "podarilo" maleho uchranit odockovania do 26mesiacov 😎 ...neponahlaj odloz po roku dovtedy sa veci este ujasnia ohladom ockovania...na tbc

sorciera24
15. júl 2011

boze, konecne nejaky doktori s rozumom......mozes byt stastna, ze ti ju nechcu zaockovat, vakcina sa od noveho roka rusi, skus hadat preco, v ostatnych krajinach je davno zrusena,dokonca zakazana, lebo je nebezpecna a ty sa stazujes, ze tvoje dieta to svinstvo este nema....ja nemam slov.....

barbyes
15. júl 2011

buď rada, o jeden bordel ktorý pichnú tvojmu dieťaťu menej 😠 okrem toho sa uvažuje o jej zrušení, v česku ju už napr. zrušili lebo nemá opodstatnenie, táto choroba sa už nevyskytuje a vakcína má veľa nežiaducich účinkov aj vážnych, ranka zvykne veľa krát škaredo zahnisať...mojej dcérke sa ranka hojila skoro rok a druhému dieťaťu to už určite pichnúť nedám ani žiadnu inú vakcínu, odmietam hazardovať so životom svojich detí

li_la
15. júl 2011

A mne zase páči táto NOVÁ MÁNIA...

Doteraz sa očkovalo. Ak chce byť niekto moderný, dá si zaočkovať svojho potomka aj doplnkovými očkovaniami aj proti neviem čomu... Ale ak chce byť niekto ultramoderný, nedá si dieťa zaočkovať proti ničomu. To je ako to, že doteraz sa kojilo a nosili sa deti na rukách, ale ak chce byť niekto moderný, tak dieťa učí od raného veku samostatnosti, dieťa je umelú stravu a spáva samo v postieľke. Ale zase je tu ešte niečo extra a to nosenie v šatke na holo 24 hodín vkuse 7 dní v týždni, aj pri varení, praní a hádam aj šťaní... Keď X-stotisícom ľudí sa nič nestalo zo sunáru a doteraz očkovanie nikomu neoblížilo, ale teraz sa všetci snažia očkovania sa strániť...
Ja som zaočkovaná, môj manžel je zaočkovaný, moja mama je zaočkovaná, aj otec, moji mladší súrodenci, aj manželovi starší sú... a teraz by mi zrazu niekto povedal, že mi dieťa nezaočkuje, tak sa tiež bojím. Ale niektoré nemenované mamičky idú zakladateľku otázky zožrať, že čo je to za krkavčiu mať, keď chce dať spraviť niečo svojmu dieťaťu čo sa robí. A áno, proste ešte sa to robí.
Ešte šťastie, že toto je len otázka a nie diskusia...

bridget
15. júl 2011

@li_la zaujimavy nazor, ze ockovanie doteraz nikomu neublizilo... Bud vdacna za to, ze si z takej rodiny stastlivcov. Prajem ti nech sa vam takto dari nadalej. Zial existuje x ludi, ktori by ti vedeli porozpravat o tom, co ockovanie sposobilo. Ti take stastie ako ty nemali. Neviem, ci by si bola takato hrdinka, keby si sa musela divat na svoje trpiace dieta s vedomim, ze mu ublizila vakcina...
@bahara netreba robit paniku, tvoje dieta o nic nepride, ak tu vakcinu nedostane, naopak.

kaara1980
15. júl 2011

u nás sa ruší očkovanie nie kôli nežiadúcim účinkom,ale preto,že očkovacia látka sa vyrába vo Švédsku a končia s produkciou,nakoľko ich vyrábajú už len pre Slovensko a Ukrajinu a neoplatí sa im to.

azarijka
15. júl 2011

@li_la no a mne sa zas pacia taketo "inteligentne prispevky" ako tvoj 😀 no co uz aj taki ludia musia byt ☹

neviem preco sa takto vysmievas tym , ktore nosia deticky alebo velmi neveria ockovaniu.... ako som dnes citala ty sterilizujes flase kazde rano a mne osobne sa nad tym rozum pozastavuje a mozno aj inym ale zato sa ti nevysmievame.

a to ze sa z ockovania nikomu nic nestalo, hmmm neviem ci zijes na inej planete alebo si taka naivna 😠 kazdopadne sa cudujem ze taku vetu vobec dokazes vypustit "do eteru" ..... mas este male dieta a dost ockovani pred sebou aby si raz tu vetu nelutovala 😖

petot
16. júl 2011

@bahara Keby si vedela, ako som musel bojovať ja i manželka, aby moje dieťa túto zbytočnú a riskantnú vakcínu nemohlo dostať. Vieš, ako by som bol rád, keby mi riešenie vtedy takto "samo spadlo z neba"? 😉

@nallara Kým nemáte doriešené komplikácie po BCG vakcíne, v žiadnom prípade nedovoľ ďalšie očkovania! Je to kontraindikácia, tieto komplikácie znamenajú, že dieťa nemá dosť síl bojovať proti živým mykobaktériám z vakcíny a keby ho oslabila ďalšia vakcína, hrozili by vážnejšie následky. Podľa výrobcu by mal byť odstup najmenej pol roka od úplného zahojenia po najbližšiu ďalšiu vakcínu! Žiaľ niektorí lekári na to kašlú, a potom deti trpia vážnymi komplikáciami.

@kaara1980 Vyrába sa v Dánsku (SSI). Prosím, napíš mi IP, odkiaľ máš info o skončení produkcie.

traktor
16. júl 2011

toto je najhorsia tema na diskusiu..zial..ked pozriem niektore reakcie a sme len v otazke..tak si poviem fakt, ..ze nastastie je to len otazka /preboha len neockovat-akoby posielalala dieta na smrt..nechajme kazdeho rozhodnut sa 😉 /..a zatiahnut uz mimo temu, kto , ako sterilizuje flasky..ach jo..k otazke..hovorilo sa o tom aj v telke, popisalo sa o tom vela aj v novinach..ze je to problem/problem?/, ze nie su vakcíny ..takze aj to môze byt dôvod, ze tvoja lekarka ti nezaockovala dietatko..nestresuj sa..toto ockovanie ma byt zrusene..uvidime, ako sa nakoniec rozhodnu..co som pocula, vyjadrili sa k tomu aj iny lekari..ak sa nestihne zaockovat teraz, do tych siestich tyzdnov..je moznost zaockovat neskôr/zalezi, ci to zakazu, alebo nie/, len neviem presne, v akom veku..asi najlepsie je porozpravat sa o tom zo svojou lekarkou..mozno ti bude vediet povedat viac..a povie tie aj nieco blizsie o tejto vakcine jej + aj - ..a uvidis..

denduska
16. júl 2011

@bahara bud rada, ak si za ockovanie, tak tie ostatne ockovania budu mat pre teba ovela vacsi vyznam, a prave kvoli tomuto BCG ocku sa zvyknu posuvat na neskor.

@li_la nekric hop kym nepreskocis..len tolko ti poviem...potom uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom..a u nas sa ho rozlialo viac nez dost. A chytro sa prihlas na kurz prvej pomoci ak ho neovladas, ak by ti dieta po ockovani prestalo dychat., tak ako mne. Apropo v nasej rodine sa to stava uplne a ciste nahodou par hodin po istom ockovani uz par generacii. Vo vasej nie ale nikdy nevies. Samozrejme ti to neprajem. Vsetko dobre 😉

alexi333
16. júl 2011

Podľa mňa sa nič nestane, ak by Ti dieťatko zaočkovali aj o rok (to nie je taká dlhá doba) dovtedy sa môžeš ešte v kľude poinformovať o očkovaní a uvidí sa či sa to zákonom nezruší. Viem, že sa snažíš pre dieťatko urobiť to najsprávnejšie rozhodnutie, tak sa nič nestane, ak budeš mať čas na rozmyslenie a prepátranie si rizík alebo pozitívnych vecí okolo tohto očkovania. Určite urobíš to najlepšie rozhodnutie pre svoj malinký poklad.

poussin
17. júl 2011

Ahoj Bahara,

tiez suhlasim s tvojou pediatrickou. Tuto vakcinu by mali od buduceho roka zrusit. Vakcinacie odporuca svetova zdravotnicka organizacia na zaklade statistik. Dokonca detska tuberkuloza nie je prenosna a vakcina ma ucinnost 0-80% - co je dost sialene ked mozes mat aj nulovu sancu ochrany pred chorobou po vakcinacii.
Precitaj si nasledovny clanok: http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc...
http://www.sme.sk/c/5816696/povinne-ockovanie-p...

lucka1987
17. júl 2011

o par rokov bude opat v kurze ockovanie proti vsetkemu.... takze je otazka casu, kym nejaka pharma firma nepride na trh so super specialnou vakcinou na vsetko... ozaj sa mi zda ze ockovanie uz davno nie je otazka zdravia , ale skor zivotneho trendu danej doby.
nevyrastala som v labaku medzi skumavkami s vyrusmi, takze ozaj neviem co je a co nie je na danych vakcinach dobre a zle..
a ked nieco pocujem v telke alebo citam na nete... tomu sa verit prilis neda... to je akoby jedna babka povedala.
takze momentalne vladne davova psychoza JEZIIIIS LEN NEOCKOVAT, LEBO TO MOZE USKODIT. super. tesim sa ked porodim.. co bude trendy vtedy

poleva
17. júl 2011

súhlasím,vôbec by som to nesilila,ani moji nie sú a vedu z toho nerobím,boli nachladení a preto ich nemohli zaočkovať
minule to dala jedna kočka do telky,že jej nezaočkovali - no nechápem,,,

trinity525
17. júl 2011

keby som dopredu vedela, aku zlu reakciu bude mat z TBC moj maly, tak by som mu toto svinstvo nikdy nedovolila dat ... nepoznam dieta, ktoremu by z ramena netlacili hnis po ockovani 😠

zuzuv
18. júl 2011

keby sa dal vratit cas ako sme boli v porodnici malinku by som nedala zaockovat, mali sme na to reakciu az skoro 2 cm velku, hnisavu a doktor povedal, ak by sa to zvacsovalo musime ist do nemocnice na antibiotika, no taketo svinstva davaju nasim detom, malo by to byt ako na zapade, myslim, ze v 21 stor. ked je dobra hygiena v rodine sa nemame coho bat, ked som teraz nechcela dat zaockovat malinku tak by som si musela zaplatit 300 E pokutu a ze sloboda...