Má niekto skúsenosť s uzlinkami po očkovaní proti TBC?

kaytinka
22. nov 2010

ma niekto skusenosť s uzlinkami po očkovaní proti TBC?Ako to prebiehalo,zmizli,brali ste lieky?

hallooouuu
22. nov 2010

Ahoj Kaytinka. My sme mali uzlinku v podpazuší, zistila som to, keď mala Alenka 2,5 mesiaca, doktorka nás poslala na pneumológiu, tam jej to doktor pozrel, hnis z ranky na ramene vytlačil a dal nám antibiotiká. Ešte sme boli asi 2x na kontrole a potom už ništ. Vraj mala uzlinka zmiznúť. Alenku už kúpe manžel, ale hovorí, že hrčku tam má stále a to má Alenka 21 mesiacov! Musím sa na to opýtať našej doktorky, lebo vždy zabudnem. Takže toť moja skúsenosť

kralicica
27. nov 2010

nam sa po 2 mesiacoch objavila nahnisana uzlinka velka ako ceresna (!!!) pod krkom. bala som sa co je to, detska nas hned poslala do podd. biskupic na pneumologiu, vraj reakcia na TBC... chodili sme tam kazdu chvilu na vyberanie hnisu lebo sa to stale opakovalo, vyrezali hnis, a za 2 tyzdne sa to opakovalo, 2 krat som to malemu dokonca vytlacila doma ja len po jemnom stlaceni. bral 3 lieky, 2 antibiotika dalsie 2 mesiace a ockovat hexavakcinou nas mohli az v 7.mes. asi tak, no hroza ale je to za nami. 😒