Očkovanie proti TBC. Ako zareagovali detičky?

vierkaaaa
11. jan 2008

chcela by som poprosiť maminky o skúsenosti s očkovaním proti tbc, konkrétne ako zareagovali ich detičky na toto očkovanie nám to na ramienku dosť opuchlo a zahnisalo...ďakujem 😕

smary
11. jan 2008

vierka nam to sice neopuchlo,ale zahnisalo po druhom ockovani a doktorka to otvorila a vybrala hnis,kazdopadne je najlepsie ist s tym k doktorke a ona uz vie co ma s tym robit,niekedy zvyknu poslat priamo na plucne a osetruju to potom tam,takato "hnisava"reakcia na tbc ockovanie je velmi bezna

sibuska
11. jan 2008

my to este teraz nemame zahojene, stale to trosku hnisa ale uz sa to podstatne zlepsilo, bolo to opuchnute, vela hnisu vo vnutri, no bolelo ma to asi viac, ako malu, doktorka nam s tym nic neurobila.
ale zato reakciu na ockovanie proti tym 6 chorobam do nozicky sme nemali ziadnu..

vierkaaaa
autor
12. jan 2008

nás čaká tá šesťkombinácia o týždeň dúfam, že to bude ok...
🙂

pietra
12. jan 2008

vierkaaa, my sme mali tento isty problem. Teda nemali sme to ani tak velmi opuchnute, ale zahnisane. Poslali nas na plucne a tam sme chodili na kontroly az doteraz. Kym to hnisa, nema sa davat ziadne ine ockovanie. Takze chod s tym za dokinou.

rinuska
12. jan 2008

Nám doki predpísala masť Bactroban. Na noc som mu to namazala a prelepila leukoplastom . Do rána to vyhnisalo a potom sa to už krásne hojilo.

ikaika
13. jan 2008

a do kedy to ma zhnisat?
my to mame len trosku cervene.

pietra
13. jan 2008

ikaika, nam to zacalo hnisat okolo 2 mesiacov a vyhnisat by to malo do mesiaca. Ked to nehnisa vobec, nieco nie je v poriadku a aj ked to hnisa dlho, je to zle.

uhlikova09
13. jan 2008

nam to zahnisalo,povedali nam ze to je normalne a mame to nechat tak 😒 a teraz mame 10m.a stale cerveny fliačik na ručke

hedunecka
14. jan 2008

no tak moja mala to mala take velke a nie a nie to prasknut..potom nas ockovali tu 3kombin./co som citala ze by sa nemalo pokial ma zahnisane to proto tbc, ale nasa dokina je asi menej vzdelana ako ja/a na druhy den sa jej to tak zvacsilo ze som si nevedela uz rady, ale nexala som jej to tak asi pred tyzdnom jej to trosku kleslo a uz tam nema hnis 😉 som zvedava ako jej to zareaguje teraz v 5mesiaci ked nas budu znovu ockovat

vierkaaaa
autor
15. jan 2008

pri kúpaní jej to prasklo, tak som jej to poutierala so sterilnou gázou a na druhý deň to mala pekne zasušené vo štvrtok ideme dokine tak uvidíme, ale má to už oveľa krajšie ao to mala... 🙂

emjee
24. jan 2009

tanja61 • 1d • Dnes o 11:48
ahojte neviete mi poradit?moj maly nieje ockovany proti tuberkuloze,je toto ockovanie povinne alebo je mozne ze len niektore deti ho dostanu?maly sa narodil v UK a vtedy ockovanie pri porode proti tuberkuloze nedavali detom ale teraz uz ockuju kazde dieta,odporucili nas teraz v nemocnici aby som sa spytala svojej lekarky aky je dalsi postup...ako je to u nas?

elise • 1d • Dnes o 12:51
tanja na sk mi malého zaočkovali hned ako sme odchádzalo z pôrodnice, niektoré detičky neočkujú podľa zdravotného stavu a viem že môžu preočkovať aj v neskoršom veku.

bianca
24. jan 2009

tanja na Slovensku i v CR sa ockuje na cca 4 den po porode pokial je zdravotny stav optimalny.Ockovat sa podla mna da v pohode aj v neskorsom veku

mayka
10. feb 2010

Ahojte,
nasa dcera ma 3 mesiace a zahn isalo jej ockovanie na TBC. Okolo to ma cervene a ma tam aj hnis. Vyzera to zeby jej to chcelo aj prasknut . Mate s tym niektora skusenost? Mala to cervene uz pred mesiacom a doktorka nam dala na to masticku.Preslo to ale zasa sa jej to zapalilo teraz aj s hnisom.
je to normalne?

nikollette
10. feb 2010

My sme to mali tiež troska zapálené. Nič sme s tým nerobili, ani ničím nenatierali. Nejak to samé zmizlo, a teraz tam už nemá nič 😉

lenka1smejka
10. feb 2010

mayka-neboj nam to prasklo doktorka nam to vytlacila ale inak s tym posielaju do Pod.Biskupic.Mame posunute ockovania kvoli tomu ale inak uz to ma zahojene

bubula64
10. feb 2010

aj nam zahnisalo ockovanie po tbc tri krat mu to cistili a zdurila sa mu aj uzlina tak teraz chodime do pod.biskupic.

desszi
10. feb 2010

aj nam to zahnisalo, zacalo to pracovat az ked dostal do nozicky prvu davku hexa, prasklo mu to, ale aj tak museli vytlacit hnis na plucnom, uz sa to pekne hoji 🙂

mishelin
28. feb 2010

ahojte,prosim poradte..maleho zaockovali ked sme odchadzali z porodnice ale dodnes mu to na ramene nezahnisalo nezacervenalo a viem ze ta reakcia mala byt taka 😒 myslite ze sa to neujalo?a pojde este raz? 😖 dakujem

chrenkovae
3. nov 2010

kolko trva kym sa zahoji očkovanie proti tbc už nam to dva krat strašne zahnisalo a prasko malinu to tak bolelo ked som sa jej toho nechtiac chytila

daisynka134
1. feb 2011

@lenka1smejka awoj mi mame na rucicke s toho ockovania take cerveny flak ale ta chrasticka co tam bola predtym odpadla sama ked sme sa kupali,,,len teraz toma cervene je to normal? to sa hoji? alebo co mam cakat? 😢

lenka1smejka
1. feb 2011

@daisynka134 ahoj Barus ja by som cakala,mojej malej to velmi hnisalo a bolo to ok lekarka jej 2x vytlacala hnis...pokial nema hnis tak by som cakala

daisynka134
1. feb 2011

🙂 tak vdakaaaaaaaaa

bea113
18. nov 2011

ahoj , moja dcéra má 2roky a4mes,len teraz ide byt očkovaná na TBC,lebo sa narodila v 31týzdni a nestihla byt zaočkovaná.bolím sa,ako to bude v jej veku znášat.máte nejaké skusenosti ohladom aj takýchto detičiek?dakujem

enrikad
19. nov 2011

baby, chcem sa opýtať.. je možné aby po očkovaní tbc, po 6 týždni, malo dieťa problém taký, že veľmi grcká??? ďakujem

kristyk
27. okt 2012

@bea113 ahoj chcela by som sa opytat ci ste sa dali ockovat a ako mala nato reagovala a ak mozes aj pridat svoj nazor na toto ockovanie?My mame podobny problem syn sa narodil predcasne tak nas neockovali a teraz ked ma 2roky uvazujeme ci dat ockovat alebo nie aj ked to uz nie je povinne doktorka mi radi dat ho zaockovat ale pocula som uz rozne reakcie...
za odpoved dakujem

hajanka
3. nov 2012

@kristyk nevidim zmysel ockovat dobrovolne dieta niecim, co bolo z povinneho ockovania vyradene a zrusene z dovodu nespocetne hlasenych neziaducich ucinkov, niecim, co bolo spustacom mnohych zavaznych chorob, niecim co zrusili, lebo si uvedomili neefektivnost a mizernu ucinnost 😖 😖 😖
odporucam si pozriet link vyssie a neziaduce ucinky po ockovani (aj touto vakcinou proti TBC)

BCG vakcína bola absolútny extrém.

-Nikde sa už neočkovala, boli sme rarita Európy (spolu s Bulharskom).
-Nežiaduce účinky boli časté, veľmi dobre viditeľné, všetci o nich vedeli, lekári ich museli riešiť, takže postupne to v laickej i odbornej verejnosti vrelo.
-Úrady hľadali spôsob, ako celú frašku "so cťou" skončiť.
-Hoci naočkovaní svojou vlastnou propagandou sa aj tak báli, čo z toho bude (po stránke zdravotnej). Pre ilustráciu, boli sme na rozporovom konaní na MZSR a jedna tamojšia odborníčka ani nevedela, že BCG vakcína nechráni pred nakazením a pred ľahkými formami TBC. Hádala sa do krvi, aj keď sme jej citovali konkrétne štúdie WHO!
-Okrem toho sa báli, čo im na to povie WHO, čo je pre slovenské úrady niečo ako obdoba Svätej stolice v Katolíckej cirkvi (neomylná a nespochybniteľná autorita). WHO však povedala, že BCG vakcína pre nás nie je nutná. Takže svätá autorita dala svoje požehnanie.
-O vzťahu úradov a vedy svedčí aj fakt, že do roku 2010 sa tu vykonávalo preočkovávanie BCG, hoci podľa prof. Koleka neexistuje vedecký dôkaz o tom, že by bolo prínosom, a robili ho už len rozvojové krajiny.

kristyk
7. nov 2012

@hajanka dakujem pekne za vysvetlenie a aj za nazor ja som to tiez najskor nechela ale nasa lekarka mi vravela ze ona by to urcite dala rozpravala mi rozne pripady...tak som bola na vazkach a ani vakcina sa neda zohnat teda vakcina aj ano len je potrebne zohnat 10 deti aby ju objednali.Tak to asi necham tak a dufam ze to neskor neolutujem a nestretneme sa nejakou pliagou 🙂 😠
dakujem a dobru noc

kbeata
7. nov 2012

@kristyk nedaj ho tou bcg vakcinou zaockovat ☹ neziaduce ucinky po tej vakcine su vacsie,ako by mal clovek dostat tbc,aj to nemusi chytit,zalezi na jeho imunite,tak ako kazdu inu infekcnu chorobu
moj syn dostal tuto vakcinu,a po zahojeni chranicky,mal cca 8 tyzdnov,sa mu vyskytli na hornom viecku asi tri,styri jecmene,zbavoval sa ich skoro cely rok 😒 ,odvtedy nemal uz ziadne ockovanie...
pohladaj si este nieco na nete ohladom toho a hned budes mudrejsia 😉 ,keby som to vtedy vedela tak sa to nestane...