Máte skúsenosť s chorobou, ktorá vypukla následkom neočkovania?

erienka
1. sep 2013

Rozhodla som sa, ze nedam dceru ockovat, no vcera som dostala od znamych brozurku o ockovani a zasa si nie som ista, ci som urobila dobre. O nasledkoch ockovania je tu toho napisaneho vela. Ale mate niekto osobnu skusenost s chorobou, ktora vypukla nasledkom neockovania a mala zly priebeh?
Pokial viem, vacsina chorob, proti ktorym sa ockuje, je liecitelna viac menej bez komplikacii, no znami mi vcera povedali opak - vraj priznaky choroby sa casto prejavia az vtedy, ked je choroba v rozvinutom stadiu a vtedy je uz pre dieta neskoro. Tak ako to vlastne je? Ma niekto skusenost s chorobou? Dakujem

stanislavao
1. okt 2013

@erienka preco neockovat? lebo je ta moznost? a je to dobre si myslite? zazili ste cierny kasel, osypky, rubeolu a ine? niektore sme ako deti mali a boli to dni a dni vo vysokych horuckach. zazili ste TBC? moj dedko na to umrel. ano, liecit sa to mozno da, ale ako? ako dlho sa musi dieta trapit, aby sa toho zbavilo. rizika ockovania su, vzdy boli. ale ... rizika neockovania su podla mna ovela vacsie a v pripade sucasneho hromadneho neockovania si ani nechcem predstavit, co tu bude za 10-20 rokov. ja mam obe deti ockovane a nikdy by som to nespravila inak. Cele to o neockovani je uz fanatizmus. vyhnie sa tomu zapojit sa a nechat sa zamotat do tych strasnych reci, ako deti trpia ockovanik a ako im to ublizuje a ako z toho nebodaj zomieraju. radsej ste o ockovani a neockovani nemali vobec na internete citat, lebo potom je clovek len zmateny a nevie sa rozhodnut, ale musite vidiet, ze tie protiockovacie osoby su uz mierne mimo.

jonas17
1. okt 2013

@stanislavao vieš, čo, trochu mimo a viac ako mierne, som ja z tvojho príspevku, ale to je môj problém...a po tej vete, že "nebodaj deti z očkovania umierajú" si radšej sadni na internet ty a šup-šup niečo prečítať..radím ti osloviť niektoré maminky, ktoré takto o deti prišli...

cikyta
1. okt 2013

@erienka Neočkovať začalo byť moderné až v tejto dobe, čiže následky sa prejavia v populácii až za pár rokov.

alena16
2. okt 2013

@stanislavao ÁNO, DETI PO OČKOVANÍ AJ ZOMIERAJÚ! Keby si nepchala hlavu do piesku a aj si o tom niečo prečítala, tak by si to vedela.

stanislavao
2. okt 2013

@alena16 prepacte, ja som vam nic nepisala, tak prosim, nepiste ani vy mne. naco je dobre strasit matky, ze dieta po ockovani zomrie. a nezomrie, ked pojde do skoly a zrazi ho auto? tak co, neposlete dieta do skoly? a nezomrie z toho znecisteneho vzduchu, ktory dychame? tak co, nebude dychat? ja mam deti ockovane, vsetci, koho poznam v okoli ma deti ockovane a nikomu nic nebolo a nieje.

bralilienka
6. okt 2013

@stanislavao nie je dobré strašiť mamičky, je dobré ich upozorňovať na to, na čo nemajú pediatri gule. a zo zákona by to robiť mali.

a preto píšem, áno, z očkovania sa zomiera. naša malá má z očkovania rakovinu, bojuje statočne o svoj život...
a práve za ňu bojujem a mám potrebu nie strašiť, ale informovať iné neinformované mamičky, že aj plná detská onkológia je výsledkom očkovania. sú to deti nie so zdedenou rakovinou, ale získanou. lekári to vedia a mlčia.

strašenie to nie je, je to informácia. nie, naša malá nezažila čierny kašeľ, či rubeolu, či mumps, ale rakovinu by sme za čierny kašeľ radi vymenili.

ak chceš, ty nečítaj. ale my ako neinformovaní ľudia sme verili očkovaniu, nič sme nečítali a dopadli sme prudko na hubu.

adsumus
7. okt 2013

@bralilienka Dobrá informácia a veľmi pekne za nu dakujem a čo ked sa moje dieťa, ktoré si na tvoje bububu nedám zaočkovať, nakazí hepatitídou B, dostane rakovinu pečene a zomrie v 20 rokoch, pretože nebudem mať na transplantáciu? Môžem sa ti potom prísť osobne podakovať?

adsumus
7. okt 2013

Alebo sa s ním vyberiem v sladkej nevedomosti do Izraela, kde momentálne cirkuluje vírus divokej obrny a dieťa sa mi nakazí a ochrnie? Alebo, ked prinesie domov osýpky, rubeolu a nakazí ma v tehotenstve a braček sa narodí postihnutý? Alebo ked sa mu po mumpse spustí cukrovka typu 1, čo je vedecky dokázané? Berú vôbec antivax takéto skutočnosti na vedomie?

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
7. okt 2013

@bralilienka Ako si dovoľuješ ma urážať, že sa z niekoho vysmievam? To ty ubližuješ mne, ked mi opakovane píšeš, že mi majú zobrať dieťa. ☹

adsumus
7. okt 2013

Hepatitída B sa neprenáša výlučne pohlavným stykom, ale pohryzením v škôlke, piercingom, nožnicami, slinami,zubnou kefkou, dieťa sa môže nakaziť odhodeným črepom na ihrisku, na ktorom sa predtým porezal niekto s hepatitídou.

bralilienka
7. okt 2013

@adsumus a teraz daj tú z hrdzavým klincom a striekačkou na pieskovisku 😀 😀 😀
a vidíš a nám stačilo na boj o život očkovanie...my sme ešte nestihli chytiť nakazený črep, hrýzť sa s nakazenou učiteľkou v škôlke, my sme ešte nemali v ústočkách ani jeden zúbok, nieto ešte zubnú kefku, piercing ba ani prepichnuté ušká ešte nemala, ešte sa nestihla jazýčkovú 5 minút bozkávať s nejakým gigolom...

žiadam ťa, tak, ako som rešpektovala ja nereagovanie na tvoje komenty a ver, trhá ma často pri nich, nereaguj na moje..mne tvoje komenty nepomôžu a aj tvoje bubu linky zo situácie v pakistane pre nerozhodné nie sú rozhodne nijak prínosné..

otoč sa k malej, pohlad ju po vláskoch (naša malá ešte vlásky po chemoterapii nemá), prečítaj jej rozprávku, chod s ňou von (len daj pozor na nakazené črepy a neočkujúce deti, aby tvoja od nich nedostala chorobu, proti ktorej bola tvoja očkovaná- neverím, že taký nezmysel dokážem napísať)

adsumus
7. okt 2013

@bralilienka Ano dám si pozor na črepy, tak ako pred pár dnami, ked sa porezalo na ihrisku dievča sklom, ktoré zahodilo do trávy, ale horšie je to so škôlkarmi, ktorí sa tam takisto chodia hrať alebo s deckami v škole, ktoré úmyselne pichalo romske dieťa injekciou, ktorou sa predtým tetovalo pol osady. Tak tieto veci majú svoje miesto a potom nech sa rozhoden každý podľa seba. Pretože nákaza sa nemusí vôbec prejaviť, až ked už je neskoro.

nae
7. okt 2013

@adsumus Zase sa hráš na to, čo nie si. Dieťa nemáš očkované všetkými dostupnými nepovinnými vakcínami (to platí aj o tebe a tvojej širokej rodine), takže tvoj strach asi nie je až taký obrovský, ako sa to tu snažíš všemožne prezentovať. Degraduješ tým svoj status, mala by si ísť príkladom pre ostatných "nezodpovedných". Píšeš mimo tému - ak máš skúsenosť s chorobou, ktorá vypukla následkom neočkovania, tak nech sa páči. Inak si tu zbytočne. Howgh.

adsumus
7. okt 2013

Veľmi smutný príbeh 20 ročného chalana, ktorý zomrel na rakovinu pečene v dôsledku hepatitídyB, ktorou sa nakazil pri transfúzii krvi ako bábätko.

http://www.hepb.org/patients/personal_stories_a...

Ešte smutnejší príbeh zdravotnej sestry, ktorá sa pravdepodobne nakazila od pacienta a nakazila aj viacerých členov svojej rodiny. Jej mladší brat zomrel na rakovinu pečene, mal hepatitíduB.

http://www.hepb.org/patients/personal_stories_s...

@nae Mimo tému ste v prvom rade vy. O môj status nemaj obavy, ani o moje dieťa, je zaočkovaná presne tým, čo považujem za potrebné a rovnako aj členovia mojej rodiny.

bralilienka
7. okt 2013

to je zaujímavé, že deti - bábätka na onkológii na !!! Slovensku !!! sa neliečia či rovno neumierajú na rakovinu pečene z hepatitídy bééé, ale na získané typy rakoviny bez hepatitídy áááá či zet...to som blázon, to mi akosi nesedí s príbehmi z !!! azerbajdžanu či pákistánu !!!

zuzanaj54
7. okt 2013

@bralilienka je mi velmi luto vasej malej, na fotkach vyzera ako krasne zdrave dievcatko. Mozes prosim ta doplnit nejake info, po akom ockovani sa prejavila rakovina, aky typ rakoviny, ako dlho po ockovani, kolko rokov ma malicka, kolko mala vtedy....A samozrejme ma zaujima aj ako to vies, ze je to z toho ockovania. Ja nemam dovod ti neverit, nepoznam tvoje dieta, nikdy som ho nevidela, neviem ake bolo pred a po ockovani....je mi jasne, ze take nieco by si si len tak nevymyslela, ale aby som si urobila zaver, ktory by bol osozny a aplikovatelny aj pre moje dieta pri rozhodovani o tom, ci ho zaockovat dam alebo nie, musim poznat vsetky detaily a aj nazor zopar odbornikov na diagnozu tvojej dcerky. Ak by to teda bolo mozne. Vdaka.

kbeata
8. okt 2013

@adsumus a aka je pravdepodobnost ze sa clovek infikuje?lebo z tvojho prispevku mi vychadza ze kazdy..

adsumus
8. okt 2013

@kbeata No neviem, ak sa nám zdravotníci prestanú očkovať, že im to neprospieva,tak to bude zas o niečo vyššia možnosť. Uvidíme, dúfam, že ich antivax nepresvedčí. 😒

aristka
27. okt 2013

@zuzanaj54 rakovina malinkej je neuroblastóm ,keďže ona ti to nenapísala píšem ti to ja a kto niečo vie o tejto chorobe vie ,že z očkom to nemá nič ,aj keď je to najľahšie zvaliť na očko ,stále tu rozprávajú očko a rakovina a to píšem aj pre iné čitateľky ,napr.dg.leukémia je tu od roku 1985 kedy zistili ,že ľudia im neumierejú len na inf.choroby ,ale aj okno choroby a začala sa era bádania aj touto cestou a keď som chodila do školy boli sme na onko ,inak bolo to pred 20 rokmi ,a boli tam detičky s poruchou krvotvorby a veľmi veľa od narodenia ...jednoducho onko tu je a bolo bez ohladu očka ....krásny príklad sú zvieratká ,trpia tak isto chorobami ako my rakovina ,diabetes ,a kopu iných a dokonca tendencia je hlavne na východe zvyšujúca sa aj u divokej populácie ,stačí si prečítať niečo z veteriny a prečo na východe ..máme tu následky černobiľu ,ktoré sú nepopierateľné a takto by sme mohli ísť ďalej.......

zuzanaj54
27. okt 2013

@aristka hm, to je smutne ☹ to iste si myslim aj ja, ze rakovina tu je bez ohladu na ockovanie, ze na nu maju ine faktory daleko vacsi vplyv...len som chcela vediet nazor rodica, ktoremu sa to stalo, ako na to prisiel, ze je to z toho ockovania. Nepoznam osobne deticky, ktore ochoreli na rakovinu vzapati po ockovani, ich rodicia ich poznaju urcite najlepsie, ak su presvedceni, ze to moze suvisiet s ockovanim, chcela by som vediet, ako na to prisli. Naozaj ma to zaujima, kazdy sa boji rakoviny, ja sa snazim vylucit vsetky hrozby, ktore by mohli ohrozit moje dieta. Ak niekto dokaze, ze ockovanie naozaj moze sposobit rakovinu, budem velmi zvazovat, ci ockovat dam. Okrem niektorych vakcin, u tych by ma nezastavilo ani polkilove zlozenie hlinika, to uz nerisknem ☹

abbey1
28. okt 2013

@zuzanaj54 Toto je veľmi bolestivá téma a nečíta sa mi ľahko. Priznávam, že ma nepríjemne zaboleli posledné 2 príspevky. Poznáme sa z inej témy a tak som dlho zvažovala, či napísať príspevok sem alebo nie. Viem, akou hrôzou ste si prešli a preto mi nikdy ani len nenapadlo zľahčovať vašu tragédiu a osobne sa ma tiež veľmi dotklo, keď tu dievčatá zľahčovali tvoje presvedčenie, že malinkú vám mohlo očkovanie zachrániť. Chápem, prečo očkujete, prečo bojuješ za to, aby sa o tejto hroznej chorobe dozvedelo viac rodičov, aby mali na výber práve toto očkovanie a aj aby lekári samotní mali lepšie vedomosti pri diagnostikovaní takto strašného ochorenia.
Na druhej strane, ja som rovnako presvedčená, že narušenie imunity bolo spúšťačom leukémie u našeho syna. na imunitu má vplyv ohromné množstvo faktorov a ja som presvedčená, že nadmerné množstvo očkovaní, i voči chorobám, ktoré sú ľahšie zvládnuteľné, než prináša samotné riziko očkovania, sa podieľa na zlyhávaní imunitného systému najmä u detičiek. Rovnako i ja sa snažím v najväčšej možnej miere eliminovať množstvo zhubných faktorov, ktoré ohrozujú zdravie našich najmenších a najbližších. Preto som ja odnietla očkovanie. Určite aspoň do doby, kým budú lekári schopní mi dať odpoveď, čo konkrétne spôsobuje napr leukémiu u tak maličkých detí. To je odpoveď, na ktorú čakám už roky a so mňou asi tisíce ďaľších rodičov s rovnakým osudom.
I ja som presvedčená, že momentálne je neočkovanie tou správnou voľbou, respektíve nemôžem dať momentálne svoje deti očkovať, keď tu tá hrozba stále je. Rovnako ako pre teba by bola nepredstaviteľná predstava, nedať svoje deti zaočkovať pred chorobou, ktorá vám vzala to najdrahšie.
Ak máš nejaké otázky, kľudne sa spýtaj v našej téme, rada odpoviem, ale nie tu verejne, kde sa stertajú ľudia bez citu.

zuzanaj54
28. okt 2013

@abbey1 ach jaj, posledne, co by som chcela, je niekoho sa dotknut. A teba uz vobec nie, ak sa tak stalo, mrzi ma to. Suhlasim, je to velmi citliva tema. A uplne chapem, preco neockujes ty. Ked to napises takto, je to zrozumitelne a pochopitelne. Vidim rozdiel v tom, ako si to napisala ty a ako napr. bralilienka. Napr. ze plna detska onkologia je vysledkom ockovania. Ako matka este dalsich dvoch deti sa pri takomto tvrdeni zlaknem a zacnem sa pytat. Som za to, ze ked niekto do temy vstupi, aby napisal taku strasnu skusenost, mal by s tym ratat, ze sa budu ludia pytat. Ak napise len par riadkov o tom, ze jeho dieta ma rakovinu prave z ockovania, nic viac, ani po vyzvani a vyjadreni uprimneho zaujmu, pre mna je to nepochopitelne. Ja som sem prispela svojou bolestnou skusenostou a bola som ochotna odpovedat na vsetko, na co sa ludia pytali, rozpravat sa a oponovat aj vo velmi citlivych veciach. Len tak to ma podla mna zmysel. Ja naozaj nemam dovod ziadnemu rodicovi ohladne jeho dietatka neverit, uprimne ma to zaujima, ak sa pytam necitlivo, ospravedlnujem sa za to. Nechcem, aby moje dalsie deti dostali meningitidu, rovnako ako rakovinu.

juliailuj
4. nov 2013

Baby dieťa mi malo 18 mesiacov.. boli sme dohodnutí so sestričkou, že využijeme maximum času na rozhodnutie.. rozhodli sme sa odmietnuť, ale nakoniec to dr.s nami uhrala na posunutie a určili sme vek 24 mesiacov.. napísala papier, že dna toho a toho sa mamička dostavila na P.Očkovanie, ktoré z vlastného presvedčenia chce preložiť na dva roky.. a to som jej aj podpísala, nebolo to žiadne tlačivo o odmietnutí...najprv mi hovorila, že ma zatiaľ nenahlási a po chvíli zmenila názor a vraj to pošle na RÚVZ, že vraj majú tú povinnosť to hlásiť(kontrola im chodí v septembri tak tomu moc nerozumiem), aj na to keď som sa jej spýtala na ochranu os.údajov mi odpovedala, že to aj tak musí..... nedalo sa s ňou moc rozprávať.. teda ani nejavila moc veľký záujem, bola otrávená z toho, že má komplikácie a nebeží vše podľa plánu.. a tak čo mám čakať nejaké predvolanie? ona mi vôbec nevedela povedať, či to RÚVZ rieši aj v prípade dohody posunutia.... má nejaká mamička skúsenosť s tým..mám ju nejako presvedčiť, aby ma nenahlasovala, ako to urobiť? máte niekto skúsenosti? ja som predsa očkovanie neodmietla nakoniec..ide len o posunutie, ale nie zo zdrav.dôvodov ale z presvedčenia, že čím je staršie dieťa tým menej škôd napácha? Nemyslíte si, že ak už aj mám platiť pokutu tak odrazu to mám prepísať to posunutie na odmietnutie? keď už pokuta tak rovno za odmietnutie nie? vobec som nečakala, že sa to takto vyvinie, myslela som si, že mi viac výjde v ústrety, je to fajn dotorka, ale v tomto asi sama nevie ako sa zachovať....

andrea_l
4. jan 2014

Nie, nemám..

briketa
4. jan 2014

@erienka netyka sa to malych deti, ale u nas je momentalne na miestnej univerzite hepatitida B s katastrofalnymi nasledkami a zaviedlo sa, ze studenti ktori sa nedaju zaockovat nebudu prijati na studium. pred par rokmi kolovala tuberkuloza aj s umrtiami. oboje bolo prinesene z juznej ameriky.

maminuska
13. máj 2014

@briketa mohl by si prosím napísat aké katastrofálne následky su to ?

briketa
13. máj 2014

@maminuska kompletne amputacie dolnych koncatin

maminuska
13. máj 2014

@briketa fuha, o takýchto komplikách s hepatitídou b som ešte nepočula ☹ .
To skôr v suvislosti s meningitídami .