Môže sa ísť po očkovaní plávať?

charlottte
11. sep 2012

Ahojte maminky, chcela by som sa vás spýtať či sa môže ísť po očkovaní plávať? Zajtra ideme malého očkovať 3. dávku v 10 mesiacoch a chodíme na baby plávanie, preto som chcela vedieť či sa môže ísť s ním plávať....Vstupujeme do čistej vody - prví, pretože pred nami tam nikto nie je a čistia každý deň ten bazén...chcela by som vedieť či máte niekto s tým skúsenosti? ďakujem

zigzag
11. sep 2012

no po ockovani by malo mat dieta kludovy rezim, a mimo kolektivu, lebo ockovanim je zamestnany cely imunitny system, preto po ockovani je dita nachylnejsie na bezne infekcie-zapal usi, hrdla a tak podobne..... ale je to na tebe, my na bazen nechodievame vobec 😉

tenty
11. sep 2012

za mna NIE ! po vpichnuti ockovacej latky prebiehaju v tele neskutocne chemicke reakcie a imunitny system je oslabeny, staci cestou "stretnut" nejaku inak bezvyznamnu bakteriu ci virus a problem je na svete... aj ked sa dietatko navonok nejavi ockovanim nejako zvlast zatazene, ver, ze v skutocnosti je to inak, my sme neboli nikde 5 dni!! a aj tak sme sa prebojovali k bronchitide a nasledne k pneumonii s nutnostou hospitalizacie... nechaj babo v klude, este sa naplavate dost 🙂

moon1979
11. sep 2012

v 10 mesiaci tretiu davku??? toje nejak skoro ... podľa očkovacieho kalendára to má byť najskôr medzi 11 - 12 mesiacom ... ale to je vedlajšie, to si sa nepýtala 🙂

po očkovaní by som určite s dieťaťom nešla ani na slnko, ani moc po vonku behať a už vôbec nie do bazéna ... imunita dieťaťa je oslabenejšia, dieťa je podráždenejšie a navyše častým prejavom sú aj horúčky ... ísť s ním do verejného bazéna je podľa mňa nehnevaj sa nezodpovedné ...

ale urob ako myslíš, ty si matka 🙂

julinkaz
11. sep 2012

určite NIE! ani do vody, ani na priame slnko, ležkať si kľudne doma, alebo ísť na krásnu prechádzku, veď toto sú najkrajšie chvíle 🙂

stanislavao
11. sep 2012

nie. chodte radsej najprv na plavanie a potom na ockovanie, ked nechcete plavanie vynechat, alebo si ockovanie o den posunte.

lubiku
11. sep 2012

Nie 🙂

hradnapani
11. sep 2012

nasa lekarka nam neodporuca ani len domace vecerne kupanie v ten den, max. rychlu sprchu, ak je to nutne. Takze bazen a plavanie isto nie.

fomarik
11. sep 2012

nie, nie, kludový režim pekne domka alebo nanajvýš na krátkej prechádzke. my ideme v piatok tiež na 3.dávku ☹ a urobím jej program pekne domka. Ani kupkať ju večer nebudem. 😉

cerez
11. sep 2012

Jednoznačne NIE!

ivv
11. sep 2012

nie

matul
11. sep 2012

URCITE NIE. Nehovori vam lekarka, ze ani v ten vecer nemate kupat doma?