Môžem kúpať dieťa po očkovaní?

jarmilka1985
26. apr 2013

Ahojte baby! Zajtra ma nas syncek 2 mesiaciky a dnes bol prvy krat ockovany. Chcem sa opytat ci ho mozem kupkat? Lebo kupkam kazdy druhy den a dnes ho treba... Nevadi to?

hradnapani
26. apr 2013

@jarmilka1985 dnes ho radsej nekup, len ho tak narychlo poumyvaj tam, kde treba. Nasa pediatricka nam zakazovala kupanie v den ockovania.

terezka1947
26. apr 2013

@jarmilka1985 ja som po ockovani normalne kupala....ale pokial bol nervoznejsi,tak velmi rychlo sme sa umyli...predsa len je teplo a mozno ho kupel upokoji...

bambulka248
26. apr 2013

ja som normalne kupala. maly mal le malinko zvysenu teplotku a doki mi este hovoril ze vecer pri kupkani odlepime leukoplast co na tom mal nech ho to neboli 🙂

althejka
26. apr 2013

aj ja som kupala, to nema s ockovanim nic spolocne 🙂

moon1979
26. apr 2013

@jarmilka1985 kúpať sa nesmie na verených kúpaliskách, ale v rámci večernej očisty nevidím žiadny problém ... to počujem (čítam) prvýkrát ...

kucharikova
26. apr 2013

ja som môjho drobca ani po 1 ani 2 očkovaní nekúpala v ten den.po 1 očkvaní mal 2 dni teplotu do 37,5 a po druhom tiež a na druhý deň mal poobede 38,1.tak som cca 4dni nekúpala,len umyla ritku a tak.ale to bolo cez zimu.

prevenar
27. apr 2013

anooo.. mozes ho kupat aj pred ockovanim , aj po ockovani ...co vadi su tie toxicke kovy a latky ktore vakciny obsahuju ^^

koho by aj nedajboh zaujimalo ,ze co vlastne tie vakciny obsahuju, tak tu to mate podrobne vypisane ku kazdej vakcine.

>> http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

a kto by tuzil po vyjadreni najvacsieho odbornika na ockovanie na slovensku , moze si precitatat jeh onazor na prekracovanie limit toxickeho hlinika vo vakcinach. >>

Z BESEDY O OČKOVANÍ (Senec 9. 4. 2013)
Otázka jednej z mamičiek adresovaná MUDr. Liptákovi: „Podala som na Úrad verejného zdravotníctva informáciu o tom, že súbežné podanie vakcín Infanrix Hexa a Synflorix, ale aj Prevenar, prekračujú celkovo limit hliníka vo vakcíne, ktorý je určený Európskou liekovou agentúrou na 1,25 mg a Americká lieková agentúra má dokonca limit 0,85 mg. Spolu Infanrix Hexa a Synflorix dostanú do tela 1,32 mg hliníka. Úrad verejného zdravotníctva mi odpovedal: „Predmetné očkovacie látky sa môžu aplikovať v rovnakom čase, ale na rôzne časti tela. Čo znamená podanie dvoch ľudských dávok. Ide o simultánne, teda súbežné podanie očkovacích látok, nie spoločné, ako sa uvádza vo vašom liste. Pri súbežnom podaní dvoch očkovacích látok nie je prekročená povolená hranica hliníka ani u jednej z očkovacích látok.“ Takže, podľa toho, čo odpovedajú, môžeme dostať aj na 4 rozdielne miesta vakcínu s obsahom hliníka a stále to bude v poriadku. Môžete mi to medicínsky vysvetliť?“

Pán doktor Lipták uviedol: „Je to asi nejaké nedorozumenie. Vy ako laici inak čítate tieto medicínske odporúčania a medicínske posudky, ako to čítajú tí, ktorí to píšu a pre ktorých to píšu. Norma, ktorá sa týka podania očkovacej látky, sa týka toho jedného miesta. Čiže tam, kde je podaná na jedno miesto. Čiže nie celková dávka, ale tá dávka sa môže podať na viaceré miesta a TO SA NESČÍTAVA. Takže to vlastne neprekračuje európsku normu. Myslím, že u toho hliníka sa situácia zbytočne dramatizuje.“

..vela stastia pri dalsej davke , to sa v ramci ockovania zide vzdy ^^

jarmilka1985
autor
29. apr 2013

@prevenar Neockovali sme na Slovensku a tie vakciny sa takto nevolali ako si pisal/a.