Môžem odmietnuť povinné očkovanie dieťaťa?

luciferkax
6. dec 2011

Ahojte. viem, že je tu veľa maminiek, čo ônedali očkovať svoje dietky. Chcela by som odmietnuť očkovanie - tretie dávku povinného plus MMR. P o prvých dvoch dávkach sme mali tri dni teploty, a bojím sa toho, pretože tretia dávka je vraj najhoršia.. a MMr nechcem ... Len neviem, aký spôsob odmietnutia zvoliť, aby nám neprišla vysoká pokuta, ktorú nemám z čoho zaplatiť :/ ako ste to riešili? Resp. platili ste? môžete aj do IP

lelia
5. jún 2020

@bokorka ja som mala obidve neockovane a zobrali mi ich.Ale bolo to pre 3 rokmi a teraz ta druha je uz predskolacka. Neriesili ockovanie.Ale ako pisu zavisi od riaditelky. Potom ue len do sukromnej,co su uz ine eura.

bokorka
5. jún 2020

@zooeynka ďakujem za odpovede budem to riešit keď pojde do školky dúfam že sa dovtedy veĺa zmení.pekný deň

bokorka
5. jún 2020

@lelia ano pozerala som aj súkromné školky je to dosť peniazkov

lelia
5. jún 2020

@bokorka ale co viem,tak zakon zatial nie je, ze podmienkou prijatia je ockovanie. Len na prihlaske bola kolonka,ci je ockovana alebo nie.

bokorka
5. jún 2020

@lelia a tú kolónku musím vyplniť?

evittam
5. jún 2020

@bokorka Ano musíš.

bokorka
5. jún 2020

@evittam ďakujem☺

evittam
5. jún 2020

@bokorka A neočkovanie nesmie byt dovodom neprijatia dietata do škôlky. Ziadny taky zakon nie je. Je len smernica pre MŠ ze maju žiadať ockovaci status to je všetko.
Dcerka normalne chodi do skolky.

zdenka7887
5. jún 2020

Mám nedoockovane dieťa a neockovane. Nemali sme problém co sa škôlky tyka.

domi1911
23. okt 2023

Ahojte zienky. Mam 10 rocnu dceru so silnym atopickym ekzemom a nizkou imunitou. Doteraz mame vsetky ockovania, je rocnik 2013 takze v 5 rokoch sme nemali MmR, caka nas to az teraz. Je tu niekto kto ma dieta v takomto veku a uz nedal dalsie preockovania? Velmi sa toho obavam ze sa jej to ešte viac zhorší po očkovani..

yanni
23. okt 2023

@domi1911 Ja mam 8 rocnu a nema okrem MMR (a aj to az neskor v case nastupu do skoly, lebo medved len MMR je povinne) ziadne ockovanie.