Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuzana_m
24. jan 2012

@eaka

prevenar @zuzana_m nechem byt toto ..ale pytat sa lekarky na ockovanie je ako ist sa pytat k predajcovi BMW , ze ktore auto by odporucal kupit. odpoved je uplne jasna do predu, tym padom uplne bezcenna.
Dnes o 18:06 • Odpovedz • 4 užívateľom sa to páči • Páči sa mi to • Pošli IP •

eaka @prevenar To je ako tá mamina, v jednej téme písala, že ona má s Dr takú dohodu, že očkujú len to, čo tá Dr odporučí... emoticon Tak som sa jej opýtala, že čo jej pani doktorka neodporučila... a kočka sa z témy porúčala... takže asi jej odporúča rad radom za sebou všetko...
Dnes o 18:14 • 1 dieťa • Odpovedz • 2 užívateľom sa to páči • Páči sa mi to • Pošli IP •

Myslela som toto, zjavne si reagovala v suvislosti s mojim prispevkom. Ale ja na to kašlem, nemam zaujem si tu riešiť taketo veci, chcela som sa len poradiť a hladala som pomoc, kedže rozhodujem o tak dôležitej veci. Ako kopa inych ludi,čo sa tu obracia na vás,čo už máte viac skuseností atd....A o cestovaní som pisala inej mamine, len som to dala do kopy už. ...

eaka
24. jan 2012

@zuzana_m úprimne, vôbec nie, reagovala som na prevenara...

959touareg
24. jan 2012

@zuzana_m
Zuzka nie. Strach z ochorenia pocas dovolenky v Egypte nemam, pretoze som uz tam navstivila nemocnice a nie jednu a mozem tu cestne prehlasit, ze tak, ako su tam vybavene, na akej urovni, aka mi tam bola poskytnuta zdravotna starostlivost...tak nase zdrav. zariadenia a lekari im nesiahaju ani po clenky. Cest vynimkam.
A nie som sama toho nazoru. Pocas nasich neustalych pobytov v tomto state som taketo slova pocula od mnohych turistov. Dokonca jeden pan, ktory tam stravil 4 dni v nemocnici prehlasil, ze odteraz, ked ochorie sa bude modlit, aby sa mu to stalo nie na SK, ale v Egypte.

prevenar
24. jan 2012

@zuzana_m ..mozem ti odprisahat,ze som sa nesmial ani len ,ze naznakom. je to skor smutne ..bohuzial ludia pre svoje pohodlia urobia cokolvek. mnohi lekari kludne ockuju aj ked dobre vedia ,ze ublizuju detom.. ved ti co robia nelegalne pokusi na detoch (vid. nedavno argentina) a tie im umieraju pred ocami , to su tiez lekari. zrejme nejakych 20 000 eur mesacne presvedci nejedneho o spravnosti ockovania. aj za cenu par mrtvych bezcennych detskych zivotov.

prevenar
24. jan 2012

poprosil by som kazdeho .. sirte tuto stranku dalej , je to to najlepsie co som doteraz nasiel. vobec som netusil ,ze existuje lol .. je tam vsetko co je skutocne DOLEZITE a v SLOVENCINE .

http://www.voxvictims.com/2011/12/15/americania...

prevenar
24. jan 2012

@prevenar /cestine

manof
25. jan 2012

@monuska342
Vcelku bohaté skúsenosti. Už som na RÚVZ TT bol 3x s 2 rôznymi mamičkami.
Ale to tu nebudem rozpisovať. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com ak chceš vedieť viac

manof
25. jan 2012

@anicka1981
Našťastie badať zmenu k lepšiemu a už to vidno aj na umení:

1. http://www.slobodavockovani.sk/news/do-roka-a-d...

2. Text piesne VEĽKÝ BRAT tu: http://www.ved.sk/RC.textyPiesni.htm

3.

https://www.youtube.com/watch?v=TahhRYpJY7Q
manof
25. jan 2012

@chanella
Ak chceš ísť na istotu, tak treba odmietnuť aj všetky registrované alternatívy k Priorixu, tzn.:
1. Priorix
2. Priorix Tetra
3. MMRVaxPro
4. ProQuad

manof
25. jan 2012

Kto ste z Považskej Bystrice a okolia,
ZAJTRA (štvrtok 26.I.2012) o 16:00 (prípadne aj neskôr) vás rád uvidím na
besede o očkovaní
v MC Včielka, Rozkvet 2047 (v budove základnej školy):
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Potom sa keď tak priznajte, kto ste kto (prezývka na MK) 🙂

heimdalls
25. jan 2012

@chanella - ja som to zoštilizoval podľa návodu na stránke www.slobodavockovani.sk, jedná sa o konkrétne odmietnutie proti očkovaniu priorixom (MMR) a v tekejto forme ho budem adresovať lekárke:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vec: Odmietnutie povinného očkovania

Ja dole podpísaný XY nar. ---- v ------ ako otec a právoplatný zástupca zásadne odmietam očkovanie svojho dieťaťa (dcéry) XY, nar. ----- v ------ očkovacou látkou Priorix pretože vývoj a výroba tejto očkovacej látky pomocou buniek pochádzajúcich z umelo potratených ľudských plodov je v príkrom rozpore s mojím svedomím a náboženským presvedčením.
Okrem vyššie uvedeného je ďalším dôvodom aj neúnosne vysoký výskyt vážnych nežiaducich účinkov očkovacej látky, priveľký obsah hliníka (vysoké riziko alergií a neurologických porúch) a použitie génového inžinierstva pri výrobe a vývoji vakcíny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

p.s. - odporúča sa spomenúť len jedného rodiča, inak môže dôjsť k dvojnásobnej pokute pre oboch podpísaných rodičov.

zaockujte_aj_slnko
25. jan 2012

@heimdalls
dobre lenze tie tvrdenia (hlinik a bla bla bla) nemas ako PRESNE TY dokazat....... ja by som sa odvolal (aj som sa odvolal) na to co je "uvedene v pribalovej informacii" kazdej vakciny, to sa spochybnit neda 😀

"nabozenske presvedcenie" = ODMIETNUTIE = POKUTA.... u nas je to kazdmeu jedno ze ty veris v vesmirnu drubez, alebo co..... aj ked je to samozrejme neustavne, ale kazdemu je to jedno.... pokial sa v tom zakone a vyhlaske nepise ze JE MOZNE ODMIETNUT PRE SVEDOMIE/NABOZENSKE PRESVEDCENIE = to nie je kontraindikacia ockovania = pokuta

tot moj nazor....... a pochybujem ze ruvz si to bude vykaldat inak

zaockujte_aj_slnko
25. jan 2012

a ti udaje co nevies, napis ze su neiste.. alebo utajovane zlozenie vakcin........to sa tiez spochybnit neda 😀 .....kto ti dokaze ze to nie je utajovane? 🙂

prevenar
25. jan 2012

@heimdalls @chanella ..ja by som zas skutocne neodporucal pustat sa do medicinskych vyhlaseni a ostal by som cisto v pravnej rovine. vysvetlim ..

1) v odmietnuti NEMUSIS uvadzat ziadne dovody odmietnutia ..ked tak uz urobis je to nadpraca a vystavujes zvysenej moznosti ,ze napises nieco v svoj neprospech. co sa aj stalo.

2) musi ti byt jasne,ze kazdy medicinsky dovod ti nebude mat KTO dokazat. ostane to len tvojim tvrdenim, ktore ti vyvrati kazdy "odbornik" ..ci lekar v ordinacii, ci niekto na RUVZ ..alebo aj pred sudom.

priklad
a) bunky z potratenych plodov - to bola len prva generacia a teraz sa uz pestuju umelo v "myske"
b) vazne vedlajsie ucinky neexistuju
c) hlinik je viazany vo forme ktoru telo nemoze vstrebat ..a nesposobuje to ziadne neurologicke poruchy , vakciny su uplne bezpecne.
b) na genovom inzinierstve nie je nic zle ...

sice to nie je pravda , ale to je jedno .. toto ti POTVRDI uplne kazdy "odbornik". zhoris ako fakla ...

.................................................................................................................................................................

osobne by som sa drzal petotovho, alebo manofovho riesenia , cim menej tym lepsie.. ked citis potrebu uvadzat dovod (opakujem,ze to nemusis robit) tak by som napisal nieco taketo :

odmietam pouzitie tychto vyrobkov , koli moznosti vedlajsich ucinkov, ktore uvadzaju VYROBCOVIA v pribalovych letakoch.

chapes.. to ,ze to tam uvadzaju je nespochybnitelne, lebo kazdy si to moze predsa precitat.

.................................................................................................................................................................

tolko zivy vstup 🙂 ..ale ako vieme, na konci dna je to len moj nazor a kazdy si moze robit co chce, kedy chce a ako chce. mier 😝

prevenar
25. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ty si ma predbehol !!!!! dokonca tak nemoralne, ze si pisal kradsi prispevok ..fuj, fuj , fuj .. 😀

eaka
25. jan 2012

@prevenar No ale už sme tu mali aj to tvrdenie, že v tých letákoch to je napísané "len tak"... 😖

heimdalls
25. jan 2012

@prevenar - aké je PetoT-ove a manof-ove riešenie? skús ho uverejniť, ak sa ti ho podarí nájsť. díky

anicka1981
25. jan 2012

CHCEM SA opytat, moja svagrinka bola za gynekologickou, ze chce vysadit HAK, ze uz ma dost za 12 rokov, a navyse ma uz 29 rokov, a bratom rozmyslaju o babu, tak sa chcela, ze za rok aspon ocistit troska, ako organizmus, ze uz ma dot tabletiek,,,,, nato jej gyn povedala, ze ked prestane brat, tak do pol roka je tehu, ze ci je si vedoma,, a ze kto jej povedal taku hlupost, ze a telo musi po HAK ocistovat, ze to je hlupost, ze nama citat internet, ale sa ma opytat lekara 😀 😝 😝 , no a dalsia vec je, ze jej v citologii vyteru nasli hpv, atak jej povedala, ze ked sa neda zaockovat za par rokov dostane rakovinu, tak svagrinka(buduca ) je uplne vystrasena, aj ked o ockovani uz co to vie aj od nas, ked sme riesiliockovanie-neockovanie naseho drobca,,,, ale je dost znepokojena,,, poslala som jej linky zo slobody v ockvani,,, ako neviem, ale to je ako zly sen,,,,,

prevenar
25. jan 2012

@eaka "len tak" "nie len tak" ..napisane to tam proste je .. cierne na bielom, ak mam byt konkretny ..a moze si to precitat kazdy kto ma oci a vie citat. cize aj taky sudca napriklad ... a bude to musiet byt prijate ako dokazovy material.

co rozhodne neplati o tvojich "medicinskych" tvrdeniach, kt. nemas ako ..a ani tebe ti ich nebude mat kto dokazat. cize varianta s letakmi je minimalne 1000x lepsia a rukolapnejsia .. netvrdis nic viac co tvrdia samotny vyrobcovia. dokonca , ty vlastne netvrdis nic ..len poukazujes na to co napisali vyrobcovia danych latok ..ak sa to niekomu nepaci, nech im zavola a vydiskutuje si to . ty s tym nic nemas ,ze oni nieco tvrdia.

prevenar
25. jan 2012

@heimdalls kurnik,, na poslednych 10 stranach som to sem daval tak 3x .. kde si bol ? mas to za 4 za nepozornost 😀 nech sa to neopakuje!

petotova varianta , nie je to citat, nechce sa mi to hladat ..ale je to zalozene na tej myslienke.

"na tvojom mieste by som tam dosiel a len oznamil ,ze touto latkou nemienis ockovat. nech si uz robi co chce. podla zakona (ktory samozrejme nepozna) by mala do karty zapisat. "ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z.28" tymto oznamenim koncis. nic nepodpisuj , ani do karty ani nikde .. este ju upozorni , aby radsej neprezradzala tvoje osobne udaje (a dietata) tretim stranam ..ako napr. RUVZ lebo je to trestne a budes k tomu tak aj pristupovat. neexistuje ziaden zakon ktory by ta k nejakemu podpisovaniu zavazoval."

ty len oznamis, ze neches ockovat , lekarka by mala zapisat ze "ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z.28" co znamena ,ze ockovanisa nevykonalo pre nesuhlas rodica .. a tym by to podla zakona malo skoncit. ziadne "podpisovacky"

manofove odmietnutie :

My, dolu podpísaní MATKA MATKOVÁ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) a OTEC OTCOVIČ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO), týmto odmietame očkovanie našich detí SYN SYNOVIČ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) a DCÉRA DCÉROVÁ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) očkovacími látkami: ZOZNAM VAKCÍN.
MATKA MATKOVÁ ........ (PODPIS)
OTEC OTCOVIČ........ (PODPIS)
======================
V zásade môže byť aj len MATKA prípadne len OTEC, čo je nakoniec aj strategickejšie. Ale to už nechám na Tebe.
Zoznam vakcín, použiteľných v povinnom očkovaní, nájdeš tu (všetky, čo sú podfarbené inak než bielou):
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

tinki
25. jan 2012

@alikaa bolo to včera, tá reportáž? lebo som nestihla sledovať..

eaka
25. jan 2012

@anicka1981 tak to teda je zlý sen...ak už hpv má, ešte ju zbytočne pichať... hpv len mierne zvyšuje riziko, je vo väčšine prípadov do 2 rokov samoliečiteľný, nech sa prestane strachovať a chodí na pravidelné kontroly a THAT´S IT!!!

luciafar
25. jan 2012

Tak mi sme naseho synceka nedali zaockovat na nic a ma uz 2,5 roka. V porodnici nemali vakcinu takze nas nezaockovali a potom sme sa rozhodli ze ho nedame na nic zaockovat. Je to kazdeho osobna vec, ale skuste sa spytat mamiciek ktorym ockovanie poskodilo dietatko ci by to urobili este raz len preto ze stat urci ze je to povinne. Kolko nezmyslnych zakonov uz mame, a kolko nezmyselnych veci sa robi aj v medicine.Nie som 100% zastanca neockovania ale myslim si ze by to malo byt na rozhodnuti rodicov, nie nariadenie statu.

anicka1981
25. jan 2012

@eaka ved, som jej vravela, ale ostala aj tak zaskocena, tym ako jej to povedala,,,

alikaa
25. jan 2012

@tinki nebola reportaz, asi bude dnes. Vcera doobeda to natocili, tak to asi do vecera nestihli spracovat.

prevenar
25. jan 2012

@luciafar jaaaaj ..keby len v zdravotnictve, tak je tu raj na zemi 😀 ..spolocna europska fiskalna politika , to je vecicka .. ludia ani nevedia, co to vlastne znamena .. no a znamena to to ,ze nas statny rozpocet nebudu robit strany, ktore si ludia zvolia do parlamentu ..ale nejaky uradnik v Brusseli, ktory zastupuje nejaku nadnarodnu spolocnost, napriklad niektoru z bank. a ake to bude mat nasledky? ..ze niekto koho sme nevolili rozhodne,ze "nemame peniaze na armadu" a ze bude efektivnejsie , ked ziadnu nebudeme mat a "chranit" nas budu jednotky NATO a v pripade vacsej demonstracie nas pridu "ukludnovat" napriklad francuzky cernosi z Afriky .. alebo sa rozhodne,ze nam prideli len polovicu penazi na zdravotnictvo .. proste hoci co a my (slovensko) do toho nebude mat co rozpravat. to vam vravym , to sa budu diat veci !

aj takto moze vyzeras "sloboda" z EU >> http://hlas.delnickamladez.cz/?pg=111
..alebo , ked sa "samovladca" stara o blaho a pokojny spanok poddanych .. http://www.piestanskydennik.sk/rubriky/spravy/a...

ja som zvedavy kedy pride den , ked zacne stupat tlak na skutocne povinne/nasilne ockovanie za asistencie policie a sudov. (aku v USA v tychto dnoch) mozno nas od toho deli len par rokov. ludia su bohuzial uplne totalne lahostajny k dianiu okolo. kazdy si hladi "svojho" aspon, v okolitych statoch sa zdvyha vlna odporu.

inak v piatok v Blave bude DEMONSTRACIA , ucast kazdeho je vitana 🙂 http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/287129/Preco-p...

eaka
25. jan 2012

@anicka1981 asi by som bola zaskočená aj ja, prirodzená reakcia, tak len nech sa nenechá odr..

luciafar
25. jan 2012

Za posledne roky mam take zle skusenosti s lekarmi,ani na vas nepozru, ani ich nezaujima co vam je, len vam chcu nieco predpisat pretoze z toho budu mat proviziu(viem co hovorim zila som niekolko rokov s riaditelom farmaceutickej spolocnosti). A potom mi bude nejaka doktorka hovorit ze ockovacia latka je dobra a ze musim dat zaockovat? No sorry, mozno ta ockovacia latka nie je zla ale doktorom uz neverim ani slovo. Mozno su aj vynimky ale takeho doktora som za posledne roky nestretla. No, nasa detska doktorka je ina, ta sa snazi vyriesit problem aj nejako inac ako len predpisanim najdrahsich liekov a necha rodica nech sa rozhodne sam ci da zaockovat alebo nie.

luciafar
25. jan 2012

Ake inac mam vystudovanu medicinu 🙂,ale neoracujem ako doktorka ani nechcem