Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
26. jan 2012

@halienka Motivácia takého konania mi je jasná... a že sú pre prachy schopní všetkého tiež... aj keď teda skôr mimo svojej krajiny, ale zase vraj aj dvojičky si zhodili sami, aby mohli rozpútať vojnu a získali prístup k rope, tak obetovali pár tisíc svojich... v mene vyššieho dobra.. možno príde doba, keď aj rodiny obetí povedia, že to nakoniec bolo dobré, lebo aspoň teraz majú lacný benzín...
😖 😖 😖

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@eaka
😀 😀 😀

eaka
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Juuuj, uvažujem, či si tú Beckovu spraviť online, aby ma nevystopovali a neposlali na mňa sanitku s kazajkou rovno... 😅 😅 😖

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@halienka
pamatam si ked davali v priamom prenose tie ukazky z OSN kde americky minister obrany (tusim) "prezentoval" udajne chemicke zbrane iraku....... davali tam akoze zabery a on hovoril tam su vidite ich? tam su!!!........ a asi vsetci ich videli, ja som nevidel nic 🙂......... operacia iracka sloboda prebehla, saddam odvisol, a ziadne chemicke zbrane sa doteraz (pokial viem) nenasli 🙂........to je sloboda v podani USA

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@eaka
Beckovou stupnicou len zistis ze je nacase vyhladat odbornu pomoc 😀 .....Inak vacsina tunajsich bude asi podozriva z paranoidnej poruchy, alebo inej..... to len tak ze ked to nahodou niekto cita, aby videl ze nie sme malo SEBAREFLEXNI 😀

eaka
26. jan 2012

Mám skóre ako čerstvo vyliečená depresantka práve prepustená z nemocnice...
Ale zaujímavé je, že tam píšu, že test opakovať často a sledovať zmeny.. nie napísať raz a ísť na polroka na psychiatriu a cpať sa liekmi bez možného vyslobodenia rodičmi neplnoletej osoby... 😠 😠

eaka
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko No svojim výsledkom som milo prekvapená, čakala som, že po odoslaní začujem húkanie sanitky 😉

zaockujte_aj_slnko
26. jan 2012

@eaka
neviem, k nam to trva sanitke 20 minut, a 10 minut to trva zvycajne mne autom 😀
Beckova stupnica: součet bodů: 23........keby niekto vahal ci som cvok... teda nic moc, akoby prepusteny zn nemocnice tiez 😀 cakal som viac

prevenar
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko to je ten problem,ze toto si nevedeli pred par rokmi predstavit ani americania ..a uz to maju na dennom poriadku ^^ nech ti ani len nenapadne,ze europa ide nejakou inou cestou. resp.. cesta je trochu ina , ale tym istym smerom. vid.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/86...

http://www.porada.sk/t147328-zakaz-rastlinnych-...

zatial v usa ..

http://dolezite.sk/Zakon_o_zakaze_drobneho_pest...

eaka
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Som na tom lepšie, o kúsok...21

eaka
26. jan 2012

@prevenar Zase máš tú fotku!!

prevenar
26. jan 2012

@eaka no, paradoxne je nieco uplne ine.. a to, ze ziadna amerika uz neexistuje. ^^ .. amerika ako jedna z najsilnejsich krajin sveta po stranke ekonomickej a vojenskej bola ovladnuta cez penazny system ( banka vydava statu peniaze za urok = nesplatitelny statny dlh ) pochopitelne "amerika" by si v sucastnosti nikdy nemohhla dovotil armadu ktoru ma ..banky ano, kedze si mozu tlacit peniaze zo vzduchu. no a tieto ekonomicke sily ovladli stat cez skorumpovanych politikov. cize politici uz nezatupuju zaujmy statu , ale velkych sukromnych firiem a "americka" armada je vlastne uz len najvacsie platene komando na svete , ktore "zasiahne" vsade tam kde maju banky svoj zaujem. napr. ( nezadlzena krajina, obrovske nerastne bohatstvo , snaha odclenit sa zo sytemu svetovej baky a zalozit si skutocne vlastnu nezavislu menu, atd ... ) za maskou "amerika" konaju tieto sily to co vidime na vonok. rovnaka maska je aj EU ide o tych istych panov ktori vlastnia aj ameriku. dufam,ze po tom ako "fico" a "radicova" hlasovali spolu za "euroval" je vam uplne jasne, ze u nas je to uplne rovnake ? tie "strany" su tu len na ideove rozdelenie obyvatelstva, aby sme sa hadali na nepodstatnych debilinach.. v skutocnosti len evidentne posluchaju prikazi a ked ide o dalsie zadlzenie, skracovanie osobnych slobod, strata suverenity SK ..okamzite hlasuju spolu ,,ako jeden. ved uz sa tesia na spolocnu fiskalnu uniu - cize rozpocet si nebudeme tvorit my, ale nejaky bankar niekde v londyne, ktory ho spravy tak aby jeho banka mala na tom co najvacsi profit a my budeme len pozerat, ze co sa to deje ..

prevenar
26. jan 2012

@eaka to je konspiracna teoria ..nemam ziadnu fotku.

prevenar
26. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko afganistan ,,detto .. hladame makoveho muzicka v jaskyni .. len sa tam nejak zacyklili na 100 rokov 😠 pri fakte, ze 80% svetoveho opia sa vypestuje prave v afganistane ma to ani neprekvapuje, ze co tam vlastne robia. tie nekonecne miliardy predsa lakaju kazdeho , nie ? a vyhra ten kto tam posle najvacsie vojsko ..no a to vojsko tam posleme z natlacenych penazi ,,a na ten dlh natiahneme ludi cez statny dlh.. krasne a jednoduche. sam by som to lepsie nevymyslel 😠

eaka
26. jan 2012

@prevenar no už zase nie... to je fakt záhada... 😉

jerryjanka
26. jan 2012

som si aj ja urobila test ale ja som pripad pre psychiatra už asi od detstva - jedine prečo teraz lieky nemam je tehotenstvo 😀

eaka
26. jan 2012

@jerryjanka Túto časť debaty by sme asi mali dať adminom zmazať, inak sa sem už nikto nepríde "poradiť" a ak príde, tak aj rýchlo odíde, keď si urobí obraz, že čo sa exempláre sa tu stretávajú... 😀 😀 😀

jerryjanka
26. jan 2012

@eaka hehe - no ved to bolo jasné od začiatku nie? každý súdny a normálny a psychicky zdravý jedinec predsa očkuje svoje deti a seba tými úžasnými, neškodnými a jedinečnými vakcínami na trhu. ČI?

jerryjanka
27. jan 2012

jedna hodina a ja tu vysedávam ako puk, manof sa neozval dufam že som ho svojou pritomnostou nenasrala 😀

prevenar
27. jan 2012

Program protestu Gorila

Protestná akcia začne na námestí SNP o 15:00 krátkym uvítacím prejavom členov organizačného tímu. Neskôr sa hromadne presunieme pred Grassalkovičov palác na Hodžovo námestie, kde dáme priestor vyjadriť sa aj ďalším ľuďom. Nakoniec sa vydáme ešte smerom k parlamentu na námestie A. Dubčeka.

Ciele protestu:
1. Okamžité zbavenie mlčanlivosti všetkých zodpovedných orgánov a osôb, ktoré môžu objasniť kauzu
2. Odstúpenie dotknutých osôb - predstaviteľov strán z politických funkcií a kandidátok
3. Okamžite zrušiť zákon o predčasných voľbách, ktoré sa majú konať 10.3.2012 a posunúť termín konania volieb na september 2012 z dôvodu podozrenia zo závažnej trestnej činnosti kandidátov politických strán a nutnosti došetrenia celej kauzy
4. Začať trestné stíhanie z podozrenia z trestného činu zosnovania zločineckej skupiny za účelom páchania finančných podvodov a ovplyvňovanie politických predstaviteľov
5. Predbežné opatrenie na zákaz nakladania s majetkom do ukončenia vyšetrovania, ako politických funkcionárov, tak aj podnikateľov a podnikateľských skupín
6. Dôkladné prešetrenie celej Kauzy Gorila
7. Prešetrenie všetkých doterajších káuz
8. Zrušenie priestupkovej a trestnoprávnej imunity všetkých politických predstaviteľov a schválenie zákona o trestnoprávnej zodpovednosti aj pre právnické osoby
9. Zníženie kvóra pre petície a vyhlásenie referenda. Výsledok referenda musí byť pre vládu záväzný.
10. Pravidelné informovanie vlády verejnosti (jedenkrát ročne) v špeciálnom vestníku o bilancii štátnych prostriedkov, o hospodárení s nimi, zhodnotenie roka - s porovnaním: stav financií štátnych prostriedkov na začiatku roka a na konci roka.

Je vítané aby si každý priniesol so sebou jednoduchý transparent, na ktorom jednou - dvoma vetami vyjadrí svoju požiadavku alebo postoj. Aby nás bolo aj počuť môžete si priniesť rápkáče. Banány pre gorily sú vítané 🙂

Ten kto pride v gorilej maske bude stat na cele sprievodu 🙂

Svoje otázky možete tiež smerovať na info@protestgorila.sk
Web: www.protestgorila.sk
Plagáty a logá na stiahnutie: http://web.protestgorila.sk/index.php/na-stiahnuti... pripravovaný protest aj v Žiline:
https://www.facebook.com/events/156726981... poznámka!
Nakoľko sa množia podozrenia, že ide o akciu s politickým pozadím, tak chceme jednoznačne zdôrazniť, že za organizáciou nie je žiadna politická strana, hnutie, mimovládka.... a pod. Toto je skutočne čistá ľudová akcia, ktorá primárne vznikla ako jednoduchá komunitná stránka, ktorá priebežne informovala o vývoji v kauze Gorila a prirodzeným spôsob prerástla aktivitou jej členov do zorganizovania tohto protestu.

A ešte jedna poznámka pre tých, ktorí chcú vedieť, kto konkrétne stoji za organizáciou protestu: Nemá zmysel vypisovať konkrétnych ľudí, ktorí stoja za akciou, keďže ide o pomerne rozsiahlu skupinu členov komunitnej stránky Kauza Gorila a ktorí neustále pribúdajú. Všetci zaangažovaní ľudia a spôsob ich zaangažovania je zrejmí z genézy tejto vytvorenej udalosti.

Tento protest nie je len záležitosťou mladej generácie, ako sa vyjadril pán Baránek. Našťastie sú sociálne siete veľmi sofistikované, takže tu sú informácie aj pre "analytikov":

Vekove zastupenie ludi, ktori sa prihlasili ku komunite Kauza Gorila:
18 - 24 rokov - 34% ludi
25 - 34 rokov - 38% ludi
35 - 55 rokov - 28% lud

eaka
27. jan 2012

@jerryjanka ju, tak mne to ako psychicky narušenej došlo asi až dnes... 😉

tinki
27. jan 2012

@prevenar super a v Humennom zasa zdochol pes.. ☹

sofhia
27. jan 2012

Ludkovia, ma tu niekto skusesnosti - pozitivne s homeo liecienim niecoho ako ekzem? dakujem. kludne piste do IP aj mena konkretnych homeopatov, a ako dlho liecba trvala. diky

tinki
27. jan 2012

@sofhia v mnoho prípadoch je ekzém prejav alergie na niečo. Väčšinou potravinová alergia sa tak prejavuje. Bola si na alergológii? V tom prípade stačí vynechať problémové jedlo a ekzém po čase zmizne. Bez použitia mastičiek a krémov.

sofhia
27. jan 2012

@tinki tak je to komplikovane, lebo sme isli homeopatovi len s takym fliacikom na krku, kt. sa jej zlepsoval-zhorsoval ako slinila, tottiz odkedy jej zacali ist zuby, tak slini vkuse. v lete to mala fajn,a mala to zasa take cervene,ze fajn ideme. on ze jasne, v pohode, odstranime to...a nielenze sa jej to po brani homeopatik rozsirilo na cely krk - on ze to tak ma byt, ze sa cisti organizmus, ale po case sa vysypala cela 😠 a homeopat sa hra na mrtveho brouka.

didulka85
27. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko kamos sa pred tyzdnom vratil zo Syrie. Hovoril, ze bol na nejakych volbach, pred nejakou ich kulturnou pamiatkou fotit. Na druhy den pozeral spravy v CNN. Ze v ten den co tam on fotil ludi, tam bola demonstracia, strielacky, uplne peklo. A on si tam chodil, bavil sa s ludmi, uplna pohodicka. Syrcania na to povedali, ze takto sa rozputavaju vojny. Spinava hra medii. Americania si doslova vyrabaju a natacaju spoty, fotomontaze, kde hraju herci a potom tym oblbuju ludi.
Kopec veci porozpraval, ale to je uz mimo temy ockovanie. 😉

didulka85
27. jan 2012

@sofhia nam zareagovala koza po ockovani hnisanim. Homeopatka povedala, ze je to tak dobre, telo sa cisti.
Pri ekzeme ti nestacia len homeopatika. Z pohladu cinskej mediciny mas kozu spojenu s travenim, pecenou, crevami. Takze by si zaroven s homeo mala nasadit aj zdravu stravu. Hlavne ziadne mlieko, mliecne vyrobky. Dojcit samozrejme mozes. Pozor napriklad na take piskoty, tam je tiez mlieko. A tiez ziadny cukor, konzervanty, polotovary, bielu muku. Vela surovej stravy by si mala ponukat. Tieto rady mam tiez od homeopatky. 😉
A vsetky chemikalie vymenit za ekologicke, hlavne praci prasok a jar na riad. Nam sa objavil ekzem v 3. mesiacoch. Ked na koznom nepomahali a sustavne som trela dceru kortikoidom, tak som vymenila chemikalie a zazrakom to preslo.

tinki
27. jan 2012

@sofhia
@didulka85
presne na to som narážala aj ja. V podstate najviac alergia na kravské mlieko spôsobuje ekzém. Ak dojčíš, vylúč zo svojej stravy na dva týždne všetko s obsahom mlieka, vrátane syrov, pečiva, keksíkov atď. Minimálne na dva týždne a malo by sa to postupne strácať. Potom ak si do stravy pridáš niečo s obsahom mlieka a štyri dni ješ to isté, tak by si mala spozorovať, ako reaguje. Ak sa začne znova zhoršovať stav, vieš, že jej vadí mlieko.

sofhia
27. jan 2012

@didulka85 dakujem, skusim, papame dost zdravo, ale jogurty a mlieko obcas. tak skusim vynechat.
ako dlho vam trvalo, kym sa to upravilo?
no my sme ho mali pred rokom, a vtedy pomohlo prat v mydlovych vlockach a natieranie nechtikovou Weledou.
stravu som neriesila. v tych vlockach som prala pol roka, teraz periem len v Lovele.mame umyvacku...ale malej misky umyvam len pod cistou vodou, aj pohare.
kojit stale kojim.
piskoty nepapame, ani cukor, ani konzervanty ani polotovary, a minimum bielej muky.

anicka1981
27. jan 2012

@tinki my sa stahujeme do Kamecice, tam podochli asi vsetky psy a tusim aj macky 😀