Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

heimdalls
28. mar 2012

@martinka1981 - kortikoidnými masťami určite pokračovať nebudeme, dnes ju máme aplikovať posledný krát večer, ak sa problém vráti, samozrejme po ďalší hydrokortizon nepobežím ale problém začnem riešiť komlexnejšie. Vieš, všetci odporúčali na inom fóte tu na MK používať na začervenanie s vyrážkou modrú indulonu a nedopadlo to vôbec dobre, takže si myslím, že tento problém patrí do rúk lekára, aby sme niečo nazanedbali na základe odporúčania niekoho s anonymným nickom.

didulka85
28. mar 2012

@heimdalls Ani my sme nemali atopicky ekzem. Z 3 mesiacov zivota sme dceru mazali Locoidom mesiac. A mozno by sme mazali doteraz... Dokonca sme tyzden lezali na koznom. A ako nam kozni lekari s milion rocnou praxou pomohli? Nijako... Tak som sa nahnevala a sama som to vyriesila. A potom o par mesiacov mi homeopatka vysvetlila, ako to s tou kozou je. Nie kozny lekar, pediater... Oni riesia nasledky, nie pricinu problemu. Na tu musis prist sam.
Je to tvoje dieta. Ak si myslis, ze kortikoid tvoje dieta spasi a nejaky SOS krem Nivea vam hydratuje pokozku, tak tym natieraj aj nadalej.

kbeata
28. mar 2012

@juliam inac je tu dobra tema o AE,skusila si aj nejaku homeopatku na detox?

kbeata
28. mar 2012

@didulka85 nie pecen a slezina je parovy organ?ale viem ze ked cistis,alebo detoxikujes pecen tak za usami sa vyhadzes,prechadza tam draha pecene 🙂

juliam
28. mar 2012

@tinki @didulka85 kde zoženiem tie ryžové a ovsené mlieka? či normal v hyperku? a to je práškové alebo hotové? pýtam sa ako puk 😅
ozaj - nezabudnite sa dať zaočkovať proti kliešťom, radili to práve v telke. a aj proti rakovine krčka maternice môžete pridať 😝

heimdalls
28. mar 2012

@didulka85 - s kortikoidmi (Locoid) sme skončili po 5 dňoch. Čím natierate vy, bola to alergická reakcia, keď to nebol AE? ........ a nehnevaj sa hneď 😉

juliam
28. mar 2012

@kbeata no ja neviem, či má AE - na nožičkách má miestami takú suchšiu pokožku (nie je to začervenané). taktiež okolo krku a aj na pusinke má suchú pokožku, ale aj červenú. možno to tam má od slín, neviem... doktorka sa zatiaľ nevyjadrila, že by to mal byť AE. tak tu zatiaľ len zisťujem.

kbeata
28. mar 2012

@juliam a svrbi?lebo moj ma niekedy cervene suche lica,okolo pusy,ale slinta a nosi cumel,nesvrbi ho,a nikde inde nema
tak som s nim zasla ku koznemu a povedal ze ma AE,dal mi vazelinu na premastenie a kortikoidy,tym som este nenatrela 😉

kbeata
28. mar 2012

pisem jak neviem co 😀 ,vazelinou natieram a kortikoidnou mastou este nie

juliam
28. mar 2012

@kbeata no ja neviem, či svrbí. malý sa netvári, že by ho to svrbelo a rozprávať ešte nevie 😨

bobocka
28. mar 2012

@manof chodim do jedneho mc s malym,tak sa opytam ci by mali o to zaujem.ale bolo by to fajn.
vies,ja teraz ozaj ockovanie riesit nemusim,mame na hodny cas s tym pokoj,teda mne osobne ta beseda zas tak strasne neponahla,no som otvorena novym informaciam a aj ked som ockujuci rodic,tak nemam klapky na ociach a dalsie info ohladom ockovania by som privitala.teda ja osobne by som mozno skor asi privitala besedu,kde by boli spomenute dane choroby voci ktorym sa ockuje,ich prejavy,ich liecenie,rizika z ochoreni,statistiky vyskytu u nas atd atd.lebo to ,ze vakciny obsahuju chemicky bordel vieme vsetci,ale osobne si myslim,ze keby ludia vedeli o danych chorobach viac,vedeli rospozorovat priznaky v skorom stadiu atd,tak by sa mozno do ockovani az tak nehrnuli.a mozno ano.clovek nikdy nevie.kazdy sme iny a kazdy povazujeme ine za mensiu hrozbu.ale ak by ludia vedeli o chorobach viac a zaroven aj o ockovani viac,tak by im to pomohlo pri pohlade na celu problematiku.
btw bonus -kamaratka zije v uk a dala syna zaockovat podla ich "kalendara"(viem,ze je to tam dobrovolne,no aj tak vacsina ockuje podla odporucania pediatra) naposledy MMR a maly cca 4 mesiace po ockovani dostal mumps 😕
viete co mna osobne neuveritelne matie? ze co krajina,to iny ockovaci kalendar.a ine rozostupy medzi preockovaniami.preco sa niekde musi preockovat v priebehu par mesiacov a inde sa aj roky cakat moze 😕

kbeata
28. mar 2012

@juliam vies co,uz by si to rucickami skrabal,lebo kamoska ma dceru s AE od narodenia a skrabkala sa tusim hned,mala to ma ale na celom tele ☹

didulka85
28. mar 2012

@juliam pre seba kupujem v DM-ke. Niekedy aj v bio-obchode, ale tam su raz take drahe. Normalne tekute, susene nekupuj.

@heimdalls my sme natierali locoidom 5 dni, 3 dni bola cista, potom zase 5 dni locoid a tak to trvalo mesiac.
U nas to volali dermatitida, ekzem, pripadne kontaktna dermatitida. To vsetko mam v spravach. Problem bol nakoniec v pracom prasku. Neskor nam reagovala na nebio zeleninu a ovocie, naposledy jej koza zareagovala na keks s maslom. Po ockovani jej koza zahnisala. My napriklad nemozeme ani zinkove maste, po imazole som plakala.
Mazali sme s A-dermou pre atopikov, nedavno som ju vymenila za Weledu. Manzelovi sa Weleda viac pozdava(on ma na starosti kupelnu a pokupelnu starostlivost). Nekupeme kazdy den, lebo voda kozu vysusuje a tiez nemazeme stale.
Ale zaklad toho, aby bola cista, je v strave. Na to davam velky pozor.

heimdalls
28. mar 2012

@juliam - ani našu malú to nesvrbí, vôbec si to neškrabe, hoci AE by svrbieť mal, podľa literatúry, vysadíme kravské mlieko a uvidíme.

kbeata
28. mar 2012

@bobocka hej,to akoby tie deti boli rozdielne,pritom to je taka blbost,ze vsade to odporucaju inak,alebo nariaduju 😒
by som chcela osobne sa stretnut s tymi ludmi,co to vymyslaju 😀

kbeata
28. mar 2012

@heimdalls na ako dlho vysadite KM?ja davam aj to,aj pohankove

heimdalls
28. mar 2012

@kbeata - Bude to tažké, to už je jasné teraz večera - grís 250 - 300g a po hodine spánku nasleduje prebudenie "na mlieko" 330ml prevareného plnotučného mlieka ktoré v priebehu 20 minút vypije, skúsime aspoň jeden mesiac, či sa začervenanie nevráti.

kbeata
28. mar 2012

@heimdalls aha 😉 ,mojmu je aspon jedno ake mlieko vo flasi,hlavne nech tecie a je to biele,skusim aj ja 😉
podla mna to nebudu AE,tie svrbia,a su po celom tele 😒

heimdalls
28. mar 2012

@kbeata - tak tak, nám pediatrička okamžite povedala, že AE to nebude, vraj alergia na niektorú z potraví, alebo to mlieko.

heimdalls
28. mar 2012
manof
28. mar 2012

@bobocka úplne v pohode môže byť náplňou mojej prednášky to, čo si napísala

prevenar
28. mar 2012

@shakti9 oki. konopny mame tiez, len sme ho este neotvorili a neskusali ..tak dnes vyskusame 🙂 dix.

elbe
28. mar 2012

@juliam ahoj, môj malý mal tiež suché fliačky na nohách aj na rukách, a skúšali sme modrú indulonu, ale oveľa lepšie sa mi osvedčil krémik atopikderm, je to bambucké maslo s liečivými bylinkami, čisto prírodné, bio, certifikované, zo saloos.sk. Celá rodina používame už len túto kozmetiku, olejčeky sú fantastické, a pre deti kokosový olej.

juliam
28. mar 2012

@kbeata @didulka85 @heimdalls @elbe ďakujem vám všetkým za cenné info 🙂

luthien.k
28. mar 2012

Byla tu o mně zmíňka, vidím tu hodně psáno o AE... Tak trošku osvěty 🙂 Chce to hlavně správnou diagnózu, určitě od dobrého kožního lékaře, pediatři tohle moc neumějí. Pravděpodobnost, že jde o atopickou dermatitidu (lidově řečený atopický ekzém) se zvyšuje, pokud jsou v rodině jakékoli jiné atopické projevy - alergická rýma, reakce na hmyzí bodnutí, na léky, kontaktně na kovy atd., potravinové alergie, také sem patří astma a samozřejmě atopický ekzém.

Léčba - u malých dětí cca do tří let hraje prim strava v čele s potravinovými alergeny (jakékoli savčí mléko, sója, ryby, ořechy, pšenice, celer, sezam.... atd.) a potom dráždivé potraviny, které umí vyvolat v těle produkci histaminu (kakao - čokoláda, citrusy, jakékoli velmi zralé ovoce či zelenina - rajčata hlavně, kofein, různá éčka, zrající sýry, veškeré produkty kvašení, konzervované potraviny...) - existuje hypoalergenní dieta bez těchto a řady dalších problematických potravin a to je základ - více než polovina dětí na něco z toho reaguje a je třeba to zjistit (ať už přes kojení nebo napřímo u staršího dítěte).

Péče o kůži - tam je taky mezi rodiči řada velkých omylů, základem je, že na červené = zánět - nesmí přijít mastné, ale chce to hydratovat, léčit léčebnou pastou (zinek, ichtamol, tanin). Veškerá nová kosmetika musí být nejdřív testována na malém kousku zdravé kůže, na vše může být reakce (pozor hlavně na parabeny, lanolín, heřmánek, aromaoleje v přírodní kosmetice...). Kortikoidy pouze zatlačují ten zánět pod kůži, odkud se s úlevou zase vydere na povrch, když se přestane mazat, čili nejsou vůbec řešením. Někdy je ekzém infikovaný (kvasinka, bakt. infekce i virová), pak to chce kožního, stěry a vědět, s čím se bojuje.

Ekzém zhoršuje očkování, růst zubů, infekce, zapocení, nevhodné prací prášky či aviváže... Je toho hodně, na co dát pozor, tak kdo by chtěl individuální radu, jsem k dispozici (IP, mail).

jankavivien
28. mar 2012

@prevenar Dakujem pekne 🙂

bobocka
28. mar 2012

@manof ja sa popytam v centre ci by vobec o to zaujem mali a dam ti urcite vediet 😉 ale najskor to budem vediet v utorok,lebo vtedy tam bude hlavna kocka co to ma na starosti .potom sa urcite ozvem.

takyja
28. mar 2012

@bobocka Ty různé intervaly mezi přeočkováním vycházejí z výsledků studií. Různá schémata jsou ve studiích podrobena hodnocením podle různých kritérií a vycházejí jiná čísla pro různá schémata (proočkovanost, pokles protilátek, atd.) a podle toho si jednotlivá země vybere, co je pro ně významné a takové schéma zavede. V ideálním případě se vybírá skutečně na základě potřeby v dané zemi, ne na základě lobbingu. 😉

bobocka
28. mar 2012

@takyja ved dobre,ale si zober,ze aj dve krajiny sebe tak pribuzne ako cr a sr maju ine ockovacie kalendare. http://www.hrunka.cz/ockovaci-kalendar/ (je to z roku 2010,myslim,ze stale platny,ale ruku do ohna za to nedam 😀 )a nas terajsi http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani... .nepoviem ak ma napr slovensko a argentina ine ockovacie kalendare,ale sr a cr?dve krajiny sebe tak velmi podobne? 😕

blovitc120
28. mar 2012

@takyja mňa na tom teda bavia každoročné epidémie mumpsu - príušníc u mladých očkovaných mužov v ČR, to je podľa výsledku akej štúdie 🙂? Lebo u vás sa MMR očkujú 2 dávky v druhom roku a u nás jedna v druhom a preočkovávajú sa 11-roční. Asi tá štúdia teda nebude nejaká skvelá 😉, zjavne už tí mladí muži žiadne protilátky nemajú (ak vôbec nejaké mali...)