Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luba41
2. apr 2012

@ivetka007 a ktoré dieťa? staršie či mladšie? U staršieho môže pomôcť zmena stravy...

nae
2. apr 2012

@ivetka007 Pomaha napr. chlorella, kamaratke vegetarianke sa tak upravil krvny obraz na idealny, predtym stale bojovala s nizkym hemoglobinom.

zaockujte_aj_slnko
2. apr 2012

@ivetka007
nasemu chceli predpisat tiez zelezo........ vykaslali sme sa na to aj pre neiste reisenie a neiste vedlajsie ucinky.... pri podavani beznej stravy (nie chemickej) sa to zlepsilo a uz ziadne zelezo mudr. nepozaduje....

ivetka007
3. apr 2012

@luba41 - ide o staršie dieťa, vedela by si mi aj poradiť, ako zmeniť stravu? Keďže chodí do škôlky, tam im dávajú kadečo...Len zdravou stravou to nemožno nazvať ☹
@zaockujte_aj_slnko - ako mám rozumieť nie chemickej strave. Ja sa snažím, aby sme sa zdravšie stravovali, ale keď kukneš na tie potraviny, dnes hádam ani nevedia nič vyrobiť bez E-čiek. Nakupujete v bio?
@nae - zrovna včera som mu chcela kúpiť zelený kamut, len že to chutí ako tráva, tak nie som si istá, či by mi to zjedol.

didulka85
3. apr 2012

@ivetka007 kupuj jednoduche potraviny, nie zlozene. Navarit sa da aj zo zeleniny, byliniek, oleja a obilnin.

heimdalls
3. apr 2012

@ivetka007 - pozor na slovo BIO a to čo je za ním ukryté, ja by som sa mu určite vyhýbal v dnešnom skazenom svtete okľukou, rozdiel bude len v cene, v kvalite sotva. Mám tu u nás jedného známeho, chová ovce, zelená lúka pod horou, žiadne granule, ani iná chémia, seno, tráva čistá voda. Každý rok mi jedno jahňa cca 25-30kg "strelí" a oderie, čo sa týka hovädziny a králikov to isté, len iný známy, kurence chovajú rodičia (vajcia kuracina), takýto mix má dcérka v chladničke, žiadny hypermarket by som nikdy v jej strave čo sa mäsa týka nepripustil ani s 5 x BIO odporúčaním.

ivetka007
3. apr 2012

@heimdalls - my sa tiež snažíme zháňať mäso podobným spôsobom, len nemáme pravidelných "dodávateľov". A nie je ľahké takého niekoho zohnať ☹
@didulka85 - pre malého sa tak snažím variť, lenže manžel je mäsožravec.....a nie a nie mu vtĺcť do hlavy, že by sa mal trošku zdravšie stravovať a že aj bez mäsa sa dá sem-tam prežiť 😀

ivetka007
3. apr 2012

Je tu nejaká osôbka, ktorú lekár nahlásil na RUVZ a vy ste ho za to nahlásili na porušenie zákona o ochrane osobných údajov?

didulka85
3. apr 2012

@heimdalls ja kupujem bio produkty a necitim potrebu sa nejako kvoli tomu obhajovat. To, ze je medzi bio a nebio vyrobkami rozdiel, je jednoducho fakt. Samozrejme, nie pri vsetkom to vidis.
Moj muz uz nebio koreninu povazuje za humus a to nie je ziadny bio fanatik.
A napriklad bio banan alebo citrony. Taky citron mozem po tyzdni vyhodit. Ked ho rano nacnem, vecer uz nie je vhodny na konzum.
Mojej dcere stacilo pyre z nebio mrkvy a tyzden sa nam skrabala ako opica.
Nech si veri kto chce, comu chce. 😉

nae
3. apr 2012

@ivetka007 Jaj, to veru neviem, co je, musim si to vygooglit 🙂 Ta chlorella byva v roznych formach, vacsie ci mensie tabletky napriklad. Zevraj u malych deti je dobre nasypat par tychto "cukrickov" do misky a oni si sami reguluju, kolko prave potrebuju spapat. Nemam to vyskusane, len nam znama rozpravala svoje zazitky, ako to jej detom pomaha. Samozrejme nenechat deti uplne bez dozoru, aby im nezabehlo apod.

prevenar
3. apr 2012

uplne najlepsie je zhanat vsetko co sa da z malych fariem, alebo ludi ktorych poznate..

heimdalls
3. apr 2012

@didulka85 - nechcem ti nijako protirečiť, ale ja bio potravinám v hypermarketoch a merketoch skrátka neverím, skôr je to o punci a značke kvality niečoho čo je minimálne diskutabilné, pozri si napríklad toto: http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/podvod-jm... alebo tu: http://www.lidovky.cz/jsou-bioprodukty-skutecne... pre rozšírenie obzoru. Takýchto linkov nájdeš na internete neúrekom. Neverím v tomto štáte už nikomu a ničomu, dozrel čas, aspoň v prípade toho najcennejšieho čo na tomto svete mám, spoliehať sa v takýchto veciach na vlastné zdroje a inštinkt.

didulka85
3. apr 2012

@heimdalls vsak ver comu chces. Mne je to jedno.
Tak isto najdes clanky o tom, ake je mlieko zdrave. Ja hlavne verim tomu, co vidim, citim.

heimdalls
3. apr 2012

@didulka85 - Nič iné ako to isté čo si mi práve adresovala musím adresovať ja tebe, ver kľudne bio potravinám, mne je to tiež úplne jedno, ak na to máš a nie je ti ľúto preplatiť ich dvojnásobne.

didulka85
3. apr 2012

@heimdalls nie je mi luto.

verinka100
3. apr 2012

@didulka85
@heimdalls Neda mi nezareagovat na temmu Bio potraviny, ked som chodila do skoly, tak som praxovala na UVZ SR a testovali sme prave bio a nebio potraviny. Jedine co mozem povedat je, ze aj co sa tyka Bio potravin zalezi od vyrobcu. Napriklad pri jednom vyrobcovi Bio zeleniny sme nasli skodlivejsie latky nez v zelenine z jedneho obchodneho retazca. Cize, nie vsetko je cierne a biele, len sa treba mat na pozore, kedze vela vyrobcov tituluje svoje vyrobky Bio a pritom v podstate nie su a ide len o sikovny marketingovy tah! 😉

denduska
3. apr 2012

@verinka100 to ma zaujíma, dajú sa výsledky takých testov niekde pozrieť? alebo prezraď ktoré bio boli dobré a ktoré nie, ak vieš 😅

verinka100
3. apr 2012

@denduska uf, to neviem, ci sa to da niekde pozriet. Ono tam sa tie vyrobky len testuju a potom dalej to uz riesila SOI a RUVZ. Ja som v podstate nebola k nicomu pustena, len som sa mohla prizerat ako tety v bielom testovali a pisat si poznamky...inak, odvtedy mam dost problem s jedenim, ked som videla, co za potvorky nam vyrastli na Petriho miskach napr. z takych kremesov a keby ste videli,co vsetko je vo vzduchu, ktory dychame 😎 😀 az sa divim, ze este zijeme 😀 Jedine co bolo uplne sterilne bolo materske mlieko 😉 🙂 A "testujuce" tetuchy nevedia, od ktoreho vyrobcu to je,pre pripad, zeby mohli byt zaujate, takze to zase vedia ine tety, ze cislo tej a tej vzorky je od takeho vyrobcu...takze keby som vedela, napisala by som, ale neviem kto to bol, len viem, ze tam taky pripad bol. ☹ 😒

zaockujte_aj_slnko
3. apr 2012

@ivetka007
banany, jablka, hrusky, a podobne...........ziadne detske vyzivy s chemiou ale kvazi cista vyziva pre dieta.. sice narocne na pripravu ocistenie varenie pretlacenie, ale s "istotou" nedostane viac toho zleho ako uz musi....

a zeby bola odzeleznena sa uz neda povedat.... pribera a prospieva.......take jednoduche to je (aspon u nas).......lekarka jej chcela dat robit testy na zelezo a pchat do nej zelezo...... este to tak

shakti9
4. apr 2012

@verinka100 no, prave som citala, ze v Nemecku dalsi skandal s dioxinom - tentokrat ho nasli v biovajciach dodavanych biofarmou... takze ti verim... podla mna je najhorsie pre zdravie, ked je clovek prilis uzkostlivy, az neuroticky sa obava o zdravie a je prilis podozrievavy... niekto pozera zhrozene na kusok klobasy, vidi tam plno nitratov a so strachom si da par listov biosalatu, pritom viac ako ta klobasa mu uskodi ten strach...

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

laguardia
4. apr 2012

@prevenar
@manof
@zaockujte_aj_slnko
Ahojte sledujem tému (ne)očkovanie, ale nečítala som všetko, možno ste to tu už preberali, prosím Vás o radu. Poradíte nejakého dobrého pediatra v Bratislave, najlepšie v Ružinove, ktorý nie je "vakcinacista" 🙂? Pýtam sa preto, lebo po dôkladnom štúdiu dostupných info som rozhodnutá neočkovať a nechcem sa pri každej návšteve lekára báť, že ma bude nútiť, prehovárať, alebo osočovať a vyhlasovať za nezodpovednú, príp. nepríčetnú.. Rada by som s dieťaťom začala chodiť k niekomu, kto sa na veci nepozerá cez 30 rokov starú optiku, ale zároveň má skúsenosti, je otvorený diskusii, poradí, ale nie za každú cenu pchá do dieťaťa okrem vakcín neustále ATB a pod. Viete o niekom takom? Ďakujem za rady, názory príp. osobné skúsenosti.

prevenar
4. apr 2012

@laguardia
ahoj 🙂

1) napis manofovi on ma prehlad 🙂
2) nemozes sa bat niekoho koho si sama platis ! chapes 🙂

..ale urcite je dobre mat normalneho lekara 😀

laguardia
4. apr 2012

@prevenar Jasné, chápem 🙂 Nehovorím doslova báť sa, ale proste nie je to príjemné, keď tam chodíš s tým, že na Teba hľadia s výčitkou a poprípade ani samotnej liečbe sa nevenujú tak, ako keby išlo o zaočkované dieťa. A zakaždým Ťa manipulujú, strašia, presviedčajú o niečom, o čom možno ani sami nemajú toľko informácií, ako tí, čo sa tomu venujú, hoci možno nie sú lekári.. Myslím, že sa chápeme, o čo ide.

verinka100
4. apr 2012

@shakti9 No je to tak ako pises 🙂 Ja odkedy som bola na praxi v spominanom ustave, tak neverim uz nicomu, kedze som na vlastne oci videla, co vyrastlo na miskach zo spominanej kvalitnej bio zeleninky. Ale treba uznat, ze ine testovane zlozky, tiez bio, boli kvalitne 🙂 ale na rovnakej urovni bola aj obycajna zelenina z jedneho obchodneho retazca.

jezibosorka
4. apr 2012

@dulkagabulka takze,ked som nastrih nemala, nemozem sa podpisat?, nepaci sa mi rutinne strihanie,je to mrzacenie

shakti9
4. apr 2012

@laguardia kedze nechces lekara s "30r. optikou" 🙂 tak v prvom rade skus nejakeho mladsieho lekara/ku. Ja som sa riadila presne takto sedliackym rozumom, kedze som nikoho nepoznala, a zatial sa nestazujem, zda sa, ze sa respektujeme a to mi staci, nepotrebujem suhlasne pohlady, ani pochvaly.

prevenar
4. apr 2012

@laguardia @shakti9

..jo, je to neprijeme ..pritom v podstate im do toho nic nie je ^^ ..u nas sa to nejak tak otocilo,ze ked ma vidia je to neprijemne skor in ako mne 😀

- obavam sa ,ze v tomto pripade vek nie je az taky vyznamny faktor ..aj ked starsie rocniky si odzili proste dlhsi cas vymyvania mozgu, takze lol .. divili by ste sa co vylezie aj z uplne mladeho lekara ^^
- + ludia stale zabudaju ..a to by nemali ,ze prijem z vakcin tvori VYZNAMNU cast prijmov detskeho lekara a tento fakt vysvetluje vela , ze . otazka je, ktory lekar sa dobrovolne odstavy od prijmov + riskuje potahovacky a sankcie zo strany RUVZ . heh, asi ich vela nebude 😀

dulkagabulka
5. apr 2012

@jezibosorka
pod list chceme dat podpisy iba tych žien, ktore maju dlhodobe problemy po nastrihu

sleduj naš web www.zenskekruhy.sk , isto sa najdu ine akcie, ktore možeš podporit 🙂

heimdalls
5. apr 2012

@didulka85 - nech sa páči: http://www.topky.sk/cl/11/1305913/Strasidelna-s... má niekto záujem o BIOvajcia?