Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
4. máj 2012

@bobocka podpisy sa zbierali par mesiacov dozadu. Prave kvoli osobnym udajom, ak si dobre spominam. A velmi to nepomohlo...

Usta sa jej nezavru, na nervy niekedy. Hlavne ked este o pol noci dava Tancuj tuncuj vykucaj. 😀

bobocka
4. máj 2012

@didulka85 jaaaj,takze teraz nic? 😒 skoda.
to ani bubovi sa usta nezavru.on si zvucky a reklamy spieva 😀 boooze, uz pomaly rok co sme sa videli.sialene rychlo to ide 😝

didulka85
4. máj 2012

@bobocka vsak vieme presne kedy. 😀 Bolo to plodne stretnutie. V lete by sme mohli nieco zorganizovat.
Stale sa podpisuje ta peticia za slobodu v ockovani. Treba si vytlacit, obehat rodinu a poslat manofovi.

alikaa
4. máj 2012

@bobocka je jedno kolko bude podpisov na peticii, ale cim viac, tym lepsie. Bolo by fajn prekrocit 10 tis. Aj Iniciativa (IURO)sa snazi uz okolo 6 rokov a aj Sloboda v ockovani nejaky ten rocik, ale je to tazky boj. Ta informovanost je podla mna najdolezitejsia, cim viac ludi bude bojovat za slobodu v ockovani, tym lepsie vyhliadky pri roznych uradnych bojoch.
Ano, boli oslovene viacere kompetentne organy, dokonca sa povinnost ockovania preberala aj v parlamente. Vdaka jednemu hlasu od KDH navrh nepresiel. Teda neviem ci vtedy nahodou neslo len o zrusenie pokut.
Zakony mozes napadnut, je viacero ludi, ktori po priestupkovom konani isli na sud. Ale neviem o tom, ze by uz nejaky sud vytycil pojdenavanie.

bobocka
4. máj 2012

@didulka85 veru mali by sme dake stretnutie vymysliet,nech aj my dve na dalsiu varku zamiesime 😀 😀 😀 tu peticiu pozriem naisto .dakujem za info @didulka85 @alikaa 🙂

bonaquaba
4. máj 2012

@heimdalls dakujem za odpoved
doteraz som dala vsetky tri deti zaockovat a vsetko prebehlo uplne v poriadku, ale teraz, ked citam knihu o ockovani, tak mam dost a vravim,z e nie, tak odmietam ockovanie a som za to, aby sa dalo slobodne rozhodnut, apreto treba aj za toto bojovat, aby aj na Slovensku tak istoako v inych krajinach sa dalo ockovat podla slobodneho rozhodnutia rodicov, len skoda ,ze tu chyba osveta, ludia absolutne nic nevedia o ockovani a ani o ake ockovanie sa vzdy jedna, takze aj v tomto smere by sme mali byt viac informovani, je to smutne, ze si to musime vyhladat na interenete alebo v mediach, ked som sa stala matkou a maleho stale ockovali, tak som ani nevedela co do neho davaju a nevnimala som to a bolo mi to jedno, ale teraz je to ine, a ked hrozi pokuta,t ak jasne, ze sa tomu vyhnem, budem davat dovody, ze deti su alergicke, lebo aj su a moze to na ne zle vplyvat, to si este budem musiet nastudovat,

bonaquaba
4. máj 2012

@bobocka citala som tu o nejakom stretnuti za tu peticiu, ja by som tu vedela nejake podpisy mamiciek zohnat a keby sme sa takto kazda posnazila, tak by sa tych podpisov veru dost naslo, a ako sa dostanem k tej peticii, dakujem

bonaquaba
4. máj 2012

@prevenar dakujem, jasne, ze treba bojovat, ale treba hlavne bojovat za slobodu ockovania, tie peticie treba rozbehnut co najskor a riadne

alikaa
4. máj 2012

@bonaquaba k peticii sa dostanes bud na manofovej prednaske, jeho prednasky alebo ucasti na podujatiach su v kolonke "Podujatia" - http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ alebo si stiahni elektronicku verziu peticie, mozes si vytlacit harkov kolko chces - http://www.slobodavockovani.sk/peticia/ alebo si najdi najblizsie miesto kde sa da podpisat - http://www.slobodavockovani.sk/peticia/kde-sa-d...

prevenar
4. máj 2012

@bobocka dakujem , ale skutocne sa zaobidem bez tvojich rad akym sposobom reagovat,alebo nereagovat. ..no a ja som ti slusne odpovedal, nic neslusne tam nevidim. sorry ,ze to nebolo zrovna podla tvojich predstav. v kazdom pripade ti mozem garantovat, ze by si asi odpadla keby si vedela kolko casu venuju niektori ludia tomu, aby pomohli ostatnym a ake akcie podnikaju v ramci svojho volneho casu.

prevenar
4. máj 2012

@bonaquaba jo 🙂

petot
4. máj 2012

@bobocka Sú dva typy ľudí - jedni prídu šomrať, že je toho urobeného málo, druhí sa zapoja v rozsahu svojich možností a menia svet. Verím, že si z tej druhej skupiny. To, čo nespravíme sami, to nemáme. Takže ak vidíš niečo, čo podľa Teba treba spraviť, tak vymysli plán, ozvi sa trebárs na kontakt@rizikaockovania.sk pre detaily a podporu, a pusti sa do toho. Takto to funguje.

prevenar
4. máj 2012

@petot @manof a vsetci ludia dobrej vole 🙂 dnes som nasiel celkom pekny material, tak kto to nepozna snad sa mu to hodi. je to pekne spracovane, vela linkov na zdroje.

monky978
4. máj 2012

@prevenar k tým psom... rakovina sa u nich rozmohla skôr z tej super stravy.. ľudia sú pohodlní a granule to istia.. keby vedeli čo v nich je.. apropo ja dávam nášmu barf (surová strava) a iba povinné očkovanie..

didulka85
4. máj 2012

Moj muz teraz prisiel so zaujimavou myslienkou. Ak to zacne byt naozaj huste, pride s nejakym obnosom k pediatricke a vybavi, aby bolo nase dieta formalne zaockovane. Bude to lepsie ako keby u nas mali zazvonit policajti so sestrickou a nasilne by nase dieta zaockovali.

prevenar
4. máj 2012

@didulka85 dobra metoda 😀 + na slovensku velmi popularna v kazdej oblasti, tak preco nie 🙂

prevenar
4. máj 2012

@monky978 hmm.. nieco na tom veru tiez moze byt. ono je to zrejme vsetko do kopy. toxicke latky z ockovania + strava . :S

petot
4. máj 2012

@prevenar A ten clanok je kde? 🙂

prevenar
4. máj 2012

@petot LOL haluz, bol by som odprisahal ,ze tam bol 😀 http://www.jajsem.com/lekari-sestry-vedci-dopor... . inak sranda,ze to nikomu doteraz nevadilo 😀

didulka85
4. máj 2012

@prevenar normalne som mala tusaka, ze je to ten link. 😀
Dnes koluje po FB.

prevenar
4. máj 2012

@didulka85 jo 🙂 tiez sa ku mne priplietol , ale nie cez facebook , tak nechodim . 🙂

bobocka
4. máj 2012

@prevenar velmi dobry clanok.
ja si inak robim zoznam tychto clankov a potom to nejak potriedim,vytlacim,spravim file a zanesiem nasej pediatricke.nech mi ona po precitani toho co jej dam povie,ci by svoje dieta ockovala.vobec to neberiem ako provokaciu a nemienim tam ist ako nejaky bojovnik.normalne jej chcem posunut info aj z druhej strany nech mi potom sama povie co si o tom mysli.podebatime trosku 🙂 ona je sice proockovacia,no niektore vakciny(chripka ci kliestova encefalitida napr) mi rovno povedala,ze to by vobec ani nezvazovala.ked som jej doniesla clanok o homeo detoxe po ockovani,tak ma poziadal,ze ci si ho moze nechat.ja dufam,ze bude otvorena aj tymto info,ktore jej dam a som velmi zvedava na to,co mi odpovie.

tean
4. máj 2012

neviem, ci to tu uz bolo, ale pre istotu 🙂
http://ac24.cz/zpravy-z-domova/533-enormni-vliv...

prevenar
5. máj 2012

@bobocka hmm.. nepoznam ju , ale moj odhad je ,ze si to a) neprecita (asi najpravdepodobnejsie) b) zbezne si to precita a povie ti,ze je to "blbost" kazda ina moznost by ma ma uprimne sokovala 😀

nezabudaj ,ze taka detska ambulancia vyslovene zije z prijmov z ockovania. cize zaujem o neockovanie sa da z tohto titulu ocakavat fakt minimalny. (a to ani nespominam,ze lekarovi dycha na krk tiez RUVZ)

ak chces zaujimave linky, tak toto je jedna z mojich najoblubenejsich sprav. neskodne vakciny bez adjuvantov/toxickych latok pre "elitu" (politici + vojsko )

http://www.nanicmama.sk/zdravie/neskodne-vakcin...

tiez "dobre" 😕

http://www.nanicmama.sk/zdravie/polio-v-pakista...

http://www.nanicmama.sk/zdravie/vakcinacia-ileg...

http://www.nanicmama.sk/zdravie/zaujimavosti-o-...

http://www.nanicmama.sk/zdravie/obchod-so-strachom - mozno si uz videla

tak vela stastia , aby si sa nepovracala 😕

bobocka
5. máj 2012

@prevenar no ja necakam,ze mi povie,ano mamicka mate pravdu neockujte,ja uz ziadne dieta nezaockujem.len ak sa raz rozhodnem neockovat,tak chcem aby vedela,ze som si nazor na ockovanie nespravila z jedneho clanku na nete,ale ze som tomu ozaj venovala cas a info,ktore mam nie su len rodicia ,ktori si zazili neziaduce ucinky ockovania na detoch,ale i samotni medici ako ona uz popieraju dolezitost a ucinnost vakcin a biju na poplach skrz neziaduce ucinky.hlavne take clanky jej tam chcem dat,kde sa vyjadruju lekari k ockovaniu.stiahnem jej nejake dokumenty,ked sa jej uz nebude chciet citat,mozno si nieco pozrie.dakujem za dalsie linky.ja sa jej popytam na konkretne veci z toho co jej dam precitat,teda budem vediet ci bola ochotna tomu venovat cas.nuz a ak mi spravi prednasku a vytoci ju to do vysav,tak nie je problem zobrat kartu a ist k inemu pediatrovi,tych je u nas ako maku 😀
ono ja som fakt len v stadiu spoznacania a nemienim byt hned nejakym super antiockovacim aktivistom.este vela potrebujem prestudovat.

veroveronika
5. máj 2012

poprosim vas o radu...zmenili sme pediatricku a teraz ta nova od nas chce (kedze dcera nie je zaockovana), aby sme jej doniesli papier, ze odmietame ockovanie...a teda..1, mam to ignorovat a nech si do karty zapise co chce,alebo 2, mam jej doniest papier s vypisanymi vakcinami, ktore odmietam...co je lepsie,
😠 ked mi uz aj oznamila, ze ma celkom urcite oznami na RUVZ?

sorciera24
5. máj 2012

@veroveronika si si asi nezvolila spravnu pediatricku....to kt. v MT sa tak vyhraza? (mozes IP)....ale sa nejak nemusis bat, lebo co viem, tak zatial u ans RUVZ nejak toto neriesi...

veroveronika
5. máj 2012

@sorciera24 ahoj 🙂 , no poviem ti - zlata tuharska,,bola som u janikovej, ale ta ma nevzala, tak sme isli hned o dvere vedla..

prevenar
5. máj 2012

@bobocka zijem , aby som sluzil 😎 ..tie linky ta urcite "posunu" dalej, kedze su plne holych faktov.

s lekarmi je este jeden podstatny problem. lekar proste nemoze pripustit pred nikym, najlepsie ani sam pred sebou ,ze s vakcinami nie je nieco v poriadku, lebo ..ak by to urobil, bolo by dost divne ak by napriek tomu pokracoval vo vakcinacii napriklad malych babatiek.
ved si to predstav, dojdes za nou .."aha lekarka, ake svinstvo to je.. ukaz, pozriem sa na to . no fakt ,,HROZA ! ako mozu nieco take vyrabat ! tak sa maj .. dalsi prosim , no co budeme ockovat ? " 😕 😕 😕 to by bolo asi divne, ze 🙂

prevenar
5. máj 2012

@veroveronika

1) myslim ,ze je to to cas na dalsiu zmenu a tentokrat skus zistit od manofa ci v tvojom okoli nie je nejaka ktora toleruje neockvoanie. to je najjednoduchsia cesta.

2) lekarka by mala zapisat do karty "ockovanie vakcinov X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza Z28.2 . rodic odmietol VAKCINU X (nie ockovanie) z dovodu moznych neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v pribalovom letaku danej vakciny " toto je jedina veta ktoru by som bol popripade ochotny podpisat. nic ine, ziadne odmietnutie, ziadne papiere.