Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luthien.k
21. máj 2012

@strociatka no super, budu zvědavá, zda do toho půjdete a s jakým výsledkem 🙂

strociatka
21. máj 2012

@luthien.k a aj napriek tomu na SK nikoho s vysledkami nepoznam... kiez by sa niekto nasiel, skvelo by to povzbudilo. Zatial som sa stretla len s malym mnozstvom mamiciek na GAPS diete a ziadnej to nepomohlo a to ju uplatnovali ortodoxne

alikaa
21. máj 2012

@strociatka kedze homeopatiu neuznavas, tak nie som si ista, ci by si chcela skusit Joalisove kvapky, viacero znamych ma s tym dobre skusenosti. Da sa detoxikovat aj surovou stravou - http://www.cez-okno.net/clanok/detoxikace-a-syr..., alebo aj chlorellou (odvadza jedy z tela) a zelenym jacmenom (obnovuje jadra poskoednych buniek). Alebo aj pomocou MMS - http://www.mms1.wbl.sk/Uvod.html. Mozno by si mohla oslovit autora stranky www.badatel.sk, mohol by ta nakontaktovat na niekoho, kto by vam pomohol. Pripadne pokukaj linky, ktore odporucaju, je ich tam vela zameranych aj na stravu - http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

luthien.k
21. máj 2012

@strociatka tak třeba byste byli první 😉 Já osobně si myslím, že naše strava s našimi problémy souvisí obvykle víc, než si jsme ochotni připustit... To myslím obecně, i u jiných typů potíží.
@alikaa, jinak kapky od Joalisu mají dobré výsledky i u alergií (Alerg a Imun).

strociatka
21. máj 2012

@alikaa urcite skusim, vdaka za radu.
Stretavam sa s rodinami, co maju deticky s ADHD a aj som stretla takych, co su homeonadsenci, ale ani im to nepomohlo, co uz ja totalny skeptik homeopatie 😖

Myslim si, ze strava to moze ciastocne ovplyvnit, tak ked budem nastavena, skusim aj ja, zatial si to vsak logisticky neviem dostatocne predstavit 😀

didulka85
21. máj 2012

@strociatka strava pomoze pri roznych problemoch. Treba to len skusit. Dceru stravujem zdravo, vela ludi si preto o mne mysli, ze mi sibe. 😀

strociatka
21. máj 2012

@didulka85 vidis a ja stravujem normalne a tiez som podla viacerych sibnuta 😀 😀 😀

vefi89
21. máj 2012

@strociatka keď to takto opisuješ, niečo podobné som mala aj ja ako decko+puberta... ale nemala som diagnostikované nič 😕 nepoviem ti, že z toho vyrastie, lebo viem sama, aká som dodnes... ale určite som sa s tým sama naučila pracovať, aj keď jasné, nie vždy to zvládam tak ako by som mala... ale odstupom času sa naozaj viem zregulovať, a ak vybuchnem, tak sa snažím mimo ľudí a tobož mimo malého... ale takisto som trpela samodeštrukčnými sklonmi, rezala som sa, pálila, mama mi nemohla k obedu dať ani vidličku, ani nožík, aby som sa netýrala... to si pamätám a teraz ako to tak opisujem spätne, tak určite veľká vďaka za to, že to so mnou zvládla aj bez ústavou, liečení a liekov

tamix
21. máj 2012

@strociatka kopírujem Ti, čo som čítala: "Ja som videla jeden film-reportaz, kde jedna maminka vravela, ze ADHD uspesne zvladaju roznymi doplnkami vyzivy (vitaminy, mineraly) a samozrejme dietou. Predtym davali lieky, co len vystupnovalo problemy, tak ich vysadila a obratili sa na alternativu."

sln1ecko2
21. máj 2012

@petot, @ prevenar prosim o radu, boli sme dnes u pediatricky s nasim 3 mes. syncekom a odmietli sme ockovania Hexou aj Prevenarom, chcela nam dat podpsiat tuto vetu: Poučení o očkovacom kalendari SR", s tym že ja ziadam doplnit do dokumentacie aj Dg. Z28.2 ako dovod odmietnutia. Co si o tom myslite? V podstate ked tam nebude spomenuta ta formulacia, ze sme si vedomi rizik, ktore prinasa neockovanie, tak by sme sa aj mohli dohodnut na tomto kompromise, kedze ona zasa chcela tu vetu, ze sme boli pouceni o ockovacom kalendari v SR napisat len s touto Dg. Z28.2, na ktorej zasa vytrvalo trvame my. Odovodnila to tym, ze ked jej pride z uradu kontrola a opytaju sa jej, co urobila preto aby sa ockovanie uskutocnilo, tak aby tam bol aspon zapis ze nas poucila o ockovacom kalendari. Mam mesiac na to, aby som sa rozhodla ci jej toto podpsiem.Dakujem

monky978
21. máj 2012

@vefi89 no do kelu.. tak to som potom na tom rovnako... čo už. Aspoň to mám pomenované 😉

petot
21. máj 2012

@sln1ecko2 Myslím si, že na poučení o očkovacom kalendári nie je nič zlé, ani na priznaní, že ste o ňom boli poučení. Ale je to z jej strany nadpráca, nič také nepotrebuje písať. Ja viem, mnohí lekári si to nedajú vysvetliť. Hlave treba uviesť obchodný názov vakcíny, a NIE "očkovanie proti..." a treba urobiť čiaru pod, prípade aj vedľa a nad, aby sa nedalo nič dodatočne dopísať. Pre istotu... Uvedenie diagnózy Z28.2 je v podstate záznam pre ňu, že prečo sa očkovanie neuskutočnilo. Ona je povinná tam dôvod uviesť podľa § 13 ods 3 vyhlášky 585/2008.

vefi89
21. máj 2012

@monky978 je to asi hnusné, ale celkom ma teší, že nie som jediná 😅 😝 😀

zaockujteajslnko
21. máj 2012

@sln1ecko2
a co si hlupa......? boli ste VMANIPULOVANI DO HRY......... "ja chudak doktorka co ked dostanem kontrolu!"............M A N I P U L A C I A

ty nemusis nicovite nic..........ziden podpis zo zakona nemusis nikomu nic podpisovat !!!!!!!!!!! alebo ked uz podpisujes tak dopis "podpisane pod natlakom!, nerozumiem co podpisujem ale podla vyjadrenia mudr. tej a tej VRAJ PODPISAT MUSIM!".....

NEPODPISUJ NIC.......... a lekarke povedz, ze ked ma problem, tak jej obratom rozviazes zmluvu o poskytovani zdrav. starostlivosti o dieta.......

alebo sa nechaj zmanipulovat, a dostanes nasledne od RUVZ pokutu...........

vyber si...

prevenar
21. máj 2012

@sln1ecko2 uz odpovedal Petot, tak to asi budem len opakovat 🙂

-zda sa mi to este ten lepsi pripad. nic "skodliveho" pre teba na tom nevidim ..ked to bude formulovane takto :

" ockovanie latkou Infanrix Hexa sarza XYZ vyrobca GlaxoSmithKline a Prevenar sarza XYZ vyrobca Pfizer sa nevykonalo. Dovod dg.Z28.2 . Rodic bol pouceny o ockovacom kalendari. "

-toto by som podpisal v takomto zneni. 🙂

monky978
21. máj 2012

@vefi89 u mňa je to podobne hnusné 😀 len ja som si vo veľkom trhala vlasy.. či zo spánku alebo v škole počas hodiny... kokso... no a impulzívna som dodnes... chúďatká moji najbližší... niekedy to neviem vôbec ovládnuť. Najhorší je u mňa chaos v mojom živote. Som bola u homeo a tá ma zdiagnostikovala po 2 hodinách, že keď budem robiť nejakú vec tak sa mám iba na ňu sústrediť a robiť len tú vec!!! No bojujem s tým celý život... a fakt jednu vec robiť neviem... A najhoršie sú napr. chvíle keď musím sedieť a sústrediť sa... Film bez 30 odbehnutí nie je film... ach jáááj 😝

zaockujteajslnko
21. máj 2012

@prevenar
"Rodic bol pouceny o ockovacom kalendari. " = pre RUVZ "rodic pacha umyselny priestupok"

sln1ecko2
21. máj 2012

@petot @prevenar dakujem vam takto nejako to citim aj ja. inak ona bola v pohode nerobila natlak, ani neprehovarala, len povedala, ze nas musi poucit na co som jej povedala, ze mna nemusi ani manzela, ze my sme uz 3 roky dost pouceni 🙂. A inak take 2 perly od nej boli, 1) ze nas bude riesit urad pre dohlad nad zdrav.starostlivostou, na tom som jej povedala, ze sa trosku pomylila, ze je to RUVZ, ani mi nechecla verit. 2) ze ona ma od komory lekarov usmernenie ako ma vyzerat zaznam o odmietnuti ockovania, na to som jej povedala, ze mna to usmernenie nezaujima, ze komora nie je zakonodarnny organ.

Este mam otazocku malickemu zistila pri prehliadke hlavicky, ze ma maksie zahlavie resp. pruznejsiu hlavicku, aby sa to nerozvinulo v. rachitídu, neviete mi niekto poradit nico lepsie ako Vigantol - vit. D3, od zajtra ho chcem vystavovat slniecku kazdy den aspon na 30 minut a zvysit mu asi vigantol, ak nezozeniem nieco lepsie. Viem ze Jamieson ma nejaky produkt aj pre dojcata (malicky ma 3 mesiace). Ak sa mu to do mesiaca nezlepsi odoberie krv na vapnik a fosfor a podla vysledkov nas odosle na metabolicku ambulanciu, kde zvihnu predpisovat fosfatove roztoky.

strociatka
21. máj 2012

@vefi89 som velmi rada, ze mi o tom pises, mam este strasne vela otazok, lebo sa casto dostavam do situacii, kedy si zufalo neviem rady, vonkoncom jej nerozumiem, neskutocne tuzim vidiet do jej hlavy a pochopit, co citi, co preziva, aby som dokazala urobit presne to co potrebuje, mozem viac v IP? nemyslim, ze toto je vhodny priestor 😕

droby
21. máj 2012

ahojte toto ma zaujalo, takze podpisat ze som poucena o ockovacom kalendari je riadna hlupost? ach jaaaaj ☹

@zaockujteajslnko nejak nerozumiem cim v tom vyroku by rodic pachal priestupok, len potvrdzuje ze ho dr poucil, nevyplyva z toho ci da alebo neda zaockovat
som si myslela te to je nevinna veta ☹

prevenar
21. máj 2012

@zaockujteajslnko
@sln1ecko2

--jo, to je mozne ☹ ..ale ja v tom vidim viac rovin . take tri 🙂

1) podla mna najdolezitejsi faktor v celom je , aby lekarka nic nenahlasovala na vlastnu past. ak da takuto este pomerne prijatelnu "dohodu" a dalej to nebude riesit a otravovat , tak si myslim,ze je to prijatelne. dokonca idealne .
2) totizto ak clovek odmietne a ona s panikari , zacne sa vypytovat na "uradoch" , popripade to rovno nahlasi , tak potom je temer jedno co je v karte, situacia sa zacne zhorsovat = predvolanie a podobne sracky.

3) ak to podpises a ona ta aj tak nahlasi,, tak to bude poriadne svinstvo z jej strany ..

asi by som sa snazil dopredu si s nou "ujasnit" o kt. pripad sa jedna .. aj je to 1) ze to podpises a ona to nebude riesit, tak by som to bral .. ak 3) ze to podpises a ona ta nahlasi tak to urcite nepodpisuj v takomto zneni.

-upozornil by som ju ,ze prezradzanie osob. udajov pred v dobe ked neexistuje priestupkove konanie je trestnym cinom s moznou sankciou do 30 000e .

fakt tazko povedat , je v tom prilis vela neznamych ..proste cele je to na hovno a je to v podstate len o stasti , co spravy vas konkretny lekar ^^ smutne, ale je to tak . RUVZ je panickom mode z rastu neockovania , tak sa chytaju kazdej slamky a svojimy ubohymi sposobmi to nejak zastavit . este si nevsimli,ze to nie je mozne ^^

sln1ecko2
21. máj 2012

@droby precitaj si co napisal prevenar a petot, myslim si to iste co oni, nic zle na tej vedte nevidim, tuto vetu mi vsak navrhla sama doktorka, ja som jej povedala, ze odmietnem podpisat, ak tam bude nieco v zmysle, ze sme si vedomi rizik, ktore so sebou nesie neockovanie, pretoze som s tym nie stotoznena a nepodpisem nieco s cim nesuhlasim. Ona to respektuje. Zalezi teda aj na doktorke co si da a neda povedat.

prevenar
21. máj 2012

@droby mozno je - mozno nie je . v zasade treba mysliet na to ,ze RUVZ sa skutocne chyti aj hovna , zakony pre nich nic neznamenaju a nemaju problem operovat mimo akychkolvek zakonov. vsetko pouziju / prekrutia podla lubovole . takze aj z na prvy pohlad nevinneho vyjadrenia spravia "kauzu" voci tebe. ..ale to sa uz proste neda osetrit, clovek by potreboval sklenu gulu aby si pozrel co ten ktory konkretny uradnik spravy.

-klucovym momentom je presvedcit lekara , aby situaciu nenahlasoval ,ze to bude najlepsie pre obe strany. co by aj fakt bolo ...a potom dufat ,ze vas ta "mila prijemna pani s ktorou si tak super rozumiete" neoklame a nenatrie vas napriek dohode uradom este v ten den 😕 😕 😕 😕 😕

sln1ecko2
21. máj 2012

@prevenar nam doktorka povedala ze kazdy mesiac sa robia hlasenia pre RUVZ, myslim ze do 15 dna v mesiaci za predchadzajuci kalen.mesiac, len tazko povedat, ci v tom hlaseni uz pribudla kolonka kde su uvedene osobne udaje, alebo bude hlasit len pocty odmietnuti. Je na strane RUVZ ako bude postupovat potom, nam s manzelom je to vsak jedno, sme pripraveny a aj odborne podkuty, takze nas nezastrasia nicim. Mala som vsak pocit z doktroky, ze nemala ponatie o tom ze sa maju hlasit aj mena. Nabuduce sa jej opytam ako bude postupovat ci hlasi len pocty labeo aj mena. Bola od nas upozornena na to, ze poskytovanie oso.udajov tretej strane je pprotizakonne, pokila nie je zacate prietupkove konanie.

zaockujteajslnko
21. máj 2012

@prevenar

to je asi fakt, ze ta lekarka to chce podpisat od rodicov "keby nieco", ale zatial sa nic ohlasovat svojpomocne nechysta, len sa chce "istit"...........ale na to jej istenie nepotrebuje zatahovat rodicov do vedomeho umyselneho poskodzovania svojho dietata, staci jej napisat to ze "rodicia odmietli podanie ockovacej latky vyrobcu toho a oneho, bez udania dovodu".....bodka........ a je kryta tiez....

zaockujteajslnko
21. máj 2012

lekarka nie je na to aby nieho presviedcala, a teda robila natlak........lebo presviedcanie je vzdy natlak.....aspon psychicky natlak, manipulacia..............lekarka je na to aby povedala FAKTY, priaznive vysledky ockovania a rizika ockovania........... ziaden natlak vyvijat nesmie.....

prevenar
21. máj 2012

@zaockujteajslnko @sln1ecko2 myslim,ze logiku z toho mozes vynechat 😀 je nepodstatne ,ze co je na com sa dohodneme ,ze je spravne a ako by to malo byt ..to je celkom jednoduche. dolezitejsie je , ale ako sa zachova dana lekarka a zrejme nasu dohodu na spravnom rieseni bude ignorovat 🙂

- ako vravim , podla mna klucove je aby to nenahlasasila, ak to nenahlasi na 99% nebude nikto riesit a prejde a casom prejde premlcacia doba a vsetci budu v suchu .. ak k tomuto stavu ma predchadzat , iba to ,ze lekarka chce aby si jej podpisal ,ze ta poucila ze existuje ockovaci kalendar tak fuck it , podpisal by som jej to . ...stale tam figuruje odmietnutie ockovacej latky a nie ockovania . takze .

prevenar
21. máj 2012

@sln1ecko2 hlasia len pocty ne ockovanych deti. .. jo , ved nieco bude , zaklad aby dieta nebolo ockovane a ostatne je vlastne uz vedlajsie , zdravie sa neda kupit, pokuta ano 😉 ..stale je tu UOOU, prokuratura, odvolanie a pripadna zaloba na sude , alebo proste zaplatenie pokuty ..aj to je jedna moznost . osobne by som bol stastny keby kazdy kto si to moze financne dovolit dal danu vec riesit sudnou cestou a aby sa to dostalo na ustavny sud. keby mali celit tak 1000 - 2000 sudnym zalobam pekne by sa prebrali ^^

prevenar
21. máj 2012

@sln1ecko2 ah ,, co sa tyka toho D . aj my sme to "mali" uzivat ...ale neuzivali, recept sme hodili do kosa. lekarku sme klamali,ze to uzivame, aby sme mali od nej pokoj. namiesto toho sme uzivali rybi olej a nejake prirodne D. ..ale uz si to nepamatam presne, bolo uz pred nejakym casom 🙂 ..lekarka bola nadsena , ako sa situacia zlepsuje 🙂

manof ponukal velmi dobre D , mozno oslov jeho.

vychadzali sme z toho,ze ludstvo existuje miliony rokov a vogantol kolko ? 10 rokov ? neviem .. ale urcite ovela kratsie ako ludstvo 😀 ..no a vsetci pred vigantolom to velmi dobre prezili aj bez neho 🙂

neber to ako lekarsku radu , je to len opis toho co sme spravili my , nemusi nas postup nijakym sposobom nasledovat 🙂 vasa situacia je mozno ina ako ta nasa.

monikamajova
21. máj 2012

@vefi89
@strociatka strociatka presne ako píše..toto som ja mala denno denne..ani na záchod sa mi v robote nedalo ísť aby drevené kocky nehádzal do detí..on bol v Ľubochni a skoro prišiel otrávený..presne ako mu vyhodili lieky nastalo zlepšenie..ja som musela ísť povinne na školenie a vtedy o ADHD ani "srnky netušili" a tam nám hned vysvetľovali že je rozdiel mať "živé dieťa" a dieťa s aj s poruchami učenia a správania,kde nám to podrobne rozobrali..viete to je ťažká téma
ako prvé-detoxikácia
ako druhé- úprava stravy,pitný režim a čo najmenej chémie a sladkostí
ako tretie- ako hovoríte-prísny režim,výchova,dodržiavanie zásad
ako štvrté- tam nie sú vyvinuté alebo poškodené nervové dráhy a preto to dieťa "za to nemôže" a nie je nevychované alebo neslušné,ale mu jednoducho prepne a to je hrozné,ved viete samy..toto zlepšenie nastalo u detí ak to podchytili včas a do 10.rokov chodili na prístroj nie som si teraz istá či EAV alebo sa mi to pletie ale skrátka to fungovalo tak,že nervové spoje ktoré malo mať dieťa vyvinuté ešte počas tehotenstva a po narodení sa dali obnovovať
zaoberala sa tým aj p.Emerlingová z čiech a svoje deti má vyštudované -deti s poruchami učenia majú vysokú školu..
ja by som povedala z praxe že kniha John Grey Deti sú z neba-nielen pre hyperaktívne
dalej vzťahy mama a otec,
hlavne aby bola mama v pohode čo je takmer nemožné pri takom dieťati,nieto ešte pri dvoch a ešte
odbloky-ale také čo sa robia na odblokovanie stresu-povinnne celá rodina
poprípade kto skúša aj liečiteľov SRT terapia na zistenie príčiny,ale treba si zistiť dopredu fundovanú osobu
a čo sa týka homeopatík-zaberajú len ľudom po čiastočnom detoxe inak sú to zbytočne vyhodené peniaze ale určite aj ked je to priemyselne vyrobené nemá to vedľajšie účinky ako lieky...a tiež nie sú homeo ako homeo
RShom.Viera Golmská pomohla dcére našej predavačke a jej hyperaktivita ako povedia u nás ľudia "prešla" len to nik na fare nevie,lebo už by to bolo "diablovo dielo"..ľudia na dedine sa boja všetkého nového a tak je prirodzené,že ked niečo nepoznajú tak majú z toho strach,...ale to dievčatko je teraz už 20 ročná úspešná slečna a veľmi sa teším ked ju vidím,je z nej iný človek 🙂
je to beh na dlhé trate a u nás 1 psychologička robila aj metodu one brain,darilo sa jej,ale nik z tých rodičov,čo mali takéto dieťa nedal 300 sk,ale radšej minul na iné "nepotrebné veci"
Tak nám to povedali na školení,že je tam viac faktorov,a ked sa spoja je na 99,9 % ADHD
lenže tá moja suseda to vzdala a keby aj chcela niečo zmeniť,jej muž jej na "také"peniaze nedá a keby ste počuli niekedy ten krik"ocinko ma bije ale on ma má rád " alebo podobné nezmysly tak mi je až zle