Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
22. máj 2012

@monikamajova je to velmi tazke, aj mne sa uz stalo, ze nervy povolili a dostala na zadok, ale vtedy sa to len zhorsilo, tadial cesta nevedie, nie je to ako pri zdravom dietatku, ktoremu tym len pripomeniete spravny smer, toto moje dieta je neriadena nuklearna strela, ked dostane zachvat, to nie je ako "pozri, tato sa nerobi" zial to je v tej chvili vykolajeny expres v plnej rychlosti

-na EEG biofeedback je este mala, tam nas este nevezmu a v nasom blizkom okoli je velmi neskusena odbornicka, ktora to robi. Asi si na to sama spravim skolenie 😠
-najst dobreho odbornika je strasne tazke, presli sme viacerymi psychologmi (prvy nas obvinil, ze sme zli rodicia, druhy zalomil rukami a nevedel co s nami a uplne najlepsia bola tretia - ceresnicka na torte - klinicka psychologicka, ktora mi tvrdila, ze mala je preto taka, lebo je narodena v znameni strelca) priatelia, ak som vtedy nedostala infarkt, asi ho uz nedostanem 😀 😀 😀

prevenar
22. máj 2012

@strociatka o ADHD a strave je toho dost , skusala si cielene to riesit tymto sposobom ? co som tak narychlo zachytil je zvysit prijem B vit a Omega 3.

http://itoldyouiwassick.info/2011/02/07/treatin...
http://www.care2.com/greenliving/8-ways-to-trea...
http://www.fiddleheadshealth.com/promog/Conditi...

vyzera to neskodne, urcite by som to skusil touto cestou ak by sme mali tento problem.

prevenar
22. máj 2012

@strociatka "klinicka psychologicka, ktora mi tvrdila, ze mala je preto taka, lebo je narodena v znameni strelca) priatelia, " LOL LOL LOL !!!!!

...toto su ty odbornici s nekonecnym vzdelanim ktorym mame "doverovat" ^^ 😕

strociatka
22. máj 2012

@prevenar ano, ano.... vsak som skoro infarkt dostala 😠

a to by si mal este vidiet to sebavedomie, nemam slov

monikamajova
22. máj 2012

@strociatka nemáš to ľahké ale nevzdávaj sa..popozeraj na nete,pýtaj sa na forach o odborníkoch a treba len skúšať a hľadať-4 ročne dieťa zoberú na EAV v Energy klube v BA,tam máš najlepšie možnosti,len sa treba pýtať a volať a s detoxom ti poradím jedine to,čo alikaa-zelené potraviny,tam máš aj výživu a regeneráciu a to potrebujú práve tie nervové dráhy aby ste to to stihli a to je čisto prírodné a nemožno si tým ublížiť
aj tá stránka bádateľ-je dobrá skús si tak v kľude porozmýšľať čo by si chcela,len sa priprav že máš šancu to zmeniť ale teraz ide o to,ktorú cestu si vyberieš lebo nie každý všetko zvládne
a ako vieš že ťa tam na biofeedback nevezmú? kamarátkin syn má 6 a chodí,ona má 4 deti-tiež neočkuje a len 1 je adhd a neplatí nič,lebo tak dochádza 20km a majú to lacnejšie takto dá na naftu 4 € ako by tam mali platiť 20€

prevenar
22. máj 2012

..z toho co som pochopil z dokumentov o podobnych temach je , ze drviva vacsina takychto "poruch" je sposobena zlym spracovavanim / metabolizmom , alebo deficitom nejakej dolezitej latky , ktora ked chyba posobi to rozne taketo poruchy. ked sa dana latka zacne doplnat , zacne sa zlepsovat aj dany problem/situacia.

osobne skusenosti nastastie nemam , ale tento vzor sa pouziva uspesne na rozne veci od rakoviny cez autizmus po adhd ..

strociatka
22. máj 2012

@monikamajova
@prevenar
dakujem za rady, urcite padnu na urodnu podu

prevenar
22. máj 2012

@strociatka nemas zac 🙂 najdolezitejsi je mindsetup tj. pochopit ,ze tvojmu dietatu nepomoze nikto z medicinskeho komplexu , ist ku koznemu , detskemu ..alebo k alergologovi s tym , ze clovek ocakava, ze ho vyliecia je uplne sialena predstava , nikdy sa tak nestane a z roznym dovodov sa tak stat ani nemoze. ..snad az na vynimky, ked nasadia antibiotika ^^ ..ale este aj to je diskutabilne.

jediny clovek kto moze tvojmu dietatu pomoct si TY (manzel, blizka rodina atd.. dobri ludia na nete 😀 ) NIKTO iny. toto ked si uvedomis, ze to mas v rukach ty sama je polovica uspechu.

v tomto pripade ako aj s ockovanim som to robil tak ,ze sadnem za youtube , zadam slovo .. (ahdh tratment , alebo vaccination atd..) a pozriem komplet vsetky videa na danu temu ..hodiny, dni , tyzdne .. az pozriem vsetko relevantne , potom rovnako prejdem internetove stranky . po case zistis co dava a co nedava zmysel , budes rozumiet problemu (po takomto studiu clovek pochopi,ze ekzem sa "nevylieci" a "nezmizne" po kortikoidovom kreme od koznej ^^ ..napriklad. ) chvilu to trva , ale oplati sa , lebo predides dalsim skodam ktore nutne nastanu po liecbe od lekara. nutnost dobrej anglictiny, je bohuzial nevyhnutna.

tu som nasiel zaujimaveho chlapika , zda sa ,ze ma prehlad a vie o com hovori ..

nejake videa ..

https://www.youtube.com/watch?v=SOZlq1T18lg


https://www.youtube.com/watch?v=ID46SVPt1Bw


https://www.youtube.com/watch?v=EuxcHjCbtfM


jeho stranka :
http://www.adhdawareness.com/

toto je zaujimave video zas z ineho konca

https://www.youtube.com/watch?v=LNm5z48K9mE


https://www.youtube.com/watch?v=LkjZcRKg6nE

ale takychto ludi najdes plno ..

vacsina dobrych videi ponuka nieco na predaj, nejake knihy, suplementy , navody ..atd. samozrejme nemusis to hned kupovat, dolezite je ,ze si sa nieco naucila a aspon VIES po com mas vlastne patrat dalej na internete, vsetky informacie najdes aj zadarmo na forach, strankach atd. len musis vediet co vlastne hladas 🙂

tak toto som vyhladal za teba , aby si nepovedala, ze sa o teba nestaram 🙂 ..zvysok uz zvladnes aj sama 🙂

monikamajova
22. máj 2012

@strociatka rado sa stalo 🙂 a ak by si niečo potrebovala,kľudne sa obráť,rada ti pomôžem a poradím.. 😉
aj ti dám presne info na každú otázku aj ked sa ti to zdá blbosť,len sa pýtaj,pátraj..
vieš pred 15 -18 rokmi sa tak neočkovalo ako teraz,v triede bolo 1 dieťa s nejakým problémom-napr.alergia bola "liečená" dithiadenom a deti po ňom boli spavé,ekzém bola choroba lenivých,aby nič nemuseli robiť,a deti s adhd boli jednoducho nevychované a rozmaznané..teraz máš pár detí "normálnych" a ostatok je problémových a musia sa vypracovávať špecialne individuálno-vzdelávacie plány..ako je to teraz,neviem,som na MD
a tá moja kamoška čo chodí s tým dieťaťom na tie "sedenia" tak testami bolo zistené,že jej dieťa je nadpriemerne inteligentné a teraz nevie čo jej napíšu z Ružomberka,lebo tam je škola pre takéto deti-sú múdre a každé potrebuje individuálny prístup..ona má vyštudovanú biologiu a ešte niečo -tak napriek tomu,že nemá internet vie sa "brániť" a oponovať lekárom aj sama..

strociatka
22. máj 2012

@monikamajova to je skvele, ze sa vie branit, ja som doslova "baranok bozi" a nevylezie zo mna nic, dodnes sa cudujem, ako som mohla zostatnicovat 😀 😀 😀

monikamajova
22. máj 2012

@prevenar úplne s tebou súhlasím...Prevenar porad,som hotová- čo teraz-pred týždňom bol môj muž na očkovaní so psom-ja som o tom nevedela...ešte sa ho sestrička doslova pýtala,či chce vakcínu len 1 alebo dvojité svinstvo..lebo si zabudol peňaženku..že nerieši peniaze-tak jej povedal,že menšie a že už má 12 rokov..prišla taká mladá veterinárka a povedala,že neverí,zavolali ešte doktora a 1 sestru a povedali-poďte sa pozrieť 12-ročný rodézsky ridgebek a vyzerá na 6-7 rokov-to čím ho chováte? tak ho skrátka vychválili a potom ked prišiel domov tak presne ako otrávený-no ved vieš klasika po očkovaní-lenže nechce ani chlorelu,tá by mu tie ťažké kovy vyťahala..volala som mužovi-no,nemali sme ho dať očkovať. ☹ myslíš že môže zomrieť? ja som bola pri ňom,rozprávala som mu,že má bojovať-on naozaj rozumie,je to veľmi rozumný pes a dokonca keď som ho "liečila " a fakt akoby z mojich rúk išlo teplo-hlavne na hlave a v mieste vpichu- už reagoval a postavil sa nohy a išiel si ľahnúť inde..čo mám robiť-ísť s ním na pohotovosť ??? čo radíš?

strociatka
22. máj 2012

@prevenar tak mala by som na sebe zacat pracovat, lebo anglictina je pre mna velkym problemom a narazam nan takmer denne. Motivacia by aj bola, no zbytok akosi pokryvkava ☹

prevenar
22. máj 2012

@monikamajova fuuha ☹ takto cez internet to asi nevyriesime spolu ☹

1) myslim si ,ze nezomrie. len je proste otraveny z toho co dostal do tela , hlavne aby pil a jedol . kupte mu surove maso , tomu neodola. casom sa s tym vyrovna a da sa do kopy. (aspon dufam ☹ ) -vychadzam z toho,ze jeho stav sa pomali zlepsuje, tak je velky predpoklad,ze to zlepsovanie bude pokracovat.
2) do buducnosti neockovat ! ..ani psa.

-my sme prestali nasho psa ockovat uz pred rokmi . obcas ho pre istotu odcervime, to je vsetko.

-inak psik co sme mali predtym sa dozil 19 rokov 🙂

prevenar
22. máj 2012

@strociatka ked ta nieco zaujme , tak si to mozem tak volne prelozit .

strociatka
22. máj 2012

@prevenar velmi pekne dakujem, ked to manzel so svojou anglictinou nebude stihat (popravde skor casovo) tak skusim 😉

monky978
22. máj 2012

@monikamajova to je strašné... chúďatko maličké ☹ neviem čo by som ti poradila... len sa ma to strašne dotklo.. sami máme RR a viem aký je to úžasný člen a toto mi tiež vyviedol pred cca dvomi mesiacmi mm... a chúďatko 2 týždne kašlal a po mesiaci má zápal ucha bez zistených príčin... údajne autoimúnne ochorenie.. držte sa teda.... opatrujte si pacienta a dostaňte ho z toho... 12 rokov na toto plemeno je krásny vek

monikamajova
22. máj 2012

@monky978
@prevenar dakujem...
zbehlo sa to tak rýchlo-ostrihať pazúry
,moj muž mal voľno -tak už ked ste tu,urobíme aj preventívku..ved viete ako to chodí-t
iež len odčervujeme a aj mačku-a ona je teraz pri ňom -spia spolu-
ja som o tom nevedela,že ide ku zverolekárovi-
ved náš pes by neublíži ani muche-iba ju zje, ale to je ozaj krásny pes...to surové máme-dáme bio teľacie a vodu mu dávam zo studničky-potom dám vedieť

prevenar
22. máj 2012

@monikamajova nemusi byt zrovna bio 😀 ..ale budis. 🙂

luba41
22. máj 2012

@monikamajova a čo skúsiť homeopata?- nejakú tú potencovanú vakcínu / neviem do ktorej skupiny patríš, či uznávaš homeo alebo nie?/ Ja som tiež prestala očkovať zvery. Mačky som teda vôbec neočkovala, pritom sú aj vonku aj vo vnútri v dome. A staršieho psa / 10rokov/ som dala naposledy pred 2 rokmi / a mladšieho som dala min. rok a radšej pohľadám vakcínu /besnotu/ s účinnosťou na 3 roky.

heimdalls
22. máj 2012

@strociatka - aby angličtina nebola až takým problémom: http://translate.google.sk/?hl=sk&tab=wT stačí keď tam nakopíruješ celý článok, ono ti to samo preloží do vybraného jazyku.

crysmile
22. máj 2012

@luba41 a je taka dostat na trhu?

luba41
22. máj 2012

@crysmile sa mi zdá, čítala som nejaký článok, ale nemôžem ho nájsť 😒 Na trhu voľne asi nie, ale homeopat by s tým nemal mať problém zohnať. Aj ked je to pre psa.

prevenar
22. máj 2012

@heimdalls s tym google prekladacom mam skor skusenost, ze ten vysledok je uplne nepouzitelny. raz som sa pokusal cez to nieco prekladat o ockovani a vypadla z toho kopa ne suvisiacich slov ktore nedavali ziaden zmysel .

katkaaalex
22. máj 2012

Kto mate prakticku skusenost vo vytahovani kliesta? Prosim a radu😉 Synovi sme cez vikend nasli kliesta na chrbatiku no i ked som bola "vyzbrojen" kliestikmi na klieste, nedopadlo to najlespie, kliest bol tak velmi zakusnuty, ze som vytrhla brusko a hlavicka zostala dnu tak sme isli na pohotovost. Prosim, ak mate naozaj osvedcene skusenosti, budem velmi rada🙂 Dakujem vopred, kliestov sa velmi bojim ...

crysmile
22. máj 2012

@katkaaalex mne sa vzdy podarilo ho vykyvat opakom zapalky.. alebo vatovou tycinkou..

katkaaalex
22. máj 2012

@crysmile hm, ja som teraz 1x synovi vyberala... a dakujem za radu🙂

luba41
22. máj 2012

@katkaaalex ja vyťahujem nasucho, ničím kliešťa nepotieram a hlavne nevytáčam. Žiadne klieštiky. Mám ich , ale neviem to s nimi. Určite máš dlhšie nechty 😵 takže zachytím poriadne až ku koži a vytiahnem. To cítiš, či ide alebo nejde.

keziah
22. máj 2012

@katkaaalex aj nam sa stalo, ze sosak zostal dnu, neriesili sme to, normalne vyhnisal

didulka85
22. máj 2012

My sme zatial vzdy vytiahli kliesta celeho kliastami na klieste pre psov. 😀

luba41
22. máj 2012

@katkaaalex ak zostala hlavička, bud teda vyhnisala alebo ked si to rozškriabeš /ked to svrbí/ a urobí sa ti chrastka, tak potom sa dá odtrhnúť s tou chrastkou