Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

peha81
31. máj 2012

@eaka asi hej,,mne sa nedostalo zatial ziadnej odozvy,,,tak by som bola rada keby aspon jeden sa zacal zaujimat a nič 🙄 asi si o nas myslia ze sme nejaky hipasáci ci čo 😀

eniii
31. máj 2012

@eaka @peha81 presne, ja uz ani sama od seba nevravim medzi znamymi aky mam na tie jedy nazor. Naposledy sa ma dalsia kamoska spytala ci som malej dala rotarix, 🙄 och, ja ze nie nie, a ani len povinne ockovania nebude mat, nieto este dobrovolne, pozerala na mna ci mi nesibe, v kratkosti som jej povedala dovody a samozrejme ze to brala ako blud, ze ona ockovat urcite da 😔

didulka85
31. máj 2012

@peha81 ja som nasla kopec sympatizantov slobody v ockovani medzi mojimi priatelmi na FB. Zaujimaju sa aj mladi ludia co este deti ani neplanuju.

zeta
31. máj 2012

@prevenar myslela som to tak - spociatku - ze mi poslali upozornenie, lebo moje dieta je este v dobe kedy sa podla zakona ockuje 3.davka. Potom som ale pozrela ockovaci kalendar a zistila som, ze nie je, kedze 3.davka sa dava medzi 11. a 12. mesiacom, a ona ma uz 13 mes. A teda mi to upozornenie znovu nedava zmysel. Hadam by som radsej brala to priestupkove konanie 😝 . A opat raz dakujem za odpoved 😉

zuzi0911
31. máj 2012

po poslednej sprave v tv o ockovani mi nieje dobre. bola by som rada keby sa to zrusi. moje deti boli zdrave do dna kym ich prvy krat nepichli odvtedy same atb. aj ked ich dam ockovat aj to len to povinne idem s malou dusickou. mimo povinneho ma nedonuti nikdo

prevenar
31. máj 2012

@zuzi0911 ..ako konkretne pomaha tvojim detom tvoja "mala dusicka" ? ..nejak to zmiernuje nasledky ockovania ktore maju tvoje deti ? celkom ma to zaujima, lebo taketo riesenie problemu sa tu objavuje pomerne casto "chodenie na ockovanie s malou dusickou" ..bude to asi nejaky alternativny pristup , lebo zatial som nepochopil, ako to vlastne funguje ..zrejme tvoja psychika nejak neutralizuje tie jedy a virusy v tych vakcinach. snad mi to budes vediet podrobnejsie vysvetlit.

totizto je tu dost mamiciek ktorych deti ostali postihnute, zmrzacene, alebo mrtve po povinnom ockovani ,, rozmyslam, ze zrejme nesli na ockovanie s dostatocne malou dusickou ..asi v tom bol ten problem. 😕

prevenar
31. máj 2012

@peha81 vitaj v klube 🙂 nezaujem je nas narodny sport. ved mozno preto sa snazia postavit na slovensku podnik, kt. ma vyrabat vakciny a produkovat tony vysoko toxickeho odpadu ^^

peha81
31. máj 2012

@prevenar ja som si to tiez vsimla...ze maminky daju zaockovat a potom cakaju co bude a teda dufaju ze nebude nic 😕 asi si neuvedomuju ze potom bude uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom 😠 😠

zuzi0911
31. máj 2012

@prevenar s malou dusickou asi tym stylom co bolo uvedene nizsie,. aby sa nieco mojim detom nestalo, neviem ale viac asi urobit nemozem kedze povinne ockovanie je povinne. takze mi zotava len dufat ze to nebude mat nasledky

sirael
31. máj 2012

@zuzi0911 A ver tomu, ze viac urobit mozes. O tom je aj tato diskusia.

monky978
31. máj 2012

@prevenar ako sa hovorí: si zabil 😀

ja tiež už nikomu nič nehovorím, lebo pozerajú na mňa ako na blázna... ale najradšej by som kričala na všetky mamičky nech neočkujú... čo už.. musím sa naučiť s tým žiť, že nemôžem zachrániť všetky detičky...

len jednej veci sa obávam, aby sme nedospeli do štádia, že mi budú chcieť dieťa zaočkovať násilím!!! to asi potom za seba neručím 😠 😠

eniii
31. máj 2012

@zuzi0911 ...a zase dalsia zo stada, ktorej ked povedia skoc do studne tak skoci, LEBO VED je to povinne.... 🙄 hroza des!!!!!!

monikamajova
31. máj 2012

Dakujem,že ste na mňa mysleli.
Dnes na obed nám moj psík zomrel,len spokojne zaspal..tesne predtým sme sa s ním všetci lúčili.
aspoň že sa netrápil a že sme ho nemuseli dať utratiť..dík za rady

didulka85
31. máj 2012
manof
31. máj 2012

@eniii
Ako kde...
V Estónsku, ale dokonca aj v Rusku je očkovanie plne dobrovoľné.
Nakoniec možno budeme donútení emigrovať pred zvlčilými vakcinacistami do (ex-komunistického) Ruska.
To je, kúrňa, paradox, čo?

V 1989 by som naozaj nepovedal, že sa dožijem niečoho takého.

tara
31. máj 2012

@eniii tiez som mala podobnu skusenost, ked som niekde spomenula, ze neockujeme, tak ako keby som oznamila, ze sme prileteli z jupiteru. tak som radsej bola ticho a nechala ich v tom svojom svete. naposledy som bola s malym na rok a polrocnej prehliadke, kde boli samozrejme aj ine deticky v jeho veku, ktore okrem prehliadky cakali aj na ockovanie MMR. ten krik z ambulancie mi nahanal strach a nas alex vyplasene pozeral na mna. ked som mu potichucku povedala, nech sa neboji, ze my sa len ukazeme a hned odideme, tak sa ma mamicky pytali, ci je uz po ockovani. povedala som, ze nie, ze nebude ockovany. nechapali.......a ke som sa ich opytala, ci vedia proti comu ich dnes ockuje lekarka, tak na hanbu nevedela ani jedna. toto je uz naozaj obrovska nezodpovednost, ked ani nevedia, co im idu pichnut. vraj ich to nezaujima, ved lekarka vie, co ma robit. fuj, bolo mi z nich zle. vedeli len, ze sa ockuje v 18m, to bolo vsetko. nic viac!!!! mala som chut urobit tam antivakcinacnu kampan a vykricat im tam, preco su take lahostajne. ale aby som napisala aj cosi pozitivne, odvtedy mam stastie na ludi, ktori odmietaju ockovanie, akosi ich to ku mne taha....uz som stretla za tento mesiac 3ludi a to je dost, kedze predtym nikto. vedia o tom malo, ale aspon vedia, ze ockovat nechcu. s takymi sa aj porozpravam a posuniem info, ktore chcu vediet. 😉

prevenar
31. máj 2012

@zuzi0911 no tak mozes "dufat" a "trpnut" ..co zatial robis ty .. alebo odmietnut to "povinne" ockovanie. ..to robime my ostatni , totizto presne o tom je tychto 1188 stran. akym sposobom odmietnut ockovanie. na to aby tvoje dieta mohli zaockovat musis podpisat informovany suhlas ..ak ho proste nepodpises, tvoje deti nemoze nikto zaockovat. maximalna mozna pokuta je 320e ..ale aj tomu sa da nejako branit, na to je tu nasa komunita , aby sme nachadzali riesenia a rady pre nas vsetkych.

odmietnutie ockovania si vyzaduje jedine 1)volu tak spravit a 2) cas na studium problematiky. to je vsetko. inak povedane je uplne len a len na tebe ci das svoje deti zaockovat ,alebo nie.

manof
31. máj 2012

@prevenar a ďalší,
toto sa ozaj oplatí prečítať, ak chcete vedieť, s kým tu vlastne máme do činenia:
http://afinabul.blog.cz/1205/korporatni-egregor

prevenar
31. máj 2012

@monky978 "si zabil. za to ta uznavam" ..ja len , ze ked citujes Krala , tak z ucty k nemu by si mala byt presna 😝 😀

prevenar
31. máj 2012

@tara aj by som ti dal 2x , ze sa mi pacil tvoj prispevok, ale da sa len raz 🙂

mikymiky
31. máj 2012

@tara
@eniii
Dievcata ja som na tom presne tak isto, tiez mi je zle z mamiciek (respektive oteckov, aby som tu pritomnych chlapcov neurazila), ktore travia hodiny a hodiny na internete vyberanim najsamlepsieho kocika na svete, ktory nebude mat ani jedna suseda a o ockovani nevedia/nechcu vediet absolutne nic. Mne sa teda vobec nezda, ze by to vzdy bola iba absolutne dovera v lekara, ktora ich vedie. V poslednej dobe mam pocit, ze ide skor o pohodlnost a zbabelost, pretoze pozriet sa do oci krutej pravde nebyva lahke. Blazena nevedomost je omnoho, omnoho lahsia a vacsina populacie je skratka tak nastavena. Ako ked si niekto dokladne vsetko nastuduje a potom sa rozhodne, ze aj napriek vsetkemu, co sa dozvedel, je pre neho ockovanie stale prinosom, tak OK, to beriem. Ak ked sem napise nejaka mamina, ze by najradsej vsetky povinne ockovania zrusila, lebo tam chodi s "malou dusickou" a vzdy hrrrrrooooozne trpne, ale ved co uz, ked je to "povinne", tak sa mi nozik vo vacku otvara. Presne pre tento pristup sa tu este dlho nic nezmeni. Ja uz som uplne skrotila moj spasitelsky komplex a nepresviedcam uz nikoho. Kazdy si je strojcom svojho stastia a holt komu niet rady, tomu niet pomoci. Ak sa niekto spyta, rada si o tom triezvo podebatim, ale ak mi zacne trepat nieco zenska, ktora vie akurat, ze sa ockuje v tretom mesiaci a na opuch okolo vpichu zabera kapustny list (cerstva skusenost), sorry, ja mam iba jedny nervy.

prevenar
31. máj 2012

@mikymiky LOL na kapustny list 😲

eniii
31. máj 2012

@mikymiky presne ako pises, zdielam Tvoj nazor:

"Ale ked sem napise nejaka mamina, ze by najradsej vsetky povinne ockovania zrusila, lebo tam chodi s "malou dusickou" a vzdy hrrrrrooooozne trpne, ale ved co uz, ked je to "povinne", tak sa mi nozik vo vacku otvara. Presne pre tento pristup sa tu este dlho nic nezmeni."

@zuzi0911 treba sa zobudit a chranit si to najcennejsie co Ti bolo dopriate!

monky978
31. máj 2012

@prevenar no môže byť.. he he no nepoznám dobre toho "Kráľa"... ale snáď keď dcérka podrastie tak ma poučí LOL 😀 😀 😀

ivka144
31. máj 2012

@zuzi0911
@prevenar
@mikymiky ...
Prevenar, mohol si to aj taktnejsie napisat. Vacsina z nas bola v situacii, ked sme este verili v nutnost ockovania, aj ked sme uz tusili, ze to nie je celkom koser. Vy vsetci mate za sebou hodiny studia a presvedcenie pevne a uvedomele, ale to zas nemusite hned odsudit to, ze niekto sa podrobuje autorite. Tie casti, kde hovorite, ze cakat s malou dusickou nie je to jedine, co nam ostava maju zmysel. Ano. Zuzi, ak si nie si ista, skus oddialit ockovanie a zatial si nieco nastuduj. Lebo ak da clovek zaockovat svoje dieta v plnej dovere, tak to je ine, ale ked uz davas s tym, ze sa bojis, ze bude zle, asi tusis, ze take ockovanie nie je vporiadkua nie je nic horsie ako si potom toto rozhodnutie vycitat, hlavne, ked bolo z donutenia systemu viac ako z presvedcenia.

Inak mna tiez vytaca, ked niekto ani len netusi, proti comu sa ockuje. A neviem uz ktora z Vas pisala, tiez mam pocit, ze v tom je okrem dovery v system a lekarov (resp. dovery vo farma priemysel) aj kus strachu a postoja "radsej nevediet". Ako ked ide clovek zjest nieco velmi nezdrave a ma vycitky a povie si, ze ani nechce vediet zlozenie, radsej. To samo hovori o tom, ze asi pripustaju, ze nieco moze nebyt vporiadku s tym ockovanim.
A to ma cele stve nielen kvoli tomu, ze nevedia o ockovani, ktore by som ja odmietla povedzme, ale to, ze ani nevedia, co ich moze cakat, ake mozu byt vedlajsie ucinky, co s tym robit, ako to zmiernit. A minimalne rovnako zarazajuce je, ze doktori vedia takmer vyhradne to, proti ktorym chorobam sa ockuje, ale nic o nich viac. To je uz totalna drzost systemu.

prevenar
31. máj 2012

@ivka144
hmmmmm... to si nemyslim. nemohol som to napisat nijak inak , kedze som to pisal ja a ja mozem pisat jedine ako ja ..cize presne tak ako to bolo napisane. nedokazem , dokonca to ani nieje mozne, aby som pisal ako niekto iny / alebo nejak "inak" . ze.

nic v zlom samozrejme 🙂

pochopitelne , ktokolvek moze s mojim textom nesuhlasit, ignorovat ho a nevsimat si ho ..alebo si ho vsimat a reagovat nan podla svojej lubovole a v tom nech mu boh pomaha.

ivka144
31. máj 2012

@prevenar :DDDDDDDDDDDD
Na toto uz nie su ziadne argumenty.
Normalne si mi pripomenul mojho kamosa jedneho. Akurat ten je proti alternative, proti neockovacom a pod. Ale inak je to asi najinteligentnejsi clvoek, akeho poznam, az sa s nim zvacsa neda ani normalne zhovarat🙂))

svetielkoand
1. jún 2012

@prevenar a vsetci zbehli 🙂 chcela by som sa opytat, ci mozem nejako vyuzit pri mmr ked nemame stanovený termin ockovania, mala ma 25. jula 18 mesiacov ak sa dostavim do ambulancie napr. v auguste, ze proste uz sme mimo obliga? (Rada by som mala dalsi padny argument pred RUVZ, kedze cakam predvolanie aj za Hexu ) aj ked teda neviem ci ma lekar nahlasil 🙂

tamix
1. jún 2012

@zuzi0911 dúfať, že to nebude mať následky? To máš 50 na 50 - a to je dosť veľká pravdepodobnosť. Aj 1% vedľajších účinkov, či potratov a predčasných pôrodov po amniocentéze sa zdá mizivé, kým do toho jedného percenta nepadnem práve ja - ako som nešťastne aj padla ☹ 😠 😢 . Potom je už neskoro plakať nad rozhodnutím, ktoré je nezvratné.

prevenar
1. jún 2012

@svetielkoand uhh, bohuzial toto netusim,ze ako to funguje , ci stale riesia priestupok ..aj ked si uz mimo terminu ockovania .. snad niekto dalsi bude vediet 🙂 sorry .