Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
1. jún 2012

@ivka144 heh 🙂 tak to neviem 😝 ..ale ked je tak inteligentny a je za ockovanie, tak sa niekde asi stala velka chyba 😉

svetielkoand
1. jún 2012

@prevenar heh, ono v konecnom dosledku to az tak nevadi, ved ked ma predvolaju, odmietnem im vsetky vakciny pri oboch detoch, 330€ uz mam pripravenych, len ma to zaujimalo, ci by bola moznost nejako znizit pokutu (ale co som pocula, tak v tt su nejakí extra zapalení pre vec 😀 😀 😀 😀 )

prevenar
1. jún 2012

@svetielkoand ..samozrejme , zrusenie pokuty/konania je mozne ..ale myslim,ze skor inymi metodami .. tu je dobry navod, kt. by ti mohol v tom pomoct. http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... . treba sa nastavit, ze odmietnutie vakciny je tvoje pravo a bez tvojho nesuhlasu na kt. mas pravo nemoze tvoje deti nikto zaockovat a ani ta za to nemoze trestat . 😕

jo, odmietni vsetky vakciny na oboch detoch a vsetkych buducich detoch (nikdy nevies 😝) ..neodmietaj ockovanie 🙂

svetielkoand
1. jún 2012

@prevenar super, uz to studujem - inak presne tak to mam v plane - svoje deti som si splodila, vynosila a porodila ja, tak ja budem o nich rozhodovat az do ich 18. narodenin 🙂 a vsetci ostatni sa mozu postavit aj na hlavu - co sa tyka toho, ze jednej mamicke zaockovala nejaka hyperaktivna mrcha dieta v cakarni - keby to skusi urobit mojmu dietatu, uz by sa v zivote tymi rukami nenajedla 😠

strociatka
1. jún 2012

ahojte, trosku som sa odmlcala, ale dva tyzdne chore deti (obe) a teraz uz aj ja, da poriadne zabrat, verte mi 😉 co nove?
Dnes je tak nadherny den, den vsetkych deti a jedna z moznosti, ako im dopriat vsetko len to najlepsie je aj odmietnutie ockovania, takze deticky moje, s laskou nosene a milovane aj napriek tomu, ze si mozno domov jedneho dna privedu potetovaneho kamarata s piersingom hadam na celom tele a rovnatkami na zuboch, chem pre vas zivot len plno radosti, zdravia a co najmenej starosti a prispievam vam slubom, ze neneacham na vas pachat ziadne zlo ani v mene nejakeho pochybneho dobra vsetkych... vsetko najlepsie, s laskou mama.

strociatka
1. jún 2012

hmmm... ja mam este rodicov, mozem oslavovat aj ja?

vefi89
1. jún 2012

Riadne smutné, čo to zatajili tú fabriku na vakcíny.... 😕 😲 na to majú legálne právo? keď budú nakladať s nebezpečným odpadom a nikto nič nebude vedieť? to akoby aj Mochovce fungovali na utajený režim? 🤐

hodula
1. jún 2012

@tara ahoj chcem sa spytat na viac veci proti ockovaniu,,,som rada ze sa tu najdu este ludia ktor to chcu posunut aj tym co o tom este vela nevedia.Ja mam 5 mes.syna a prave vcera sme boli po druhu davku vakciny..to co drobek teraz musi trpiet ma posunulo az tu aby som proti tomu nieco spravila,nevladzem sa uz pozerat ako trpi a tie horucky ho priam nicia,,,povedala som si ze toto tak nenecham,,,ale neviem co mozem a co nie,pravdupovediac nemem cas si tu citat vsetko preto pisem zopar ludom ktorych prispevok som si stihla precitat,,,chcem vediet,ci musim drobca davat ockovat aj tu tretiu davku po pol roku,,,tiez ktore su z tych povinnych este celkom ok a ktore su doslova humus .
Prosim ak mkzes napis mi ako postupovat dalej a vobec na ktore ockovanie ho mam davat a ktore nie,,,uz teraz mam z toho strach,,,zatial ti velmi pekne dakujem =) Andrea

alikaa
1. jún 2012

@hodula Myslim, ze bez toho, aby si si nieco sama nastudovala, sa nebudes vediet rozhodnut ako dalej. Nikto za teba nemoze rozhodnut, tu zodpovednost treba zobrat na vlastne plecia. Ak chces ockovanie odmietnut alebo posunut, alebo chces nejaku inu vakcinu, musis to vediet oddovodnit, minimalne sama pre seba. Ked si precitas aspon par stran dozadu, tak sa aspon trosku zorientujes. A urcite ti pomozu aj tieto stranky:
www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org.

A napises aj co konkretne sa deje tvojmu syncekovi? Bol ockovany dvoma vakcinami naraz?

addaa
1. jún 2012

ahojte je tu neskutočné množstvo materiálu o očkovaní...koľko stihnem, tolko stihnem prečítať a pripraviť sa.

dnes som odmietla dať zaočkovať malú na pneumokoka, ale hexavakcínu sme pichli. dr. mi oznámila, že ma predvolajú na hygienu, nech sa pripravím a nech si pripravím aj peniaze....

Môžete mi niekto na ip poslať nejaké info, čo ste mali pripravené ako obhajobu prečo neočkovať?

Ďakujem moc

vefi89
1. jún 2012

@hodula v najdôležitejšom rade nepodaj od horúčky panadol, ani paralen čipky a vôbec nič s obsahom paracetamolu....
a zvyšok musíš len študovať, nemôže predsa rozhodnúť o tvojom dieťati niekto iný 😉

kbeata
1. jún 2012

@eniii ja mam na to ockovanie take akoze paky 😉
ked sa zvrtne v rozhovore ocko.tak ja sa zacnem divit ze Vy uz ste dali ockovat???a oni ze a Vy nie???a ja nato,ze este nie tak male dieta,ja este pockam pokial viac dozreje imunita,nervova sustava,zacne rozpravat atd...a potom ze preco?tak poviem o skodlivych pridavnych latkach napr.hlinik,no potom je to uz ina reakcia 😒 normalne zacnu o tom premyslat
a snad kazdy sa opyta,ci sa vobec da odmietnut,alebo posunut 😉
lebo ked som niekedy povedala ze neockujem,tak na mna pozerali akoby som nemala hlavu na krku 😀

kbeata
1. jún 2012

@zuzi0911 vies ako to beriem ja tu povinnost?ze povinne je na tejto zemi iba zomriet 😀

eniii
1. jún 2012

@kbeata no asi mas pravdu ze to potom inak vyznie...ale niektorym ludom to proste nevysvetlis nijak a ja sa uz o to ani pokusat nebudem, je to strata casu a energie, kazdy nech si kona podla svojho svedomia...
Naposledy som sa pytala mojej "spolubyvajucej" z porodnice, ktora je zdravotnou sestrou vo Viedni, aky ma na to nazor. Tak ze taky, ze za nebezpecne povazuje len ockovania chripkove a kliestove, lebo ze mali u nich na oddeleni velmi vela pripadov kedy to ludom poskodilo srdcovy sval a klby...ale ze na tie ostatne ockovania ma dobry nazor a ze pri dnesnej migracii ludi dobre chrania... to len tak, ze nazor zdravot.sestry....hm 😒

eniii
1. jún 2012

@vefi89 ja len pre info (nastastie to nepotrebujeme kedze neockujeme), preco sa nesmie po ockovani podat od horúčky panadol ani paralen čipky a vôbec nič s obsahom paracetamolu? Sposobi to nieco?

eniii
1. jún 2012

jaj a este jedna vec, co som tu pisala vyssie s tou zdrav.sestrou, ma 3mes.synceka, ktory uz v porodnici mal zdrav.problemy a nejak az neskor prisli na ich pravy dovod a zatial do neho pchali vela antibiotik, zbytocne a ona ho aj napriek tomu teraz da ockovat, na rotavirusy a vsetky tie ostatne svinstva...male telicko dostalo uz v prvych dnoch kopu antibiotik a aj napriek tomu ockovanie? ja tomu nerozumiem 😢

petot
2. jún 2012

@hodula Ak ste mali horucky nad 40, alebo neutisitelny krik 3h a viac, tak mozes odmietnut dalsiu davku vakciny z dovodu kontraindikacii a nikto Ti nic nemoze. Ak sa rozhodnes odmietnut aj bez tychto priznakov, mozes dostat pokutu a to je vsetko. Odmietnutie ockovania urobis tak, ze to oznamis doktorke pri prilezitosti najblizsieho ockovania. Ona urobi zapis do zdravotnej dokumentacie. NIC JEJ NEPODPISUJ!

V kazdom pripade, pri najblizsej navsteve doktorky trvaj na tom, aby vase neziaduce ucinky hlasila na SUKL a RUVZ. Este jej nemusis nic hovorit o odmietnuti, mas cas na rozmyslenie, ale ohlasit to MUSI. Nech si to zapise aj do dokumentacie.

Ak to ohlasi, budes mat vyhodu pri odmietnuti alebo predvolani na RUVZ. Ked budes o pol roka riesit odmietnutie ockovania, a ona bude na Teba hladiet ze co chces, ze vakciny su bezpecne, tak jej potom pripomenies, ze ste mali neziaduce ucinky a ze ich predsa zapisovala a mala hlasit na SUKL a RUVZ... A ak ich v zazname nenajde, tak ju riadne sfukni, ako to, ze to nepoznacila. Ak by Ta potom presviedcala, ze nikdy nemala ziadne neziaduce ucinky, tak sa jej spytaj, ze ci vsetky neziaduce ucinky tak svedomito nehlasi a nezapisuje ako tie vase, a ze sa potom nedivis, ze "ziadne nema" ked ich berie jednym uchom dnu, druhym von.

monikamajova
2. jún 2012

@l81
@prevenar čo sa týka toho detoxu-tak v chlorele pyrenoidose veľmi jemný,je to prirodzené a nezaťažuje obličky...toto je strava,takže tu sa niet čoho báť..to je ako keby ste si dávali bio ovocie a zeleninu..ale túto chlorelu mám osvedčenú na svojom dieťati po očkovaní v 9.mesiaci-predposledné očkovanie-ktoré prebehlo nasilu..
tu stačí len upraviť pitný režim,my pijeme aj jačmeň a k tomuto netreba doplnky výživy..ved japonci sa vdaka nej dožívajú 120 rokov a ešte k tomu fajčia a predstavte si aká je tá chlorela úžasná,ked z nich aj vyťahá radioaktivitu..
ale skôr by som sa bála tzv.doplnkov z netu a z lekárne,lebo sú tam prídavné látky..a ktovie čo ešte
a ozaj,moja doktorka homeopatka to tiež berie a samozrejme o tom nehovorí,iba so mnou,ved musí predpisovať lieky a očkovať-na tomto by nezarobila a ved ked to pomáha jej tak by toto pomáhalo pacientom,tak koho by liečila???
a osobne poznám iba 1 - v rodine - nášho uja- pána profesora,dr,csc,phd,ktorý to odporúča ale samozrejme žiaden iný lekár nepovie,že to je dobré,lebo to nepozná a on si len "myslí" ale nevie,a aj ked to pozná,tak neodporučí-tak ako takisto nepovie,že očkovanie škodí..naša praktická lekárka to berie vyše 20 rokov a jej to dcéra posielala z Usa a dcére to posielala 1 japonka..ked som sa jej o tom zmienila,tak povedala: a odkiaľ máte takúto dobrotu? tak si berie pre seba a dokonca mi o tom dala aj lekárske štúdie 🙂

monikamajova
2. jún 2012

No a ešte by som k tej téme čo hovoria na to druhí podotkla,že ja už si poviem svoje a druhých neriešim..a ak ma začne niekto presviedčať,tak poviem,že ved to je na tebe či si dáš do dieťaťa pichať ťažké kovy a rakovinotvorné látky...a minule som už aj dodala o tom,čo bolo v črepinách a v reflexe..
Ináč bolo asi pár týždňov dozadu vo funradiu o očkovaní...najskôr o zdravej strave,a ako sa človek prepracuje k chorobám...že začína sa to očkovaním,potom lieky a už ťa majú..ale že sa už nebude očkovať...a sajfa "zabil" že on sa teší,ked sa bude očkovať posledný krát-to bude proti ľudskej hlúposti a začnú od poslancov 😀 ..a Adela mu povedala aký bude vedľajší účinok-či smrť? nie, prirodzená inteligencia.. 🙂 a Fico už na takéto aj tak nedá peniaze.. 😵
len škoda,že som to nepočula celé..veľa detailov mi potom ušlo..

sirael
2. jún 2012

@petot Chcem sa ta spytat na prispevok, co si vyssie pisal - si napisal, ze ak ma babenko viac ako 3h neutichajuci plac, je to dovod, preco mozes odmietnut ockovanie a nikto ti nic nemoze. No len u nas, po druhej Hexe a Prevenare, dcerka plakala 5 hodin vkuse. Lenze vtedy som o tom este nic nevedela (az po tomto som zacala citat) a lekarke som to povedala. Ci to vsak zapisala, ja neviem, ale po dalsom zazitku, pochybujem o tom. Ked som dalsie ockovanie odmietla a pripomenula som jej tento plac, ze je to jeden z neziaducih ucinkov, tak sa doslova zasmiala, ako keby som ja na hlavu spadla a povedala mi, ze to je "normalne" ! Teraz keby ma predvolali z RUVZ, tak ako im dokazem, ze dcerka mala ozaj neziaduce ucinky a lekarka to jednoducho nezapisala a nenahlasila? Asi nijako, ze?

petot
2. jún 2012

@sirael V prvom rade, oni by Tebe mali dokázať, že tie nežiaduce účinky neboli. Veď logicky vzaté, kto je s dieťaťom, keď má nežiaduce účinky očkovania? Lekár? Úradník z RÚVZ? Nie, vždy len rodič! Všetko závisí od Tvojho úsudku a pozorovania! Ak by si mohla klamať RÚVZ, rovnako by si mohla klamať aj predtým lekárke, keď si jej tie nežiaduce účinky ohlásila.

Ale keďže sme v bananistane, platí len papier, alebo čím viac papierov tým lepšie.

Takže postup je nasledovný: keď lekárka nežiaduce účinky nehlásila, ohlás ich Ty sama. Na stránke ŠÚKL je na to tlačivo. Vyplníš ho a odošleš (doporučene). Kópiu si nechaj. Tým tlačivom sa potom budeš brániť RÚVZ. Je to síce z logického hľadiska ťažko zdôvodniteľné, ale papier, ktorý napíšeš, má väčšiu hodnovernosť, ako Tvoje očité svedectvo. RÚVZ si potom overí, či je to naozaj ohlásené, a keď zistia, že áno, tak to akecptujú. A môžeš sa ešte (právom) na RÚVZ rozhorčiť, že lekárka tieto závažné nežiaduce účinky nepoznačila a ani neohlásila, čo je jej povinnosť. A že či s tým (nehlásením) nemôžu niečo robiť, či ich prácou je len naháňať rodičov...

sirael
2. jún 2012

@petot Velmi pekne ti dakujem, uz som si to aj nasla a urcite to vypisem a poslem. Este raz vdaka 🙂

zaockujteajslnko
2. jún 2012

@addaa
to je zle polozena otazka, ty OCKUJES nesmies nesuhlasit proti ockovaiu........... nesuhlasis s ockovacimi latkami!..... ak sa pani doktorke nepaci ze nesuhasis s aplikovanim ockovacej latky na svoje dieta, tak jej odkaz ze nacisti sa tiez nepytali ci mozu aplikovat Cyklon B na ludi a potom sa za to vesalo....

zaockujteajslnko
2. jún 2012

@petot
to s tym neutischujich placom ako kontraindikaciou a samoohlasenim na SUKL je vyborny napad........proti tomu sa neda povedat z RUVZ hadam nic len nieco trapne 🙂 ze rodic nie je lekar, ale vari rodic musi byt vzdy lekar? 😀

tara
3. jún 2012

@hodula napisala som ti internu postu.

tara
3. jún 2012

@hodula a este par veci k tomu: ake mal neziaduce ucinky tvoj syncek, okrem teploty? aj tu mozes hlasit u svoje lekarky ako neziaduci ucinok, plus opis, ako sa spraval, aky bol, a pod. ci bol napr. apaticky, vzdychal, ako keby ho nieco bolelo, krical, plakal a pod. musis, resp, mala by si to kvoli jeho dobru hlasit pediatricke hned po ockovani-, ako si si to doma vsimla. ak je normalna a uvedomuje si riziko, nebude malickeho dalej ockovat a duplom nie do pol roka. ked uz, tak posledna 3.davka hexy sa podava v 12mes. ja by som po takychto prejavoch dietatka uz nedala ockovat a trvala na tom, aby to lekarka zapisala do zdravotneho zaznamu, ake mal malicky neziaduce ucinky. u mna bolo rozhodnutie NEOCKOVAT UZ NIKDY po davke TBC, ktoru dostal este v porodnici bez mojho vedomia ( zobrali mi maleho, ked som isla na sono maternice ). najprv mu navreli uzliny, mal ich 5 zdurenych velkych uzlin. stale mu hnisala chranicka po ockovani, vytlacali sme dokola hnis, chodili na prepichovanie, a uplne sa to zahojili az po konzultacii a liecbe homeopatom, cca v 5.mesiaci!!! a dalsi dovod su febrilne krce v rodinnej anamneze ( u mna ) a moja imunodeficiencia a alergie, zrejme tiez vzniknute este v detstve ockovanim. takze nas syncek nebol dalej a nebude ockovany. ak by si nieco este potrebovala, napis mi kludne IP, rada ti odpoviem.

zaockujteajslnko
3. jún 2012

@tara
preco si nepodala trestne oznamenie?....... ak to nie je viac ako 2 roky, tak podaj trestne oznamenie s nahradou skody a bolestneho.

len si musis rozpamatat ci si nieco podpisovala pri vstupe do nemocnice, a co to bolo, ci tam nebol aj njeaky vseobecny suhlas s cimkolvek, ale tak ci onak, ako pravna zastupkyna diatata (a otec co?) mas pravo byt informovana PRED UKONOM, akymkolvek a podat nan informovany suhlas/nesuhlas...... Otca dietata sa nepytali?..... Jeden rodic nestaci ak nie ste zobrati..... Tomu druhemu potom porusili prava, a ma pravo veta na akykolvek ukon s dietatom.

tara
3. jún 2012

@zaockujteajslnko praveze som podpisala informovany suhlas, vtedy som este nepoznala vsetky tieto administrativne a pravne ukony na ktore mam narok. urobila som chybu, mala som napisat odmietnutie ockovania v porodnici, ale vtedy mi este nemal kto poradit. takze suhlas je podpisany hned pri prijme. sme manzelia, takze jeden suhlas staci. kebyze som nepodpisovala hned pri prijme ( zena pride v bolestiach, skoro rodi a vtedy mas riesit ich administrativu ) vsetky papiere, tak som to chcela riesit, pretoze ked som prisla zo sona, alexko bol uz zaockovany a sestricka mi ho s usmevom podala na ruky, ze to ma uz za sebou. bola som strasne nahnevana, ale pozerali na mna ako na nejaky zjav, ze co je na tom, ked ho zaockovali. dnes by som to uz riesila uplne inak, ale clovek sa uci na vlastnych chybach. a dnes uz poradim hocikomu co ma ako robit, takze aj moja sestra mala pripraveny nesuhlas pri prijati, riesila to este pred porodom, aby o tom vedeli, ale nastastie potom hned TBC zrusili. a odvtedy bojujem za vsetky prava nasho dietata 😠

tara
3. jún 2012

@eniii lieky proti horucke vlastne stopnu obranu tela. horucka zacne vtedy, ked treba nicit infekciu, vlastne ju spusta imunitny system, kedy sa zacnu vo velkom mnozstve mnozit biele krvinky, aby telo bojovalo. len horuckou znici infekciu v tele. a ked ty podas lieky proti teplote, tak vlastne zastavis boj tela s infekciou a len ju potlacis niekam do uzadia, ale neznicis ju. preto je to hlupost. snazila som sa to vysvetlit tak laicky. a dalsia vec je, ze paracetamol sa uz vobec nema pri teplote podavat detom. moze sposobit vaznu reakciu, az smrt. viac o tom si precitas od MUDr. Elekovej na stranke www.slobodavockovani.sk. perfektne tam popisuje, preco nepodavat lieky proti teplote po ockovani. cize ti nasi muuuudri MUDr. nam radia take blbosti a nakoniec ti povedia, ked nahlasis NU vysoku teplotu, ze je to vlastne dobre, ze telo zareagovalo. nemam slov k takemuto argumentu.

eniii
3. jún 2012

@tara dakujem