Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

amelia17
24. jún 2012

@eaka velmi vtipne...

anitab
24. jún 2012

ahojte, nasa pediatricka mi hovorila, ze podla nejakeho nariadenia, platneho od aprila t.r., ma ona nariadene informovat UVR o tych, ktori odmietnu ockovanie ...aj mi napisala cislo toho nariadenia, len som ho stratila, tak neviem, ako presne je to tam definovane - viete o co sa jedna?

vefi89
24. jún 2012

@anitab bla, bla, bla.... má povinnosť informovať, ak už proti teba bolo začaté konanie... pred konaním je to zneužitie osobných údajov a porušenie lekárskej mlčanlivosti

tin007
24. jún 2012
prevenar
24. jún 2012

@anitab ..nech ti ho teda vytlaci a nech ti zvyraznovacom vyznaci kde sa tam spomina, ze ma pravo niekomu prezradzat tvoje MENO a ADRESU a dalsie osobne udaje v dobe ked nie je voci tebe vedene spravne, sudne ,alebo ine konanie. skutocne horim zvedavostou 🙂

manof
24. jún 2012

@kkl82
Alebo môžeš napísať "všetky vakcíny s obsahom neurotoxického hliníka" (čo sú všetky Infanrixy aj všetky dve proti pneumokokom)

manof
24. jún 2012

Ak ste neboli (a chceli ísť) na prednáške prof. Hudečkovej - hlavnej odborníčky MZ SR pre epidemiológiu - v Žiline, tu je reportáž:
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

hajanka
24. jún 2012
hajanka
24. jún 2012

heh 🙂 ja som si az teraz vsimla, ze som vcera miesto hlas casu napisala cas hlasu 😀 ha ha

anitab
24. jún 2012

ano, myslela som to, co @tin007 poslala v linku, dik...moja dr. je taka poctiva a vystrasena z UVZ ☹ ona mi tvrdila, ze pri kontrolach na nu tlacia, aby neockujucich hlasila sama a veri tomu, ze je to jej povinnost....

kkl82
24. jún 2012

@hajanka no ale vies ten rozdiel, v r. 1916 sa ockovalo zivymi vakcinami a tie dnesne su umrtvene alebo oslabene, takze nic take sa dnes NEMOZE stat... dnes su vakciny bezpecnejsie ako kedykolvek predtym 😖

mgrartdrzka
24. jún 2012

@manof tak som to lekarke nakoniec podpisala, len ja sama....v norsku zarobime na sud a vsetkych tu "pobijeme" 😀

duplicka
24. jún 2012

@manof prosim ta je mozne ze lekar chce zaockovat tymi prvymi vakcinami 1,5 mesacne babo 😕 😕 😕 😕 😕 som skoro odpadla ked mi to svagrinka nahlasila, ze vo stvrtok ideme na prve 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😠 😠 😠 😠 ved tam je na nich jasne,ze od 3m

vefi89
24. jún 2012

@duplicka v našom lekárstve je žiaľ možné všetko.. 🤐
neviem, či je správne, to čo napíšem, ale mne toto lekár spraviť, písala by som "pozdrav" na UDZS 😉

duplicka
24. jún 2012

@vefi89 zeeee fakt som pafff z toho, ako je mozne takeho malinkeeeho, ako ja som uplne ze proti a zhrnam infa ,ale ona akoze no vo stvrtok ideme, tak ale pochybujem ze nepojde:(( 🤐 😖 aj aosm jej kadejake infa poposielala, ale asi bezvysledne, proste dr veri

vefi89
24. jún 2012

@duplicka to je asi najhoršie, keĎ je taká dôverčivá.... ty s tým asi nič nespravíš v tomto prípade... pokiaľ sa nejedná o tvoje baby, asi ozaj jediné čo môžeš je upozorniť úrady... či s tým niečo spravia neviem... ale vieme si asi všetci predstaviť následky na tom dieťatku ..
a ešte 🙂 neni som preborník na túto tému, tak asi by bolo lepšie, keby si si počkala aj na manofove vyjadrenie 🙂

denduska
24. jún 2012

@duplicka myslím že vakcínu je možné oficiálne aplikovať od 6.týždňa veku, takže... 😒

duplicka
24. jún 2012

@denduska
@vefi89 no ze im dal termin lebo dr ide na dlhsiu dovolenku 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

eniii
24. jún 2012

@anitab vraj ked doktor nenahlasi neockujuceho rodica a pri kontrole v septembri im na to pridu ked podrobne prezeraju zdrv.karty, tak ma 600 eur pokutu...vraj tento rok bude ta kontrola o dost sprisnena som pocula, tak pharmafirmam prihara, potrebuju sa nahrabat kym sa este viac rodicov nespamata...

majulienka27
24. jún 2012

@petot @manof a ostatní
trošku mimo témy, ale neviete mi poradiť nejaký produkt alebo vitamíny, ktoré podporujú hojenie rán? Idem na operáciu s pruhom a veľmi rada by som si to trošku uľahčila, ďakujem

bobocka
24. jún 2012

@eniii a ako sa moze lekar chranit pred pokutou bez toho aby dieta nahlasil?existuje nejaka diera v zakone? lebo ak by bola a rodic by to dr poradil,tak sa mnohi mozu nahlaseniu vyhnut a aj lekari bez pokuty ostanu.
ja osobne si fakt nemyslim,ze lekari nahlasuju rodicov lebo im to radost robi.len ziaden lekar nechce mat opletacky z uradmi.

eniii
24. jún 2012

@bobocka presne ako pises, poznam osobne lekarku, ktora sice proti ockovaniu nie je, ale chape a akceptuje ked rodic ockovat nechce, ale bohuzial je nutena "udavat" prave kvoli bububu zhora a 600eur pokute...
neviem o nijakej diere v zakone (to by fakt chcelo mat tu vo fore good pravnika) ale da sa to riesit ako odklad (kvoli chorobe etc.) alebo najst nejakeho dobraka (neurolog, alergolog, ...) ktory potvrdi kontraindikaciu...ale ci to je takto realne aj v praxi netusim 😕
nastastie tu v AT to povinne nie je...

bobocka
24. jún 2012

@eniii a ak lekarka zaznaci do zaznamu tu diagnozu Z28.2,tak musi aj tak nahlasovat? nie je tym nejak okrajovo kryta,ze pri pripadnej kontrole neockovanie zaznacila?
podla mna treba s lekarom spolupracovat a snazit sa prijst na nejaky kompromis,najst dieru v zakonoch.lekari mozno tak vehementne presviedcaju rodicov o spravnosti ockovania,lebo nechcu,aby mali natahovacky s uradmi,nechcu byt udavacmi,no zhora su k tomu tlaceni.lekar mozno casto chape dovody rodica neockovat svoje dieta,no nechce sa dostat do problemov,tak rodica nahlasi cim sice seba kryje,no ta dovera medzi lekarom a rodicom sa straca a to sa napravit da len tazko a pritom ani jedna ani druha strana nie su tomu vinou,ale na vine je ruvz a nasa legislativa.
rodicia chodia za lekarmi vyzbrojeni formulkami a prospektami a pritom lekara casto v podstate presviecat netreba,lekar jedna tak ako jedna koli tomu tlaku zhora. 😒

manof
25. jún 2012

@mgrartdrzka
Už sa teším. A držím palce, aby ste dobre zarobili. 🙂

manof
25. jún 2012

@duplicka
Presnejšie od 10. týždňa.

Takže po zavŕšení 2 mesiacov a 1-2 týždňov.

1,5 mesačné ale rozhodne nie, to je haluz.

manof
25. jún 2012

@majulienka27
Žeby skorocel?

petot
25. jún 2012

@duplicka Vo vyhláške je jasne napísané, že sa môže až od 10. týždňa veku.

petot
25. jún 2012

@majulienka27 Vitamín C podľa genetického konceptu (minimálne 40mg/kg rozdeliť na viacero dávok počas dňa), niacínamid (B3) u dospelého 3x denne 1g, zinok podľa bežných odporúčaní.

petot
25. jún 2012

@bobocka @enii Lekár síce musí ohlásiť odmietnutie očkovania, ale vyhláška nepíše, ako. Takže môže to zaznačiť do mesačného výkazu ako číslo, a ohlásiť to takto. Povinnosť splnil a neporušil zákon o ochrane osobných údajov.

hajanka
25. jún 2012

@eniii odial mas to info? 😲