Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
25. jún 2012

@petah82 nam tiez dr. rovnako povedala, ze ona uz ma vakciny nakupene a to su velke peniaze, ja ze ved posunte niekomu inemu kto ma zaujem a ona, ze to takto nemoze, lebo to je presny pocet vakcin na presny pocet deti 🙂 takze kazde si musi pichnut tu svoju 😀 skoda, ze mam nenapadlo jej tiez povedat, ze jej to preplatim 😉

anitab
25. jún 2012

@eniii presne ako pises, toto mi hovorila moja lekarka - ona na mna vobec netlaci do ocko, neprehovara ma, ja som s nou dost spokojna, preto tiez chcem hladat nejaku cestu,aby sme obe boli spokojne...ona mi tvrdi, ze mava kontroly a tie si daju zalezat, o pokute mi nic nehovorila, ale povedala, ze si nemoze dovolit nenahlasovat neocko...ja mam zatial u nej iba odklad v karte podpisany, ale caka nas ocko, kt urcite nechcem, uz som jej avizovala, ze vakcinu nema kupovat pre nas, poradna nas este len caka...akym sposobom to udava, ci len poctom neockov, alebo ako..hm..uvidim v sept.

monika6e
25. jún 2012
eniii
25. jún 2012

@hajanka myslis to o 600 eur pokute? priamo od SK pediatricky, bolo im to vsetkym prezentovane na nejakom poslednom velkom kongrese z RUVZ...

bobocka
25. jún 2012

@petot takze teda ked lekar do zaznamov zaznaci tu spominanu diagnozu a pride mu kontrola,tak sa tak teda pokute vyhne? lebo ak ano,tak si myslimz,e sa takto veeeeelmi vela rodicov vyhne nahlasovaniu.lekar to robi,lebo ma pocit,ze nema inu moznost a v prvom rade chce chranit sam seba.lekari si nezistuju ake klucky okolo zakonov existuju.proste maju pocit,ze kedze im z hora poslu postup ,tak sa ho aj drzat musia.no mozno keby im rodic vedel vysvetlit ,ze veci nie su len cierne a biele,ze i seda farba je a da sa medzi zakonmi kluckovat,tak by si rodic a lekar nasli spolocnu rec v teme priameho neohlasovania neockovania na ruvz.toto by veru bola cesta.lekar by podla mna potom tak na rodica netlacil skrz ockovanie.

bobocka
25. jún 2012

@eniii taku istu info mam i ja od maleho pediatricky,ze maju za to pokutu.uz si nepamatam sumu aku mi povedala,to bolo davno,no hovorila mi,ze je rada,ze nema neockovane dietatko,lebo sa nechce s nikym hadat a riesit papierovacky a udavacky,ale ze keby to nespravila,tak jej pokuta hrozi a to si ona na vlastne triko nevezme,co ja zas plne chapem.

manof
25. jún 2012

Britký komentár k brainwashingu z dielne nášho obľúbeného pána profesora sociálnej práce:
"Ad: Očkovanie detí chráni aj starších ľudí"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-ockovani...

kkl82
25. jún 2012

@manof doslova presne o tomto istom je presvedcena nasa pediatricka a nikdy nezabudne pri nasej navsteve podhodit jednu z tychto peral. ale moja oblubena je: "ta trocha hlinika este nikoho nezabila" a "ak nie ste chemik alebo lekar, tak o tomto s vami odmietam diskutovat"... podla mna to prof. dluholucky vymysla a nejakom alkoholickom deliru a ruvz na to robi skolenia vsetkym lekarom a mozno z toho robia aj pisomne testy, na ktory sa tieto frazy presne nabifluju...

prevenar
25. jún 2012

@hajanka lol si sa pomiatla ? 😉 ty si si predsa ziadnu vakcinu neobjednavala, ked si ju niekto objednal ,za to ty predsa nemozes . nie ? 🙂

prevenar
25. jún 2012

@eniii aka 600 eurova pokuta? nejake novinka ? lol ..tie ich "zjazdy" su inak poriadnym zdrojom peral tej najvyssej velkosti 🙂

prevenar
25. jún 2012

@bobocka to je ale blud. moze spravit zaznam ktory ju ochrani pred pokutou a splni zakon a zaroven nezakonne neprezradi tvoje osobne udaje. len to by museli mat aspon minimalny zaujem aj o osud toho koho udavaju a nie len o ten svoj.

manof
25. jún 2012

@prevenar
Teoreticky by mohli dať pokutu 331 € otcovi a 331 € matke, takže by som sa zas tak veľmi nesmial.

hajanka
25. jún 2012

@prevenar jasne ze neobjednala 😀 takze ..... nech si to pekne necha pre seba 😝

hajanka
25. jún 2012

@manof toto ma tiez zaujima, je mozne dat pokutu v max. vyske kazdemu rodicovi zvlast??? niekde sa pise ze nie, inde citam, ze takto to od RUVZ dostali 😲

eaka
25. jún 2012

@hajanka podľa mňa to je ako dávať 2x pokutu za 1 priestupok... 😒
Ale im to môže len vyhovovať, však aj iné veci robia nezákonne, a €662 určite vystraší viac ako €331...

hajanka
25. jún 2012

@eaka no ved aj ja si to takto vysvetlujem 😖

manof
25. jún 2012

@hajanka zatiaľ som o tom nepočul, ale nedá sa to vylúčiť. A tiež by som sa nespoliehal na to, že si RÚVZ bude vykladať zákon tak, ako to vyhovuje Tebe

bobocka
25. jún 2012

@prevenar tak co konkretne ma teda lekar spravit,aby bol pred pokutou chraneny a nemusel udavat rodica aby sa pokute vyhol?

eaka
25. jún 2012

@bobocka To, čo píše zákon, zapísať do karty, že očkovanie nebolo vykonané a mesačne poslať počet nevykonaných očkovaní.. 🙂

bobocka
25. jún 2012

@eaka teda zapise z28.2 a padla?a ked sa zacne ohanat tym zakonom (ci dodatkom ci co to je) z 1.5.2012,tak co? ci zas rodic musi vysvetlovat,ze take jednoznacne to nie je?

petot
25. jún 2012

@bobocka 1.5.2012 nedošlo k ŽIADNEJ zmene legislatívy. Úrad pre ochranu osobných údajov vydal svoje stanovisko, kde "posvätil" používanie osobných údajov lekárom na účely priestupkového konania. Ale ÚOOÚ nemá právomoc lekárom prikazovať nič čo je nad rámec zákona o ochrane osobných údajov. A tam sa nijaké očkovanie nespomína.

bobocka
25. jún 2012

@petot no lenze lekari maju inak info pre nich formovane http://crepiny.noviny.sk/zdravie/08-05-2012/lek... . ...tam sa ale hovori,ze lekar je opravneny ale nie povinny poskytovat osobne udaje neockujuceho. ono je to cele hra na slovicka 😠 😠 😠

duplicka
25. jún 2012

@manof
@hajanka
@prevenar dakujem za info ohladom toho,ze od kedy moze ockovat, skoda, ze svagri da svojho asi ockovat 😢 😢 😢 😢 😢

aj mna zaujima, ze co presne dr ma zapisat a teda vopred vdaka

no ktovie ci ta moja mi nestrci kartu,ze hajde moja, ja sa tu zatazovat nebudem

cize ak spisem vyhlasenie,ze nechcem rpe celu rodinu,tak pokuta otec 331 a matka 331 😕 😕 😕

prevenar
25. jún 2012

@manof ja sa zas tak velmi nesmejem ^^ ..smejem sa len nad tym aka prasiva chamrad to je .

prevenar
25. jún 2012

@bobocka ☹ bolo to tu napisane tak 10 000x ? najdes to snad na kazdej 5 strane. +je to jedno, lebo lebo aj tak to neurobi 😕 😕 😕 , lebo na "kongrese"povedali nieco ine, sice to nema ziadnu oporu v existujucich zakonoch, ALE TO NA SLOVENSKU PREDSA VOBEC NEVADIIII !!!

prevenar
25. jún 2012

@duplicka lekar ta nemoze "vyhodit" upozornis ju,ze podas trestne oznamenie za zanedbanie zdravotnej starostlivosti.

bobocka
25. jún 2012

@prevenar no s takymto pristupom sa to iste nezmeni.

duplicka
25. jún 2012

@prevenar dakujem

no aj ja som precitala cez 30 spiatocnych str a aj tak sa vypytujem 😀 😀 😀 😔
podla mna treba napisat niekde zhrnutie,ale velkymi pismenami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ked sa niekto pyta tak uz len,ze na str xxxx je presny postup

fatmira
25. jún 2012

Ahojte... pred dvoma tyzdnami som odmietla MMR.. ziadala som dr o odklad, kedze zatial syna planujem zaockovat ale az cca ked bude mat 5 rokov.. takze do karty mi musela zapisat ze odmietam ockovanie, kedze neockujem v riadnom ockovacom case 😝 vobec tam nepisala to, co tu spominate 😝 a samozrejme pre dobre vztahy som to nakoniec podpisala, zaco sa hnevam sama na seba, no ale nezmenim to uz.. 😕 😠 tiez sa ohanala novou vyhlaskou, ale ako pisete, slovne hracky robia svoje, ale na druhej strane aj ju chapem, ze sa boji a kryje si svoj zadok.. 😝 takze ma hned hlasila, teraz len cakam kedy sa mi ozvu z RUVZ 😝
ale chcem vas poprosit o radu, kedze v karte maleho mam napisane ze odmietam, lebo podla lekarky sa to inak nedalo napisat 😠 pochodim na urade s tym, ze ziadam o posunutie ockovania? musim si napisat nejake vlastne prehlasenie? dakujem 😉

a len tak mimochodom, sesternica co ma za sebou 4 roky farmacie, spomenula medzi zuby, ze som dobre urobila 😀 nakolko byvala spoluziacka co si pise pred meno MUDr. mi vytykala, ze si nevazim zdravie a zivot svojho synceka 😀 😀 😀