Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luba41
13. júl 2012

@petah82 snad nie. Ale stále je to o tom, že mám malé dieťa, najmenej do polroka ho neťahám na plávanie, do materských centier, na nákupy do obchodákov na pol dňa, na návštevy k malým deťom, po rodinách a nepojdem ani niekam do prd..e,aby som sa bála , že odtial niečo donesiem. Len to by dnešná generácia asi neprežila. Ale zase nemyslím, že treba izolovať úplne. A aj tak by im toto očko,čo absolvovali, nič nepomohlo... 😒

vefi89
13. júl 2012

@sirael nežiaduce po MMR? 😅 som im opísala, čo sa dialo v nasledujúcich dňoch po očkovaní, aké sledy to malo, a nebola to sranda, ťahalo sa to cez dva mesiace, a asi takým štýlom sa so mnou bavili, že ako som zrážala teplotu, tak som napísala (ešte som nemala nadobudnutú vedomosť a prospešnosti teploty) a tak ma zdeptával, až napokon som napísala, že na posúdenie starostlivosti a liečebných postupov je tu UDZS a nie oni, a odvtedy ma ignorujú

sirael
13. júl 2012

@tean Tak pockam este na ich odpoved, ci mi vobec nieco poslu do tych 30dni a potom poslem druhy list, s otazkami 🙂 Dakujem

tean
13. júl 2012

@lucia2207
1) dat lekarke sancu. Povedz jej, ze trvas na zapisani nez. ucinkov do karty resp. aspon uplny opis terajsieho zdravotneho stavu.Ak tak nespravi, podat staznost na UDZS.
Ak ich lekarka zapise, spravit si fotokopiu zdravotnej karty. Na toto mas zo zakona narok. Je to dolezite, pretoze uz sme tu mali pripady, ze sa zdratovna karta "nahodou" stratila, lebo obsahovala info o nez. ucinkoch po ockovani.
Trvat na tom aby ich hlasila na SUKL. Potom dodatocne overit na SUKL, ci obdrzali toto hlasenie.

2) napis na SUKL z vlastnej iniciativy a nahlas tieto neziaduce ucinky

sirael
13. júl 2012

@vefi89 Aha, cize este z teba idiota isli robit, ano? No super..... Tak my sme mali nez.ucinky po TBC (tak tam hadam nijak nespochybnia, ze malej hnisalo ramienko a ze sme chodili na plucne s tym - ci moze sa stat? 🙂 ) a po druhej hexe neuveritelny plac skoro 5 hodin.......(co je normalne podla nasej mudr.), tak pre nich to hadam normalne nebude.... 😒

vefi89
13. júl 2012

@sirael snáď ťa neodbijú 🙂

erikasadek
13. júl 2012

@bobocka NIZKE riedenie homeo davas hned do 9 ch nnizske riedenia reaguju hned vyssie riedenia su na preliecenie hlbkove... 😉 beru s av malych mnozstvach a sporadicky.. 😉 a tu vyssie riedenie co si davala... to budes davat preventivne raz za tyzden po ockovani aspon 3 mesiace.. 😉

bobocka
13. júl 2012

@erikasadek ale ja nic nedavam 😝 .ockovanie bolo pred rokom a pol 😉 to co som dala bola vtedy len jednorazovka vramci ockovania MMR. a dala som tak ako som pisala.den pred ockovanim ,v den ockovania,den po a tyzden po,teda len 4x 5 granuliek thuya 15ch.medzi jedlom,nezapijat a na plastovej lyzicke rozpustene v malom mnozstve vody. tazkosti neboli a pevne dufam,ze ani nebudu.uz je odvtedy rok a pol ako pisem,tak hadam uz nic zle nebude 🙂

syla
13. júl 2012

@sirael ja som si overovala tu 02/50701206 pani Kamenská

syla
13. júl 2012

@vefi89 tebe prišiel zo ŠÚKL nejaký list do 30 dní? Ja som si overila telefonicky a nič iné neprišlo 😀

lucia2207
13. júl 2012

@bobocka no ja už po ťažkostiach očkovať nedám vôbec ☹ ani s homeo, presne ako píšeš aj ja si mylsím,že môj syn by už nemal byť očkovaný,ale toho sa u mojej dr, dobrovoľne nedočkám ☹

sirael
13. júl 2012

@syla Dakujem 🙂 Skusim tam v pondelok zavolat 🙂 Aj ti hned povedali, ze su evidovane neziaduce ucinky co si hlasila? Alebo vasa lekarka ich nahlasila? 🙂

syla
13. júl 2012

@sirael NÚ som si hlásila sama, naša dr. sa neunúvala. V ten deň mi to nepovedali, keď som volala, až na druhý deň som znovu volala, vraj to tam evidujú.

bobocka
13. júl 2012

@lucia2207 dobre robis podla mna.keby malo moje dieta taketo komplikacie po ockovani,tak by ma nik neprinutil ockovat dalej.kazdy jeden sme iny a kazdy jeden reagujeme na ockovanie inak a ak pride takato neziaduca reakcia,tak podla mna nie je o com a ockovanie sa ma stopnut.
ja osobne si myslim,ze ockovanie v principe nie je zla vec,je super,ze sa niekto v labaku snazi najst latku,ktora by cloveka proti chorobe chranila.ale ked to uz kurnik stoji tolke prachy a nahrnu do labaku take hlavy,tak nech tam pekne ostanu o nieco dlhsie a vymyslia taky typ vakciny,ktora nebude musiet obsahovat bordel,na ktory ludia mozu velmi zle reagovat.ja si nemyslim,ze ludia kricia nie ockovaniu,ale obsahu ockovacich latok.keby boli vakciny v takom zlozeni,ze by boli 100%bezpecne pre ludi,tak toto forum by ani nebolo.

prevenar
13. júl 2012

@manof @petot a vsetci ostatni 🙂

super sprava ! vakcina proti TUCNOTE a FAJCENIU ! ..sice nastane trochu "zmena" v neuronoch vasho mozgu, stanete sa doslova zombikmi , ale to nevadi ! budete chudy , sice nebudete schopni zazivat stastie , ale to nevadi na to su uz pripravene adekvatne lieky ..yipiiii ... neviem sa dockat, kedy bude vakcina proti nadvahe povinna !!
(ta proti fajceniu asi povinna nebude, lebo predaj cigariet je obrovsky biznis)

https://www.youtube.com/watch?v=0BzMMUaEDOE
bobocka
13. júl 2012

@prevenar to nie je ale seriozne,ze nie? niekto si robi smiesky...dufam...

vefi89
13. júl 2012

@syla nie, ja som komunikovala s nimi mailom, ale zo zákona majú na odpoveď 30 prac. dní

bobocka
13. júl 2012

@prevenar 😲 😲 😲 v spravach som videla,ze sa riesi jednosmerna cesta na mars.asi si booknem listok 😝 😝 😝

syla
13. júl 2012

Čo som prečítala za posledné dve strany, tak mi je fakt na grc! Proti tomu vakcína nie je?
Celý systém je od podlahy prehnitý...

prevenar
13. júl 2012

@bobocka ..nedostanes sa na radu :-P

bobocka
13. júl 2012

@prevenar hm asi nie.tak co uz ,aspon obezna nebudem.vakcina ma zachrani 😝 😀 fuha,ze aky cierny humor 😅

mimi
13. júl 2012

@kvetinqa a musela si tam nieco podpisovat alebo nie?

klara.jas
13. júl 2012

@prevenar na jednom videu bolo, ze ockovanie moze umoznit skrytemu problemu, aby sa dostal na povrch, to je jeho neziaduci ucinok. To u nas bol ten ekzem. Viete, melie sa mi to stale v hlave a uz som bola rozhodnuta, ale ozvala sa do mna s tetanom a s epidemiou zaskrtu na ukrajine a obrna ze je v nemecku - toto si uz mam kde overit?! Vypytat si od nej tie clanky? zltacku do toho nechcem... na druhu stranu je divne, ze by cesko malo byt "ostrov zdravia v burkach epidemii" v okolitych statoch.
@kvetinqa ked je pediatricka vylozene podrazacka, to je pochopitelne iny pripad...

Pardon, ze pisem raz tak raz tak, neviem slovakom odpovedat po cesky :-X

aduskatt
13. júl 2012

@prevenar a ockovanie proti blbosti este nie je?

jerryjanka
13. júl 2012

@nikimax dakujem tak aj planujem ale mam chuť im tam niečo rovno naočkovať 😀

prevenar
13. júl 2012

@aduskatt 🙂

prevenar
13. júl 2012

@klara.jas prosimta ..urob nieco pre seba a tvoje dieta a precitaj si aspon 300 poslednych stran tejto diskusie. ..kludne aj viac, nic sa nestane. dakujem.

nikimax
13. júl 2012

@lucia2207 Napíš meno dieťaťa a dátum narod., kedy bol očkovaný a postupne vypíš v bodoch ako sa to dalej rozvíjalo, my sme to spravili tak. NAPRIKLAD. 1. neutíšiteľný plač, trval 5 hodín 2. vysoká horúčka (38,5-40 stupňov) 3. odmietanie stravy -nechutenstvo 4. pri jedle napínanie na zvracanie 5. prudké zmeny nálady 6. hnačky s krčami 7. vyrážky na hrudi ATD......ATD my sme mali tuším 19 bodov....Ak je problém s tými šaržami, tak to sme vyriešili tak, že sme prekopírovali (z karty) tú malú nálepku z vakcíny, a nalepili k tomu hláseniu. Nič sa nedialo, až potom nám prišlo, že to nie je isto z vakcín, ale genetické.....tak som prefotila výsledky z genetiky, všetko negatívne a zase poslala tam. Potom odpísali, že to podľa štandardného postupu to posunuli do Europskej databázy nežiad. účinkov pod číslom XYZ/ OPR Medzitým sme sa trocha hašterili aj telefonicky 😉 Ak ti môžem poradiť, pobehaj všetky dostupné vyšetrenia, až máš materiál...

nikimax
13. júl 2012

@syla to zrejme každý, kto sa do tejto problematiky zavrta, pozisťuje fakty a prihodí svoje skúsenosti,príde presne k tomuto názoru.