Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka600
17. júl 2012

@ajja21 Presne na to som teraz myslela, ze ako napisat tymto obdivovatelkam ockovania, ze su mimo temy. Nechapem naco sem prispievaju, tema sa vola uplne inac.
Ale mozno nam, hlupym a vypatlanym chcu pomoct a presvedcit nas, ake je to strasne fasa, no nie? 🙂

ajja21
17. júl 2012

@alenka600 Asi tak....ale jednoducho ich treba len ignorovať, lebo to, čo píšu, je pre nás nepochopiteľné...

jandl
17. júl 2012

@luna13 Když jsem se snažila získat informace o očk.,argumenty pro a proti,myslíš si,že jsem popisy chorob ignorovala?Je cítit rozdíl,jak se někdo snaží informovat objektivně a jiný zastrašovat.

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka600
17. júl 2012

@miriem odpisem neskor k tomu ockovaniu, nemam chut to tu teraz citat, ked tu niekto len z principu otravuje vzduch, idem robit nieco uzitocnejsie

heimdalls
17. júl 2012

@renata5 - pozri si toto:

https://vimeo.com/40119480

príbeh matky, ktorej synček sa stal po MMR očkovaní autistom.......počúvaj ju pozorne!

sorciera24
17. júl 2012

@luna13 ale dedska obrna sa u nas fakt nevyskytla od r. 1960 (to je ta proti ktorej sa ockuje).....myslim ta divoka z virusu...potom boli pripady polia (ale po oralnej zivej vakcine) inak nie.....vyskytuje sa napr. myslim v Pakistane....lae na SR uz 50 rokov nie!

mikymiky
17. júl 2012

@luna13 moja mila, detska obrna sa u nas nevyskytla od roku 1960, sice si sem hodila opis tej "spravnej" obrny, ale dala by som ruku do ohna, ze mas na mysli detsku mozgovu obrnu, co je diametralny rozdiel, ta vznika pri porode v dosledku nedokyslicenia mozgu a rozhodne nie je infekcna. Poprosim ta, kym sem vpadnes so svojimi spasonosnymi myslienkami (panadol a spol je vazne dobry napad), aspon si co to postuduj.

erikasadek
17. júl 2012

@alenka600 AHOJ ta povinnna prehliadk atu je al ej to ine kao na slovensku je to len sposob kontroly dietat a zdrvaho vyvoja podla daneho veku.. ale nikto ta nebude nutit ockovat.; takze radsej chod; na tuto prehliadku aspon si budes ista ze dieta ide presne podla vyvoja ak nieco nie je v poriadku moze sa to riesit hned..

ale ockovat ta nikto tu nahanat nebude..... co s atyka skolky bude spotrebovat len to povinne ockovanie... 😉 bez toho dieta nezoberu bohuzial.... ale do 3 roku mas casu dost.. 😉 😉 😉

inak zdravym zienky ktore prisli podpichovat!!!!!! asi nemate nic ineho na praci..; ze??? 😀 😀 😀 🙄

renata ak sa ti tu paci to je v pohode tato tema sa paci mnohym ludom a hlavne pomaha mnohym ludom,; ty tu skor budes kao 5 koleso u voza ktore bude len zavazdat a podpichovat zbytocne... ale jasne tema je verjena chvalabohu do sukromnej nemozes;... 😀 😀

careamell
17. júl 2012

Nech si tieto ,,slepé obdivovateľky očkovania" píšu medzi sebou, navrhujem ich ignorovať a vôbec im neodpisovať 🙂

careamell
17. júl 2012

Neviem, či sa to tu už riešilo, ale vraj pokiaľ odmietnem MMR, tak po novom pokiaľ by moje dieťa nakazilo druhé, musela by som hradiť liečbu toho dieťatka, je niečo také možné?

monky978
17. júl 2012

@erikasadek a je aj súkromná??

heimdalls
17. júl 2012

@careamell -fu...tak takúto blbosť som už dávno nepočul, ako by Vám asi tak dokázali, že ho nakazilo práve vaše dieťa so 1OO% (vymožiteľnou len za takýchto okolností) istotou...určite je to fáma, neprikladajte jej žiadnu pozornosť.

@luna13 - s tými obkladíkmi ste dobre urobili, skutočne to vraj pomáha......NA OPUCH a ten nurofen na zablokovanie reakcie organizmu horúčkou na vakcínu. Takže prepáčte, ale k tejto "diere do sveta" Vám blahoželať nebudeme, akurát ste oklamali saba samú, hliník, formaldehyd a ostatné nespočetné množstvo životunebezpečných svinstiev ostalo aj napriek vašim "opatreniam" aplikované do tela Vášho dieťaka.

erikasadek
17. júl 2012

@monky978 myslis skola skolka ??? tu v fr ano su sukromne ale postupuje sa ko v statnej musi byt zakladne ockovanie.. co je DTP , obrna, tetanus zaskrt nic inee sa nevyzaduje;. 😉 😉 ja osobne som dal aprve dve davky pentavac.; a posledna tretia dostal ako pre dospeleho.. inak v fr pokuta za nedodrzanie je 6 mesiacov vazenie, a 3750 € pokuta.... tato jedina povina ta sa obist pokial su vazne problemy kontraindikacie nemusi byt dieta ockovane;. 😉

monky978
17. júl 2012

@erikasadek myslela som toto " ale jasne tema je verjena chvalabohu do sukromnej nemozes;... " 🙂

ale už teda viem ako je to v fr...

erikasadek
17. júl 2012

@monky978 😀 😀 😀 😀 prepac som mimo moj syn tu beha s horuckou 40,6°C 😉 tak mi prepac som mimo.. 😉

mikymiky
17. júl 2012

@erikasadek no a je ta sukromna tema teda? Kto by ma tam mohol pridat?

tamix
17. júl 2012

@renata5 @luna13 Baby, tu pro-očkovaciu osvetu nespravíte. Je tu veľa rodičov, čo sa rozhodlo neočkovať po dlhých hodinách študovania, dialógov s lekármi, po mnohých prebdených nociach a nočných morách, či očkovať alebo nie. Ak sa tu niektorí z nás rozhodol neočkovať, tak tomu môžete nadávať koľko len chcete, s tým už nič nezmôžete. Tak, ako vy ste presvedčené, že očkovanie je vašim deťom na prospech, tak sme my presvedčené, že neočkovanie je tá správna cesta. Kto sa z nás dobre rozhodol, ukáže len čas. A možno všetci, lebo vaše budú zdravé s očkovaním a naše bez neho.

monky978
17. júl 2012

@erikasadek s akou horúčkou??? no to by som asi odpadla... a ty si na MK 😝 chudáčik maličký... my sme teplotu ešte nemali tak je to môj strašiak..

Takže prosím ťa je súkromná či nie?

tamix
17. júl 2012

@mikymiky je tu aj súkromná, tam ťa musia pridať - ak sa dobre pamätám. Aj mňa tam pridali, ale som stratila link, tak ich neviem nájsť ☹

tin007
17. júl 2012

@miriem pomylila som sa, monovakcina sa vola tetavax http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/tet... a uz je nepristupna, imovax je vakcina proti tetanusu a zaskrtu a ten tiez nie je http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/imo...

miriem
17. júl 2012

@luna13 Mila Luna, nabuduce skor ako ma obvinis, ze pisem debiliny a budes ostavat v nemom uzase, z mojej "nevedomosti", mozno by si si mohla nastudovat, voci akym chorobam to svoje deti nechavas ockovat. Mozno by sa ti tak podarilo zistit, ze poliomyelitída a DMO su dve rozne choroby. Asi ta sklamem: ale ockovanie proti obrne nechrani pred DMO, rovnako ako ockovanie proti ciernemu kaslu neochrani tvoje dieta pred beznym kaslom...
A k praktikam- buchnut decku preventivne po ockovani paracetamol sa vyjadrovat radsej ani nebudem...

miriem
17. júl 2012

@tin007 Ano, nasla som ten imovax, ze je to aj proti zaskrtu. Ten tetavax sa vraj da kupit v Rakusku... Neviem, este mame pol roka na rozmyslenie. My sa toziz dostavame do kontaku s hospodarskymi zvieratami, aj do mastele sa sem tam dostaneme, tak jedine nad tym ockovanim proti tetanu rozmyslam...
Nevies, ci tetavax je aj pre male deti - tak okolo 1-2 rocne?

keziah
17. júl 2012

@miriem letak k tetavaxu sa da rozkliknut na tejto stranke http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...
nemam teraz cas citat, ale mala som dojem, ze sa to podava iba v pripade poranenia (su to hotove ludske protilatky), nie som si ista, ako je to s trvanlivostou protilatok? ani neviem, nakolko je to tiez ciste a bezpecne, nevyraba sa to z ludskej plazmy?

tin007
17. júl 2012

@miriem pri tom tetavaxe neviem najst udaj, od akeho veku je, ale zda sa mi, ze niekde som citala, ze od 10 rokov. ak ho aj kupis v AT, musis najst dr. ochotneho na slovensku, aby ho aplikoval a kedze je to neaktivny produkt, moze sa lekar bat, ze v pripade komplikacii bude zle, teoreticky by mohli dieta ockovat na pohotovosti, kedze zvycajne davali tetavax ludom s hlbokymi spinavymi ranami (hoci aj mojmu otcovi, ktory mal pracovny uraz - poprskanie vriacou mosadzou, takze ziadna spina, ziadne hlboke rany, ale popaleniny 2 a 3 stupna), lenze tusim je uz nedostupna. precitaj si viac o tetanuse, u nas, v sr bol v r. 2010 a v r. 2011 jeden pripad (kazdy rok 1 clovek), v 2010 to bol stary pan (cez 60, ktory sa poranil na hospodarstve a tyzden nechal hlboku ranu spinavu, do nemocnice sa dostal v kome. prezil s tym, ze mu ostala ciastocne ochrnuta jedna ruka / neviem ci docasne alebo trvalo, to je stav, ked z nemocnice odchadzal), k tomu druhemu pripadu nema ziadne info, no ani jeden nakazeny nezomrel
@keziah tetavax nie je tvoreny ludskymi protilatkami (konkretne ludskym imunoglobulinom proti tetanu), tie sa podavaju invividualne, ak to lekar na pohotovosti tak vyhodnoti (asi vtedy, ked je niekto prepichnuty vidlami a este vyvalany v mocovke)

alenka600
17. júl 2012

@miriem Takze - ako pisala @erikasadek - do 3 r to ockovanie viem natahovat a odkladat ale potom ma vediat donutit :( povinna je tu len ta 3kombinacia, ockuje sa v 2, 3 a asi4mesiaci, alebo tak nejak.
Lekara tu zatial nemame - mozme chodit bud k pediatrovi, alebo generalistovi (alebo zakazdym k niekomu inemu, tu nie je take, ze povinne karta u jedneho lekara). Obvolali sme vsetkych pediatrov v okruhu 50km a vsetci nam povedali, ze bez ockovania nas nevezmu. J. mi prehliadli v porodnici a potom som s nou bola v 6tyzdnoch u pediatricky a len som sa vytocila - zmerala, povazila, spytala sa ci kojim a ake zamestnanie ma manzel a to bolo vsetko. No kvli tomu zdrave dieta po lekaroch tahat nebudem.
Tak som skusala u takej sluzby co je zadara a mozes tam nechat prehliadnut dieta, ale tam sa neda objednat a vzdy bola plna cakaren. Ako vies, teraz ked som bola na SR, tak som isla k pediatricke, presne nech mi skontroluje ci sa dieta dobre vyvija.
A teda neviem ako to vyriesime, lebo raz proste J. ochorie, neverim, ze bude vecne zdrava, nezakasle a nebude mat teplotu (aj ked jej to prajem) a potom do nas zacnu rypat. Stve ma to, ze ani jeden z nas nema fr. obcianstvo, nedostavame tu ziadne prasule, ani nic a predsa na nas mozu mat nejaky dosah. Jedinu sancu vidim v tom, ze nam nejaky lekar vo Svajci vystavi nejake potvrdenie, ze z nejakeho dovodu J. nemozeme ockovat (ak mam spravne info, vo Svajciarsku je ocko nepovinne a J. ma sv. obcianstvo)

aduskatt
17. júl 2012

@careamell to by najskor museli dokazat, ze to bolo prave Tvoje dieta.a to ma zaujima, ako chcu urobit

prevenar
17. júl 2012

@luna13 http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

miriem
17. júl 2012

@tin007 Diky za info. Ja som si to aj na epis-e pozerala, ze toho tetanu je hrozne malo, ale kedze sme s tymi zvieratami v kontakte, tak tetanus zvazujem. Ako som uz pisala, mame na to este pol roka, takze budem studovat, co sa da. Inak pytala som sa tej doktorky, na co sa vlastne ockuje ptori tetanu, ked na pohotovosti aj tak pichnu tetanovku automaticky. Ona mi na to povedala, ze ta tetanovka na pohotovosti je len akoby booster, aby sa okamzite zvyslili protilatky. Aby to ale takto fungovalo, musi mat clovek predtym 3x ockovanie proti tetanu. Ked ho clovek nema a na pohotovosti mu pichnu tetanovku, tak to trva 14 dni, kym sa vytvori relevantne mnozstvo protilatok a tetanus ma inkubacnu dobu 7 dni. S touto informaciou som sa zatial nikde nestretla, tak si ju skusim nejak overit. Nevies ty nieco viac o tom?