Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alenka600
2. aug 2012

@wewe22 A co vravis na krajiny, v ktorych sa nemusi vobec ockovat? Teda neexistuje tam povinne ockovanie? OK, take Svajciarsko sa moze zdat ako velmi hygienicka, kulturna a cista krajina, ale ver tomu, ze tu je tolko pristahovalcov z takych vselijakych krajin, ze dovi....a nemusia ockovat a nemaju mor, choleru, TBC, cierny kasel - teda nie vo vacsom vyskyte ako ine krajiny 🙂

ajja21
2. aug 2012

@wewe22 Keby si túto disksiu čítala dlhšie, tak ako tvrdíš, tak nikdy nenapíšeš, to čo si napísala....Prečítaj si názov diskusie a všetky príbehy, ktoré tu maminy spomínajú...a vtedy možno pochopíš! Keby si čítala, tak vieš, že proti cholere sa nikdy neočkovalo a prečo sa vlastne zrušilo očkovanie proti TBC, tak ako napísal manof....

nelika666
2. aug 2012

ahojte
ja som dnes bola odmietnut hexa vakcinu, lekarka bola zlata, vraj je to na mne ako sa rozhodnem, ona to berie, vraj ma nebude hasit ale mam jej podpisat do karty ze odmietam.. povedala som ze nepodpisem, lebo mi to zakon nijak neprikazuje..
do toho nam vosla sestricka, ze ona to musi zapisat do vykazu, ze neockujeme a aj to nahlasit RUVZ a spominala aj nejaku ziadost co mam vypisat a poslat na RUVZ.. troska sme podebatili na tuto temu, vraj to poriesime nabuduce.. no sa "tesim"
som zvedava ci ma teda nahlasia alebo nie.. 😒

petah82
2. aug 2012

pribudla nam na konovi otazka, ak mate niekto chut sa vyjadrit do prieskumu "Aky mate postoj k ockovaniu???", tak mozte 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/aky-mate-postoj-k-ockovaniu-2/

nelika666
2. aug 2012

este doplnim.. dokina mi vravela ze bola na nejakom ockovacom kongrese, kde "isty pan doktor" vyrazne zdoraznoval ze maju ockovat aj chore deti, ze pokial teplota nepresiahne 39st. tak to nie je problem 😠
ked som si predstavila tych lekarov, ktori sa tymto riadia a hlavne tie deticky, ktorycj sa to dotkne.. brrr.. husia koza mi naskakuje.. 😖 😖 😖

nae
2. aug 2012

@petah82 nemám chuť sa vyjadrovať, lebo už mi z toho brní hlava - hlavne tu z diskusie za posledných pár dní 😎
Keď sa vráti @prevenar z dovolenky a bude sa diskusiou prehrabávať, nech si dá preventívne lexaurin 😀 😀 😀

careamell
2. aug 2012

@petah82 Hm, ja som všetky príspevky prečítala, väčšinou sú mamičky proti, ale tá jedna: ,,Nemám s očkovaním problém, aspoň budú moje deti zdravé". To je typická odpoveď mamičky, ktorá nemá ani šajnu o tom, čo do svojich detí necháva pichať 😒

monky978
2. aug 2012

@nae a ja, že kde @prevenar je ked je tu taká "nuda"... 😀

sirael
2. aug 2012

@nelika666 Aj my sme takto dopadli po odmietnuti 🙂 Prve stretnutie v pohode, lekarka chapala, bola mila, rozumela "nam" a potom prislo to, ze chce podpis 🙂 Odmietla som. Vraj si to mam rozmysliet a uvidi sa co dalej. No a na dalsej navsteve, co bolo minuly tyzden - uz to take mile stretnutie nebolo 🙂 Tazka hadka 🙂 Takze ja myslim, ze to nepojde tak lahko....ale v kazdom pripade ti drzim palce 🙂

hajanka
2. aug 2012

@careamell presne nad tou som sa aj ja pozastavila 😅

adriana7
2. aug 2012

@petah82 , prispela som, ale asi s tým už končím...jeden koment: že tie, čo nemajú následky nepíšu, len dokola tie, čo následky majú....amen tma...tak asi aby som bola v "kolektíve obľúbená" budem radšj tvrdiť, že sme nemali následky, asi???

manof
3. aug 2012

11. časť seriálu článkov o očkovaní z časopisu Vitalita - dokončenie trilógie článkov o strachu v súvislosti s očkovaním:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

manof
3. aug 2012

@petah82
OK. Pridal som tam aj ja dačo.

petot
3. aug 2012

@wewe22 Ochorenia i celková detská úmrtnosť ustúpili dávno pred zavedením očkovania.
http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

Mor, cholera, týfus, šarlach sa u nás nikdy plošne neočkovali. Zaočkovanosť cigánskych osád je v niektorých oblastiach okolo 16%, za veľký úspech (už zrušených) asistentov sa považovalo zvýšenie na 33%.

petah82
3. aug 2012

@adriana7 my sme viditelne nasledky, ani reakcie nemali, som asi divna a uplne pohltena sektou, ze IBA po precitani clankov, som sa rozhodla MMR nedat... 😉

nelika666
3. aug 2012

@sirael dakujem, uvidim ako to dopadne.. mame pediatricku na dedine, aj ja som ako detstva chodila k nej, takze snad to pojde bez vacsich nezhod 😉

agatkag
3. aug 2012

Ahojte, som tu už nedávno písala, že naša pediatrička napísala malej na potvrdenie do škôlky, že nie je očkovaná. Všimla som si to až doma, nečítala som to hned u nej, lebo predtým mi už dvakrát toto potvrdenie dávala do inej škôlky, lenže tam ju nevzali. A vtedy tam napísala iba zdravotný stav dobrý. Takže som dnes poslala manžela, že nech ide za nou a vybaví to. Veď na to nemá právo uvádzať tam tieto údaje a porušila lekárske tajomstvo....či sa mýlim? No a samozrejme odmietla mu dať nové, že ona to tam musí uviesť, že sme všade na úradoch a podobne. Malá má nastúpiť v septembri do súkromnej škôlky a práve preto sa bojím, že ju nezoberú a ja ju nemám kam dať, lebo tiež idem do práce. Už sme zaplatili aj zálohu a je zapísaná. Vôbec neviem, čo mám teraz robiť. Budúci týžden to potvrdenie už musím doniesť.
Nie je tu náhodou nejaká mamička z Trenčína, ktorá tiež mala podobný problém?

eaka
3. aug 2012

@agatkag čo som tu ja počula, tak vraj súkromky (a ani veľa štátnych škôlok) s tým problém nemajú... Inak je fakt drzosť, ako sa tieto pediatričky správajú k rodičom, nenormálna arogancia a nadradenosť.. brala by som kartu okamžite..a ešte jej ju pred odchodom oplieskala o hlavu!

lucia2207
3. aug 2012

@careamell
@hajanka aj ja som sa nad týmto názorom pozastavila ,dokonca mi zabehlo. Ona si asi fakt neprečítala, čo to už napáchalo zla. 😒

careamell
3. aug 2012

@xlucia Tiež som tento odkaz našla tu na MK a komentáre maminiek boli, že takto to dopadne, keď sa neočkuje. Jedna dokonca napísala, že je teraz v móde odmietať očkovanie. Aj tu na fóre čítam čoraz viac komentárov, ako sa odmieta očkovanie atď...Možno sa konečne doba, kedy sme bezvýhradne dôverovali lekárom, niečo ako príbalové letáčiky od vakcín nečítali, zmenila a maminky sa o túto tému viac zaujímajú. Musím povedať, že som naschvál napísala do môjho blogu komentár, že očkovanie MMR odmietame. Od toho dňa som z môjho okresu našla ďalšie dva komentáre, kde sa mamičky pýtali, ako sa toto očkovanie odmieta. Aspoň som prispela k tomu, nech sa mamičky viac zaujímajú a už je len na nich ako sa rozhodnú. 🙂

eaka
3. aug 2012

@careamell A pritom problémom nie je neočkovanie (Keďže ČK sa vyskytuje aj napriek vysokej zaočkovanosti) ale tuposť, arogantnosť a neochota tých lekárov, ktorí aj napriek upozorneniu, že sa zvýšil počet prípadov ČK a že ho treba monitorovať, na toto trpiace dieťa zvysoka s.ali a na jeho matku sa pozerali ako na nejakého bezvýznamného tupého červíka, pretože mala len 21rokov! A touto svojou bohorovnosťou ju pripravili o dieťa.. ☹
Ale na vine sme samozrejme my..

mimi
3. aug 2012

dobra stranka pre tych, co vedia po anglicky http://www.naturalnews.com/035715_vaccines_hist...

tin007
3. aug 2012

@eaka nezovseobecnuj, pls, ja mam napr. dr, za ktorym ked som prisla s tym, ze uz 3 tyzdne kaslem, tak okrem poriadneho prezretia mi robil aj vytery a hovoril na co vsetko ich bude davat testovat (a aj na cierny kasel, lebo ze ten je tu stale). potvrdilo sa mi ale nieco ine (nieco pneumonie), ale uz som bola v stadiu, ked same telo s tym vybojovalo bitku, takze mi ani lieky nenukal, iba povedal, ze mam davat Ccko, caje, spat a skusit nechodit medzi ludi
co sa tyka toho dievcata, ktora umrelo na CK, je vsetkym uplne jasne, ze by ju ockovanie neochranilo a nezachranilo (lebo by ho este ani nemala - to ockovanie) a v tom pripade, ako je to opisane, je to naozaj hrube zanedbanie zo strany lekarov

kbeata
3. aug 2012

@xlucia ano,c.kasel aj napriek zaockovanosti je tu stale 😒 ,len pre tie najmensie deticky moze byt aj smrtelny ☹
a o pokutach sa tu bavime stale 😀

gubcikova
3. aug 2012

@careamell
@hajanka
@lucia2207 to aj mňa zarazilo.deti budú zdravé.asi si myslí,že po očkovaní ani soplík nedostane.som zvedavá keby mali nežiaduce účinky či by to písala.

eaka
3. aug 2012

@tin007 No však ja hovorím o tých lekároch, ktorí ju v dvoch nemocniciach otočili, že malej nič nie je... nie o Tvojom..

tin007
3. aug 2012

@eaka aha sorry, asi som nepozorne citala

shady
3. aug 2012

@nelika666 ja som bola minuly tyzden s mojim 1 tyzdnovym miminkom prvy krat za pediatrickou, a hned som sa pytala ze co si mysli o ockovaniach. Tak nasa pediatricka, hned ze ona ockuje vsetko,..no skratim to, ...najradsej by zaockovala kazdeho a na vsetko. A ze ak odmietneme tak jej mam podpisat lajstro, a ze ma nahlasi na urad. Takze teraz mam dost z toho sklesnutu naladu, a velku hlavu. Ja si dieta napichat kadejakym bordelom nechcem.

eaka
3. aug 2012

@gubcikova @lucia2207@hajanka
@careamell
Myslím, že v tej otázke to zaklincovala mamička dvojičiek "čo je povinné, je povinné, vôbec to neriešim", tak jej môžme len zaželať sladkú nevedomosť aj naďalej, nech ju z nej žiadna nepríjemnosť nevytrhne 😉