Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

14petulka88
9. aug 2012

Tak baby mozem prispiet svojim pribehom z ockovanim.... Dna 10.oktobra 2011 sa narodil nas druhy syncek Jakubko na 4ty den mi oznamila nemocnica ze ho zaockovali na BCG-TBC... vsetko bolo ok. v january dostal prvu davku do noziciek.. mesiac nato mu vyskocila pod pazuskou velka uzlinka... diagnoza znela reakcia na ockovanie proti tuberkuloze.... a zacali sme tahackami po plucnom, chirurgii, nasej pediatricky a ultrazvuku,.... kazdy jeden tyzden sme chodili po lekaroch. uzlinky trebalo vybrat tak sme cakali kym nam poistovna schvali operaciu....popritom sme brali lieky... ked nam konecne schvalili operaciu 23jula bol nastup do nemocnici, nadruhy den bola operacia a na dalsi nas pustili domov... ranu mal krasnu hojila sa mu... o tyzden kontrola na chirurgii, vsetko ok vysledky z histologie dobre...7. augusta nam vypadli prve stehy, z vecera do rana sa nad ranou koza neskutocne zdurila cca 5x5 cm tak sme dnes utekali na chirurgiu.. doktor nechapal taky pripad este nemali...takze zajtra opat prijem a este neviem co nas caka. nevylucuje sa dalsia operacia...takze ockovat uz v zivote nedam!

sirael
9. aug 2012

@14petulka88 Je mi velmi luto, ze aj ty patris do skupiny, kde sa ukazali neziaduce ucinky ☹ Chudacik Jakubko ☹ Velmi drzim palce, aby bol cim skor v poriadku!!!!!!!

14petulka88
9. aug 2012

@sirael dakujeme pekne

hajanka
9. aug 2012

@14petulka88 aj mne je to velmi luto ☹ strasne... chudatko co si musi prezit kvoli tym "SUPER" vakcinam!!!!! 😠 😠 drzim palce nech sa to da do poriadku cim skor!

zigzag
9. aug 2012

@gubcikova drzim palce, aby sa nepotvrdilo, aby bolo vsetko ok,,, juj, velmi velmi Vam to zelam,,,, 😵

zigzag
9. aug 2012

@14petulka88 drzim palce aj vam velmi, niake dieta si nezasluzi takto sa trapit,,,, 😢 a o to viac som nahnevana na dva mudre tuto cechyne, ze je to rozumne dat ockovat tbc, lebo sa moze nakazit v metre 😕 hlupane hlupe a vyryvat tu idu.... Naozaj velmi drzim palce, aby sa to dalo do poriadku a maly uz nikde nemusel v niakej nemocnici lezat a ty s nim

alenka600
9. aug 2012

@14petulka88 Je mi to luto, drzim pace

desszi
9. aug 2012

@14petulka88 je mi velmi luto, ze mate taketo problemy, my sme to mali podobne, po prvej hexe a pneumokokom reakcia na TBC ako diva, nastastie, nemuseli sme riesit operacne, mal "iba" absces a uzliny na hranici (museli sme sledovat a akekolvek dalsie zvacsenie by bolo nasmerovane na chiru, nastastie sa tak nestalo). Zelam co najmenej problemov a komplikacii a co najrychlejsie zotavenie drobinka.

14petulka88
9. aug 2012

@hajanka
@zigzag
@alenka600
@desszi Dakujem vam baby... Najhorsie natom je, ze s takymto niecim sa po operacii este nestretli... tak som velmi zvedava ako to chcu liecit ked sami nevedia preco sa to udialo.

steggy
9. aug 2012

@14petulka88 boli ste aj na imunologii, či je všetko v poriadku s imunitou?

14petulka88
9. aug 2012

@steggy Neposlali nas... po opreacii mu urobili len histologiu tych uzlin.

janano
9. aug 2012

@14petulka88 velmi smutny vas pribeh, ale dufam, ze vsetko dobre dopadne.

14petulka88
9. aug 2012

@janano Ale ja to nepochopim vazne to nepochopim ako sa moze toto stat ked sa rana krasne hoji a po vypadnuti stehov toto?

zigzag
9. aug 2012

@14petulka88 no nezavidim, ja by som vsetko konzultovala s viacerymi lekarmi, ale neboj, takych pripadov po ockovani tbc maju viacej, aj ked ako pises, vy ste specificky, ale snad na to pridu a dostanete sa z toho 😉 hôavne, ze tam budes s nim,

...no a po vypadnuti stehov asi preto,ze tam este asi nieco ostalo, neviem, moj laicky pohlad na vec, a zase narkoza celkovemu stavu tiez nepomohla,,,, ktovie, ked btral aj silne atb,,, tazko povedat co sa stalo,,, ale treba verit,ze to co pobabrali ockovanim, daju do poriadku a budete zdravi

aaluska
9. aug 2012

@petot super dokument, idem si to vytlačiť, díčko

lenam
9. aug 2012

Ahoj, ráda bych se poradila. Snažím se dočíst diskuzi, ale je už strašně dlouhá. Omlouvám se, určitě jste to už probírali několikrát, ale chci se zeptat - opravdu se nebojíte neočkovat? Zatím jsem si domluvila u lékaře posunutí hexa vakcíny, ale stejně mám z těch nemocí ve vakcíně strach. Ten tlak je velký. Asi víte, co myslím. Člověk se bojí udělat chybu. V mém okolí očkovali všichni, i když se k očkování nejdříve stavěli negativně. Díky za odpověď.

14petulka88
9. aug 2012

@zigzag Velmi to tu nieje skym konzultovat kedze v kosiciach je jedna detska chirurgia...

14petulka88
9. aug 2012

@lenam Chod uplne hore na tejto strane a precitaj si moju spravu tu najdlhsiu. Po tomto sa uz nebojim nicoho len tychto vakcin..

lenam
9. aug 2012

@14petulka88 Já jsem to četla. Velmi se bojím nežádoucí reakce a také snížení imunity po očkování. První syn očkování "snášel" dobře, ale později měl oslabenou imunitu. Protože jsem nechtěla očkovat hned MMR, tak jsem změnila i lékaře. Ale bojím se i uvedených nemocí v hexa vakcíně nebo spíše napsat některých. Manžel pracovně cestuje po Asii a oba se bojíme, že by mohl kluky nějakým způsobem nakazit. Také nežijeme jen v Čechách. Proto hledám informace o možnostech nákazy apod. A také jak se jiní "vyrovnávají" s tím, že jejich dítě není očkované. Jestli existuje riziko, že některou z těch nemocí neonemocní....

z.vrablova
9. aug 2012

dopocula som sa o tzv homeopatickom ockovani, vie mi niekto napisat nieco blizsie o tomto type ockovania? V utorok mam dohodnute stretnutie s homeopatickou a ta sa s tym este nestretla...

careamell
9. aug 2012

@14petulka88 Dúfam, že všetko dobre dopadne, budem sa za vás dnes modliť 🙂

stastnamamulka
9. aug 2012

@14petulka88 drzim vam prsty,prezili sme si s Matejom to iste az na to,ze ranka po operacii sa mu chvalabohu pekne zahojila...viem si predstavit,co ste prezivali ☹ kde ho operovali?Matejka v Srobarovom ustave v D.Smokovci v marci.

nae
9. aug 2012

@z.vrablova ahoj, písalo sa tu o tom dve strany dozadu, strana 1323.

hajanka
9. aug 2012

@lenam ja odpoviem velmi kratko - nie, nebojime, my sa vobec nebojime 🙂 lebo vieme preco sa ich (tych chorob) bat nemusime a vieme o com cele ockovanie je

hajanka
9. aug 2012

@z.vrablova na predchadzajucej strane to tu bolo spominane

oprava: tak nie, dva strany dozadu 🙂

zaockujteajslnko
9. aug 2012

@lenam
pan dluholucky by ti na znicenu imunitu povedal najskor ze "kraaaasne nastartovana imunita" 😀 kaiser a labus sa na tohto profesora ani nechytaju....

jonas17
9. aug 2012

@lenam čoho presne sa najviac bojíš?mums, rubeola, osýpky....bežné detské choroby, mali sme ich my, naši rodičia, v pohode sa to dá vyliečiť, pri mumse neplodnosť u chalanov je dosť nafúknutá fáma...hepa.b nemá kde dostať, pokiaľ nie ste s mužom narkomani, nepohybujete sa v týchto kruhoch, nebála by som sa, záškrt, obrna tu neboli desiatky rokov, ani v okolitých štátoch, niet sa čo báť, tetanus tak ľahko nechytíš, pokiaľ sa nehrabeš zranená v pôde v konskom hnoji...doplňte ma ostatní...tak v skratke...môj syn dostal diabetes, a toho sa už nezbaví po zvyšok života, tak pre mňa sú tieto choroby žiaden strašiak..@14petulka88 .a držím aj ja palce, nech ste rýchlo fit, nech táto kapitola života je rýchlo za vami...

lenam
9. aug 2012

@hajanka díky za reakci, ale ta mi nic nevysvětluje a už vůbec nepomáhá 😅

nae
9. aug 2012

@lenam ako som písala, strach mám akurát z čierneho kašľa...(aj napriek článku o liečbe vit.C...)