Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bubulka722
9. sep 2012

@manof Patríme pod RUVZ TN. Pevne dúfam, že svoj prístup voči neočkovancom nezmenia. 😉

bubulka722
9. sep 2012

@manof Aké dávkovanie odporúčaš? Pravdepodobne 1 kvapku každý druhý deň...? My sme to ani s Oleovitom našťastie nepreháňali, priznám sa veeeľmi často som zabudla a akonáhle zasvietilo intenzívnejšie slniečko, letel do koša. 😀

manof
9. sep 2012

@bubulka722
Dávkovanie čoho a komu?

bubulka722
9. sep 2012

Prepáč tiež som sa mohla bližšie vyjadriť. Dávkovanie vit. D3 od Swanson, ktorý obsahuje 400 IU v jednej kvapke. Pre dvoj ročné dieťa asi obdeň...

manof
9. sep 2012

@bubulka722
No tak ja by som mu dal 3 kvapky denne (teda bavíme sa o období október až marec/apríl)

manof
9. sep 2012

Čo možno neviete o očkovaní - 12. časť (Vitalita 8/2012)
Tentokrát o horúčke v súvislosti (nielen) s očkovaním:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

majusqwa
9. sep 2012

@prevenar myslim v "tomto" pripade, ze ti RUVZ da pokutu... :P ci je lepsie to najprv zaplatit a potom sa zacat s nimi bit alebo sa da hned odvolat.

@keziah aaaa diky, prave toto som chcela precitat ;). a teraz otazka - skusal to uz niekto?

martinkah
9. sep 2012

ahojte, kde kupujete ten vit. D3 v kvapkách od fy Swanson?

keziah
9. sep 2012

@majusqwa co viem, tak ano. @manof tusim spominal, ze na sude su 4 (?) taketo podania, pripadne ma opravi.

prevenar
9. sep 2012

@majusqwa

ked ti da RUVZ pokutu, mozes sa odvolat do "blavy" , ked ju potvrdia, co ju dost casto radi potvrdia ^^ tak ju musis zaplatit , alebo mat opletacky s exekutorom. (teda, ano ..este ich mozes dat k sudu ^^ )

prevenar
9. sep 2012

@martinkah napis IP na @manof

bobocka
9. sep 2012

mate niekto zmaknute decko od jamiesonu? je ok? ja osobne som celkom jamiesonu naklonena a z toho co nas trh ponuka mi pridu byt celkom fajn.myslim konkretne toto http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... dakujem 😉

kaja73
10. sep 2012

@bobocka ja to pouzivam a aj cmulaci c vitamin 500mg-ten mi niekedy zmakne-ale len ked ho mam par hodin mimo flasku. Ja som s jamiensonom tiez spokojna.

manof
10. sep 2012

@keziah 4 žaloby boli pred neviem koľkými mesiacmi. Teraz to už bude asi vyššie číslo.

tasiko
10. sep 2012

@manof ahoj, nechodia mi maily s novinkami a informaciami kedy sa konaju besedy o ocko, doteraz mi to chodilo, nespominam si ze by som si to rusila,kde ti mozem napisat a pridas si ma do kruhov? Nepamatam si mail,diky

tasiko
10. sep 2012

@bobocka my davame tiez od jamiesonu.

prevenar
10. sep 2012

ja ked idem do DM pre dalsie pol kilo vitC lol nakupim aj dalsie vitaminy od nich. maju pekny vyber a ok ceny. ci su lepsie, alebo horsie ako nieco ine, to nedokazem posudit 🙂

hajanka
10. sep 2012

@bobocka my tiez cmulacie Cecko 550mg od Jamieson, ale este mi ani raz nezmaklo, mach ich vsak vzdy vo flasticke, vybrala som toto pre syna, je to praktickejsie, nosi si ho aj do skoly

manof
10. sep 2012

@tasiko
napíš mi na mfillo@gmail.com odkiaľ si
a uveď aj prezývku, nech viem, kto je kto.

manof
10. sep 2012

@prevenar
No jo, ale vitD nemajú rozumný.

manof
10. sep 2012

Milí priatelia, známi i menej známi,

rád by som Vás týmto pozval na besedu o očkovaní, ktorá bude POZAJTRA, tzn.

v stredu 12. septembra 2012
od 10:30
v Prievidzi:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Budem rád, ak túto pozvánku prepošlete prípadným ďalším záujemcom.

Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní aj vo Vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ako-us...

Na prípadné stretnutie sa vopred teší a všetko Dobré Vám praje
--
Ing. Marián FILLO
* * * * * * * * * * * *
Sloboda v očkovaní - internetový denník o očkovaní
http://www.slobodaVockovani.sk
sloboda.v.ockovani@gmail.com

bobocka
10. sep 2012

@kaja73
@hajanka ja davam dmkove cecko v prasku a to je fajn si myslim.skor mi slo o to decko,kedze sa" blizi "zima a slnecnych dni bude malo.teraz cez leto decko nedavam,no v zime ho podla mna bude treba.inak aj ja si supnem decke a no a co 😀 no skusim ja ten jamieson asi 🙂

hajanka
10. sep 2012

@bobocka mame aj DMkove ale to beriem len ja, malemu nerobilo nejak dobre, tak mu davam cmulacie, berie kazdy den 2-3, zaciatkom augusta som mu zacala opat davat.

bobocka
10. sep 2012

@hajanka ja malemu sem tam supnem odmerku do flasky s vodou.zas nejak pravidelne ho nedavam 😝 a aj sebe dam odmerku tak obden cca.neviem ci to ma vobec nejaky efekt,no tvarim sa,ze ano 😀

hajanka
10. sep 2012

@bobocka tak robi sestra malej, do flase s vodou jej dava praskovy, ale neviem presne kolko, ci len tak 1odm. alebo jej to davkuje na kg, ona dost malo pije, nechce pit....

bobocka
10. sep 2012

@hajanka ja to nedavam na kila.dam odmerku a basta.je to len preventivne,nie sme chori.keby sme boli chori,tak mozno zvysim ten prijem,ale takto pokial sme zdravi to nepovazujem za potrebne.pockaj ked pride @petot ,ma zvozi pod ciernu zem 😀 😀 😀

lollipop1
10. sep 2012

@bubulka722 Prepac, urcite ste tu uz o tom hovorili,ale zial nemam cas to hladat. Mozes mi prosim ta napisat naco su tie kvapky?

lias
10. sep 2012

Ahojte!
V piatok mi prišiel "dlhoočakávaný" dopis od RÚVZ a potrebujem poradiť ďalší postup.
Listy mi prišli rovno 2 (za každé dieťa zvlášť), ale v rovnakom znení. Ako vec je uvedené "Zaslanie písomného poučenia o význame očkovania". Okrem už uvedeného poučenia mi píšu, aby som im 3 kópie podpísala a poslala a jednu si nechala. Aký je postup? Nepodpísať, nereagovať ? Dopisy mi prišili doporučene s doručenkou.
A ešte jedna vec, očkovanie u staršej som síce odmietla už pred rokom, ale lekárka ma podľa tohto listu nahlásila až teraz v auguste. Vtedy som jej do karty podpísala že "matka nesúhlasí s očkovaním". Pri druhom dieťati som nepodpisovala nič, no i tak mi píšu že som očkovanie odmietla.

schnek
10. sep 2012

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli máte zkušenost s přijetím částečně i úplně neočkovaných dětí do školky? resp. přijme, nebo nepřijme školka předškoláka (5-6let)?

blovitc120
10. sep 2012

@schnek neviem, ako je to v CR, u nas sa na to nikto nepyta