Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
13. sep 2012

@manof
@prevenar
@didulka85
Tie stránky poznám, ale to sú stránky, kde aj ľudia riešia všeličo, teda aspoň na tú druhú občas chodím, tak vidím, ja som ale myslela fakt len čisto tie linky, aby sa človek nemusel prehrabávať kadečím iným a rýchlo našiel čo by potreboval. Skutočne ako taký zoznam, hlavne pre nás a poprípade ak príde aj niekto nový, tak mu rýchlo vyhľadáme a odporučíme. 🙂 Mne by sa veru páčilo, keby si sa @prevenar do toho pustil 😉 🙂
@petot 😀 vidíš, tam bude asi pes zakopaný 😀

didulka85
13. sep 2012

@manof len moze byt na skodu, ze sa tam nebude dat komentovat.

halienka
13. sep 2012

@manof
@prevenar
@didulka85
Možno keby sa to dalo spraviť tak, že teda trebars až priamo pod ten ktorý link na článok alebo video by sa dali dať komenty, ale nie vytvárať trebars novú otázku ako to je v tých ďalších dvoch FB stránkach, že hockto tam napíše otázku typu: Ľudia a viete mi poradiť to a to? A v komentoch jej potom odpovedajú. To nie, lebo to by ozaj zaberalo miesto a robilo v tom bordel. Nejako hneď na začiatku odkázať ľudí, ktorí sa chcú pýtať sem na túto tému (poprípade na tie ďalšie 2 FB stránky) a inak tam dávať len tie linky a možno pod nimi povoliť komenty. Ale neviem či už to tiež nepreháňam s tou prešpekulovanosťou 😀

didulka85
13. sep 2012

@halienka myslienka to nie je zla, len ci sa bude dat uskutocnit. 🙂

halienka
13. sep 2012

@didulka85 veď to práve, že neviem 😀 ja mávam často nápady, ktoré sa nedajú uskutočniť 😀 teda aspoň môj muž to tvrdí 😀 😀

didulka85
13. sep 2012

@halienka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

merja
13. sep 2012

dnes se podařilo mluvit s paní doktorkou z Motole z očkovacího centra. U dětí, které mají nějaké problémy tak očkují I HIP 3+1 (prý nejsou pak tak nemocní) a pak mezi 1-2rokem dají v jeden den vakcínu na žloutenku B a obrnu ( na jednu stranu tu a na druhou tu). Prý je to takto šetrnější a v zahraničí to takto nedělají. A doporučuje to dávat klasicky ne po dvou měsících. On je totiš problém u nás v tom a to jsem nevěděla,že v rodině se nachází lupenka. Já ji nemám,ale mamka trochu a tety jo.

nae
13. sep 2012

@merja Lupienka je ale autoimunitné ochorenie závislé na mnohých faktoroch. Lupienku nie je možné mať "trochu" - buď ju niekto má, alebo nemá. Dedí sa len čiastočne (cca 30%).
A čo nájdeme o lupienke napríklad na wikipedii?

Faktory, které mohou chorobu vyvolat
infekce horních cest dýchacích (angíny u mladších pacientů, či jiná virová onemocnění), infekce zubů, chronický zánět žlučníku, aj.
užívání některých léků
hormonální změny (puberta, období po porodu, klimakterium), během těhotenství obvykle nastává zlepšení
životospráva (stres, alkohol, kouření, nedostatek spánku, nepravidelný životní rytmus)
jiná onemocnění (cukrovka, dna, choroby jater, aj.)
obezita
očkování
fyzikální vlivy (poranění, tření, střídavý tlak, ultrafialové záření, prudké změny teploty a klimatu)
chemické vlivy (poleptání, podráždění kůže, včetně agresivní místní léčby)
biologické vlivy (některé viry)

halienka
13. sep 2012

No priatelia, ja som práve dopozerala ten dokument Záhada Alzheimerovej choroby, nenašla som to nikde na internete online, tak som si to stiahla. Doporučujem všetkým, krásne je tam vidieť ako to funguje s výskumom a liečbou chorôb, dokonca aj ke´d vedecké výskumy poukazujú na niečo iné, farmafirmy si idú svojou cestou - cestou biznisu, a je naozaj neuveriteľná posadnutosť tým vývinom vakcín, ešte ani poriadne nevedia, čo Alzhaimera zapríčiňuje, ale už vyvíjajú vakcínu, pri prvých testoch na ľuďoch z 300 ľudí 15 dostalo ťažký zápal mozgu, dvaja neprežili, o miernejších než. účinkoch radšej nič nevraveli, pacienti kt. podstúpili tieto testy sa mali vyjadriť v tomto dokumente, nakoniec im to bolo zakázané. Avšak vo vývoji sa pokračuje, napriek tomu, že ako prevencia proti dedičnému typu Alzheimera sa ukazujú najúčinnejšie bežné a lacné protizápalové lieky typu Ibuprofen, nikto nechce dotovať takúto štúdiu a testy, lebo to nikomu neprinesie obrovský zisk. Ja síce nemám nikoho z blízkych chorých na túto chorobu, ale poviem vám, prišlo mi fakt do plaču aj za nich z tohto chorého prístupu ☹ Normálne žasnem, že to STV2 takto verejne pustila...

bobocka
13. sep 2012

@manof dnes som citala rozhovor v casopise mamina z juna 2012 so simonou brnovou,kde sa jej redaktorka pyta otazku ohladom ockovania,ze ci je pravda,ze syna ockovat nedala.a simona odpovedala,ze syna ockovaneho ma,ale prve ockovanie dostal po polroku a v rakusku,ze si problematiku prestudovala a vyslo jej z toho,je rakuske vakciny obsahuju menej kovov.ze jej syn ma teda i rakusku i slovensku pediatricku.
moja otazka je ,ze co za vakciny tam pouzivaju? kamoska zije v rakusku a viem na 100%,te maju prevenar 13,ostatne neviem.maju ine vakciny? a ak ano, v com su odlisne? ako velmi je odlisny nas ockovaci od ich? ciste pre info sa pytam,nie je to nejak superdolezite,len ma to zaujalo 🙂

lucia2207
13. sep 2012

Ahojte.Mám otázku a dúfam, že mi niekto poradí. Sme 4 mesiace po očkovaní a neustále nám pretrváva zvýšená teplota a extrémne nechutenstvo, toto všetko som už písala.Teraz sme boli na odbere, lebo nás čaká imunologické vyšetrenie a vyšli mu zlé hodnoty IgG-môže mať toto súvis s našou dlhodobou zvýšenou teplotou 37,7 v konečníku??? O tom, že to spôsobilo očkovanie ma nik nemusí presviedčať, to viem. ☹ No neviem si predstaviť ako by dopadol, keby že ho dám zaočkovať MMR, ešte šťastie, že som to odmietla. 😕

olivia6
13. sep 2012

@syla tak super 🙂
Ja som dost matka - levica 😉 a nemozem pochopit ked sa niekto boji v takejto veci postavit sa na stranu svojho dietata (alebo aj rodica, brata, to je jedno). Viem ze kazdy sa rozhoduje ako najlepsie vie v tej chvili podla info ktore ma a netreba si nic vycitat, ale ked uz niekto vie niektore info o ocku a zavrie oci, rozbehne sa proti muru, a da zaockovat, "lebo susedovie Anicka mava zapal usi a urcite su to pneumokoky a ja nechcem aby tak dopadlo moje dieta" atd., tak to nechapem.

hajanka
13. sep 2012

@halienka mne sa ten napad paci 🙂 vela krat sa mi stane ze potrebujem najst nejake video napriklad (lebo clanky si vyhladat viem skoro vzdy) a nemozem ho nikde najst 😅

hajanka
13. sep 2012

@merja a preco to potom tak nerobia u vsetkych???? ked je to pry takto setrnejsi [-(
neverila by som im ani slovo 🙂

magduskav
13. sep 2012

ahojte, podstúpili ste niekto detoxikáciu po očkovaní. dakujem za každé info 🙂

monika1978
13. sep 2012

ahojte, dcérka mala mať včera očkovanie MMR, ale akosi sa mi to podarilo lekárovi vyhovoriť a odložiť o dva týždne. Teraz hľadám všetky možné spôsoby ako sa tomu úplne vyhnúť. Chcem sa opýtať, či je tu niekto z Brezna, prípadne okolia, komu sa to podarilo. Som rozhodnutá dcérku nedať zaočkovať, len neviem ako postupovať. Všetky doterajšie očkovania hexavakcínou znášala dosť zle, a staršia dcérka mala problém aj pri MMR očkovaní. Ďakujem za vašu pomoc.

halienka
13. sep 2012

@hajanka no snáď už teraz práve @prevenar nad tým špekuluje 😀

lucia2207
13. sep 2012

@monika1978 ja bývam pri BB a tiež nejdem dať očkovať MMR.O 10 dní ideme mať 16 mes. ,ale dr. som ešte nič nehovorila, no ani sa nejak nezaťažujem, jednoducho jej poviem,že nie a koniec.Ešte teraz a to je už 4 mes. sme sa nespamätali z očkovania, tak som si povedala dosť, nemám vôbec strach ako jej to poviem,skôr z toho, že zmení potom prístup a ostane arogantná a tu riešim zmenu lekára , no neviem ešte koho.Nechcem ísť z kaluže do blata 😖

olivia6
13. sep 2012

@monika1978 nie som sice z okolia Brezna, ale nedala som ockovat nic a ani nedam (ak sa zazracne nezmenia vakciny na pozitivne posobiace na ludsky organizmus).
Nie si povinna nikomu nic vysvetlovat, ale ak chces, tak povedz lekarovi presne to, ci si napisala do prispevku - zle znasanie vakcin, problemy jednej dcery po MMR, obava z nez. ucinkov v pribalovom letaku . Lekari velmi dobre vedia co tato vakcina sposobuje, ale sami ti to nepovedia. Dobre je povedat "ved viete dobre aj sam, aka je nebezpecna" - ked sa pozabudne, mozno ti aj prikyvne 😉
Jednoducho si vytlac pribalak MMR vakciny - Priorixu, zvyraznovacom si zvyrazni neziaduce vedlajsie ucinky a povedz, ze sa ich obavas. Ked ta bude presviedcat a nutit nieco podpisat, spytaj sa ho, ci ti ON ako fundovany lekar, odbornik podpise prehlasenie, ze zarucuje uplnu bezpecnost vakciny, jej podania a ze tvoje dieta nebude ohrozene, nebude chore ani nezomrie, zadivaj sa mu do oci, pockaj na odpoved a vychutnaj si jeho xicht.
A hlavne, ziadny strach! Lekar je tvoj sluzobnik, ty si klient, ty ho platis zo svojich aj nasich solidarnych penazi v systeme zdravotneho poistenia. On ma robit, co ty potrebujes. Nie ta nutit ohrozovat svoje deti.

radkatom
13. sep 2012

Zdravim Vas, dostal sa mi pod nos tento zaujimavy dokument o potravinach a spol. Myslim, ze je tu dost ludi, ktorych by to mohlo zaujimat

https://www.youtube.com/watch?v=L9mWQMwSbI0

Pre znalych nasej rodinnej pliagy: Regresia v kazdej casti. Boli sme na MRku a metastazy z kosti sa zmensili o 40% niektore sa stratili uplne. 😀 😀 😀 Doktor nechapal a len sa opytal. "Vy sa liecite?" a Tatino "ano liecim" , a doktor "tak sa liecte dalej" 😀 Pekny vecer Radka

mimave
13. sep 2012

ahojte, tak mame za sebou ruvz v ruzinove, sme bez pokuty. boli tam dve tetusky, celkom mile, tak som neprskala ani ja ani manzel, no a vlastne sme to uhrali ze este celkom nevieme co a ako, odporucali nam dat aspon ockovanie na tetanus ze tym padom by sme boli akoze vybaveny a nedaju nam pokutu. tak teraz mame cas do decembra aby sme vymysleli ako to osisat. ockovanie nechceme dat.

hajanka
14. sep 2012

@radkatom jeeeej to je skvele! 🙂 🙂 🙂 🙂 len tak daleeeeeeeeeej! drzim velmi palce 🙂

manof
14. sep 2012

@bobocka
To je dobrá kravina.
V Rakúsku majú prakticky tie isté vakcíny čo u nás, len niektoré majú možno od Sanofi Pasteur a nie od GSK, ale to je čert ako diabol. V princípe sú to všetko rovnaké s....y ako u nás.

bobocka
14. sep 2012

@manof aj som si myslela,ale vzhladom na clanok som sa chcela opytat.vidis , a tym padom je to zas zavadzanie a mnohe maminky ktore si to precitaju,teraz mozno cestuju do rakuska k pediatrickam v presvedceni,ze ich dieta dostane vakcinu s "mensim obsahom kovov" 😖 ale zas na druhej strane ten clanok mozno napovie maminkam v ocakavani,ze si treba o ockovani aj nieco pozistovat,mnohe o tom nemaju ani paru.sama som sa k nim pred casom radila 😒

merja
14. sep 2012

@hajanka no jo ono je to 50/50 bud a nebo. Vím to z osobních zkušeností,ale z jiné stránky - antibiotika. Je to o lékařích, kteří buď vědí co dělají a nebo bezhlavě vnucují něco za co dostanou .... Byli jsme očkování a nic se nám nestalo, teď se o tom víc mluví, protože existuje internet, televize se víc o to zajímá, .. U nás zvolím tedy ten HIP a uvidíme asi po první dávce jak bude reagovat a podle toho se zařídíme dál . Za rok-dva uvidíme co bude se žloutenkou a obrnou, třeba se už vůbec nebude muset dávat 🙂 Zkusím kontaktovat i nějakou paní doktorku skrz homeopatika, aby se mu to "pročistilo" než to dostane. Nebo máte nějaký kontakt s kým bych se mohla poradit co podat?

olivia6
14. sep 2012

@merja nie je to 50/50, je to ruská ruleta. Poskodi, neposkodi? Neviem ako ty, ale ja si na to netrufam. Pride mi ovela lahsie celi lekarovi a uradom, ako riskovat NU vakciny a potom sa trapit s chorym dietatom a s vlastnymi vycitkami svedomia...

merja
14. sep 2012

ono je to u nás trochu složitější ... . Problém je v tom,že jestli malej chytne něco .. tak to odskáče někdo z naší rodiny. Toho očkování se vážně bojím, na druhou stranu mám doktorku s kterou se dá rozumně pohovořit. Uvidíme za týden, půjdu za ní a promluvím si s ní o tom. Pokud je povinné očkování tak půjdu do toho HIP než hexa. Teď jen vyřešit otázku protože dávka 2+1 by se měla podle výrobce po dvou letech zase dáta takové to boom. Obrnu a žloutenku třeba nebudu muset řešit vůbec a nedám ji za rok... Teď je jen otázka, mám zdravé dítě - očkovat teď a nebo až v lednu - 6měsíců... Ptala jsem se na to ještě tety, která dělá s jednou doktorkou imunoložkou v motole a měla nastarosti děti,... ta říká očkovat podle kalendáře. Určitě by si jí nedovolila něco nalhávat. Chci vyzkoušet homeopatika a narazaila jsem na jeden článek, kde doktor vydal knihu a tam píše, že homeopatika se mají řešit po reakci jestli je a ne před, že to může naopak uškodit. Máte nějakého dobrého doktora dětského ,který se zabývá homeopatií?

majusqwa
14. sep 2012

@prevenar a ved to ja s tou kartou len tak :D som sa vcera o tom bavila s ocinom a on povedal, ze si nepomozem, ze oni maju urcite na to pravo, lebo nejaky ten zakon "malickymi pismenkami" si schvalili. som mu hovorila o neziaducich ucinkoch a on povedal, ze mame tu smolu, ze su to vsetko "vackove zakony" (citujem doslova). ale vraj keby sa nieco take stalo jeho dietatu, tak to posle na europsky sud ludskych prav a vraj je mozne, ze tam keby sa o tomto svinstve dozvedeli, tak by z toho niektorym ludom nebolo veselo. lebo on sa natahoval s policajtmi neviem kolko x rokov a ked povedal, ze uz ich ma plne zuby a pise do strassburgu, zrazu mu dal prokurator za pravdu. teraz sa s nimi sudi o odskodne :D
ako to tak vidim, lepsie je im rovno zaplatit pokutu a vidime sa az pri odmietnuti vakcin pri dalsom dietati (dufam, ze pride na svet, ked uz nebude ocko na SVK povinne) :P

@syla ja sa im divim, ze ti, co su namoceni v tomto svinstve, dokazu kludne spavat. tak ale to je ich svedomie. ako sa vravi, na kazdu svinu sa voda vari. len mam pocit, ze na niektore svine uz vrie, lebo hradza je uz nizka a vody je vela... :P

ewisam
14. sep 2012

Ludkovia, citam vase prispevky a nechcem liat olej do ohna, ale nasa generacia bola zaockovana v 80 rokoch, kvalita vakcin tiez nebola bohvie aka, dovolim si tvrdit ze snad este horsia ako je dnes a nik sa nepytal ci ano alebo nie....ALE poviem na rovinu som rada ze syn je zaockovany proti zltacke, tetanu, tuberkuloze z jedineho dovodu a sice ma protiltky, pretoze nikdy neviem, kedy co vlozi do ust, kde sa poskriabe a podobne, koniec koncov, prva pomoc pri podozreni na tetanus je ockovanie 🙂 Neunavam ale doplnkove ockovania,lebo virusov chripky je na milu kedvez, jednym zaockujes, druhy dostane...Len ma tak zaujima, ak teda neockovat, co v pripade ak ten tetan alebo tu zltacku dieta nezaockovane dostane? A ze to nieje sranda vieme vsetci....

eaka
14. sep 2012

@ewisam Pred peknými pár rokmi sme si na námestiach presadili demokraciu, ale tak to vyzerá, že očividne len na to, aby niektorí zákulisní mohli rozkradnúť republiku.. zvyšok ľudí ostalo ako stádo.. že nikto sa nepýtal či áno či nie, teraz sa Ťa tiež neopýtajú, len Ti povedia, dole gate, očkujeme.. a mamičky vyzliekajú dieťatko a na nete píšu "dávali sme očkovanie do oboch nožičiek", nevedia o tom nič, len to, že sa nachádza v inj.striekačke. Preto sme ideálnym cieľom nekalých praktík farmaceutických spoločností, lebo slepo dôverujeme našim bohom v bielych plášťoch a ideme na každé očko ako ovečky..

K druhej časti.. otázka skôr znie, čo AK dieťa zaočkuješ a ono sa nakazí chorobami, proti kt.malo byť očkovaním chránené.. Alebo čo ak zaočkuješ dieťa proti chorobe, ktorá sa tu nevyskytla 60 rokov (takže dá sa povedať nulová šanca na nakazenie) a dieťa na očko látku dostane alerg.reakciu vo forme ťažkého šoku a umrie... To nepíšem, aby som strašila, ide o to, že sa očkovanie podáva ako na bežiacom páse, hoci sú známe než.účinky, o tých sa nesmie ani hovoriť, lebo tupé stádo by sa mohlo stádovito a bezmyšlienkovito rozbehnúť opačným smerom a kto by ich už len potom upokojil zase..

Prosím, ak dostaneš teraz dvadsať upozornení, že Ti od nás prišla odpoveď, nemaj pocit, že sme sa na Teba vrhli ako supy.. 😉