Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anduk
23. sep 2012

@majusqwa @manof ak to nie je tajne, o kom sa bavite? dost ma to zaujalo, ale neviem sa prepatrat k prvemu prispevku "o nom"... diky 😉

manof
24. sep 2012

@dankakk
Napr. či vie pani Dr. o tom, že účinnosť DTaP vakcíny proti čiernemu kašľu je (ak vôbec nejaká) len tri roky:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-neca...

Alebo či vie, že očkovanie DTaP vakcínou 40x zvyšuje náchylnosť na nákazy príbuznou baktériou Bordetella parapertussis:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

A ak to vie, tak čo s tým, pretože súčasný očkovací kalendár tieto dva fakty vôbec nezohľadňuje.

A už som spomínal, že 92% detí, čo ochoreli na čierny kašeľ, boli proti nemu očkované:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-epid...
Tak že či pri takýchto číslach vôbec možno hovoriť o nejakej účinnosti očkovania a či nie sú hrozbou pre verejné zdravie skôr očkované deti než neočkované (to by totiž bol logický vývod z tohto čísla).

manof
24. sep 2012

@anduk
Meno neviem ani ja. 🙂

manof
24. sep 2012

"Jedovaté vakcíny? Stredisko pre biológiu chronických ochorení poslalo list FDA a CDC o fragmentoch cudzej DNA v Gardasile/Silgarde a MMR vakcíne"
http://www.slobodavockovani.sk/news/jedovate-va...

rose1988
24. sep 2012

Ahojte, počujte pozeram, že je tu nenormálne vela príspevkou a pravda je, že ich nemam čas všekty čítať už som začala asi pred 2 týždnami no neda sa to. Dneska mame isť na MMR ku a som pevne rozhodnuta, že ju odmietam, no ešte stale neviem čo by som mala presne povedať aby nam to pršlo čo naj lahsie a bez toho aby sa to skoncilo velkou hadkou, som dost výbusna a zdravie mojho dietata je najdôlezitejsie a tak sa bojim ze lekarke poviem nieco za co ma zazaluje 🙂 no v skratke ako ste to asi riesili vi ako to nie je velký problem odpisat tak viete poradit?

alikaa
24. sep 2012

@rose1988 velmi bude zavisiet od postoja dr. k ockovaniu ako takemu. Nasa s odmietnutim nemala ziaden problem, nechcela ani ziaden podpis od nas, ani nas nikde nenahlasovala. Ak sa nechces hadat, tak sa nepustaj do ziadnej debaty, iba povedz, ze vakcinu s takymi neziaducimi ucinkami ako su popisane v letaku odmietas (mozes si najprv vypytat letak). Ak nema v ponuke inu s mensimi neziaducimi ucinkami, tak tuto proste odmietas. Ak zacne cokolvek okolo toho hovorit, mozes ju zrusit tym, ze sa jej opytas ci je ochotna ist s tebou k notarovi podpisat, ze bude zodpovedna za pripadne neziaduce ucinky co su opisane v letaku a bude plne hradit liecbu. Pretoze v zahranici su fondy na odskodnenie ludi poskodenych ockovanim, na SR nic take nemame, tak potrebujes nejaku istotu. Keby hovorila, ze sa nikdy so ziadnymi neziaducimi ucinkami nestretla, tak teba to zaujimat nemusi, lebo v letaku sam vyrobca priznava velmi tazke neziaduce ucinky a to ze sa ona s nimi nestretla, neznamena, ze ty nebudes prave ta prva. Ak bude chciet nieco podpisat, spytaj sa, alebo rovno oznam, ze v ziadnom zakone sa nepise o tom, ze mas nieco podpisovat, ak odmietas konkretnu vakcinu od konkretneho vyrobcu. Nie je tvoja chyba, ze nama kvalitnejsiu nahradu. Existuje len informovany suhlas, ktory ty ak nepodpises, tak ti proste dieta nesmie zaockovat. Jedine co si moze do karty zapisat je "Ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z 28." Viac s nou debatovat netreba, ak by zacala strasit chorobami alebo hocicim inym, tak mozes povedat, ze teba to nezaujima, dovidenia. Ty nemusis nikoho presviedcat preco neockujes, lebo zodpovednost za dieta mas ty, nie lekar. Cize aj ked bude mat nahodou nejake nasledky, budes sa o to dieta starat ty, nie dr. Proste sa zbytocne nezaplietaj do debat, len velmi strucne a stroho oznamuj a nerozvijaj.

rose1988
24. sep 2012

@alikaa diky, daco take som aj planovala povedat ale pekne si mi to zrhnula mam velke usta no v tejto situacii sa bojim ze lekar bude viac argumentov a preto sa chcem pripravit. Dakujem

alikaa
24. sep 2012

@rose1988 este mi napadlo, ze sa moze odvolavat na prikaz RUVZ, ktory plati od maja, ze lekari musia nahlasovat odmietacov. Tak by som si mozno este ten prikaz vytlacila - http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/sta... a spytaj sa dr. kde je napisane, ze "musia" nahlasovat, pripadne si tam vyfarbi prvy riadok na druhej strane, kde pisu len, ze "su opravneni poskytovat", a kedze zakon je nadradenejsi a v ziadnom zakone taky prikaz nie je, tak tym padom ta nesmie nahlasovat, lebo by porusila zakon o ochrane osobnych udajov a ty by si ju za to mohla zazalovat a mohla by dostat velmi vysoku pokutu.

nae
24. sep 2012

Viackrát som tu čítala o informovanom súhlase - na Slovensku podpisujete naozaj informovaný súhlas s každým očkovaním?

keziah
24. sep 2012

@rose1988 daj potom vediet, ako si dopadla a ako to prebiehalo

rose1988
24. sep 2012

@keziah dam, dam. Zial si to uz neviem teraz vytlacit, no zatial jej mozno nepoviem na rovinu ze odmietam len to posunieme, totiz bola som s nou u neurologa a mame ist a kontrolu ked bude mat 18 mes a podla mojich inf. ked ma dieta dajake neur. problemi nemoze byt ockovane. Myslim ze to nebude nas problem totis neurolog povedel ze je len trocha temperamentná a mozno bude hyperaktívna no kedze sme este pod sledovnaím nedovolim aby ju ockovali. No a potom sa uvidi, kazdopadne to nacrtnem a uvidim co mozem od nej cakat. Do vtedy ti dakujem za radu.

majusqwa
24. sep 2012

@manof aaa, autora poznam :P takto ti poviem - studenti su potvory a vela sa pytaju, hlavne take veci, co nemaju suvis s ich predmetom. a ked ti profak povie, ze viete co, na to sa radsej vykaslite, to su len teoreticke blaboly, tak po tom idu najviac. aspon u nas to tak bolo. mali sme nastudovane vsetky konspiracne blbiny, ale ku skuske ani houby :D. ale tu knihu som necitala, nestihala som.

@anduk vola sa RNDr. Jozef Krasja, DrSc. (snad som mu tie tituly napisala spravne).

@nae no, mali by sme. lenze stalo sa aj take, ze lekar dieta prehliadal, "akosi" mu pichol vakciny a az potom dali podpisat suhlas. ja by som ho tam na mieste nakopala kamsi... nebudem vulgarna.

@rose1988 ja idem v stredu, ale odmietnem hexu a prevenar. tak som zvedava. uz som pevne rozhodnuta, takze maju smolu. a to chcem este potvrdenie, ze sa mala dozila 28 dni, lebo minule som si ho zabudla vypytat :P

didulka85
24. sep 2012

@manof pocuvaj, rezervujem si 2 flasky D-cka. Kam mam napisat objednavku? Nechce sa mi to hladat.

manof
24. sep 2012

@didulka85 napíš mi na mfillo@gmail.com

manof
24. sep 2012

@majusqwa mne to teda vôbec nepripadá ako konšpirácia, ale ako celkom reálny scenár

mimi
24. sep 2012

@rose1988 alikaa ti to pekne zhrnula. Na neurologov sa nespoliehaj, s obidvoma detmi som chodila k neurologovi a este aj chodim a maly je napriek tomu zaockovany. Kedze som uz teraz viac informovana druhe si zaockovat nedam. Rozpravala som sa s nasou neurologickou a ona nema problem malu zaockovat hoci je sledovana. No ja si teraz za svojim stojim a ziadne ockovanie sa uz u nas vykonavat nebude 🙂

aduskatt
24. sep 2012

Prosim, v megaskorbickej liecbe je dlho ticho a potrebujem radu hned☹ dmku mam daleko, ak pojdem do lekarne, ake Ccko tam pytat? malemu potrebujem nasadit hned, zacalo ho hrdlo bolet, dik za kazdu dobru radu

prevenar
24. sep 2012

@aduskatt ..moja rada , chod do DM ☹ ..v lekarni nic normalne nekupis, su tam len zle, alebo velmi zle veci.

kaja73
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
24. sep 2012

@kaja73 bol by som zvedavy, kolko "ovocia" sa v nich nachadza a z coho maju tie pekne farby ^^ ...ale to fakt len na okraj veci 🙂 , recnicka otazka 🙂

kaja73
24. sep 2012

@aduskatt http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzi... napr toto,ale ja mam pomarancove a ovocny mix.

aduskatt
24. sep 2012

@prevenar dakujem🙂
@kaja73 no jo, ale ked som citala, ze na kg vahy treba 0,35 mg Ccka, tak to by musel pri 25 kg vycmulat za den 17 tabletiek...............alebo mam zle info?
ja som z toho tusim jelen.......

iwesska
24. sep 2012

@miriamzag
Tak sa idem podelit o zazitok s "odlozenim" ockovania MMR. My sme mali ako indikaciu tu spominanu pretrvavajucu uzlinu po TBC. A hoci sme mali na papieri od plucnej, ze ockovanie je mozne, chytila som sa toho co mi povedala - ze je na nasom zvazeni ci MMR dame, alebo nie. Takze som si napisala ziadost, kde ziadam o odlozenie do doby odoznenia neziaduceho ucinku, pricom som tuto dobu nijako nespecifikovala. Dr. mi na to nepovedala vobec nic, vzala to, povedala o.k, ale ze do 2r. by sme to mali stihnut zaockovat, ze nech jej dam potom vediet ako sa ta uzlina sprava. A ked som sa spytala, co bude, ked mu ani dovtedy nezmizne, tak som sa dozvedela ze sa nestane vobec nic. Im je vlastne uplne jedno ci tu vakcinu pichnu 2r. alebo 5r. dietatu - vyrobca nic take nestanovuje - je to vsetko len otazka poistovne!!!! Keby zaockovali neskor ako urcuje zakon, poistovna im to nepreplati. Takze ak by sme sa rozhodli ockovat aj dajme tomu v 3r., tak sa vobec nic nestane, akurat si budeme musiet uhradit vakcinu v plnej vyske, co je AZ 10E 😅 Takze vsetko je to o poistovniach a nie o ucinnosti vakcin a zdravi nasich deti. Som prekvapena aj zhrozena zaroven 🙄 Takze vzdy je to na rodicoch, co povolia a co nie. Takze ak nechces ockovat a mate na to urcite padnejsi dovod ako my, kedze mala brala este aj lieky, nedaj sa odbyt, ze ta hrcka tam uz ostane...to nikto na svete nevie a ani nemoze povedat, tak ako ani to, ci ta vakcina nesposobi jej dalsie zvacsenie. Tak smelo do toho, da sa to, aj ked je na papieri napisane ine. 😉

vlnka81
24. sep 2012

len tak som nakukla do starsich diskusii o ockovani z roku 2008/2009 ked sa este asi o tomto probleme vela nevedelo resp. sa tolko nediskutovalo. bezradne mamicky tam pichali vakciny hore-dole, viacero naraz lebo svata Dr. povedala ze sa moze, ze je to to najlepsie ☹ a boli neziaduce ucinky, ale mamicky sa presvedcovali ze hystericky plac bol asi z toho ze to bolelo ked maleho pichali a ine podobne "kaleraby". normalne az mi bolo do placu. velka vdaka vsetkym ktori diskutujete a najma tym, ktori zhanate info a posuvate dalej, bojujete za slobodu v rozhodovani rodicov a tiez za ich informovanost. ktovie - mozno keby som mala bejby pred 5 rokov dozadu tiez by som ho dala napichat kadecim lebo by neboli ziadne ine info ako letaky farma firiem ☹

mimi
24. sep 2012

@iwesska ja som mala tiez mensi pohovor s doktorkou a na moju otazku, ze preco v inych krajinach je ockovanie dobrovolne, tak mi povedala, ze vakciny su velmi drahe a u nas to preplaca poistovna 😅 Inac, je to riadne svinstvo, vakcina stoji len 10eur a pokuta je niekolko nasobne vyssia 😠

kaja73
24. sep 2012

@aduskatt ja to ani neratm na vahu,ale kazdu hodinu-pocas choroby-davam malemu/2,9r/ 250mg a velkemu/14r/ synovi 500mg cecka.
V noci len ked sa sami zobudia davam v caji. A pomaha to- ozaj do 24-48h su fit.
Kombinujem Dm kove do caju,cmulaci jamienson a pri starsom- ak treba- aj hltaci jemieneson

aduskatt
24. sep 2012

@kaja73 supis, vdaka, prasim na nakup..................a davas pri chorobe aj viac Dcka?

kaja73
24. sep 2012

@aduskatt ja davam decka cca 1200IU pravidelne a v chorobe to moc nenavysujem,lebo decko je dobra prevencia,ale ako liecba to neviem ci je-niekdy zvysim na 1500IU,ale nie vzdy-ako sa zadari-maly cuca cmulacie decko-on proste chce cucat-tak dostava toto namiesto ovocnych cociek ,ktore miluje a toto decko ich ciastocne nehradza. 😝 Viem ze su lepsie déčka,ale on by potom pytal tie ovocne cocky 🙄 -tak toto mam taky kompromis.

aduskatt
24. sep 2012

@kaja73 velmi dakujem, pomohla si mi🙂

iwesska
24. sep 2012

@mimi No veru, citas dobre, mna tam tiez skoro prekotilo, ked mi povedala, ze v plnej vyske si budem musiet tu vakcinu uhradit co je AZ spominanych 10 E. Si hovorim, tak to tolko nervov ma stala vakcina za 10E ??? Za tuto sumu mi zmrzacia poistovne dieta? Tak to ani nahodou si ziadna poistovna z mojho dietata nebude robit zarobkovu cinnost takymto sposobom. A presne o tomto sme sa s muzom bavili, ze hlavne ze potom tahaju rodicov po sude a hrozia im pokutami vo vyske 330E a za co??? Keby ta vakcina stala aspon 100, ale vsak toto je na smiech a zaplakanie zaroven 😖