Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
26. sep 2012

@petot dakujem za vycerpavajucu odpoved a hlasim, ze som davala malemu kazdu hodinu 500 mg a zabralo nam to🙂) na druhy den vecer bez boleti hrdla a bez teploty, dnes je uz ako rybicka, co sa v pondelok rano teda nedalo tvrdit🙂)

zigzag
26. sep 2012

@petot ano, moj ma vyssiu spotrebu, davam mu to do vody, takze pije pocas celeho dna, 😉

eaka
26. sep 2012

Fúha, tak to vidím, že hoci pre okolie som pomaly závisláčka a dobré že nie feťáčka, tak si toho dávam ešte málo... 😉

hajanka
26. sep 2012

ako vyhladam nieco konkretne v diskusii?? nemam sancu asi vsak 😅
jeden cas sa tu pisalo o kiahniach a imunite, kedy si dieta vytvori dozivotnu imunitu a kedy nie.... vraj do roka si dieta dozivotnu imunitu nevytvori... neviem to vyhladat ☹

eaka
26. sep 2012

@hajanka neviem, ako vyhľadať, ale bolo tam to, čo píšeš, ak dieťa prekoná kiahne do roka, vraj si nevytvorí celoživotnú imunitu...potom som ja niekde čítala, že deti do 1 roka nie sú schopné tvorby protilátok, či čo, nechcem trepať, ale podporovalo to tú teóriu o nevytvorení imunity pri prekonaní do 1 roka..

petah82
26. sep 2012

@eaka ak su dojcene. bolo tam pisane, ze ak je dieta dojcene a dostane kiahne, tak akoby s kiahnami bojuje matkina imunita cez mlieko a dieta si nevytvori vlastnu imunitu...

petah82
26. sep 2012

@hajanka @eaka na 1453 strane je nieco, kuknite 🙂

petah82
26. sep 2012

@eaka @hajanka a na 1450 dole je od manofa odpoved o kiahnach pocas dojcenia, vyssie nad tym su otazky okolo toho

hajanka
26. sep 2012

@petah82 dakujeeeem 🙂

riamim
26. sep 2012

Ahojte.
Vidím, že ste rozoberali aj vit. C. Moja dcérka má 10 kg, čiže preventívne by som jej mala podávať 400 mg denne, ale to mi ani váha neodváži. Neviete mi poradiť nejakú "odmerku"? Ďakujem.

petah82
26. sep 2012

@riamim ak mas praskovy vit C z DM, ta mini odmerka ma 120mg.

riamim
26. sep 2012

@petah82 Áno, mám ten. Ďakujem! 😉

keziah
26. sep 2012

ohladne tej odmerky z DM, ja si myslim, ze zrejme zarovnana ma 60 mg a kopcovita 120 mg, lebo na obrazku plna a pri nej je napisane ze 120 mg (ak si spravne pamatam, teraz sa na to neviem pozriet)

lyongirl
26. sep 2012

@keziah v slovenskom popise je, že na špičku noža je 60mg, ale v nemeckom popise je, že 1 odmerka 120mg...

keziah
26. sep 2012

@lyongirl uhm, dik, som sama, komu navod typu "na spicku noza" pride strasne orientacny? 😀

nae
26. sep 2012

ahojte, na českom Cčku z dmka je písané, že tá zarovnaná naberačka má 120 mg 🙂

majusqwa
26. sep 2012

@manof ako som napisala, pre "vysoke vedatorske kruuhy" je to "len" konspiracia. v serioznej vede sa predsa taketo nieco nerobi... hlavne v tej slovenskej. v tej sa nerobi tusim vobec nic ohladne cloveka ... 😠

no, ale! dnesna poradna: naklusali sme na stvrt na dve, o 10 minut sme sli dnu. pred nami tam bola mamicka so skoro stvormesacnou dcerou, ktoru ockovali - mala som strasnu chut vpalit dovnutra a nieco urobit, ale dvere su na gulu. ten krik mi az trhal usi. akoze nasa mala teda reve riadne, najma ked ju boli brusko, ale toto bolo este horsie (a to som si myslela, ze uz horsi plac nemoze byt). akoby to nestacilo, z druhej ambulancie (maju spolocnu cakaren) sa zacal ozyvat rev chlapceka, mohol mat tak rok a pol, cize MMR. och! vysla von mamicka s tou 4-mesacnou a snazila sa byt priatelska - ako sa mala vola, kolko ma, aky bol porod... v brade pirsing, vlasy vycesane, pekne upravena a - "aj vas budu ockovat do oboch noziciek?" preboha! 😢 😖
naklusali sme my, zacala som malu vyzliekat - to boli revy! ci ju zasa brusko bolelo, neviem, ale revala ako keby ju ockovali vsetkym naraz. sestricka sa ma spytala, ci mame ockopreukaz a ja ze nie, ani ho nemusi vypisovat. pozrela na mna, ze to vazne? a ja ze hej, vazne a nema zmysel ma presviedcat. lekar uplne v pohode, nic nehovoril, a na konci mi dali pri odchode papiere, ktore mam podpisat ja aj MM, aby ich mohli poslat dalej. lebo musia. a ja ze dobre, viem o tom a nech robia, co musia. ten lekar je asi najlepsi v okoli a som rada, ze sme sa k nemu dostali, takze mu nebudem robit problemy a tie papiere podpisem. nad podpisy planujem dopisat toto:
a) 576/2004 Z.z. §6 odsek (1) ukladá povinnosť informovať o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti (ďalej len poskytnúť poučenie ) - kedze v pouceni absentuje informacia o rizikach vakcin/ockovania, poucenie tym nie je kompletne a nie je v sulade so zakonom.
b) dolu podpisani zakonnni zastupcovia dietata svojimi podpismi odmietaju vakciny synflorix a infanrix hexa. v pripade poskytnutia bezpecnej vakciny (tzn. bez zavaznych NU) ockovanie bez namietok vykoname. (co by som naozaj aj urobila, ak by v tych vakcinach nebolo tolko svinstva a nerobili taky bordel. kedze bytostne pochybujem, ze by farmafirmy vyvijali nove a bezpecne vakciny, myslim, ze tymto budeme dostatocne chraneni.)
takze asi tak. @vlnka18 od jula som zmudrela, neboj sa nic ;) 🙂

majusqwa
26. sep 2012

@keziah nie si. ja tiez neviem, kolko mam malej davat, kedze nemam mierku. och, bodli by mi analyticke vahy :D

lyongirl
26. sep 2012

@keziah nie si sama 😀, nechápem, ako toto mohli napísať do "návodu" a prečo nepreložili originál...

prevenar
26. sep 2012

@lyongirl ..aby si nahodou nezabudla,ze sa nachadzas na slovensku 😉 v krajine zazrakov ^^

petot
26. sep 2012

@majusqwa 😀 Stále som to asi nevysvetlil jasne 😀 Je úplne jedno, akú máš naberačku a koľko má mg. Vhodná dávka pre Tvoje dieťa je originálna a nikto Ti ju nepovie, musíš na ňu prísť sama, a aj tak bude len veľmi približná. Niekto na ňu nakýcha, ešte ani neochorie a spotreba stúpne za pár hodín kľudne 10-násobne a nepošle Ti o tom ani telegram 😀

Jediný význam naberačky je ten, aby sa Ti dávkovalo pohodlne, a aby si mala predstavu koľko zhruba si dala. Ostatné je už len vecou odhadu, pozorovania a intuície.

tepka
26. sep 2012

doporučujem knihu varovné signály očkovania je mi z toho zle detičky sú ako laboratorne myši brrrr... ☹

tepka
26. sep 2012

@majusqwa no super je dobre mažť teda vlastny papier?hm aj ja som taká najradšej by som zachranila všetky detičky:(

prevenar
26. sep 2012

@tepka ..to je zial nerealna predstava . sila stada je obrovska ^^ .. z mojich skusenosti, ak chces za 3 dni prist o vsetkych znamych zacni im rozpravat o benefitoch neockovania 🙂 a si "vybavena" 🙂 ..vsetci zmiznu ako gafor.

tepka
26. sep 2012

@prevenar haha

netrep21
26. sep 2012

@prevenar potvrdzujem podobnú skúsenosť

vlnka81
26. sep 2012

@majusqwa super si to vybavila na poradni, ziadne zbytocne reci, tak by to malo byt. My v Bruseli ideme k Dr len ak je maly chory a zatial nebol tak sme este od navstevy ked sme sa boli "predstavit" u Dr neboli a maly ma uz cez 3 mesiace. tak som zvedava ako to chodi tu, pretoze ako som pisala tak povinna je len pollio vakcina a vsetky tie co mame na Sk su silne odporucane a sustavne pretlacane aj lekarmi. uplne rovnake keci aj tuto v belgicku - to su snad lekari skoleni medzinarodne a maju rovnake podklady na skoleniach 😀 😀 😀 este sa zatial nechystame aj ked mm je uz nepokojny a chce ist na nejaku "preventivku" 😀 maju tu ale tzv. bezplatnu starostlivost, take ordinacie v kazdej casti mesta kde mozes prist a dat dieta zvazit, odmerat - len na preventivne ucely, no boli sme raz a boli tam tak chore, ukaslane a usoplene deti ze uz tam asi nepojdem. a Dr hned ze nezabudnite ockovat - hlavne cierny kasel!! to prave v cakarni zakaslal nejaky chlapcek 😀 ach jaj

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
26. sep 2012

@nae
60 mg je ODD pre slovensko povedzme, preto tam nemozu v preklade uvadzat 120 mg ako ma ta odmerka...... lebo to by navadzali na "predavkovanie" 😀 ...... preto si vymysleli davkovanie "na spicku noza" a maju pokoj, su chraneni..

inak si myslim, ze kazda krystalicka latka ma svoj uhol trenia ako sa sypka latka moze nasypat, cize ta odmerka je tak navrhnuta aby sa ti tam vrchovate nasypalo tych cca 120 mg vit C, nie viac, ako je to nakreslene na tom obale.

cinnamon111
26. sep 2012

@majusqwaty si právnička, alebo máš naštudovanú legislat. uhľadom odmietnutia očkovania ? Ja by som totiž chcela poradiť, resp. mať stanovisko od niekoho kto tomu rozumie.......Dnes som sa dívala na dr. Hausa, bola to časť o tom, ako stará mama, obžalovala svoju dcéru, lebo nedala očkovať svoje tieťa a dievčatko zomrelo na osýpky. Obžaloba znela - zanedbanie povinnej starostlivosti o maloletú osobu s dôsledkom smrti. Je to možné aj u nás - postupovať takto ? Môže niekto zažalovať rodiča , za zanedbanie pov. strostlivosti - v takomto prípade ? Ja viem v tomto ser. je veľa vymysleného a takého pritiahného za uši, ale toto mi prišlo celkom reálne.
Prípadne, môže ísť aj o inú variantu a to napr. neočkované dieťa nakazí v škôlke niekoho nejakou infekčnou chorobou ( kiahne, mums, záškrt a ja neviem čo ) Dotyčná osoba umrie - to môže byť učteľka, kuchárka, iné dieťa..... a pozostalá rodina môže začať s obžalobou rodičov ? Môže sa to stať ? Viete o tom niekto niečo ?