Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nae
2. okt 2012

@petah82 Na Slovensku sú malé nožíky, akurát na 120 mg, my sme skromný národ 😀

integrator
2. okt 2012

Tu je stránka s linkmi na rôzne videá a knihy ohľadom očkovania.
Ak ste v tejto problematike nový, nájdete si tam nejaké zaujhímavosti

http://vakcina.szm.com/

🙂

zaockujteajslnko
2. okt 2012

@manof
myslis ze ta odmerka ma 60 mg?...... skor presne naopak, ja som si to prekladal z nemciny a tam ta odmierka ma 120 mg vit C. Tych 60 mg a "spicka noza" je tam podla mna umyselne kvoli "nepredavkovavaniu" vit.C ked u nas je ODD tak 60 mg na den. Ta spicka noza je tam umyselne aby si nepouzival tu odmerku lebo tam tazko povedat co je polovica. Ja si to takto vysvetlujem.

zaockujteajslnko
2. okt 2012

@nae
ja tu mam kdesi aj noz kde by sa "na spicku" dalo zobrat aj 500 mg 😀

saska.t
2. okt 2012

@manof podla nemeckeho prekladu tam je naozaj spicka noza, ziadny preklad odmerka ma 120 mg, myslim ze @zaockujteajslnko ma pravdu ... 😉 ked pozeram na original nemecke C-cko (zijem v nemecku tiez je to tak formulovane...

zaockujteajslnko
2. okt 2012

@saska.t
na krabicke je "Messlofell", a to je http://webslovnik.zoznam.sk/nemecko-slovensky/m... odmerka, nie spicka noza....

saska.t
2. okt 2012

@zaockujteajslnko prekladac nepotrebujem rozpravam nemecky 😀 mam na krabicke einen gestrichenen dosierlöffel täglich cca 120 mg co znamena zarovnana odmerka denne, a potom je alebo na spicku noza, a je to origos z nemeckej DM 😕

labaga
2. okt 2012

ale bordel v tom máte poriadny hore dole miligramy však čo nepomože neublíži?

zyza
2. okt 2012

tak mame poradnu za sebou..zatial sme ockovanie posunuli (ma byt ockovana v 6tich mesiacoch)...Inak som sa pytala primarky na novorodeneckom oddeleni a ta mi okrem mensej prednasky povedala,ze dala zaockovat aj svoje vnucatka....TAk neviem,ci je inak informovana ako my,alebo tomu tak veri...z ineho zdroja zo zdravotnic.prostredia mam zase info,ze prevenar urcite nemam davat,ze je to fuj,ale to zakladne,ze mam dat,to je tusim cierny kasel,tetanus...

zaockujteajslnko
2. okt 2012

@labaga
ak v tom ma niekto bordel tak DM-drogerie markt, kedze neuvadzaju jasne a jednoznacne odmeranie a davkovanie vit.C na svojom produkte. Takze sa vysmievas niekomu inemu ako chces... co je tebe ocividne jedno, hlavne ze si si mohla kopnut do tych hlupakov co neockuju, ze?

prevenar
2. okt 2012

@zaockujteajslnko na co aj reagovat ? 🙂

manof
3. okt 2012

@zaockujteajslnko
Podľa mňa ide o chybu prekladu, lebo Messer je po nemecky nôž a Messelöffel je meracia lyžička alias odmerka.
Teda aspoň sa domnievam, že niekto zbabral preklad, i keď nemôžem vylúčiť aj úmyselnú zmenu originálu.

Treba podotknúť, že 120 mg je ZAROVNANÁ odmerka, čiže keď je kopcom, tak je to už skôr 250 mg alebo aj o niečo viac (prípadne menej).

manof
3. okt 2012

@saska.t
Sorry, ale ja tam mám:
Täglich 1 gestrichenen Messlöffel Vitamin C (ca 120 mg) ...

O špičke noža nikde ani slovo.

manof
3. okt 2012

13. diel seriálu článkov o očkovaní z časopisu Vitalita - tentokrát o osýpkach:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

Štúdia potvrdila súvislosť medzi očkovaním proti chrípke a spontánnymi potratmi:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-potv...

manof
3. okt 2012

@majusqwa tak to mi odľahlo. Takže celkový dojem pomerme dobrý? Redaktorka mi poslala PDF len toho článku, v ktorom som citovaný, tak ostatné neviem, aké sú.

katarinka81
3. okt 2012

@manof Kedy ty spíš človeče :o) Večer, uprostred noci aj skoro ráno, stále píšeš. Sa trochu šerti, kto nám potom bude zháňať info o očkovačoch :o)

prevenar
3. okt 2012

@manof

Dnes o 03:02
Dnes o 04:05
I
Dnes o 07:30

LOL !!!! je to siet !! hodte nanho blazon ! `@_@`

hajanka
3. okt 2012

@nae osobne by som nikdy neuprednostnila 3 roky skolky pred zdravim dietata na cely zivot

@lucia2207 u nas taka kolonka pre skolku nie je, ale niektori peditari su velmi akcni a velmi radi ti tam niekde bokom dopisu, ze chyba zakladne ockovanie 😖

hajanka
3. okt 2012

@koralinka 9kg x 40mg = 360mg = 3 odmerky na den, rozloz ich do 3 davok, cize mu das rano jednu, okolo obeda jednu a jednu vecer, mozes mu to dat do flase s vodou, to je davka priblizna, ta skutocna potreba organizmu sa lisi a moze klesat, alebo stupat, napr. pocas choroby, strese, rastu zubkov, unave.. telo spotrebuje len tolko kolko potrebuje, nadbytok sa vyluci, indikatorom je hnacka, vtedy treba dennu davku znizit

koralinka
3. okt 2012

@hajanka dakujem, dala som jej teraz dve odmerky do vody tvárla sa kyslo ale pila :D a jednu jej dám poobede

didulka85
3. okt 2012

@manof inac ja mam na krabicke:
odporucane davkovanie a navod na pouzitie: 1 krat denne na spicku noza
Aj som to chcela odfotit, ale nie som velmi sikovna...

😀 😀 😀 😀 😀

@hajanka ja davam 12 kilovej dcere 3 naberacky rano a 3 vecer. Ked je s chorym dietom niekde na ihrisku, tak aj na obed. Este ju z toho neprehnalo.

lucia2207
3. okt 2012

@hajanka čooo? to fakt?ale oni nemajú na to právo, či? môžem také potvrdenie potom odmietnuť,alebo aby mi vystavil nové? však tam má písať len to očo ho žiadajú. 😖

hajanka
3. okt 2012

@koralinka 🙂 asi jej bolo vela cecka na malo vody, kludne mozes rozlozit davky na viac casti

inak, ked o tom cecku piseme,
asi takych 5 dni dozadu drobec zacal soplit, od maj-jun nebol chory, comu som sa velmi tesila (ale ono to tak byva, leto je ok a jesen, zima, jar katastrofa... a navsetva imunologie 😠 ), hned som zvysila davky z 1000mg/den na 2500mg/den (kazde 3 hod 500mg) a po dvoch dnoch je fit 😀 velmi sa tomu tesim. Ak by neprechadzalo, tak este zvysujem, cca kazde 2 hod. Inokedy (ako to uz poznam, mam odsledovane) by soplil min. tyzden-dva, zvysene davky stale drzim, este aspon par dni a potom postupne opat budem znizovat.

hajanka
3. okt 2012

@lucia2207 ci moze lekarke take potvrdenie odmietnut, tak myslim ze ano, ale ci ti napise nove, to neviem 😅

lucia2207
3. okt 2012

@manof presne aj ja mám na obale vit C napísané dávkovanie na špičku noža 😀 a dnu je odmerka o ktorej nie je ani slovo 😀

mata1976
3. okt 2012

ahojte, kde kupujete vit.C? Je vhodny aj pre babatka?

lucia2207
3. okt 2012

@hajanka aj tak je to tu všetko svinstvo.Inak keď som bola teraz so synom v nemocnici, tak mi ošetrujúca dr. hovorí, že tie vedľajšie účinky sú normálne,že jej syn po každom očkovaní dostane silnú infekčnú angínu 😖 myslela som si ,že neverím vlastným ušiam 😒

manof
3. okt 2012

@katarinka81
Spím pomedzi to. Všimni si tie niekoľkohodinové medzery. 🙂

manof
3. okt 2012

@didulka85
Hovorím o nemeckom texte pod slovenskou nálepkou.

manof
3. okt 2012

@lucia2207
Čítala si ten nemecký text pod slovenskou nálepkou?