Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
10. okt 2012

@nat28 to je zvlastne ..takze uz nie si "prva" ? 🙂 doteraz to bol obrovsky hit , kazdy "odmietac" bol vzdy prvy v historii sveta 🙂 ..asi to uz vyzeralo dost hlupo, hlavne v situacii ked im z frekvencie odmietania doslo, ze ludia sa uz zrejme aj mozu poznat .. tak na to kaslu. 😀

prevenar
10. okt 2012

@matja ak nemienis ist s tym na sud, co asi nemienis, tak je to uplne jedno ... v podstate. dostanes pokutu ci zakonne, ci nezakonne , maju to na haku, lebo vedia ze im nic nemozes aj ked mas pravo na svojej strane. statne urady kryju chrbat jeden druhemu. od lekara po prokuraturu a vsetkych medzi nimi. asi tak. netrap sa .

nat28
10. okt 2012

@prevenar no veru, tiez som cakala reci o tom ako sa im toto stalo poprve, ale zacali mi vraviet ake to zacina byt bezne u nich v obvode. Tak som bola aj rada, pretoze to dr prijala so stoickym pokojom a dokonca zahlasila, ze jej to zacalo vrtat v hlave a nieco si uz pozerala o vedl. ucinkoch a ze sa mi necuduje ze sa bojim

sorciera24
10. okt 2012

@matja zatial neries....zatial fakt neviem o nikom u nas, ze by ho RUVZ riesil.....nevrtaj, kym netreba 😉

scrabble
10. okt 2012

@dankakk Tak takato otazka, ze kolko s tych deti bolo ockovanych je fakt hodna tejto diskusie 😀 Preco sa nespytas kolko s tych deti je vystavenych znecistenemu ovzdusiu? Alebo kolko s tych deti ma geneticku dispoziciu? Su ovela dolezitejsie faktory ako ockovanie.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@matja
ako pise petot svoj informovany suhlas a nesuhlas mozes menit stale dookola aj 1000 krat, ked povies "rozmyslela som si to" tak su oni POVINNI to respektovat, tak to vyuzi.... proste odvolaj svoje prehlasenie a potom zase chvilku rozmyslaj 😀

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@prevenar
ako neil armstrong, kazdy odmietac otravy alebo zabitia vlastneho dietata bol PRVY 😀

odmietanie ockovania = "je to maly skok v zisku pre GSK ale velky benefit pre kazdeho jedneho cloveka" 😀

natty53
10. okt 2012

Asi vas prestanem citat ako povinne citanie,lebo minule som mala sen,ze som u zubara a na stole vakcina menom "zaskrt" a normalne som buchla do stola a ihla v stehne...ale pan zubar mi ju vytiahol a povedal,ze este polka ostala v striekacke 😀 ,tak som bola rada,ze o to menej NÚ

danka483
10. okt 2012

Dnes som čítala od jednej mamičky bola u lekárky sa informovať či dostalo dieťa tú fajnú vakcínu a lekárka že číslo šarže sedí len expirácia nie takže nedostalo ....to už čo je toto bože ľudia rozum 😠

zaockujteajslnko
10. okt 2012

zeby sa casi zacinali menit alebo sudkyni z toho nieco kaplo (ako by povedal skeptik?)
http://www.topky.sk/cl/10/1327321/Rodina-chlapc...

jizzlgirl
10. okt 2012

@natty53 😀 😀 😀

mamaveronika
10. okt 2012

@zaockujteajslnko ok, dakujem ti...som si myslela že ma tam budú vypočuvať a že im budem musieť argumentovať...a že to všetko pomotám 😀

kbeata
10. okt 2012

@bobocka moj maly mal nejake afty v puse,bol placlivy a slintal viac ako inokedy,som nevedela asi comu je,ale mi to ukazal,tak to bolo dobre,ze aspon s niecim sme sa dorozumeli 😉
nedavala som nic,ale uchmatol raz kryst.cukor,jedol ho,asi mu nieco chybalo...
a s tym cajovn.olejom opatrne,treba ho zriedit,co ja som raz vyviedla,to radsej nechcem pisat 😀 😀

evicka1971
10. okt 2012

Chci vam jenom napsat co se nam stalo.Nechci vas premlouvat k ockovani ,jenom vas trochu primet se zamyslet.Ja ziji ve Svycarsku kde je ockovani doprovolne a dceru jsem dala naockovat vsim co ma.A dneska jsem rada,protoze u me bylo zjisteno ze mam Cernay Kasel.Diky dobrovolnemu ockovani se zase rozsiril a ja jsem ho nekde chytla.Dekuji panu bohu ,ze je mala naockovana a ja ji nemuzu nakazit.Neberte to jako provokaci,opravdu se chci s vami jenom o to podelit

abus
10. okt 2012

Zdravím, som tu prvý krát a nemám to tu nijak preštudované.
Mám 5 mes. dieťa-očkovanie som odkladala-čo to dalo. Už po víkende sa mám rozhodnúť, inak ma pedia. nahlási. Som z TT kraja a vraj náš RUVZ je na tom biedne-vraj sa nekašlú s ničím a žiaden odklad a ani nič 😠
Som niekde na rázcestí medzi očkovaním a neočkovaním a neviem sa rozhodnúť.
Najradšej by som to odložila aspoň po roku a potom by sa uvidelo.
Vie mi niekto poradiť ako sa to dá oddialiť? Čím argumentovať? Mám nejakú šancu?

prevenar
10. okt 2012

@abus

-najlepsia radu aku mozes dostat je precitat si aspon poslednych 300 lepsie 500 stran . to mas tak 3 hodiny tvojho casu.
-ved nech ta nahlasi a co .
-ockovanie sa neda "odkladat" bud si v ramci ockovacieho kalendara, alebo nie.
-nemusis sa nijako "obhajovat" je to len o tom ci chces, alebo nechces ockovat ..ak neches , tak dostanes pokutu (max.320e) ci s obhajovanim, alebo bez obhajovania 🙂

abus
10. okt 2012

@prevenar
Práveže ja stále neviem, či áno, alebo nie, preto chcem odklad. A keď už by som niečo dala (určite nie všetko) tak asi až po roku života dieťaťa.
Na jednej strane sú obavy z chorôb a na druhej obavy z toho hnusu čo obsahujú vakcíny ☹

mikymiky
10. okt 2012

@evicka1971 diky za skusenost, urcite to tu nikto ako provokaciu nebude brat, potrebujeme aj taketo nazory. Ja osobne som si vedoma aj rizik, ktore z neockovania vyplyvaju, ale pravdupovediac, cim viac sa teme venujem, tym menej pravdepodobne sa mi zdaju. Ono to totiz s ockovanim nie je vobec take jednoduche, ze zaockujes a si chraneny proti danej chorobe. Vedela si napriklad, ze najviac cierneho kasla sa siri medzi zaockovanymi? A ze dieta, ak teda verime, ze ho vakcina aj naozaj ochrani, je skutocne "v bezpeci", az po tretej davke hexy, cize niekedy okolo roka, ked by uz malo teoreticky cierna kasel zvladnut? Dovtedy ho moze nakazit hocikto, aj milujuci zaockovany rodic, ktory iba "tak troska pokasliava", pretoze vdaka ockovaniu ma netypicky priebeh choroby a moze si takto "pokasliavat" roky a veselo sirit nakazu dalej. Ale uplne ta chapem, asi musel byt velky sok zistit, ze mas cierna kasel, a aj velka ulava, ze mas svoje dievcatko "chranene". Tak hlavne vela zdravicka nam vsetkym 🙂

nae
10. okt 2012

@evicka1971 Ďakujeme za príspevok. Držíme palce, aby sa dceruška nenakazila, pretože očkovanie nechráni na 100%, a ohľadne tohto ochorenia je očkovanie naozaj veľmi kontroverzné (tu v ČR a v SR sa šíri aj v zaočkovanej populácii).

Každopádne ti prajem skoré uzdravenie, hlavne čo najmenej nepríjemný priebeh, aby si to zvládla ty, aj tvoje okolie čo najlepšie.
Dovolím si pridať ešte nejaký odkaz na prečítanie: http://www.slobodavockovani.sk/news/epidemie-ci...
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-...

nae
10. okt 2012

@abus Keď máš na to momentálne relatívne málo času, dovolím si len poznámku:

nejdeš na skúšku z epidemiológie či infektológie, lekárka nemusí vedieť tvoje argumenty či dovody z tejto oblasti. Tak či tak by si vždy našla niečo, čím ťa zneistí.
Možeš jej len povedať - nie, nechcem teraz očkovať, ešte si to rozmyslím (miernejšia varianta), a ostatné ju zaujímať nemusí. Obavy sú normálne, ale čím viac si postupne pozisťuješ, tým sa budeš lepšie cítiť na duši.

babi1
10. okt 2012

@evicka1971, ty si sa narodila vo Švajčiarsku, nebola si očkovaná? alebo prečo si dostala čierny kašel?

evicka1971
10. okt 2012

@mikymiky To byl sok,ja jsem si taky myslela ze se mi nemuze nic takoveho stat.Ale ja nejsem doktor,jenom vim co mi dneska rekli.Ja jsem totiz nemocna uz tri tydny a teprve dnes se to potvrdilo z krve a vyteru a doktor mi rekl ,ze tim ze je mala naockovana jsem ji zachranila.Nedovede si to predstavit jaka je to hnusna nemoc,nespim jenom kaslu,oci mam krvave,popraskane zilky,parkrat jsem myslela ze uz se nenadechnu proste hnus.Ja opravdu uznavam kazdeho nazor a kazdy at se rozhodne sam,samozdrejme vim ze je i spoustu spatnych reakci po ockovani a neni to az tak vse jak si myslime,ale ja chci se jenom podelit i o jinou stranku veci

tean
10. okt 2012

@evicka1971
nebol by som si taky isty, ze to mala nedostane. Existuje vela pripadov ockovanych deti, ktore napriek tomu cierny kasel dostali.
Este povedz, ze aku bakteriu konkretne mas ? Pretoze su v kurze 2, a mala je ockovana proti jednej.
V USA je v kurze prave ta bordetella parapertussis, proti ktorej neockuju.
Na Slovensku nevieme, my sa tvarime, ze je vsetko v najlepsom poriadku a netreba nic zistovat.
Napr. moja neter, riadne ockovana podla ockovacieho kalendara, dostala cierny kasel.
Takze tolko o slepej dovere k vakcinam.

evicka1971
10. okt 2012

@nae Dekuji

pectore
10. okt 2012

@abus nic v zlom ale je dost mozne ze ta tu uplne zmagoria...zavana to obycajnou neockovaco propagandou...ked si pozorne budes citat clanky a odkazy na ktore upozornuju ...vsimaj si hlavne formulacie textu... ako pravdepodobne , domievame sa, predpokladame, tipujeme.... a take podobne..... podsuvanie nazoru sposobom kde autor hodnoti a zlahcuje veci ..ale cisto subjektivne bez podkladov..... aj ked si zacnes sledovat casove suvislosti medzi jednotlivymi tvrdeniami ....ako napriklad ziaden iny vplyv ako vakciny nebol pritomny...prides napriklad na to ze v rovnakom obdobi boli zavedene aj modifikovane potraviny a lieciva.... no skratka...prechazam to tu uz dost dlho a som stoho sklamana... urob si svoj vlastny nazor ale premyslaj nad tym co citas .... pretoze to tu smrdi homeo a bio lobingom.... ktory nieje o nic lepsi nez lobing pharmacie.... vsetkym ide v konecnom dosledku o prachy... a vzajomne si nazorovo konkuruju..... tiez si poloz jednoduchu otazku... preco sa zacalo povinne ockovat..... vela stastia v studiu....

evicka1971
10. okt 2012

@tean ja mam tu prvi tu pertusis,Doufam ,ze uz to mala nedostane protoze ja uz to mam tri tydny tak doufam ze uz bude jenom lip

evicka1971
10. okt 2012

@babi1 Ne v Cechach,ale tady mi rikaly ze by se to melo preockovavat kazdych deset let i u dospelych.Takze uz jsem vlastne mela ockovani prosle

abus
10. okt 2012

@nae
rátam s tým, že ma nahlási, RUVZ ma predvolá a žiaden čas mi nedajú, naparia mi pokutu a hotovo.
Čo keby som sa predsalen rozhodla pre niektoré očkovanie? Preplatí ho potom poisťovňa, či?

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@evicka1971
tak to si riadne naivna, lebo tvoje dieta moze byt "vdaka" ockovaniu este nachylnejsie chytit cierny kasel ako si naivne myslis........ozaj ty si nebola ockovana na cierny kasel? lebo ja ano....... a cierny kaslik si chytila ako pises, hups take tieto tvoje "teorie" a prehnana radost ti nejako nesedia.........zato naisto vieme ze tvoje dieta ma teda pekny bordel v tele po tych "super" ockovaniach.......

cize mas take pyrrhovo vitazstvo, ale hlavne ze sa tomu tesis 😀 farmafirmy sa iste tesia zo zisku s tebou 😀 😀

tean
10. okt 2012

@evicka1971
osobne by som sa nadopoval vitaminom C, aj malej by som ho supol
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
a potom uz len dufat, ze to dobre dopadne. Drzim palce 😉