Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Inak všimli ste si novú registráciu, prvý príspevok a hneď aký útočný. Kto sa tam asi skrýva?!

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1
a co presne bolo napisane v tej ziadosti ktorou vam posunuli to ockovanie na 20.mesiac? ako to bolo formulovane ako ziadost o odklad?

aliina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
10. okt 2012

@aliina
napis este nieco trapnejsie ako si napisala doteraz... mozno sa ti to este podari 😀

abbey1
10. okt 2012

@aliina čo si to dovoluješ? My dve sa poznáme? Co ty vieš o mne ako o matke? Kiež by každé dieťa malo také detsvo ako tie naše. Máš jediné šťastie, že si na druhej strane netu. Nemám na teba slov a hlásim ťa adminovi. Nikomu neprajem nič zlé, ani tebe, aby si si ako matka zžila s deťmi to čo my s našim synom. Potom sa môžeme porozprávať, kto je aká matka akto si deti zaslúži.

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko To už nepodarí.

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Len sme u dr podpísali, že žiadame o odklad očkovania po roku dieťaťa. Nič viac.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1 na to odpisali len takuto trapnost "po mesiaci poslali list, že očkovanie je v kompetencii detskej lekárky" dali uz pokoj do 20. mesiaca?

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Ty nie si ochotný tomu uveriť? Je to tak. Všetky doklady viem doložiť. 😀

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1
neverim, lebo hexa ma byt ukoncena do 12.mesiaca cize mesiaca v ktorom ma dieta 1rok, cize okamzite potom mali teda vas predvolat ze ste nesplnili hexu..... a nie vam "povolit" odklad az po nesplnene MMR

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Svoje dotazy adresuj RUVZ Trnava. 😀

svetllana
10. okt 2012

@aliina Čo si sem došla robiť dusno? Jak si to dovoluješ nazvať mamičku pipkou a ďalšiu časť Tvojej vety už radšej ani nezopakujem! Kto si Ty, že ideš súdiť?! 😠 Tfuj tajbl, je mi zle z takých, ako si Ty!

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1
a teda pre nesplnenie BCG + hexy + mmr do veku 20 mesiacov ste dostali 300 eur?

prevenar
10. okt 2012

@abus ..ved to "nevedenie" mozes odstranit tym citanim ^^

patka29
10. okt 2012

@aliina Prosim ta vaz svoje slova.Vies na akom principe funguje bumerang?...

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Presne tak.

prevenar
10. okt 2012

@aliina len pre istotu , nazov temy do ktorej pises je "Nesúhlas s povinným očkovaním" , sice nie kazdy to pochopi hned ^^ ..ale v zasade sem chodia ludia ktori hladaju a vymienaju si informacie o tom co robit ak nesuhlasia s ockovanim svojho dietata. moznost toho nesuhlasu je zakotvena v ustave a vsetkych medzinarodnych dohovoroch, v 80% EU sa to aj respektuje, zial nie v "komunistickom" bloku ..ano mozes sem pisat debiliny o veciach o kt. nic nevies a kt. nikoho nezaujimaju , lebo nazov temy urcuje okruh prispievatelov ..ale zas na co by si nieco take robila, ze. neviem, nemas uz fakt nic uzitocnejsie na praci ??

prevenar
10. okt 2012

uzivatelom by som odporucil nahlasovat prispevky ktore porusuju slusne spravanie , alebo su mino temu, alebo patria do sukromnej posty a nie na verejne forum s jasne danou temou v co najvacsej miere. 🙂

monuska342
11. okt 2012

@abbey1 to fakt sa ty podarilo odlozit bez oplietaciek?aj ja idem dnes odlozit ockovanie kym nebude mat stuplik aspon rok a potom si este rozmyslim co mu vobec dam mame dr pokojnu zevraj je za ocko tak uvidim ako bude reagovat ide so mnou aj mm takze budem mat posilu 😀

monuska342
11. okt 2012

@abus ja som v tt odmietla ockovat prveho syna mmr kou poslali len poucenie a uz sa neozvali je to uz rok

manof
11. okt 2012

Nezodpovedané otázky okolo Infanrixu Hexa a stiahnutia jednej šarže
http://www.slobodavockovani.sk/news/nezodpoveda...

hajanka
11. okt 2012

@abbey1 mam jeden tip 😀

anasstazia
11. okt 2012

Ahojte mamičky, ja by som sa vás chcela opýtať, ak viete, že kedy sa môže prejaviť nejaký príznak po zaočkovaní? My sme boli zaočkovaní touto šaržou.

sorciera24
11. okt 2012

@anasstazia nez. ucinky sa mozu prejavit hned, po tyzdni, po roku....a nemusi to byt vobec kvoli tejto sarzi 😉

nae
11. okt 2012

@abus
---Čo keby som sa predsalen rozhodla pre niektoré očkovanie? Preplatí ho potom poisťovňa, či?

Mne z (českej) poisťovne napísali, že preplácajú očkovanie, ktoré je v súlade s vyhláškou.
Ale myslím, že by to nebol problém ani mimo ten časový plán, a ak by si si to aj platiť musela (o čom naozaj pochybujem), sú to sumy v desiatkách eur (okrem hexavakcíny, tá stojí okolo 70 E).

pectore
11. okt 2012

@manof k tomu tvojmu genialnemu clanku: ja ti poviem preco po 21 mesiacoch...kludne sa mohlo zmenit vedenie firmi....kludne to mohol dostat na starost iny pracovnik.... ktory ked spetne robil kontrolu prisiel na nezrovnalosti a s preventivnych dovodov vakcinu stiahol...kedze to mal na triku..... bakteria bola najdena na prachovych filtroch... mohol to byt kludne hoc jaky ventilator alebo nieco take.... Je to sice konspiracia o zmene vedenia.....ale pre tie ty mas obzvlast pochopenie. 😀 a ako vysvetlenie by ti mohla teda stacit....
dalsia vec vakcina bola u nas distribuovana v oktobri 2011 co je prosimpekne 12 mesiacov a nie 21 tak sa nauc pocitat a nezavadzaj...pred distribuciou bola vsak dvakrat kontorlovana kde sa nic nepotvrdilo .... preto sla dalej.... takze moznost ze to niekto vyhrabal pri kontrole v papieroch a pretoze je za to zodpovedny tak to dal stiahnut je daleko vacsia ako tie tvoje omacky.,.. tie tvoje prekrucacky o hrozbach su len vyplod tvojej fantazie a nic len do oci bijuca manipulacia.... pretoze nikto tie vakciny nestiahol koli nejakej hrozbe ale s preventivnych dovodou.... a to nedokazes pobrat a robis s toho senzaciu....

sirinka
11. okt 2012

@manof vcera som sa rozpravala o tom s jednym zamestnancom inej farma firmy... dedukoval, ze by na to mohli prist este tak, ze vyroba sarze trvala dlhsiu dobu a az ked zistili niekedy ku koncu kontaminaciu prostredia, tak stahuju komplet celu, lebo nedokazu vyselektovat...ale to mi pride ako blbost, ked cela sarza ma rovnaky termin expiracie, podla mna to bolo vyrobene naraz....

nae
11. okt 2012

@aliina
---Jeden chrání vás, třeba proti klíštovce, a druhý chrání ty kolem vás, aby jste a vaše děti na ostatní nemoci nepřenesly. Takže tím, že odmítáte očkování, dopouštíte se trestného činu obecného ohrožení.

Prosím ťa, aby si si z tohto vyhlásenia urobila transparent a išla s ním do rómskej osady, budeš mať určite úspech a pravdepodobne bude z teba aj mediálna hviezda. A médiám sa musí veriť, takže potom uveríme aj my.
p.s. poprosím potom o fotodokumentáciu.

vlnka81
11. okt 2012

@manof ako dam tvoj clanok na FB? staci dat lajk? dobra praca 😉

liat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz