Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sirinka
12. okt 2012

@estterka to je neskutocne, vzdy som si myslela, ze tam, kde je ocko nepovinne, sa lekar najprv opyta rodicov, ci a co chcu ockovat, ze ok, trebars im aj natlaci do hlavy vsetky tie straslive reci o straslivych chorobach a nie, ze ockuju zaradoma iba ak sa sam rodic dovtipi, tak ma teda pravo odmietnut...aj ked je to urcite lepsi system ako u nas, lebo tu keby lekar oznamil matke, ze ma kupit vakcinu za 70 eur, podla mna by sa naslo vela mamiciek, ktore uz by nasli dovody, preco tu vakcinu ich dieta nepotrebuje....

sirinka
12. okt 2012

@dai a ty mas predstavu ako dlho a na akej vzorke deti su testovane vakciny predtym, ako ich vypustia do obehu a ockuju nimi miliony deti?

lilina22
12. okt 2012

@jizzlgirl ja mozem dakovat Bohu, ze sa mi podarilo najst pediatra, ktory je nad vecou, ma kopec skusenosti z prace v zahranici, chova sa maximalne profesionalne a uprednostnuje holisticky pristup a liecenie bez chemickych liekov, pokial je to len mozne. Vitamin K nam rovno NEodoporucil.

O ockovani som vela citala este v tehotenstve a dospela som k jednoduchemu zaveru - teoreticke riziko neziaducich ucinkov vysoko prevysuje teoreticke riziko, ze nase dieta ochorie na ktorukolvek z chorob, proti ktorym sa ockuje. Bonusom je, ze ockovanie nikdy nechrani proti tymto ochoreniam na 100%. Vo svetle tychto 2 faktov sa nam s manzelom uz velmi rychlo rozhodovalo o veci. Nase dieta nebude ockovane.

sirinka
12. okt 2012

@lilina22 ja som na ten vit K "zabudala"

tean
12. okt 2012

@dai
ty vies o tejto teme tak strasne malo, ze si nakydala sama na seba a dokonca o tom ani nevies. Toto je zatial najhorsi prispevok v prospech vakcin aky som tu videl. Gratulujem.
napr.... ano vakciny su skutocne testovane na malej vzorke deti, dlzka studie je tiez zaujimava, vyhodnotenie a zamietnutie neziaducich ucinkov pocas studie je tiez zaujimave, studiu vykonavaju osoby s konfliktom zaujmov, ked sa vakciny poskytnu verejnosti tak hlasenie NU je pod 10% realneho stavu, atd, atd. Hovorim o studiach vakcin, ktore si dala svojim detom.

Pred 2 dnami davali na STV2 reportaz o vakcinach a tam zamestnankyna SUKL povedala, ze lekari si neplnia povinnost hlasit NU po ockovani a vyzvala ich aby tak robili.
Je toho tolko co nevies, ze je to az na zaplakanie.

mikymiky
12. okt 2012

@tean no bohuzial presne "tolko" toho ovlada drviva vacsina slovenskej populacie.

mikymiky
12. okt 2012

@tean mna by to ani tak netankovalo, kazdy svojho stastia strojcom, len keby furt necitili potrebu podelit sa o tie svoje genialne poznatky

sipomar
12. okt 2012

@jizzlgirl aky je problem s vitaminom K?

zuziq
12. okt 2012

ahojte, mam este otazocku ohladne deticiek, ktore nie su vobec ockovane a ich nastupu do skolky. Nemali ste problem s tym, ze vam ich nechceli zobrat? 😕 Len ma tak napadlo, ci s tym potom neskor nebudeme mat problem.

koralinka
12. okt 2012

@sipomar to by aj mna zaujímalo 😕

boise
12. okt 2012

netusim ci uz niekto daval link, ale hodim, vsak preskocite ak neaktualne http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/281288... ...sa nam to nako rozfofrovalo....

alikaa
12. okt 2012

@zuziq skolky v nasom okoli ockovanie nezaujima, ani na prihlaskach nemaju ziadnu kolonku o ockovani

prevenar
12. okt 2012

@zuziq ..neockovanie, nie je z hladiska zakonov prekazka pre prijatie do skolky. jedina prekazka moze byt zly zdravotny stav / infekcne dieta ..inak povedane, je nelegalne nepriat dieta do skolky koli neockovaniu. samozrejme obcas sa to stava, ze nejaka horliva riaditelka robi prieky, ale je to skor vynimka. v drvivej vacsine to nikoho nezaujima. asi tak.

heimdalls
12. okt 2012

@tean - Jedného dňa tu písal prevenar o tom, že neočkuje dokonca ani svojho psa...OK pre psa super...ALE je tu maličký háčik, pes je zviera a náhoda je blbec, predstav si, že takýto neočkovaný pes uhryzne, hoc len pri hre, alebo skutočne čírou náhodou konkrétne tvoje dieťa, otázka znie - Čo ťa bude zaujímať ako prvé??? odpoveď znie, či bolo zviera zaočkované proti besnoťe a stach ťa prejde len pri pohľade do očkovacieho preukazu, kde bude čierne na bielom, že zviera očkované proti besnote bolo (predstav si, že by nebolo 😨 ). O legislatívnom probléme, ktorý by postretol prevenara následne sa ani nebudem rozpisovať, ale keby jeho neočkovaný pes uhryzol mňa, garantujem ti že by skončil s trestným oznámením na neho, pokutou, nehovoriac o tom, že by mi zaplatil celú hospitalizáciu a liečbu s tým spojenú a samozrejme bolestné. Prevenar, ale svoje myslenie, rovnako ako rada neočkujúcich rodičov opiera o jednu veľmi dôležitú skutočnosť - takmer každý pes je dnes proti besnote očkovaný, ten jeho sa skrátka nemá od koho, pokiaľ nebeha niekde po lúkach a nenaháňa líšky nakaziť. Presne to isté platí tean, aj pre očkovanie samotné...KOLEKTÍVNA IMUNITA z nás, ktorí sme deti povinne neočkovali robí do istej miery kvázi hrdinov, predstav si, čo by sa asi stalo, keby očkovanosť klesla pod 15% a niekto by sem priniesol osýpky - mimochodom vysoko nákazlivé, šíriace sa ochorenie ako epidémia chrípky, čo by asi nasledovalo, môžme si len domyslieť. Je to niečo, ako nadávať 2x väčšiemu chlapovi cez nepriestrelné a nerozbitné plexisklo (97% zaočkovanosť a prekticky 0-vá šanca že niekde od niekoho naše neočkované deti niečo chytia, kedže okolo nich je každý očkovaný) skús si ale to plexisklo odmyslieť...
Vakcíny nechcem ani náhodou obhajovať, ich nežiadúce účinky sú vlastne popísané v aj v samotnom príbalovom letáku, len ma trošku irituje prístup niektorých ľudí s maximálnym egom a vyhradeným ortodoxným, konšpiračným názorom.
Týmto som len chcel apelovať na to, čo si adersoval dai a predovšetkým k tomu, že každý má svoju pravdu a treba rešpektovať aj iný názor.

sorciera24
12. okt 2012

@dai si v nespravnej teme...ci potrebujes potrebujes si rypnut a momentalne nikde nie je vhodna tema?
mam pocit, ze si tu uplne nahodou zabludila a o teme nic nevies....(co potvrdzuju aj slova, ze veris len svojej pediatricke...)...ja verim v prvom rade sebe....mna by zaujimalo, ktore su tie smrtelne choroby podla teba?.....a ty nechces, aby bolo tvoje dieta 1 z 10 000 co ju dostane, to ta sklamem, lebo ju moze dostat aj ked bude zaockovane......inak ja zas nechcem, aby moje dieta dostalo vazny nez. ucinok po ockovani (napr. rakovina, cukrovka, mrtvica...)....stacil nam jeden....a to cislo oproti tvojmu je rozhodne nizsie.....len tu nas je vyse 100, co nase deti mali vaznejsie nez. ucinky.....az taka rarita to nebude, ty bud rada, ze tvoje deticky nezazili to, co nase a v zdravi si ich uzivaj.....

estterka
12. okt 2012

@dai reagujem na otazku,ako to vyzera v krajinach,kde ockovanie nie je povinne.. 😉

pectore
12. okt 2012

@prevenar utesuj sa ze je to vinimka...ale vzhaldom na to ako sa to zacina pretriasat v mediach.... si daju zalezat aby sa to sprisnilo...i kde nie legislativne ale prakticky.... dam ruku do ohna ze sa na to riaditelky zacnu coraz viac pitat...vdaka medializacii .....a i ked nieje dovod neockovane dieta zobrat do skolky riaditelka si vymysli hoc jaky iny dovod ak sa mamicka bude branit ze je to protizakonne......hlavne v dnesnej dobe ked su skolky preplnene.....tisickrat radsej vezme ockovane dieta kde ma aspon teroreticku zaruku ...nez dieta ktore ked sa v kolektive nakazi a bude mat zavazny priebeh choroby.... jej moze sposobit problemy ..nakolko je zodpovedna za cely kolektiv ako aj za jeho zostavenie....ked si citas v inych forach je skor problem umiestnit take dieta a vinimka je ze ho vezmu.... len tu sa navzajom utesujete.... a chalcholite.... no neni to take ruzove ...
@zuziq

smary
12. okt 2012

ahojte neprispievam sem, lebo zatial nemam cim, bude ma cakat odmietnutie preockovania syna (mal v lete 5 rokov) zatial nas nevolali, takze iba si vdaka vam zhrnam informacie a chystam argumenty...ked pojde do tuheho, asi sa zapojim viac😉
ale teraz uz mi neda nereagovat... @pectore prosim, ked uz teda nechces pochopit (alebo nedokazes pochopit) argumenty tu neockujucich, tak prosim mlc, z pohladu vyrokovej logiky je pravdivost tvojich vyrokov nulova a na to som ja osobne dost citliva...ale hlavne! skor ako napises nejaky prispevok skus si gramatiku urcitych slov vyhladat tu: http://slovniky.korpus.sk/?d=psp to by mohlo dat tvojim vyrokom aspon taku vahu, aby si tu z teba nemusel robit nik srandu...takto sa nedas brat vazne (kazdy robi chyby, velakrat sa nam stane, ze napiseme hrubicu, pretoze sa ponahlame, ale toto uz nie je nepozornost, to su hrube nedostatky v slovenskej gramatike)

tean
12. okt 2012

@heimdalls
1) vobec si to nepochopil. dai tu spominala, ze studie neockovacov sa opieraju o pochybne studie s malym mnozstvom testovanych osob a neznalych vyskumnikov. Lenze prave na smiech je to, ze tymto trpia studie, ktore sa tykaju vakcin z nasho ockovacieho kalendara. Ona ocividne necitala nic z tejto problematiky, nevie, ze neockovaci poukazuju prave na nedostatocne studie, ze su v konflikte zaujmov, atd.
Keby povedala, ze si to nastudovala a jej rozhodnutie bolo zaockovat, tak nemam dovod sa k tomu vyjadrovat. ked ale niekto utoci na mna, pretoze neockujem a moje info sa opieraju o pochybne studie, tak to je bud na plac alebo poriadny smiech. Inymi slovami nech si uprace pred vlastnym prahom a potom nech pozera na mna. Pretoze keby si pozametala pred vlastnym prahom tak by zistila, ze treskla riadnu sprostost.

2) co sa osypok tyka, rad by som videl studiu kde porovnali priebeh osypok u neockovanych a ockovanych deti. Kedze si to pouzil ako argument, zrejme mas k dispozicii takuto studiu.

prevenar
12. okt 2012

@manof nedalo mi to a prepocital som to .. tych 7 sekund by ta stalo 522 eur 🙂 ak by si si to chcel zaplatit 😉

prevenar
12. okt 2012

@smary ..ale ona rozhodne mlcat nebude 😀 hned ti aj stavnato odpovie, neboj ..uz sa na to priam trasie ^^

smary
12. okt 2012

@prevenar nevadi s jej stanoviskom si poradim, hlavne som jej chcela poslat ten odkaz na Jazykovedny ustav Ludovita Stura, mozno iba potrebuje s tou gramatikou pomoct a nevie kde ju hladat 😝 citanie jej prispevkov ma boli...a Ludovita Stura tiez...

mikymiky
12. okt 2012

@smary hej, ten sa priam v hrobe obracia, myslim, ze pri citani jej prispevkov sa v hrobe obracaju cele cintoriny...teda pokial tam maju wifi 😀

prevenar
12. okt 2012

@estterka v krajinach kde sa neockuje to vyzera tak ako u nas, v takom rakusku je zaockovanost na niektore choroby okolo 4% a nikdy som sa tam necitil ohrozeny na mojom zdravi 🙂 ..samozrejme radi "krivia" statistiky kde len mozu. napriklad krajiny, ktore su rozsirene po celej zemeguli radi zapocitaju aj "obcanov" z druheho konca sveta. napriklad francuzko je dobrym prikladom. vzdy ked je tam nejaka "epidemia" pri podrobnejsom patrani vysvitne, ze sa jedna o 15 cernochov kt. prave prisli z nejakej ich kolonie v afrike a pod. vid nedavna epidemia osypok v "parizi" .

prevenar
12. okt 2012

@smary no, vela stastia pri "komunikacii" s nou 🙂 v zasade je to najvacsia strata casu aku si len vies predstavit. je to tunajsi chraneny troll tohto fora , vzdy rada trolluje uzivatelov ktori ju este nepoznaju. uz sa neviem dockat co ti zas odpise vo viere ,ze jej odpises naspat, aby zas mohla reagovat .. tak do kola . je to biedna stvora, snad sa z toho raz dostane.

estterka
12. okt 2012

@prevenar ja v jednej takej krajine,kde ockovanie nie je povinne zijem a zaockovane su vsetky deti (okrem nasej) siroko dalekoaj s tym prevenarom,ktory nemame v ockovacom kalendari. nepoznam nikoho kto neockuje.dokonca pri vstupe do skolky si pytaju potvrdenie o ockovani dietata a ak to dieta nema,tak nemoze skolku navstevovat-teda co som nasla u nas ne webe o slobode v ockovani,tak je to protizakonne dost,kedze nemozu od teba ziadat nieco co nemas "prikazane" zakonom,ale vies ako sa asi s tebou budu bavit..miest v skolke malo,deti vela a to neockovane bude prve vyradene vo vyberovom kole.

estterka
12. okt 2012

@prevenar a k teme bezpecnosti,.vzhladom na to,ako vnimam ockovanie nema toto vplyv na to,ako bezpecne sa citim a kde.

pectore
12. okt 2012

@smary to ze mas komplexi s niekoho gramatiki je tvoj probmel...ja ju mam na haku ...a aj budem mat.. 😉 tiez mam podobnu halkivost na polopravdy ktorych je toto forum plne..... a argumetny tu neockujucich stoja celkom za prd...co uz sa parkat aj ukazalo.... na tvrdeniach ako zo statistiky cisel vypliva...no ziadne blizsie vyzkumy sa nekonali.....pretoze stoja na velmi labilnych podkladoch...tipu pravdepodobne a domnievame sa a predpokladame a tipujeme a myslime si ...takze asi taka vaha a pravdivost..... sice neviem co je to za druh pravdy a faktu .... zalozenom na predpoklade.... 😕

prevenar
12. okt 2012

@estterka chapem , ale neviem ako by som ti vedel pomoct ☹ ..osobne verim,ze v krajine kde je ockovanie dobrovolne, je vyzadovanie casti zdravotneho zaznamu dietata vysoko nelegalne a tym by som aj argumentoval ..a ziadne zdravotne zaznamy ani ich casti by som proste neposkytol s tymto odovodnenim. ci to nieco vyriesi to neviem. chce to prestudovat tamojsie zakony a argumentovat podla nich a pri ich poruseni to riesit cez prokuraturu, alebo najst si inu skolku.. alebo sa odstahovat , nic ine mi nenapada.

vela stastia .