Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
20. okt 2012

@prevenar mna len napadlo, ze ak mi poslala pozvanku na preockovanie a ja som ju nedostala, tak aby som z toho nevysla ako nezodpovedna 😅

prevenar
20. okt 2012

@mimi ked nedojte, tak nedojde ..vies ako ..co s tym narobis 😀

katrenka111
20. okt 2012

@zaockujteajslnko ako to ake zakony oni nie su povinný hlasit ak sa rozhodnem že nedam ockovat??? ci???

katrenka111
20. okt 2012

@janula_b fuj to sa neda citat toto.... to fakt robia taketo svinstva???

katrenka111
20. okt 2012

Ludia pocujte takže to takto zle chodi u lekarov??? povies že nechces ockovat a hned ta udaju na RUVZ??? a potom co nasleduje???
Nechapem toto, toto je nejake cele zle, cele ockovanie, mne to už príde divne a mam zmiesane pocity co je vlastne dobre??? prečo je to povinne??? prečo su lekari zasadne za ockovanie a niektorí sa nebrania proti??? žeby fakt len biznis??? ked je to povinne je to asi doležite??? ach bože na tieto moje otazky mi nevie nikto odpovedat ani ja sama ani clanky???? chcem pre dieta to najlepsia ale ked citam clanky je mi z toho vsetkeho zle a na grc....otrasne nieco co sa robí.... 😝 😠 😠

lukelucky
20. okt 2012

@katrenka111 Peniaze, peniaze, peniaze a este xy krat peniaze!! Predsa hýbu svetom nie? a komu by záležalo na tom, čo je "zdravé", keď ide prachy?! Kto ich má, chce mať ešte viac a dalo by sa povedať, že zdravotníctvo ako také a celý farmakologický priemysel je jedna veľká mafia, spolu s bankami a finančníctvom a cirkvou na čele..Na vrchu sú tí mocní, čo rozhodujú kto, čo, kedy, ako a aj prečo. A nepýtajú sa či chceš alebo nie.. Ani nevieš ako a súhlasíš so všetkým čo chcú ONI..Sú to šikovní manipulátori.. Hlavne si treba zachovať svoju vlastnú ľudskosť a kvázy čisté srdce.. Vtedy budeš vedieť, čo je to správne...

lucia2207
20. okt 2012

@majusqwa ale veď ja som napísala,že nedôverujem lekárom , asi si zle pochopila môj príspevok. 🙂

prevenar
20. okt 2012

@katrenka111

- co sa tyka zakonov , tak odpoved je "ano" aj "nie" sucasne. vec sa ma tak ,ze skutocne im to nariadili, ze to maju robit ..vyhlaskou. ..lenze tymto dochadzaju do konfliktu so zakonom o ochrane osobnych udajov. pravidlo je take, ze vzdy plati vyssia pravna norma . cize vyhlaska nemoze regulovat zakon , takato vyhlaska je pritizakonna ...zial ako porusenie zakona to nevnimaju ziadne urady , takze pravo je "von oknom" a je de facto absolutne nevymozitelne - kedze ti co ho maju strazit pracuju pre nejake ine skupiny a nie pre obcanov tejto krajiny ktori ich denno denne zivia celkom slusnymi platmi. ^^

- co sa tyka lekarov ..tak vacsinou je to fakt dost zle ..ale nastastie sa najdu aj fantasticky lekari , ktori chapu o co ide a radsej spolupracuju s clovekom ako fasizmom .. tych s otvorenou myslou a svedomim je zial malicko. ..ale su 🙂

- preco je to povinne ? uz to bolo napisane ..ale skusim aj ja . samozrejme, bavime sa o miliardach eur zisku ..miliardy a stovky miliard. vyroba vakciny stoji haliere ,ze nic a predas ju za 15-80 - 100+ eur a ak sa ti podari ovladnut trh a mas zarucenu "povinnost" tak bomba , nie ? kto by nechcel . si predstav,ze by si nieco vyrabala a vsetci by to MUSELI od teba kupovat, ci chcu, alebo nie .. ^^

prevenar
20. okt 2012

@lukelucky .. amen.

abbey1
20. okt 2012

Čítali ste ten dnešný článok o dieťatku, ktorému vyoperovali ladvinu a rodičia sa o tom dozvedeli trošku neskôr? Správu síce majú čierne na blielom, ale nemocnica si aj tak tvrdí svoje. ☹

katrenka111
20. okt 2012

@prevenar dobre napisane, ale aj tak ved tie vakciny museli vediet preco ich vyrabaju myslim na medicinske ucely...alebo že by to bolo fakt len o prachoch???? a bolo by to len tak aby vyšší mali zisky???

mikymiky
20. okt 2012

@katrenka111 zo zaciatku to asi nebolo myslene zle, ale teraz uz sa to zvrtlo v cisty biznis. Vobec sa nekontroluje, ci su vakciny skutocne ucinne, ci ma dieta po ockovaniach nejake protilatky, ockuju sa rad radom vsetky deti, nezistuje sa, ci nemaju alergiu na nejaku zlozku vakcin (napr. na vajecny bielok) atd., atd. Z takehoto pristupu moze profitovat naozaj iba jedna strana. A zaockovane deti to rozhodne nie su.

mikymiky
20. okt 2012

@manof @petot chlapci (hadam vas takymto familiarnym oslovenim neurazim)), ale aj tu pritomni, ktori by mi vedeli poradit. Neviete nahodou, ako to je s protilatkami proti ciernemu kaslu u deti, ktore su kojene a ich matka prekonala cierny kasel? Musela ho prekonat tesne pred otehotnenim? Dieta je potom imunne iba pocas kojenia, alebo si imunitu zachovava aj nejaku dobu po? Vedeli by ste mi k tomu nieco blizsie napisat, respektive odkazat ma na nejake smerodajne zdroje? Dakujem vopred.

prevenar
20. okt 2012

@mikymiky - davam ti 100 likov, zial da sa len jeden 🙂
@katrenka111 - je to ako pise mikymiky. este doplnim, ze okrem toho urady nekontroluju ani zlozenie a vlastne nevedia co v nich naozaj je. co pichnu tvojmu dietatu vie jedine vyrobca a podla tych pruserov s tajnym skusanim roznych latok na detoch a ich naslednych umrtiach je jasne, ze niet moc o co stat ^^

syla
20. okt 2012

@meg_junova lenže ja už napr. teraz viem, že, z rúvz už boli na kontrole u lekárky a prezerali karty detí, ktoré mali byť očkované. Takže lekárka nás nenahlásila, rúvz si nás našiel sám.

meg_junova
20. okt 2012

@syla Vsak to iste sa udialo aj u nas....

manof
20. okt 2012

@mikymiky
ak prekonala čierny kašeľ v 5 rokoch a teraz má 30, tak už je dosť otázne, či ešte nejaké protilátky má.
Ak ho však prekonala v 20 rokoch a teraz má 30, tak s najvyššou pravdepodobnosťou prenesie dosť protilátok na bábätko, najprv skrz placentu a potom skrz materské mlieko.

manof
20. okt 2012

2. diel seriálu článkov MUDr. Ludmily Elekovej z časopisu Meduňka:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nove-paradi...

supocka
20. okt 2012

Ahojte ,viem ze to je mimo temy,ale neviete mi niekto poradit kde zozeniem bio zeleninku v blizkosti Starej Lubovne?
Mozu byt aj blizsie mesta Poprad,Presov...
Potrebujem to na metabolicku liecbu rakoviny.Uz som z toho zufala.Ak mozte a poznate niekoho budem velmi vdacna.Dakujem

evicka_po
20. okt 2012

na ktorej strane najdem to pôvabne odmietnutie ockovania pre "kravu jarabu"?? 🙂

nae
20. okt 2012

@l81 Tak to ťa asi tiež "ofajčili", ako sa u nás hovorí.
Pretože diferenciálny krvný obraz je záležitosť pár sekúnd, robí to prístroj (pokiaľ teda nechceš aj morfologické hodnotenie). Na to stačí minimálne množstvo krvi (kľudne len 0,5-1ml). Je to drahšie vyšetrenie, ale nejedná sa o žiadnu horibilnú sumu.

nae
20. okt 2012

@janula_b Totálne nechutný článok - a čo rodičia? Iste boli nadšení, že ich deti sú vyvolené na takú úžasnú štúdiu...duvenblejt.

zigzag
20. okt 2012

@nae no neviem ci nieco podpisovali, ze suhlasia, urcite za to dostali zaplazene, ved aj tu na mK v jednom kuse reklama na rotarix bezi,, 😝

l81
20. okt 2012

@nae hm, ano ,to mi je jasne-ako to ze ma ``ofajcili``, tak ale prinutit som ich nemohla, ze ano...Tvrdila, ze to by jej museli brat krv z hlavicky a ze to ona -ta laborantka-dobrovolne robit nebude.

maxa77
20. okt 2012

@evicka_po str. 1533

nae
20. okt 2012

@l81 áno, jasné, to je záležitosť lekára (nie každá laborantka má k tomu "papiere"), resp. detskej sestry. Neviem, do akého veku sa berie krv z hlavičky a odkedy z nejakej inej žilky. No každopádne brať krv malým deťom je náročné.
Myslela som, že krv už si mala nabratú kvoli niečomu inému a oni ti to len nechceli vyšetriť.

l81
20. okt 2012

@nae Nie nemala, potom nasledovali vysetrenia v BA , kde ma Dr hned na zaciatku zrusila , ze ona urcuje ake vysetrenia sa budu robit a ze ako naco by sa jej mal robit takyto druh vysetrenia, ze nie je ziaden dovod na to, ze sa jej akurat tak vytlaci hnis z ramienka / bolo to po BCG/ a po kontrole sa BUDE ockovat podla ockovacieho kalendara.Ale jasneeeee pani doktorka, lebo nam vsetkym rodicom amputovali mozog a len slepo pocuvame 🙄

majusqwa
20. okt 2012

@lucia2207 ja viem, ze si to tak napisala. ja som to pochopila ;) len som vyjadrila svoje !doverovanie" lekarom :P

@zaockujteajslnko das mi autorske prava na tvoj prispevok o krave jarabej? par viet by sa mi hodilo... :P

hlavackova
20. okt 2012

@nae dcerke brali krv zo zily z rucicky ked mala 3 mesiace.

majusqwa
20. okt 2012

@zaockujteajslnko inak, ked citam ten tvoj prispevok o krave jarabej, tak pochybujem, ze vobec vedia, ze existuje tolko vakcin :D