Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domique
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domique
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domique
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikulka1
28. okt 2012

@zaockujteajslnko je mi naprosto jasné, že je to velká hrabárna prachů, ale však proboha, nějak se nevím smířit s tím, že se tolik let do dětí pere tolik sraček a nikde žádná dokumetntace o tom, jestli alespon k něčemu..., vím, že toto studuješ mnohem déle než já, takže opravdu, nic takového neexistuje? Neuvěřitelné, pak kde tedy vzali ty vysledky, že kolik čeho se musí dát, aby se vytvořilo dostatečné množství protilátek....?
Jinak se okolo mě ted objevilo pár lidí, co nechali své děti po očku nabrat a nemají z devíti povinných nic, nebo pozitiv jednu až dvě choroby..., no, nepřekvapilo mě to..

brumka111
28. okt 2012

@stastnamamulka prosim ta pekne, co bolo pisane v clanku co si pridala? chcela som ho otvorit, ale uz neexistuje...vies mi to zhrnut v skratke? ci je to moc odtiazne?:-}

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@kikulka1
este raz, ludia nechcu citat ziadne studie, odbornici nechcu citat ziadne studie, nikto nechce ziadne studie...... a nakoniec ake studie?.......ludstvo sa neda popisat vedeckou studiou a co z nej vyjde? ze studia nic v skutocnosti nevypoveda?....

preco je ockovanie povinne?.......tam mas odpoved na vsetko......preco tak nieco UUUUZASNE A NESKODNE je POVINNE?.....uz len v tom slove POVINNE, preco asi? 😀.....

zaockujteajslnko
28. okt 2012

@kikulka1
z dokonalej studie ti ajtak vyjde len znama gaussova krivka rozlozenia pravdepodobnosti, ktora o jedincovi nicovite nic nenapovie 🙂 ......... nedokonalej studie ti nejvyjde ajtak vobec nic.... zo skorumpovanej studie ti vyjde presne to co ma tomu co plati vyjst 🙂

cize to rozhodnutie racionalne nezhodnotis, ak si myslis ze ti ockovanie moze priniest zisk, tak sa ockovat daj, ak nie tak sa nedaj....

ale to povinne je tam jasne naco to je..... kedze nic ako kolektivna imunita neexistuje tiez....

zaockujteajslnko
28. okt 2012

napr. ockovane a autizmus...........neexistuje ziadna deficina autizmu a pritom existuju studie popierajuce a dokazujuce ze ockovanie ma alebo nema vplyv na autizmus......je to smiesne cele...

maroubrabeach
28. okt 2012

dala som ockovat tuberu a hexu, odmietla som pneumokoky a mmr. uz si nas aj zavolali na pojednavanie. neviete aka je pokuta? je to niekto, komu vyrubili nejaku ciastocnu pokutu? diky

ssisska
28. okt 2012

@domique
Ty si ta co nema v tejto diskusii co robit!Sa najprv dobre pozri na nazov tejto diskusie.Vypadni odtialto,pripadas mi ako keby si tu bola nasadena!Robis tu zlo a preto som ta redakcii nahlasila,nech vymazu tvoje prispevky.

prevenar
28. okt 2012

@maroubrabeach max suhrna pokuta je 320e ..vacsinou dostanes ciastkovu , ale vyska je skutocne individualna . su pripady ked nedostanu nakoniec nic , niekedy 40e , niekedy 120 .. a niekedy rovno 320 . netrap sa tym , je to vedlajsie ..prvorade je zdravie tvojho dietata .

petah82
29. okt 2012

@kikulka1 v minulosti sa robieval imunologicky prehlad, kde vybrali vzorku ockovanych a testovali u nich protilatky z ockovania, ale naposledy sa robil v 2002. viac konkretne v prezentaciii, najdes tam aj percenta uspesnosti vytvorenia si protilatok http://www.vpl.sk/sk/ockovanie/ dole je odsek 10. a prednaska 3. Hudečková H. – Výskyt nákaz preventabilných očkovaním v SR

hilaris
29. okt 2012

@maroubrabeach zalezi od mesta kde zijes. V BA sme dostali 66 eur plus 16 eur trovy. Ale neviem ci len k nam boli taky velkorysi ci si zistovali ako mizerne sme na tom financne :D

ivanajelinek
29. okt 2012

Ahojte. Tak precitala som si par stran dozadu, a docitala som sa, ze ockovanie moze mat spolocne aj atopicky ekzem. Nam zacal atopicky ekzem tak okolo 3-tieho mesiaca. Po prvom ockovani. Chodievala som skoro kazdy tyzden k doktorovi, ze co s tym, len ten vzdy povedal, ze maly ma narusenu imunitu, lebo ze mm ma alergie( klasicke na pel, stromy, prach adt., nic extra), a ze kvoli tomu ma maly atopicky ekzem. Trapili sme sa hrozne dlho s tym, neprespate noci, co sa skrabal az do krvi. A potom okolo 6-teho mesiaca nam zacala bronchydita, zapal pluc sme mali uz tiez, zapal stredneho ucha takisto. Maly neustale na antibiotikach...Moze mat aj toto vsetko spolocne s ockovanim? Lebo mna vzdy doktor odbije tym, ze co sa cudujem, manzel je alergik, tak maly ma znizenu imunitu 😕
Nakolko zijem v Nemecku, potrebujem si nastudovat nejake materialy v nemcine, co sa tyka ockovania-neockovania. Lebo v decembri sa narodi druhe babo, tak by som tomu vsetkemu chcela predist. Neviem ci je v Nemecku ockovanie povinne, musim to zistit. Lenze ja ked niekomu len spomeniem, ze nedam ockovat, tak vsetci na mna pozeraju, ci som normalna, ze ved to sa musi. Ze co potom, ked maly dostane nejaku chorobu, na ktoru nie je zaockovany. Vcera som si pozrela nejaky dokument(v nemcine), tam tiez su proti ockovaniu. Spomina sa tam,ze normalne by kazdy rodic mal dostat pri ockovani aj letak s vedlajsimi ucinkami, lenze tie letaky poznaju len doktori a lekarnici, lebo keby ze si to rodicia nastuduju, tak deti ockovat urcite nedaju. A ze sa v podstate ockuje proti takym chorobam, ktore su uz ani pomaly neni. Preto ma to nakoplo dopredu, a potrebujem si to dokladne nastudovat. Neviete odporucit nejake stranky? Pri prvom dietati som urobila chybu, no pri druhom sa chcem tomuto vsetkemu vyhnut 🤐

maroubrabeach
29. okt 2012

@prevenar
@hilaris diky. osobne mi je to jedno, ci im zaplatim aj celu sumu. ockovat to nedam. aj ked teda prachy nemame.. len som bola zvedava o kolko nas tento stat zkasne. tiez som z BA.

zaockujteajslnko
29. okt 2012

osetrovanie poskodeneho dietata ockovavnim vyjde za cely zivot na kolko 100 000 eur? Nayse strata z nemoznosti uplatnenia v spolocnosti moze poskodene dieta a poskodeneho mladeho cloveka az doviest v tejto "humannej" spolocnosti k jasnej samovrazde! Takze ziaden argument pre ockovanie a riskovanie trvalych a vaznych zdravotnych nasledkov neobstoji a popri tom pokuta za udrzanie v zdravi a schopnosti je vlastne az smiesna.....
Navyse ziadna pokuta nic nezmeni, akurat hlupakov prinuti ockovat svoje deti, ten ktory ma nieco v hlave a vie rozmyslat tak je rozhodnuty a ziadna pokuta na tom nic nezmeni, a toto zacinaju konecne chapat aj na tych RUVZ........teda tam kde nejake zbytky rozumu maju a tak nepokutuju - ved aj ako chcu pokutovat za ustavne pravo, pravo zarucene dohovorom o biomedicine pravo zarucene a porusene dokonca v dohovore p pravacj dietata.....

takze hlupaka pokuta od poskodenia zdravia ockovanim odradi, ale dobre mu tak, nech si nesie nasledky to ho urcite aj financne vyjde "lacnejsie" 😀

jarabica123
29. okt 2012

@kolostrum Akože ty s i lékár??? A gramatika ti nič nehovorí??? Že keci s tvrdým Y!!!! A takýchto lekárov my máme, preboha!!!

ivanajelinek
29. okt 2012

Inak napr. nechapem, ockuje sa proti ovcim kiahniam a aj tak najneskor v skolke alebo v skole deti maju kiahne, nie??? 🤐

petah82
29. okt 2012

@ivanajelinek vsetko co spominas, moze suvisiet s ockovanim. ockovanie oslabuje imunitu, co povedal aj lekar o tvojom synovi... v nemecku je ockovanie dobrovolne, ale ako pises, nikto o tom nevie, tak ked dr povie ockovat, tak sa ockuje... www.slobodavockovani.sk ,,,,, www.rizikaockovania.sk

samiana
29. okt 2012

@ivanajelinek
http://www.drkummer.de/jom/

a daj si googlu "martin hirte" alebo aj "hirte martin impfen – pro & contra"

l81
29. okt 2012

@ivanajelinek Ich argument je , ze ano , dostanu sice ovcie kiahne, ale ma to lahsi priebeh, ako keby ockovane neboli. 😀 😀 😀

alenka600
29. okt 2012

@ivanajelinek AHoj, ja som tiez v zahranici (Francuzsko), napisem Ti neskor ked budem stihat, teraz nemozem. Prve dieta mam neockovane, o 3m sa narodi druhe a tiez mi ani nenapadne ockovat. Napisem Ti potom detailnejsie ako som k tomu prisla, co, ako , preco, tiez som si kladla otazky, tiez na mna na zaciatku vsetci pozerali ci mi sibe a teraz uz to nie len, ze akceptuju, ale dokonca schvaluju. Ozvem sa neskor cez mail, cau

zaockujteajslnko
29. okt 2012

@ivanajelinek
ja mam dieta neockovane, a je zdravsie ako ja - nasilne plne zaockovany jedinec! .....ja si myslim ze ziaden lepsi dokaz neexistuje, toto proste realita a fakt, jasny dokaz co ockovanie v skutocnosti robi

ivanajelinek
29. okt 2012

Dakujem vsetkym 😉 Alebo ma napadlo, ze kamoska ma malu v skolke uz od jedneho roka a tam casto visi oznam, ze v skolke je mumps. Ale ako to? Ved deti su ockovane, nie???Naco sa potom ockuje na take bezne choroby, ked ich deti aj tak dostanu??? 🤐

ivanajelinek
29. okt 2012

@petah82 Presne tak. Najhorsie je, ze nemam tu nikoho v okoli, kto by mal pre to pochopenie.
Mna len stve stale, ze doktor povie, ze je na vine moj manzel, lebo je alergik 😀 Tak kvoli tomu je maly atopik a ma aj znizenu imunitu.