Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

molnarovak
19. nov 2009

keď som čakala prvé dieťa, tiež som nikde nepočula o škodlivosti očkovania. Ale teraz v poslednej dobe sa o tom stále viac píše a pomaličky sa na túto tému začína diskutovať aj verejne. Takže ja si myslím, že je to na dobrej ceste a skôr či neskôr sa aj u nás zruší povinné očkovanie. Rovnako, ako to je v krajinách záp. Európy. Len si musíme zvyknúť, že nás sa všetko deje s niekoľkoročným oneskorením.
Neviete mi povedať, prečo v časopise Zdravie písali, že ak nemáme všetky povinné očkovania, tak nemôžeme ísť študovať alebo pracovať do USA? To tam naozaj nepustia nikoho, kto nie je komplet zaočkovaný?

vanish1
19. nov 2009

olivová, trefne a dobre napísané...
molnarovak, počula som o tom niečo, ale neviem, či sa to nedá nejako obísť (napr. z náb. presvedčenia a pod) a aj keby dieťa chcelo ísť študovať do USA a nepustili by ho, tak si môže samo zvážiť, či sa dá zaočkovať a či nie, čiže čo je mu prednejšie. Aj keď sa dá, tak si ho aspoň ušetrila v detsve.

teri3
19. nov 2009

tak sme dnes boli u dr. (rozmýšľala som celou cestou, či máme, alebo nemáme ísť, či nepôjdem len do lekárne). Ale hovorím si no čo, nech to mám za sebou, idem a uvidím... Tak som dr. hovorila, že by som ho nechcela dať zaočkovať, lebo sa mi vidí, že sa mu vytvorila kožná alergia - vôbec to nekomentovala štýlom, že by to nemohlo byť z vakcíny. A tiež som hovorila, že už začal hovoriť a po poslednej hexe a prevenare prestal a že čo predtým zvládol za mesiac, tak teraz mu to trvá možno tri (čo sa týka rozprávania a chápania okolitého sveta)... Tak povedala, že deti sa zvyknú po tom očkovaní zhoršiť 😨. Predpísala mi thuju na očistenie (už dávnejšie som spomínala, že je homeopatka), mám mu to dávať po tri dni, potom že sa uvidí po 2-3 týždňoch, či sa to zlepší a ak nie, tak pôjdeme na neurológiu. Tak som zvedavá. No a to očkovanie - nepovedala som jej že ho nechcem dať vôbec zaočkovať, ale že teda oddialiť...dúfam, že dovtedy sa snáď aj dačo zmení. No a celé to bolo na úrovni komunikácie a výmeny názorov, samozrejme, že povedala, aké by samotné choroby mohli mať následky...ale do ničoho ma netlačila, tak uvidíme... 🙂. Podľa hororov, ktoré ste tu väčšinou opisovali, tak sme dopadli super 😵

molnarovak, myslím, že v tej prednáške od A.Petek je spomínané, že každé z tých "povinných USA očkovaní" sa dá z nejakých dôvodov obísť, len treba niekoho kontaktovať 😉

petot
19. nov 2009

inka04: Ba čo viac, niektoré vakcíny (vrátane chrípkovej) sa odporúčajú "rizikovým, chronicky chorým" pacientom.

A keď niekto z nich dostane následky po vakcíne, alebo dokonca zomrie, tak vakcína je v tom nevinne, "on už mal vážne chronické ochorenie..." 😕

inka04
19. nov 2009

petot: je to naozaj smutne ☹ ...velmi

olivova
19. nov 2009

molnarovak - a idem sa rozculit znova 😀 . Koho je co do toho, aky je moj zdravotny stav??? O chvilu budu chciet vediet hadam aj cislo uctu, aby som sa mohla niekam dostat? (pouzila som prirovnanie od veci, nebudem vulgarna).
Takisto aj so skolkami - co je koho do toho, ci je moja dcera ockovana, alebo nie? Podla mna - to su sukromne veci...
Nad tym sa rozculujem s manzelom - ma podporuje a vysikoval ma k lekarke, aby som sa o najblizsom ockovani s nou porozpravala (samozrejme ale nepojde so mnou), aby som mu povedala, co som sa dozvedela a nasledne budeme postupovat 😀 Tak, ale mam ho aspon za sebou, a nebojujem uz sama. Kdezto ked som to spomenula svokre, tak na mna divala ako na mimozemstana - ako ste tu spominali, priam ako na vraha....A to som len nacrtla...Ako som napisala - chybajuce informacie. Najlepsie sa vymyva rozum ludom, ktori o nicom nevedia a mam pocit, ze je to presne ako kedysi hon na carodejnice...
Chripkova vakcina - no, zaujimave, ako sa lekari nezhoduju. A ludia ZASA v slepej dovere, veria...Ale ten pribalovy letak necital nikto...Lekar ho neda, a ludi nenapadne pytat ho.
Ale je tu len obycajna logika - zoberme si tehotne zeny (je to najlepsi priklad) - v tehotenstve zakazuju hocake lieky, len vo vynimocnych pripadoch, aj to zenu sleduju potom milionkrat...a rozhodne ZIADNA vakcinacia. A zrazu - daka chripka ti-di-di a najrizikovejsou skupinou aj tehotne zeny???? A ockovane???? Ach jaj. Tak tomuto neskocim ani ja, a divim s tym, ktori ano...
Aha, a este som to zobrala s ineho hladiska - slovensko a cesko a dake krajiny okolo su omnoho mensie ako USA - pocet obyvatelov u nas zapada do jedneho ich velkeho mesta...Tak preco by nemohli robit statistiky u nas, ked je nasa vlada tak velmi otvorena? Co im zalezi na tych par obyvateloch...

Dnes mam rozculujucu naladu 😅

petruci6
20. nov 2009

toto si precitajte skor ako sa date zaockovat:
Postupná skandální odhalení: Britský vládní poradce pro chřipkové epidemie (i pro nemoc šílených krav) na výplatní listině farmaceutické firmy s ročním platem 116.000 liber
V rámci vydělávání na nafouknuté pandemii se prasata krmí u žlabu, zatímco miliony lidí budou vystaveny netestované vakcíně, která obsahuje složky mající spojitost s vysilujícími nemocemi.
Paul Joseph Watson

27. července 2009
Mnoho lidí je zdá se opravdu zmateno ohledně toho, že západní vlády nafukují příchod nové pandemie prasečí chřipky, jako by šlo o největší hrozbu lidstvu od dob dýmějového moru, i přes relativně malý počet úmrtí na virus, a nejsou si vědomi, že farmaceutický průmysl jde ruku v ruce se státem po desetiletí.
Další ilustrací tohoto faktu je odhalení, že jeden z hlavních britských vládních poradců na prasečí chřipku je náhodou také v představenstvu GlaxoSmithKline, společnosti prodávající nebezpečné a netestované vakcíny proti prasečí chřipce, stejně jako protivirové léky Tamiflu a Relenza, NHS.
" Profesor sir Roy Anderson sedí ve Vědecké poradní skupině pro nouzové stavy (SAGE), 20 členném týmu vymýšlejícím akční plán pro virus. Přesto zastává také pozici za 116,000 liber ročnì v představenstvu GlaxoSmithKline ," oznámil Daily Mail .
Zjišťujeme také, že Anderson byl " jedním z prvních britských expertù, kteří vyhlásili propuknutí pandemie " a v rádiu a televizi pilně prosazoval účinnost antivirotik u prasečí chřipky, aniž by posluchačům řekl, že je na výplatní listinì GSK .
Anderson byl také klíčovým vládním poradcem během vypuknutí nemoci šílených krav v Británii v r. 2001, která vedla k vyvraždění více než 6 milionù zvířat a naprosté decimaci zemědělského sektoru .
Dávky vakcíny proti prasečí chřipce pro Evropu jsou rychle protlačovány bezpečnostní procedurou a nedojde k vůbec žádnému testování na lidech dříve, než miliony lidí, počínaje dětmi a těhotnými ženami, budou naočkovány v rámci masových očkovacích programů .
I přes varování šéfa přes chřipku Světové zdravotnické organizace dr. Keiji Fukudy ohledně nebezpečí netestovaných vakcín, GlaxoSmithKline a další farmaceutické společnosti jako Baxter začnou posílat vakcíny vládám v Evropě do dvou měsíců.
Oficiální představitelé tvrdí, že vakcína proti prasečí chřipce má podobné přísady, jako vakcína proti ptačí chřipce, a je proto bezpečná. V takovém případě raději doufejme, že tato vakcína nemá stejné přísady jako dávky vakcíny proti ptačí chřipce firmy Baxter, která byla ve skutečnosti kontaminována živým virem ptačí chřipky a posílána do řady evropských zemí.
Navíc vakcína proti prasečí chřipce bude obsahovat přísadu, o které je známo, že způsobuje mrzačící nemoci .
Jak jsme informovali minulý týden , očkování bude obsahovat skvalén, který byl přímo spojen s případy syndromu ze Zálivu.
Podle oceněného investigativního novináře Gary Matsumoto existuje "těsná shoda mezi skvalenem vyvolanými nemocemi u zvířat a těmi, pozorovanými u lidí, kterým byl tento olej vstříknut: revmatickou artritidou, roztroušenou sklerózou a systémovými sžíravými vředy erythematosus ."
"Nyní existují data ve více než tuctu recenzovaných vědeckých dokumentů od deseti různých laboratoří v USA, Evropì, Asii a Austrálii, dokumentující, že na skvalenu založené pomocné látky mohou vyvolat autoimunitní nemoci u zvířat . pozorované u myší, krys, morčat a králíků. Švédský Karolinska Institute demonstroval, že skvalen samotný může vyvolat zvířecí verzi revmatické artritidy. Polská Akademie věd ukázala, že u zvířat může samotný skvalen vytvořit katastrofická poškození nervového systému a mozku . Medical School univerzity na Floridì ukázala, že u zvířat může samotný skvalen vyvolat produkci protilátek, specificky spojených se systémovými sžíravými vředy erythematosus," píše Matsumoto.
Mikropaleontoložka dr. Viera Scheibner, která provedla výzkum neblahých účinků pomocných látek ve vakcínách, napsala o skvalenu následující:
Skvalen "přispěl k vodopádu reakcí zvaných "syndrom ze Zálivu". (u vojáků vznikla) artritida, fibromyalgie, lymfadenopatie, vyrážky, fotosenzitivní vyrážky, obličejové vyrážky, chronická únava, chronické bolesti hlavy, abnormální ztráta vlasù, nehojící se kožní léze, aftózní vředy, závratì, slabost, ztráta paměti, záchvaty, změny nálady, neuropsychiatrické problémy, narušení štítné žlázy, chudokrevnost, zvýšená ESR (míra sedimentace erytrocytů), systémové sžíravé vředy erythematosus, roztroušená skleróza, ALS, Raynaudův fenomén, Sjorgenův syndrom, chronický průjem, noční pocení a nízké horečky."
Zdroj translation OSUD.cz 2009

pastuska
20. nov 2009

No ja nikdy nepochopím, prečo je stále očkovanie povinné (myslím z morálneho hľadiska teraz), ale že prečo je povinná táto vakcína pre tehotné ženy...to ako si niekto dovolil zobrať za toho zodpovednosť, fakt nechápem. Že tú dotyčnú osobu netrápi svedomie.

inka04
20. nov 2009

olivova, predskolske zariadenia musia mat doklad, ze dieta je ockovane, pretoze "nase neockovane" deti predstavuju pre ostatne "ockovane deti" riziko nakazy☹ ...niekde som minule zahliadla diskusiu "inteligentnych mamiciek", ze deti, ktore nie su ockovane, nech sa ani nestykaju s ich detmi... nech nesmu chodit do skoly☹ akoze "kocurkovo" ☹ 😠 😖

pastuska
20. nov 2009

inka04, toto povedali aj mne v jednej diskusii. Že ich očkované deti chránia ešte aj moje dieťa pred tými chorobami....

inka04
20. nov 2009

ano... existuje na to taky odborny termin, ze "kolektivna imunita"... no comment 😖

martinba
20. nov 2009

odporucam knihu Raising a vaccine free child do Wendy Lydall, kde dokazuje ze herd immunity neexistuje, tym dokazovanim myslim zdokumentovane konkretne outbreaky roznych infekcnych nemoci aj v lokalitach kde zaockovanost presiaha 95% a dokonca v par pripadoch aj 98%. Uvadza aj zdroje, cize su to potvrdene informacie ktore sa daju overit, na rozdiel od nepodlozenych dohadov o kolektivenej imunite ktore sa nam snazia podsuvat zastanci ockovania....

denduska
20. nov 2009

pocujte ale ja mam dost strach ze mi neockovane dieta nevezmu do skolky... viem ze oficialne nemozu ale co akoze urobim?? co sa budem sudit so skolkou?? ved je malo skolok teraz... z toho mam naozaj obavy aj z inteligentnych matiek ktore budu zakazovat svojim detom aby sa hrali s mojimi..ako to vysvetlim trojrocnemu dietatu...? ☹

blau
20. nov 2009

Denduska tie inteligentne matky sa ako dozvedia, ze tvoje deti nie su zaockovane? A preco by ti ho nezobrali? POvies, ze je zaockovane a hotovo. Vybavis na slovensku sa da vselico...........

lucia123
20. nov 2009

denduska, nevidela by som to az tak "cierne", neockovancov stale pribuda a "Inteligentne matky" tak na tie sa mozes... riesit to budes aj tak najskor o rok ak nie neskor. My do skolky dame az v 5-tich, si precitaj na nete "spokojnost" so skolkami, nieco hrozne... kazdy nadava 😉 A vysvetlit trojrocnemu dietatu, ze ockovanie nepotrebuje je v pohode 🙂 to pochopi, myslim, ze bude natolko mudre 😀

Ockovane deti su vacsinou chore, zaujimave ze.
To su uz "paranoidne" matky, co toto dokazu napisat (vid.inka04) By som chcela vidiet, ci teda aj ta mater je ockovana 😀 ved aby neprenasala infekciu nie?

misuge
20. nov 2009
denduska
20. nov 2009

blau, no my byvame na dedine, a tu kazdy vsetko vie ( a my sme specialne zaujimavi, obaja doktori a z velkeho mesta...tu ludia neboli dalej nez v Martine a s vysokou skolou sme siroko daleko jedini - tym sa nechcem vyvysovat, len skor to ze sme trochu ako Adamsovci), a osobitne sa riesi kto kedy u akeho doktora bol a ockovanie deti detto...mna sa uz asi trikrat pytali ze ci bola mala na tretom ockovani.
Nastastie mam dobru susedu s malou dcerou, ona je sice za ockovanie, ale jej som vysvetlila ze mala uz ockovana nebude kvoli tomu a tomu...a ona to berie skor tak, ze chudatko ze ma teraz problemy a nemoze byt ockovana..ale to je lepsi pripad a male su kamosky, takze to je v poho 🙂

jedine naozaj sa budem snazit vybavit normalne papier od doktora ze ockovana nie je, nemoze byt a nebude aby bol kazdy spokojny 😝 ale kde ho tu zozeniem tak to bude este tazke...

spevacka
20. nov 2009

Trochu preženiem, ale taká sci-fi: O pár rokov očkované deti budú mať také poruchy imunity, že im lekár nedoporučí pobyt v kolektíve a tak nakoniec budú bez problémov fungovať v MŠ deti neočkované-s dobrou imunitou 😀 . Toto mi napadlo keď čítam vaše obavy, či vám detičky vezmú do MŠ. Skúste takto "odstreliť" tie "inteligentné,", ktoré ešte priplatia detičkám aj rotavírusy, veď nech majú...pokladíky. Trocha mi tento ich prístup pripomenul ten vtip, že: Milí rodičia, vaše dieťa musíme preradiť do špeciálnej triedy" a odpoveď "Veď nech študuje, keď na to má.." 😀

denduska
20. nov 2009

😀
no ked spominas tie rotavirusy, kypi mi zlc pri tej reklame 😠 😠 😠 ja som v tej dobre ani nevedela o vakcine na rotavirusy, ani mi ju dokina nespominala, a moje dieta prezilo absolutne v pohode, ani som mu nevyvarala cumel a od narodenia ho olizuje pes...

spevacka
20. nov 2009

Inak boli sme včera na poradni, odmietli sme prevenar (1.dávka). Šla som s obavami, lebo tiež sme z malého mestečka, skôr dedina a reakcia dr. bola prekvapujúco chápavá. Nečekala som, že bude taká normálna. Tak sme podebatovali o očkovaní, ona mi dala podpísať papier v karte, že to je na našu žiadosť a bolo. Keď sme vychádzali z ambulancie, vonku ma už čakali kamarátky, ktoré som tiež nainfikovala neočkovaním resp. minimalizáciou očkovania a hneď sa na mňa vrhli ako supy (v dobrom), že čo povedala?Tak som im opísala moju návštevu a na to hneď moja švagriná reagovala, že ani ona nedá. A pýtala som sa dr.či už mala takého exota, ako ja. Vravela, že nie. 😉 Tak som zase prvá.Dieťa nepokrstené, očkované len spolovice...tak tak. Ale darí sa mi robiť agitáciu, vplývam na ostatné mamičky nech trocha popremýšľajú o očkovaní a myslím, že to berú.

zelmirka1
20. nov 2009

ahojte
ja ma tiez obavy ako to budem riesit s tou skolkou...moja doktorka je totiz dost konzervativna a mysli si ze riskujem ked ho nechcem ockovat takze urcite mi to napise ked k nej pojdem so ziadostou...ono sa to povie, ale fakt neviem co potom urobim....som presvedcena ze ho uz ockovat nedam ale nemozem byt s nim doma kym nepojde do skoly len preto ze to u nas je takyto nezmyselny system. ??????

lucrezia
20. nov 2009

zelmirka a čo takto tesne predtým zmeniť lekárku?
najsť aspoň trochu chápavú, príp. sa nejako dohodnúť 😉 ze mala je zdrava a o ockovaní nepísať nič? ved tam tuším nie je špecialne kolonka čo sa týka očkovania, alebo sa mýlim?
ja to tak plánujem spraviť, lebo naša doktorka mi ešte bude robiť problemy, to som si istá 😖

zelmirka1
20. nov 2009

juj ved to mi kazdy radi ale kde mam najst taku co akceptuje ze nechceme ockovat ? zistovala som si trochu o inych lekarkach ale zial zatial som nemala dobru odozvu. vraj tam kolonka je, ale kazda skolka moze mat svoje tlacivo, staci napisat len ze dieta je zdrave a moze ist do skolky a nikoho nemusi zaujimat viac. Asi budem musiet zmenit lekarku tesne predtym a dufat ze to nebude riesit ale na karte je to hned na prvej strane tie zaznamy o ockovani, fakt des..... 😒

molnarovak
20. nov 2009

denduska, ja som si myslela, že som jediná, kto odmieta dieťa držať v sterilite. Okolo mňa všetci deti dezinfikujú, aby náhodou neprišli do kontaktu s baktériou.
Kamarátky sú zhrozené, že naša malá sa hrá so psom, mačkami, hneď si strčí ruku do úst a raz sme ju dokonca neskoro pristihli, keď ochutnávala psovi z misky granule. Nechápem, ako to doteraz prežila. A dokonca je zdravá, ani len klasickú detskú "žabu" nemala na jazyku.
Ja som presný opak, stále soplím, afty, kútiky... Ale teraz, keď užívam céčko, je to trochu lepšie.

Tento týždeň sme plánovali oznámiť pediatričke, že toto očkovanie (v 15.mes.) odmietame, len sme na to nejako zabudli. Takže budúci týždeň jej to už určite oznámime. Vôbec sa toho nebojím. Ja keď som o niečom pevne rozhodnutá, tak si stojím za slovom. A myslím si, že keď jej slušne vysvetlím moje argumenty, tak to pochopí.

pastuska
20. nov 2009

Aj my sme antidezinfenkčný. Malý toľko piesku pojedol, všetky konáriky poolizoval, lopatičky a formičky...a zdravý je. Cumeľ som nikdy nevyvárala, keď som kojila, bradavky som nedezinfikovala, prádlo nežehlila - a nič mu nie je. Ak nerátam nádchu so suchého vzduchu 🙂 A moji rodičia majú dvoch psov...no kto máte psa, tak viete 🙂

zelmirka1
20. nov 2009

to je sranda ale ja to tiez neprehanam so dezinfekciou, o tom ze som mala dezinfikovat bradavky som ani nepocula, maly da do ust uplne vsetko, mame doma psa a macku, kazdy mi len hovori pozor dava to do ust, ma spinave rucky a pod...doteraz nebol chory tak verim ze mu to vydrzi.

misuge
20. nov 2009

Dnes jsme odmítly další očkování, teda podepsali...a už nikdy malou očkovat nedáme. Můj muž o tom byl přesvědčený od začátku. Já jsem dost váhala..definitivně mne asi přesvědčila ta přednáška, kterou jsem sem dala. Měla jste některá trpělivost a dívala se až do konce?
Jinak co se týče pejsků....naopak soužití s nimi posiluje imunitu a odolnost proti vzniku případných alergii.
Taky doma jednoho oříška máme 😉

pastuska
20. nov 2009

No ja som na začiatku tehu, ale už rozmýšľam, že kam ísť rodiť. Tu mi totiž žiadne papier nepomôže, že nech nedávajú očkovať...no škoda reči proste. A po sekcii (musím mať) asi nebudem schopná hneď behať za sestričkou, že čo a ako. No a či si vyhádam malého na izbu, tak neviem. Tradične ho nechcú dať s poznámkou, že nech si žena po sekcii oddýchne...to je dneska hrozné, aby som sa bála ešte aj pôrodnice...
Hlavne, že sú baby friendly a majú rooming-in...

erikasadek
20. nov 2009

molnovarok; urcite neiake ockovanie mat musis do usa, ale vsetky urcite nie, to by tam nebolo tolko francuzov.. 😀

ale , da sa zistit , co j en atom pravdy zavolat na ambasadu.. 😉

iak ahojte ..
dnes som dostala predvolanie pre josha na ockovanie, na, chripku.. hned islo do kosa 😀

inak nebojte nie je to povine predvolanie, je to kao osveta.. 😉
ale ja tak nepojde nikto.. tak ako 80% francuzov podla statistyk.. nejde odmieta..; a vel alekarov , co nasralao sprepacenim nasi ministerku zdravia;. 😀 😀

martinka1981
20. nov 2009

Ahojte

Erika u nas nedavno v spravach v telke hovorili ako sa davaju francuzi hufne očkovať proti pras.chripke 😀debili neviem kde na to prišli že??!!! Ešteže mame info od teba 😉