Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
31. mar 2010

čau zitaje,my ju ešte stale nemáme

vodicka75
31. mar 2010

Zaujimave reakcie po ockovani su konzultovane aj v poradni Dr. Spanikovej, je ich dost:
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory...

...len tie odpovede Dr. su niekedy na nastvanie al. pobavenie...napr. ze ockovanie chrani proti chorobam, ktore v krajinach tretieho sveta zabijaju deti...neviem, zijeme v Angole alebo v odlahlych oblastiach bez pristupu k lekarskej starostlivosti ??? 😀 😠

Zitaje: MMR II vakcina uz nema platnu registraciu, registrovana vakcina je M-M-RVAXPRO, medzi kontraindikacie patri aj humoralna alebo celularna imonodeficiencia, vakcina je ziva, nasa dcerka, ktoru Dr. povazovala za zdrave dieta "len s ekzemom" mala znizenu imunitu az do obdobia 6,5 roka, kedy sa dostala do normalu a to nebyvala takmer vobec chora ako ine deti so soplikmi apod. /skor bola precitlivela na potraviny/ a na ocko. MMR reagovala velmi zle.
Ak velmi chces ockovat, dajte si urobit imuno. testy, ci su v norme, aj ked tie ochorenia su povazovane za mierne a po ich prekonani maju deti dlhodobu imunitu a my ako deti /terajsi 30-nici/ sme ich normalne prekonavali,...takze ani ockovat nemusite 😉...inak, Dr. Spanikova vo svojej poradni spominala aj samostatne vakciny proti osypkam, mumpsu a rubeole, ktore nie su u nas registrovane.

nellina
31. mar 2010

vodicka, zaujala ma veta "uz som sa dostala k clankom o biologickych zbraniach a moznych experimentoch na ludoch bez ich vedomia" mozes prosim hodit link na tie clanky ak sa da..dakujem

pifina
31. mar 2010

baby, keby som nechodila do roboty, tak asi cely den stravim pri jednotlivych clankoch ...

cora73
31. mar 2010

tento prispevok sa mi paci... 😀 😀 😀

jednoznačne treba zriadiť Ústav pre nízku zaočkovanosť osôb a tiež Ústav pre vysokú zaočkovanosť osôb. Tam budú zamestnaní odborníci, ktorí sa budú hádať medzi sebou čo je správne.
mínus Reagovať | 67 vrtulka |
31.03.2010 9:21 | Oznám správcovi | Odkaz

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/diskusie/1658629/1/Prasaci...

a to je riesenie pre vsetkych medialne znamych odbornikov-nech sa v tych ustavoch zavru a kusu medzi sebou a nam nech daju s vakcinami pokoj,pripadne by na sebe mohli vykonat aj tie chybajuce klinicke skusky vakcin....

livo46
31. mar 2010

ahojte, prosím vás môžete mi niekto na 100% povedať či existuje horná hranica očkovania pri MMR, lebo všade čítam od 15. najneskôr do 18. mesiaca.aj naša doc.povedala, že to je posledny termin v tom 18 mesiaci a potom si to môžem hradiť sama. dočítala som sa tu ževraj by to malo stat okolo 6 EUR. mate s tym niekto skurenosť? ja by som najradšej malého neočkovala, strašne sa toho bojim, pretože moja staršia dcérka ma atop.ekzém od 3 mesiaca (mám pocit po prvej hexa) a liečime ho homeo, darí sa super 🙂 len je hrozné ked sa čistí a lieči ako ju to strašne svrbí a plače celé noci, má aj alergiu na KM a vaj.bielok, čiže ona nie je očkovana proti MMR. ďakujem veľmi pekne 🙂

linnetka
31. mar 2010

livo, vo vyhlaske 585/08 nie je uvedena horna hranica do kedy, iba spodna od kedy. Horna hranica je uvedena len v ockovacom kalendari a to nie je pravny dokument 😉

cora73
31. mar 2010

a okrem toho sa horna hranica tyka iba deti,ktore z roznych pricin boli zaockovane MMRkou DO jedneho roka..lenze dr si to rozne vykladaju a poriadne si to neprecitaju,preto im to treba vysvetlit..Teraz to chcu praveze uz dat napevno,aby to bolo od 15 do 18 mesiacov,ak kvoli tomu bola aj ta hromadna pripomienka...

ivka144
31. mar 2010

No mylsim, ze aj kedysi Babulka, coby pravnicka, hovorila, ze nie je horna hranica. Ak teda neschvalili este ten navrh..., ale asi to bude toto, co hovori Cora, takze je to este v pripomienkovom konani. Zatial bez hornej hranice. (Az na tu vynimku s ockovanim do jedneho roka)

livo46
31. mar 2010

ďakujem vám veľmi pekne 🙂 🙂

vodicka75
31. mar 2010

Ak je dieťa nepozorné a neposedné, môže ísť o psychiatrickú poruchu
článok na http://primar.sme.sk/c/5307689/ak-je-dieta-nepo...
tema ADHD, ak sa vam chce, mozete tam prihodit zopar polienok k teme ADHD a ockovanie, ak mate po ruke linky 🙂

nellina: teraz nemam tie linky po ruke, musim pozriet znova, ale mozes si nagooglit napr. vaccine, biological weapon,...ked pozriem, poslem zaujimave 🙂

tana74
31. mar 2010

Ahojte, pozerali ste Modré z neba a ich proočkovaciu kampaň?

denisocka
31. mar 2010

Ja som to naschval nekukala,ale mm ma volal.este aj teta mi volala na mobil,aby som zapla markizu

denisocka
31. mar 2010

To bolo o ockovaniu ci proti?

erikasadek
31. mar 2010

ahojte ja som tera zdopozerala prvu reportaz velku tu v fr co sa tyk aprasacej chripky ludia zelam vam to vidiet a teraz ide co sa tyka , instalacii a chovu osipanych v mexiku .. !! skandal..

erikasadek
31. mar 2010

livo ockovanie ja Ti odpoviem podl afr kalendara.. ak nebolo ckovan edieta v 1 roku tu sa ockje v 12 mesiaci..
tak potom v 6 roku ak nebolo ockovane, a ak ani v 6 roku aspon 12 roku, hlavne u chlapcov.. ano stoji do 15 € zalezi od vakcin je ich viac.. a mono vakciny su za 3 € 😉

erikasadek
31. mar 2010

deni, ahoj prva citam ze si tehotna prepac, neskoro ale blahozelam aj tak neskoro. 🙂

cora73
31. mar 2010

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/lekari...

inac,dost sa rozmohli verejne vystupenia provakcinatorov v mediach,takze Vakcinologicky kongres zacina prinasat ovocie,jednou z uloh bolo zvysit pocet takychto vystupeni..ale zase iba jednostrannych

zelmirka1
31. mar 2010

ja som nepozerala tana74 ale ak to bol ten chlapcek ktory z pneumokoka dostal zapal mozgovych blan a nakoniec mu museli amptutovat koncatiny, to uz bolo kedysi v casopise Zivot, je to velmi vynimocny pripad takeho priebehu vsak aj sama matka povedala ze lekari nechapali ako to postupovalo a v tom casopise povedala ze nemala dost penazi na ockovanie lebo vtedy sa to platilo a lutuje to takze predpokladam ze to cele vyznelo tak ze teraz pobezia maminy ockovat cim skor.

maja22
31. mar 2010

Tana, prepáč, tvoj príspevok mi pripadá už paranoidný 😒 Ja som Modré z neba pozerala, ale ako proočkovaciu kampaň som to nebrala. Ak si si nevšimla, to dieťatko je vážne postihnuté! Nie je vymyslené, žije, je v bdelej kóme a to vďaka pneumokokom. Keby ten chlapček neochorel, bolo by z neho zdravé veselé bezstarostné dieťa, ale pneumokoky spôsobili to, čo spôsobili. Keby sa to prihodilo tvojmu dieťaťu, asi by si si tiež kládla otázku, ako k tomu došlo a či sa tomu nedalo zabrániť... Alebo nie? Tá Vilova otázka, či sa proti tomu nedalo zaočkovať sa mi zdala úplne prirodzená, podľa mňa si túto otázku položilo viacero rodičov, keď videli, aké hrozné následky môžu vzniknúť zo zápalu ucha. Na jednej strane sa tu rozčuľujete, ako lekári nechcú uznať, že nejaká choroba vypukla po očkovaní, na druhej strane nepriznáte, že existujú choroby, ktoré by sa deťom mohli vyhnúť práve vďaka očkovaniu. Nikomu neprajem, aby jeho dieťatko dostalo chorobu, proti ktorej existuje prevencia a nebola využitá, musí to byť hrozný pocit... Síce, niektoré mamičky si tu isté choroby pre svoje deti priam privolávali, že vraj im zlepšia imunitu či čo, takže tie by asi žiadne výčitky nepociťovali 😒

nellina
31. mar 2010

vodicka oki, pozrem sa na to..

petot
31. mar 2010

maja22: Vakcína bola určená proti 7 kmeňom pneumokokov z cca 90, takže neviem, odkiaľ tá istota, že by vakcína niečomu zabránila (a to aj v prípade, že by bola účinná, čomu ja osobne neverím). Klinické skúšky vakcíny veruže neboli príliš presvedčivé ohľadom jej reálneho prínosu. Omnoho presvedčivejšie boli tie lakované plagátiky a hororové reklamy.

Dokonca tu prednedávnom ktosi citoval lekára, ktorý tvrdí, že odkedy sa plošne očkuje, stúpol počet zápalov stredného ucha. Mamičky sa tu sťažujú, že po pneumokokovej vakcíne je dieťa v jednom kuse choré.
Na záver: keď dieťa ochorie, napríklad na zápal stredného ucha, tak si treba zaspomínať, či náhodou nebolo v posledných 2 týždňoch očkované niektorou vakcínou (ktoroukoľvek, každá spôsobuje preťaženie a oslabenie imunity).

maja22
31. mar 2010

Peťo, ťažko sa polemizuje na tému, čo by bolo keby... Mne sa proste nepáči, keď sa zľahčuje, ironizuje alebo vysmieva z niečoho, čo iných ľudí bolí... Reagovala som na Tanine slová "proočkovacia kampaň", tie sa mi zdali v otázke úplne nevhodné 😒 .To akože matka, čo chce od štátu odškodné, lebo jej syn dostal po očkovaní cukrovku, chce robiť v prvom rade antiočkovaciu kampaň? To sú proste ľudia, ktorým ochoreli deti a oni sú z toho nešťastní, aj keď každé k tomu ochoreniu prišlo inak.
A čo sa týka tej zvýšenej chorobnosti a očkovania. Neviem to posúdiť, nie som lekár, nerobím štúdie. Neviem, ako často by boli moje deti choré, keby neboli očkované. Ale podľa mňa aj toto závisí od rôznych okolností, nielen od očkovania. Som za individuálny prístup k očkovaniu, ale nepáči sa mi, ako odporcovia očkovania za všetko vinia práve očkovanie... Už mi to pripadá, že za to , že ma bolí žlčník, nemôže mastná kačica, ktorej som sa napratal, ale vakcína, čo mi včera dali. 😒 Podľa mňa je pravda niekde uprostred.

tin007
31. mar 2010

maja22
pamatam si, minuly rok (maly mal cca 2-3 mesiace) som sa vo februari dr. pytala na ockovanie proti pneumokokom. vzhladom na to, ze sa drobec narodil este v r. 2008, tak pre neho neboli pneumokoky povinne. dr. mi dala brozurku, ktora bola skoro cela o pripade chlapceka z vychodu sr, ktory dostal pneumokokovu infekciu a museli mu amputovat tusim ruku a nohy (alebo tak nejako, proste hrozne!).
ide o to, ze cely material, ktory mal primarne dr. informovat o pneumokokovych infekciach bol iba o tomto jedinom pripade (a zjavne velmi nespecifickom, pretoze tiez bolo v tom materialy uvedene, ze lekari nevedeli, s cim maju docinenia, ze choroba postupovala velmi rychlo...) a cely bol napisany v tom duchu, ze treba za kazdu cenu ockovat, lebo tie deti, ktore ochoreju dopadnu ako ten chlapcek (asi je to to iste dieta, ktore je tu uz spominane).

mimochodom, pre tvoju informaciu, v cr doslo pod tlakom medializacie pripadu dietata, ktore ohluchlo (neviem ci uplne, alebo ciastocne) k tomu, ze pneumokoky su odporucane ockovanie a plne hradene poistovnami a az nasledne sa zistilo, ze rodicia toho dietata zobrali peniaze za to, ze ich pripad mohla farmaceuticka firma zmedializovat. takze mne sa tu maximalne nepaci, ze rodicia sa a hlavne svoje dieta zneuzili pre to, aby pomohli presadit dalsie ockovanie.

este by som chcela reagovat na to co pises, citujem: "nepáči sa mi, ako odporcovia očkovania za všetko vinia práve očkovanie... " neviem, kto presne nieco take napisal (ze za vsetko moze ockovanie, ja urcite nie!), moj nazor je, ze deti by nemali byt pausalne tlacene (a teda aj ich rodicia) k zakrokom, ktore ich mozu poskodit a ku kazdemu dietatu by sa malo pristupovat individualne a nie "kricat" ze ked ockovaci kalendar hovori, ze treba dat davku v x. mesiaci, tak dame, lebo...

tin007
31. mar 2010

A uz pomaly koncim, no este pridam par viet: Nie som odporcom ockovania, ja som za to, aby som sa mohla slobodne rozhodnut, ci chcem ockovat ebo nie. Chcem dostat relevantne informacie a moznost volby, t.j. v praxi: Od dr. dostanem odpovede na otazky, ktore sa jej spytam a tiez pribalovy letak (samozrejme pred ockovanim alebo mi povie ako sa latka vola, nech si to najdem na internete) a ak nebude vediet odpovedat, tak povie otvorene, ze nevie. A ked sa rozhodnem, ze odporucane ockovanie odmietnem, tak nebudem pocuvat, ako ohrozujem inych a aj svoje dieta a nik mna a dieta nebude diskriminovat (napr. pri prijimani do skolky, skoly a pod). Ak nahodou ochoriem na chorobu, na ktoru bolo ockovanie odporucane, tak budem liecena rovnako ako ockovany clovek atd.

maja22
31. mar 2010

Tin007 - súhlasím s tebou skoro vo všetkom. Zle som sa vyjadrila, malo byť "niektorí" odporcovia očkovania, lebo čítam aj iné diskusie, nielen túto... Jediná vec, na ktorú mám iný názor ako ty, je ten príklad z ČR, ktorý spomínaš. Nepočula som o ňom doteraz, ale nemám za zlé rodičom, že svoj prípad zmedializovali a zobrali za to peniaze. To, že farmaceutická firma využije všetky možnosti, aby predala svoje produkty, to je obyčajný biznis, to je na inú debatu. Ale tí rodičia v tom možno nevideli nič zlé. Ich dieťaťu sa prihodila zlá vec, možno uvažovali nad tým, že prevencia zachráni pred podobným problém iné deti a ešte za svoje svedectvo dostali peniaze, lenže čo je v dnešnej dobe zadarmo, že... Takže nepáči sami postup farm. firmy, ale rodičov chápem. Inak to, čo si písala 00:03, v tom plne súhlasím, som za slobodnú voľbu, aj keď pre trochu uvažujem nad tým, čo sú pre koho relevantné informácie. Lebo nie každý rodič je rozhľadený, vzdelaný, zamýšľa sa nad dôsledkami konania, asi viete, koho tým myslím, máme aj na Slovensku dosť miest, odkiaľ sa môžu rozšíriť nepríjemné choroby hocikedy...Doktori by aj tak museli svoj výklad, informácie podať spôsobom pre matku zrozumiteľným a v konečnom dôsledku závisí práve od neho, akú cestu by si matka zvolila, očkovať či neočkovať... Lekár by mal vedieť najlepšie, čo konkrétnemu človeku osoží a čo nie a vedieť poradiť... Lenže je to ťažké, v otázke očkovania nie sú ani lekári jednotní, ako má potom rodič vedieť, čo je pre jeho dieťa najlepšie a správne sa rozhodnúť? Najjednoduchšie to majú tí, čo si myslia, že celé očkovanie je jeden veľký nezmysel a nepotrebujeme ho vôbec, tí to už asi majú vyriešené 😀 Len dúfam, že potom nebudú veľmi cestovať po svete a nezavlečú nám sem nejakú pliagu, o ktorej tu my nemáme ani potuchy 😀

maja22
31. mar 2010

Aby som za tú poslednú vetu zasa "neschytala" - áno, ja viem, nie proti všetkých pliagam sa dá zaočkovať, za to človek nemôže, že ich donesie, snáď nikto to nerobí naschvál - okrem teroristov - beriem aj ten argument, že niekomu chýba dostatok štúdií na túto tému, ok, mieeeeeeeer 😀 😀 😀

denisocka
1. apr 2010

tina,mna ale zaraža aj to,že aj napriek tomu,že matka chce byť informovana od lekára tak aj tak dostava len naštudovane info a lekár mu vštiepuje tak či tak pocit zodpovednosti za neočkovanie, a velky prinos očkovania

pamatam si,ako moja dokyna, teda maleho, reagovala na moju poznámku,že MMR nechceme .skoro skolabovala - že preboha denisa? ste normálna? šak na tie choroby sa zomiera ? ved očkovanie je najlepšia vec aka existuje ... bla bla , tak som ju zastavila,že vzhladom na poondiatu imunitu po hexe a cytomegalovirusu,ktorý nam akvitvovala / začínam uvažovať či ho nenaštartovala TBC vakcína a uplne neaktivovala hexa3 žiadam odklad oškovania. k tomu pristupila 😉 ,potom odišla do dôchodku , lekárka prišla iná a my tam zatial nechodíme, takže najbližšia poradna je až v 3r.

ale poviem pravdu, ja už mam panicky strach pred očkovaním, vidim že moj syn sa z toho sajrajtu dostal a normálne panikarim,ked si predstavím,že ho aj tak zaočkuju,trebars o pol roka a čo ak ??? čo ak sa dačo stane, no som uplne hysterická . to človek radšej nemal veci okolo očkovania ani čítať 😖

denisocka
1. apr 2010

joj a ešte,
ako sme po 3hexe mali každe 2 týždne zapalene hrdlo , CRP v poriadku a 40 horučky .... a stale to vyšlo na víkend a každy druhy víkend ATB. asi po 3 ATB sme sa dostali na pohotovosť k Primarovi, joj ten ma spucoval,že som tam plakala. mali sme zapal str.ucha , ale podla ORL dokyny nebolo potrebne ATB -ale kazala prisť na kontrolu, Primár sa rozčuli,či hadam on nevie liečiť zapaly str.ucha - bum ATB najsilnejšie ake su,najširokospektrálnejšie .... a prišla otázka - je zaočkovaný proti pneumokokom? a ja že nie ! a on na mna - vidite ! to vy ste na vine,keby toto mal, tak tu teraz nelietate po nociach,preboha - čo to to je za rozum nedať očkovať ked už je taka možnosť dať Prevenar zadarmo ???? nrmálne som tam stala jak obarená a vravím.že my nespadame do skupiny Zadarmo,že sme ročník 2007 . a on nato - šak mate na to diagnozy !!!! nijaka imunita, stale chorí - okamžite v pondelok vybaviť prevear a par dni po dobrati ATB zaočkovať !!!!!!! no samozrejme,v pondelok som už prevenar mala,ale miesto chladničky som ho mala na poličke a ked trebalo očkovať tak som zistila,že 10dni je mimo chladničky. tak ešte taka sprostá som bola,že som bola pýtať druhy recept na novy prevenar,že aspon jednu davku nech dostaneme ..... nou koment.... a potom po zaočkovaní som si už darmo buchala hlavu o poličku,kde som mala nepoužitelný pevenar 🤐 ked mali bol zaočkovaný

potom nas z brindy dostal vit C 😉 a odvtedy, nebudem sa chváliť bo to zakríknem .... odvtedy už prešiel ROK a mali sme 1x ATB na hnisavu angínu,aj ked som s tým nesuhlasila,ale...no .... išli mu 4 stoličky naraz a pri štvrtej už mal angínu , okrem toho sme boli par krat zasoplený a ukýchaný,toť vsio za rok .