Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
30. jún 2010

@vodicka75 " Lin18, toto je skutocne do oci bijuci Blud:
"Časté sú aj diskusie o bezpečnosti vakcín. ...Ich bezpečnosť a možný výskyt nežiaducich účinkov sú veľmi pozorne sledované." "

Plne súhlasím, naozaj neviem o žiadnom pediatrovi, ktorý by nahlásil nežiadúce účinky ďalej. Možno im za to berú body, alebo sú presvedčení, že to nemá súvis. Kamarátka sa domáhala nahlásenia, keď jej 3-mesačný synček dostal po Prevenare zápal pľúc, ale nestalo sa. Hoci na pľúcnom im potom neodporučili pokračovať v očkovaní prevenarom. Povedzte mi, kde by asi tak mohlo také malé dieťa dostať normálnou cestou zápal pľúc? Však s ním ani nikde nechodili. Rovnako naša pediatrička našu reakciu nehlásila, ja som na tom netrvala, lebo sme sa dohodli inak a v tom prípade by museli malú preverovať, pozorovať a neviem čo a v nemocnici by sme isto chytili ešte niečo horšie. Naozaj neviem ani o jedinom prípade hlásenia, poznám deti, čo mali febrilné kŕče a 40 horúčky, matky to spomenuli doktorovi a aj tak nič nehlásili, vraj preto, že v príbalovom letáku je to predsa uvedené ako možná reakcia, nie veľmi častá. Tak ako do riti (s prepáčením) môžu uviesť správne percento nežiadúcich účinkov, keď to nikto nehlási? A už vôbec nesleduje, chcela by som vedieť, či vlastne aspoň pediatri majú naštudované tie príbalové letáky, aby vedeli, čo do detí pichajú, keď rodičom ich už nedávajú. Každý pediater by mal vyspovedať rodiča po pichnutí vakcíny do detailu, aké boli reakcie, správanie dieťaťa a mesačne to vyhodnocovať. Ale - práca navyše, všakže.

S tou rubeolou úplný súhlas, nerozumiem, ako by mohla tehotná žena bez protilátok sa nakaziť rubeolou, keby dievčatá mali skríning, napr, v 13 rokoch na preventívnej prehliadke (predpokladajme, že dovtedy sexuálne nežijú, teda aspoň väčšina) by sa im zistili protilátky a zaočkovali by sa len tie, ktoré ich nemajú. Odhliadnuc od uchránenia dieťaťa od vakcíny kultivovanej na potratenom ľudskom plode (ak sa nemýlim, je to práve rubeola) by to podľa mňa bola aj úspora financií, však štatistiky z Nemecka hovorili o vysokom percente protilátok pred začiatkom očkovania, lebo u mnohých prebieha infekcia skryte. Myslím, že v tomto prípade sa kľudne môžeme porovnať s nemeckými štatistikami

blovitc120
30. jún 2010

@oscarka3 a práve to je to, generácia našich mám mala umožnené prekonať tie bežné detské choroby a keďže naše mamy nás porodili, neumreli na ne (hlúpo povedané) a zabezpečili si trvalú imunitu, čo je u vakcín dosť pochybné. Takže ako učiteľka v MŠ mohla tie deti aj ošetrovať a nič sa jej nestalo. Však osýpky sa očkujú myslím od 1969, takže teraz tie "deti" majú cca 41 rokov. Bolo by veľmi zaujímavé zmerať tým prvým očkovaným hladinu protilátok dnes.

manof
30. jún 2010

@lin18 ".ale rizika onemocnění bez očkování jsou prostě daleko vyšší."

Čo je tvoja nikdy nijak nedokázaná dogma, navyše to vyhodnotenie je silne závislé od príslušnosti k určitej sociálnej skupine, od prostredia, v ktorom sa pohybuješ, od štátu v ktorom žiješ...

Takže takto postavené paušálne tvrdenie môžem smelo prehlásiť za lživé.

manof
30. jún 2010

@lott
"Ockovani opravdu muze byt provedeno i proti vuli rodicu, jestli muzi v cernem, to nevim Ale v praxi se tohle asi nedeje, ani ty pokuty se moc nedavaji"

No tak ja napr. som tú pokutu dostal. V max. možnej výške. Ale odvolal som sa proti nej.

manof
30. jún 2010

@lin18 Výstižné shrnutí, ne?

Ale kdeže... Dluholucký by už mal ísť na dôchodok, lebo trepe čoraz väčšie nezmysly. V Nemecku či Švajčiarsku v porovnaní s nami "poľavili" a nič sa nedeje. Je to len hlúpe vzbudzovanie atmosféry strachu založené na nepravdivých predpokladoch, ktoré odporujú overiteľným faktom.

A zaočkovanosť v Nemecku či Švajčiarsku nie je tak vysoká ako na Slovensku, ale stále je rozhodne vyššia než 50%.

lott
30. jún 2010

@manof : tak to je asi v SR prisnejsi, mam v okoli par rodin, kde neockuji a zatim jsou bez pokuty, spis se jim to na hygiene snazili vysvetlit a domluvit jim.......ale oni zrovna rikali, ze by to klidne zaplatili, nejsou na tom financne nijak zle

tin007
30. jún 2010

ahojte, prihadzujem link nie priamo o ockovani, ale o praktikach farmaceutickej firmy http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/... a chyba mi grcajuci smajlik 😔

manof
30. jún 2010

@oscarka3
"raz tu jedna mamička spomínala,že jej mama nebola nikdy očkovaná a robila v materskej škole, takže prichádzala bežne do styku s chorými deťmi,aj keď bola tehotná a nič sa nestalo"

No to sa dá vysvetliť tak, že
1. keď bola tehotná, žiadne dieťa v škôlke nemalo ružienku
2. ak aj malo ružienku, nenakazila sa
3. ak sa aj nakazila, neuškodilo to jej ani jej bábu. Ono to je len s určitou pravdepodobnosťou, nie každá tehotná, čo ochorie na ružienku, z toho potratí resp. nie každej nakazenej sa poškodí telo bábätka, čo nosí pod srdcom.
4. prekonala ružienku prirodzeným spôsobom v detstve a bola v suchu.

manof
30. jún 2010

@tin007
"prihadzujem link nie priamo o ockovani, ale o praktikach farmaceutickej firmy http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/...... a chyba mi grcajuci smajlik"

A to je názorná ukážka toho, čo sa môže stať v Afrike, keď tam Bill Gates & Big Pharma pošlú nové (rozumej: neotestované) vakcíny: http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ekonomicka-kr...
a nechajú si testovanie zaplatiť celým svetom používajúcim internet:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/who-chce-zdan...
lebo šéfke debilizačnej kampane WHO ohľadom prasacej chrípky sa internet nepáči:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/internet-zhor...
pretože ľudia si na internete slobodne vymieňajú informácie a to sa debilizačnému výboru WHO vôbec nehodí do kariet.

No a africké deti budú trpieť ďalej, ale Big Pharma & Bill Gates sa budú chváliť, ako sa zvýšila zaočkovanosť, čo tam potom, že najhoršou a najrozšírenejšou africkou "chorobou" je podvýživa...

Ja viem, nie som politicky korektný, ale zdá sa mi to byť veľmi pravdepodobný scenár.

monnaa
30. jún 2010

@manof @tin007 - oneskorene, ale predsa ..vám ďakujem za odpovede ohľadom toho Infanrixu, tin- aj za ten skvelý link.

Manof, píšeš, že odstup medzi 2. a 3. dávkou Infanrixu je maxim. 6 mesiacov, nemyslel si náhodou minimálne? tak sa to totiž píše v odporúčaní v príbalovom letáku, tu je citácia:

"Aplikácia booster dávky:
Po vakcinácii 2 dávkami (napr. 3,5 mesiacov) Infanrix hexa sa booster dávka musí aplikovať najmenej
po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie, najlepšie vo veku medzi 11 a 13 mesiacmi.
Po vakcinácii 3 dávkami (napr. 2,3,4 mesiace; 3,4,5 mesiacov; 2,4,6 mesiacov) Infanrix hexa sa
booster dávka musí aplikovať najmenej po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie
a najlepšie vo veku pred 18 mesiacmi. "

Ako si sa dostal k tej novej vyhláške MZ, nedá sa mi to vygoogliť, vďaka.
Aplikácia booster dávky sa má zakladať na oficiálnych

manof
30. jún 2010

Kampaň za etické vakcíny v Poľsku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/eticke-vakciny/

Príslušná (poľská) petícia:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/spolocny-prot...

manof
30. jún 2010

@monnaa
Na odstup medzi 2. a 3. ale i medzi 1. a 2. dávkou Infanrix Hexa je minimum 1 mesiac. Takže nie, minimum som na mysli nemal. A ako som už písal, ideálny rozostup je nekonečne dlho. 🙂

Novela vyhlášky je zrejme príliš čerstvá na vygooglenie. 🙂
Každopádne nájdeš ju v právnickom okienku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/pravo
konkrétne tu:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vysla-vyhlask...

No a ak chceš vedieť, ako som sa k tomu dopátral ja, tak: docvaklo mi to, že novela musela už vyjsť, keď vyšla v TASR správa o zmenách v očkovacom kalendári, kde sa nehovorí, že sa plánujú a je to v legislatívnom procese, ale už sa o tom písalo ako o hotovej veci. Tak som si otvoril stránku Zbierky zákonov http://zbierka.sk a hľadal som, čo najnovšie vyšlo v Zbierke zákonov a po pár klikoch som našiel Vyhlášku MZ SR č. 273/2010 Z.z., ktorá mení Vyhlášku MZ SR č. 585/2008 Z.z.

Toľko k mojej "investigatívnej" žurnalistike. 🙂

adriana7
30. jún 2010

@lin18
ja som doteraz len čítala, ale teraz píšem...
k veci, emócie ma neberú...
Dcéra je štvrtáčka, tretiaci a štvrtáci boli tento rok preočkovávaní trojvakcínou osýpky, mumps, rubeola...
- po očkovaní do cca mesiaca ochorelo 5-10 detí z každej triedy na osýpky alebo ovčie kiahne
- po prekonaní ochorenia mali mesiac - dva zdurené lymfatické uzliny, bolu unavené, apatické, nevládali cvičiť
- nietorým deťom očkovanie škaredo hnisalo (malá mi hovorila, že jej spolužiačka mala hnisavé ložisko veľkosti dvojeurovky, ostala jej tam diera, keď sa prezliekali na TV, dievčatá sa "zabávali" na tom, ako jej vidia hýbajúci sa sval...
- očkované deti mali vážne brušné problémy, hnačky, vracanie, vraj "brušná chrípka"

naše decká odolávali, dcéru som preočkovať nedala...

mňa len zaráža, ako tí super zodpovední MUDr. vždy povedia "súvislosť s očkovaním sa nepotvrdila"
myslíte si, že niekto skúmal konkrétne tieto deti a súvis s očkovaním? Niektoré, aby ich záťaže na organizmus nebolo dosť, "vyfásli" k následným reakciám aj antibiotiká...

myslím si, a to vychádzam z naozaj vlastnej skúsenosti, že detským lekárom vo väčšime prípadov na zdraví detí až tak nezáleží.. mne napr. nikdy nikto nedal čítať príbalový leták k vakcíne, info slovne žiadne, keď som sa rozhodla odložiť termín, napr. kôli viróze, lekárka bola dosť nervózna, že ona to už kúpila, má v chladničke, expirácia je vtedy a vtedy..čiže zas len prachy, poisťovňa, čiarka, body za výkon...
nie argument typu zaočkujme, bojím sa, aby neochorela...

tean
30. jún 2010

@adriana7
tvoja skusenost je typicka a je mi z toho zle.
Je neuveritelne ako sa plynuca zarucna doba vakciny ulozenej v chladnicke povysuje nad zdravie dietata.
A toto su dnesni lekari. Ako hovorim celu dobu, 99% lekarov nema dostatok informacii o vakcinach a denno denne riskuju zivoty deti.
Od toho su tu zodpovedni rodicia, ktori si to nastuduju a musia substituovat nedokonalost tohto tupeho systemu.
A tymto "odbornikom" mame doverovat ☹

adriana7
30. jún 2010

@tean
naša malá nám takmer umrela... denne ďakujem bohu, že je s nami, tým vás ale nechcem zaťažovať, len viem pochopiť maminku milenky, je to hrozné...
reakcia lekárov, podobná lin, liečiť to nevieme, ale čakáte ďalšie, upnite sa naň...
aj keby som mala 20 detí, každá strata strašne bolí a neprebolí
malú sme liečili surovou stravou - lekári len čumeli...
ale ich reakcia, keď sme "vyjavili", čím sme ju kŕmili:
- neje mäso? hrúza, riskujete, nebude mať svalovú hmotu, proteíny, bla, bla
- nepije pasterizované mlieko? preboha, kde bude jej vápnik...

ani jeden s tých lekárov neštudoval na medine výživu, mám 2 spolužiačky a viem, že strava sa tam učí až na poslednom mieste, možno aj marxizmus - leninizmus bol dôležitejší

to sme fakt taký stupídny národ, že si myslíme, že lekár má právo sa vyjadrovať pomaly aj k jadrovej fyzike?

tean
30. jún 2010

@cora73
"v tej velmi zaujimavej knihe od dr.Mendelsohna pise,ze teploty by sa vobec zrazat nemali-samozrejme,okrem pripadov,ktorym sa teplota ma zrazat,ako napr moj starsi syn-ktory trpi na febrilne krce.."
Ohladom nedoporuceneho zrazania teploty sa tam pise o pripadoch, kedy telo bojuje s beznym protivnikom (virusy, bakterie).
Ked das pacientovi do tela vakcinu s jej nadhernym obsahom, nikto netusi co je spustacom tejto teploty a ci obranny mechanizmus zafunguje spravne. Ako pise dr. Mendelsohn, za urcitych okolnosti (napr. uzeh) dokaze telo zvysit svoju teplotu nad 40.5 Celzia a tym ohrozit samotny mozog. V tychto pripadoch treba strazit teplotu.
Po vakcinacii by som bol teda opatrny a neveril by som telu, ze neprekroci tuto nebezpecnu hranicu. Vakciny su svina vec.

manof
30. jún 2010

Infanrix Hexa obsahuje ortuť, aj keď výrobca tvrdí, že neobsahuje:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/australska-st...

cora73
1. júl 2010

nechcela som tu vypisovat stupnice,samozrejme,ze cez 38,5-39 sa ma teplota riesit..narazala som na "zvysenu" teplotu po ockovani,ktoru ako jedinu lekari spominaju po ockovani s tym,aby sa hned zrazala...sama poznam mamicky,ktore davaju antipyretika pri 37,2 ... ☹

erikasadek
1. júl 2010

@cora73 ja nezrazam pod 39°C vobec 😉 nad 39°C uz zacinam pomaly ale to zalezi ako znasa;. 😉 moji znasaju dobre papaju, hraju sa vysmiate kao leco.. len horuca hlava ich prezradi.. 😀

tean
1. júl 2010

@manof
ja som si nechal spravit chemicku analyzu -dokazovu na Infanrix hexa.
Poslal som to do labaku a z vysledku si urob nazor sam:
- pri mernej jednotke "mikrogram na liter" nebola potvrdena pritomnost ortute. Ako mi vsak potvrdili vo viacerych labakoch, ak by chceli skumat pritomnost ortute do nizsich koncentracii, bolo by potrebne im dodat asi 10-15 vakcin. Cele ma to stalo cca 80,-EUR (2400.-Sk), ak by som chcel podrobnejsiu analyzu na pritomnost ortute, stalo by ma to cca 1000.-EUR (25-30 tisic Sk)
- predtym nez isli robit dokazovaciu skusku chceli vediet co je to za svinstvo a ci im nehrozi nejake zdravotne riziko.
Tak som im cestne priznal, ze sa jedna o hexa vakcinu. V zapati na to nasledovala otazka, ze ci som distributor tejto vakciny na slovensko 🙂 .... teraz ked tak nad tym premyslam, tak ma to vlastne uraza 🙂

Takze tolko k mojim zisteniam. Podla mojich informacii by hexa nemala obsahovat ortut od roku 2007-2008 ale kedze nikomu neverim, chcel som to mat cierne na bielom (aspon do urcitej koncentracie).
Zbytocnych 1000,-EUR nemam, ale ked budu, tak si dam spravit dalsie - podrobnejsie testy 🙂

tean
1. júl 2010

hned prvy riadok som nejak divne napisal. Ta dokazova skuska sa tykala ortute v infanrix hexa.

zoeno.1
1. júl 2010

ahojte, k tomu zrazaniu TT chcem len napisat tolko,ze my sme pri kazdom ockovani na radu lekara,davali sirup od teploty preventivne po dobu 24hod. (á 6 hod.) po ockovani 😠 ....kde ja som vtedy dala rozum,ked som lekarom slepo doverovala 😝 aj sa mi to zdalo divne,viem kedy sa ma zrazat TT,no ale tak som si povedala,ze on to vie lepsie nie?! 😠

magdal1
1. júl 2010

http://dary-zivota.webnode.sk/products/jak-peco... toto je zaujimava kniha, pise sa v nej aj o teplote

tean
1. júl 2010

@magdal1
hej, prave o tejto knihe sme hovorili vyssie 🙂

magdal1
1. júl 2010

@tean 🙂

manof
1. júl 2010

@tean
Myslím, že bude oveľa účelnejšie investovať tie peniaze do osvetových letákov alebo na vydanie nejakej menšej šikovnej knižky či brožúrky.

Je samozrejme možné, že výrobca pod tým istým názvom dodáva do Austrálie niečo iné než do Európy - možno Austráliu zásobuje iný výrobný závod než Európu a v tom druhom nevedia ortuť tak dobre odstrániť.

Každopádne ppb je v podstate 1 µg/l resp. 1 µg/kg (podľa toho, čo skúmaš), takže 10 ppb je 10 µg/l. Ide teda o úroveň mikrogramov.

Tá štúdia každopádne vyšla v januári tohto roku a vzhľadom k jej časovej nenáročnosti predpokladám, že testy neprebehli skôr než v roku 2009.

deina
2. júl 2010

@blovitc120, nejaku velmi neurcitu odpoved som dostala. 😨 😅

novy prevenar 02.07.2010, 00:32

Dobry den. V julovom cisle Mama a ja sa pise o novom Prevenare 13, ktory sa ma ockovat od jula. Pochopila som to spravne, ze aj deti uz 1x alebo 2x ockovane povodnym prevenarom (ktory je proti 7 pneumokokom), budu druhykrat alebo aj tretikrat preockovane uz novym prevenarom? Znamena to, ze proti tym piatim pneumokokom navyse bude dieta ockovane len raz? Bude napriek tomu imunne? Preco sa potom povodny prevenar ockuje az 3x?

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Imunologia získania odolnosti proti očkovaným ochoreniam je zložitá, ale jednoducho povedané, tie serotypy sa akoby "poznajú" a preto je možné v preočkovávaní pokračovať 13kou, ktorá navodí imunitu aj u detí, ktoré dostali prvé dávky 7mičky aj protidalším šiestim serotypom. Ako ste iste postrehli, počet dávok je závislý od veku, čím skôr sa začína, tým viac dávok je potrebných.

martinba
2. júl 2010

ta knizka od Dr. Mendelshona je perfektna, naozaj odpourucam, ja som nevedel ze je prelozena a tak som si ju objednal v originale, pise tam o medicinskych praktikach a aj ked je napisana v 80tych rokov v USA, uplne presne to sedi na dnesne zdravotnictvo v SR + su tam ryhcle prirucky na kazde detske ochorenie s ktorym sa mozete pri vychove dietata stretnut a navod ako postupovat, prva veta je skoro pri kazdom ochoreni : stay away of doctors 🙂). Neviem nic o vydavani knih, ale skoda ze vydavatelstvo neponechalo original obalku knihy je omnoho zaujimavejsia a skor uputa ako toto dieta co tam dali, posobi to na mna velmi amatersky. ale obsah je naozaj kvalitny.

magdal1
2. júl 2010

@martinba ano aj mne sa paci a da sa objednat tu

http://dary-zivota.webnode.sk/products/jak-peco...

😉