Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
30. nov 2010

@danto
Meningitída môže mať viacero príčin. Jednou z možných príčin je dokonca aj samotné očkovanie, viď tabuľku tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

Inak Dr. Martin Hirte píše v knihe "Očkování - pro a proti" (viď: http://www.dary-zivota.sk/products/ockovani-pro... ) na str. 164 a 165:

"Od množství dalších hemofilových kmenů se bakterie Hib odlišuje buněčným pouzdrem, které ji obklopuje. Toto pouzdro nedokáže ještě nezralý imunitní systém malých dětí správně rozpoznat a tělo proti němu tudíž nedokáže dostatečně a rychle zasáhnout. Hib může kvůli tomu vyvolat u malých dětí velmi těžké onemocnění."
...
"90 procent případů hemofilové infekce se objeví u dětí mladších 5 let, přičemž až 60 procent z toho během prvního roku života, a to nejvíce v šestém až sedmém měsíci věku. Švédští vědci zjistili výraz­ně nižší riziko onemocnění Hib u kojených dětí - riziko Hib snižuje již pouhý jeden týden výlučného kojení (Silfverdal 1997). Tento efekt přetrvává po ukončení kojení až do školního věku. Autoři proto do­poručují propagaci kojení obzvláště v zemích, kde z finančních dů­
vodů není možné plošné očkování. Známé je zvýšené riziko onemocnění Hib u dětí, které navštěvují jesle - přibližně 50 procent nemocných dětí patřilo podle americké studie právě do této skupiny (Cochi 1986)."
...
"Zdá se, že u předčasně narozených dětí je riziko onemocnění hemo­filovou nákazou zvýšené (Ward 1994).
Pokud se v domácnosti vyskytne těžký případ hemofilové infekce a zároveň se v ní nachází ještě jedno dítě do věku 12 měsíců případně neočkované dítě do věku 48 měsíců, doporučuje se přeléčit všechny členy domácnosti antibiotiky, a to po dobu 4 dnů. Stejná prevence by měla být dodržena v kolektivním zařízení, pokud se v něm vyskytne dva nebo víc případů onemocnění Hib během dvou měsíců a pokud se v tomto zařízení zároveň vyskytují další neočkované děti (Schmidt 1999)."

Takže jednoznačná rada: "Plne dojčiť aspoň prvý pol rok života dieťaťa, čiastočne aspoň rok."
To výrazne zníži riziko (nielen) HiB a nemá to prakticky nijaké nežiadúce účinky. Povedal by som, že oveľa lepšie riešenie než očkovanie. No a v školskom veku je riziko prakticky nulové, v 2 rokoch, pravda, ešte nejaké riziko je, ale ústavná väčšina 🙂 prípadov je pred 2. narodeninami. Navyše dám ruku do ohňa za to, že imunitný systém nezblbnutý očkovaním v prvých 2 rokoch života si s HiB poradí oveľa lepšie než imunitný systém rozhodený očkovaním pred 2. narodeninami. Tzn. pre očkovaním nedotknuté dostatočne dlho dojčené deti bude riziko HiB nad 2 roky oveľa nižšie, než pre očkované deti neočkované proti HiB. Ďalej u 2-ročného dieťaťa už možno do istej miery preventívne použiť "alternatívne" antibiotiká ako je cesnak, ktoré pravdepodobnosť nákazy HiB ešte ďalej výrazne znižujú. Ponúkajú sa aj iné antimikrobiálne prostriedky ako je napr. MMS, s ktorým síce nemám žiadne skúsenosti, ale poznám pár ľudí, čo si ho veľmi chvália.

V zásade nikdy sa však HiB nedáva ďeťom nad 5 rokov, z čoho tiež vyplýva, že školáci a škôlkári tesne pred nástupom do školy už s HiB problém nemajú.

@jonas17
Počas pátrania po zdroji pre @danto som narazil na zaujímavý výrok:
„Studie které máme, sledují očkované řádově pár týdnů, a proto ne­mohou plně dokázat, jaké komplikace může očkování spustit. Diabetes zapříčiněný očkováním se může objevit teprve po uplynutí jednoho roku, nebo i později."
Classen, J. B.: "Increased Risk of Childhood Diabetes Following Immunization Receives National Recognition", 16. 2. 1998

manof
30. nov 2010

@maxii
To je nenormálne, ako si tí naši epidemiológovia nechávajú za peniaze farmaceutických firiem vymývať mozgy na rôznych kongresoch a vakcinačných dňoch, a vôbec im netrkne, že by ich mohol niekto balamutiť.

manof
30. nov 2010

@abbey1
Prednáškovú časť sa snažím vtesnať do 45 minút. Diskusia je dlhá podľa toho, akú výdrž majú diskutujúci. Ja znesiem veľa. Väčšinou sa postupne po cca 1,5 hodine od začiatku začnú ľudia pomaličky vytrácať. Pár skalných občas vydrží až 3 hodiny. Obsah prednášky približne tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-ne...
Otázky prítomných môžu byť úplne ľubovoľné k téme očkovania.
Prípadný moderátor diskusie poteší, ak by mali prítomní sklony sa prekrikovať, čo sa stáva, obzvlášť v prípade, že počet prítomných je nad 20.
Sparring partner v podobe pro-očkovacieho lekára či lekárky nie je vôbec na závadu, skôr naopak.

Mne v zásade na počte prítomných až tak veľmi nezáleží (menej je niekedy viac), potrebujem len preplatiť cestu, čo s počtom prítomných môže a nemusí súvisieť (v prípade štedrého sponzora).

Oznam v miestnom týždenníku je skvelý nápad.

manof
30. nov 2010

@abbey1

Aká nová vakcína proti TBC, prosím Ťa?
Však sa používa tá istá (BCG Vaccine SSI) od roku 2005.
To už akože pred 5 rokmi bola známa tá nová vlna tuberkulózy, ktorou nás tu strašia? Vývoj vakcíny mimo pandémie trvá najmenej rok, takže vlastne najmenej 6 rokov to už musia poznať, čo to je za superšpeciálny kmeň TBC, aby proti tomu mohli urobiť vakcínu. Asi veštili z krištáľovej gule, keď vedeli, aká bude v roku 2010 nová vlna TBC.

Nehovoriac o tom, že ani serióznejší epidemiológovia sa už netvária, že by BCG vakcína chránila proti ochoreniu na TBC, ale tvrdia, že len znižuje výskyt komplikácií TBC: Tzn. šíreniu choroby to v zásade nijak významne nebráni (ak vôbec nejako). Takže čo akože človek získa tým, že sa dá proti TBC zaočkovať?

Obzvlášť vtipné to je vo svetle nedávneho zrušenia plošného očkovania proti TBC v Česku.

A to som ešte nespomenul, že nakaziť sa TBC vôbec nie jednoduché. Zhruba 50% pravdepodobnosť nákazy sa udáva pre bývanie alebo prácu spolu s niekým s rozvinutou TBC
a) počas 6 mesiacov 8 hodín denne
b) počas 2 mesiacov 24 hodín denne
tzn. 2 človeko-mesiace čistého času. A to je len 50% šanca nákazy. Viď:
http://www.wrongdiagnosis.com/t/tuberculosis/co...

Čo myslíš, aká je pravdepodobnosť, že sa nakazíš počas povedzme 20 min. cesty MHD?"
Angličan by povedal: "Pretty close to zero."

No a minulý rok ochorelo na Slovensku na TBC 13 detí, z toho 9 rómskych. Tie zvyšné tuším nemali k tým rómskym životnou úrovňou veľmi ďaleko. Živnou pôdou TBC sú veľmi biedne životné podmienky - špina, podvýživa, chlad, vlhko v byte, priveľa ľudí natlačených pod jednu strechu, ... V tomto ohľade je Ukrajina (odkiaľ by tá nová vlna údajne mala prísť) odborníkom, a ak ju niekedy vezmú do EÚ, bude to jednoznačne najchudobnejšia krajina EÚ. Ledaže by zobrali aj Albánsko.

jonas17
1. dec 2010

@manof super, toto som chcela vedieť! lebo moja dr. mi stále tvrdí, že ako to môže byť z očkovania, ked on bol očkovaný na 13 rokov a dostal cukrovku dva mesiace pred 15.dík, toto jej poviem.

abbey1
1. dec 2010

@manof To s Tbc má vraj Dr z National geografic a preto je vraj dobré TBC očkovať.jasne že nevedela čím odôvodniť,že ho v Čechách zrušili a že celkovo je očkovanie dobrovoľné napr vo Švajčiarsku,ktoré ja považujem za vyspelú krajinu s inteligentnými dr.A ak vraj chcem čakať kým sa jej vyvinie imunitný systém,musím počakať do 6 rokov.na čo som jej odpovedala,že s tým čakaním problém nemám.Keď argumentovala,že tieto nové látky už majú vylepšené zloženie a nežiadúce účinky sa radikálne znížili,pripomenula som jej ako mi pred 13rokmi tvrdila to isté o vtedajších vakcínach.Čo mohla odpovedať!?

denisocka
1. dec 2010

@abbey1 super si jej povedala

manof
1. dec 2010

@abbey1
Nakoľko viem, tak National Geographic je časopis (a tuším aj TV program, ale tým si nie som istý, lebo TV už 15 rokov nepozerám), ktorý sa venuje v prvom rade zemepisu. Rozhodne to nie je odborný lekársky časopis. To by som už potom mohol povedzme ja lekárke citovať ako argument "odborný lekársky článok" z Nového času alebo "odbornú lekársku reláciu" z Markízy.
🙂 😀 😀 😀

Inak predpokladám, že ten časopis (či TV) tiež žije asi z reklamy, nie? Samozrejme, vrátane skrytej reklamy, ktorej je neraz viac než tej otvorenej. Viď: http://www.blisty.cz/2009/8/31/art48665.html
Myslím, že mediálna bublina okolo prasacej chrípky tiež nebola úplne zadarmo z hľadiska médií, tzn. že na nej výborne zarobili aj médiá, nielen výrobcovia vakcín. Takéto zištné pohnútky by som videl aj v strašení novým druhom TBC či tým pred pár mesiacmi spomínaným SuperBacilom, po ktorom sa nejak zľahla zem. Asi nie je až tak super, ako sa pôvodne zdal byť.

Teda naozaj som nepochopil, ako mohli pred najmenej 6 rokmi v firme SSI vedieť, aký kmeň TBC spôsobí dnes novú vlnu epidémií. Ledaže by tie epidémie oni sami vyvolali, čo sa nedá vylúčiť. Odhliadnuc od toho, že TBC nie a nie preskočiť z chudobných krajín do bohatších (a v tých bohatších sa drží len medzi najchudobnejšími vrstvami). Hmmm...

A s tým "pred 13 rokmi tvrdila to isté o vtedajších vakcínach", to naozaj nemá chybu. 🙂

Myslím, že tvrdenie "nové očkovacie látky už majú vylepšené zloženie a nežiadúce účinky sa radikálne znížili" by sme mali zaradiť na zoznam obľúbených mýtov o očkovaní.
🙂

manof
1. dec 2010

@jonas17
Vtipné je, že to vyšlo pred vyše 12 rokmi, čo už je podľa mňa naozaj dosť dlhý čas na to, aby sa povedomie o tom dostalo aj k slovenským detským lekárom a diabetológom.

Ešte adresa toho článku:
http://vaccines.net/newpage15.htm

Autor je MUDr. internista. Vlastní firmu "Classen Immunotherapies" zaoberajúcu sa imunológiou. A je (spolu)autorom niekoľkých štúdií o nežiadúcich účinkoch očkovania.

maroli
1. dec 2010

@abbey1 To akoze ti parchanti vymysleli novu vakcinu a az potom vymyslia nove tbc? 😠

maroli
1. dec 2010

az teraz som si vsimla,ze tu pribudla cela nova strana 😅

manof
1. dec 2010

@maroli
To netvrdím, ale je to jeden z možných scenárov.

Pri prasacej chrípke si Baxter údajne dal licencovať postup na výrobu vakcíny niekoľko mesiacov pred prvým odhaleným prípadom prasacej chrípky. Nie som si úplne istý tým, či to je pravda, ale to, že prasacia chrípka bola údajne kombináciou prasacieho, vtáčieho a ľudského vírusu znie prinajmenšom podivne (ako genetické inžinierstvo, nie ako produkt prírody). V rámci genetického inžinierstva sa robia všakovaké kúsky, napr. firma Monsanto vyrába také semená kukurice, ktoré vyrábajú kukuricu obsahujúcu insekticíd, takže keď sa do nej nejaký hmyz zahryzne, je za pár sekúnd po ňom. Alebo vyrába zároveň herbicíd (proti burine) a zároveň rastliny geneticky modifikované, aby boli odolné voči tomuto herbicídu (na rozdiel od bežnej buriny). Volá sa to RoundUp: http://en.wikipedia.org/wiki/Roundup_(herbicide)

Keď je toto možné a plošne sa to využíva už pomaly 40 rokov, nevidím nijaký technický problém v tom, že sa vo firme vyrábajúcej vakcíny "pohrajú" s baktériou tuberkulózy a geneticky ju upravia tak, aby bola odolná voči všetkým možným antibiotikám, okrem jediného, ktoré si dala patentovať práve táto "hravá" firma, a zanedlho ho uvedie na trh, keď bude panika už dostatočne veľká na to, aby sa to oplatilo. Myslím, že po obdobný príklad nemusíme chodiť hlboko do minulosti...

jonas17
1. dec 2010

@manof mne toto pripadá ako sci fi.o tých vírusoch a vakcínach. 😕 😕 😕 to prečo toto dakto dopustí! ja ked som mala obchod a prišla hygiena, tak som sa teda obracala.nedajbože, našli v chladničke výrobky z mäsa s výrobkami mliečnými a bola pokuta. a toto , ked sa fakt robí...

pifina
1. dec 2010

@jonas17 to vies, teba ako sukromnika hygiena mohla polozit ... farmafirmy si mozu uplatit vsetkych hygienikov bez mihnutia oka 😒

jonas17
1. dec 2010

@pifina ved toto ma štve! že na nás si trúfli, aj ked ako malý chudobný podnikateľ, som si nemohla dovoliť 4 chladničky,raz prišiel Mudr. H., a našiel mi takú blbosť, ja už si nespomínam čo, pýtal pokutu 800 korún, asi som nemala plášť na sebe, ja som mala tržbu asi 500, aj s drobnými, akurát sme riešili, ako nám ten obchod nejde a normálne mi vyšli slzy, od zúfalstva, že nemám poplatené faktúry a tento pýta pokutu, jasné, mala som ten plášť mať na sebe.No a bol taký milý, že povedal, dobre, stačí 500!
a tie veľké farmac.firmy , aj ked ľudí zabijú, deti ochorejú, aj tak sa im nič nestane.a spokojne určite spávajú.
dnes som čítala v Zdraví, aké máme obezne detí, že ich dobiehajú starecké choroby, medziiným aj cukrovka, že sa deti nehýbu a tak.ja potom fakt nechápem, kde tú cukrovku nabral môj syn.ved on im do tých tabuliek vôbec nepasuje.športuje, obezny nie je, ani nikdy nebol, bývame v dome, pri lese, celé dni je vonku na vzduchu...

pifina
1. dec 2010

@jonas17 to mas vsade tak, aj policajti daju pokutu skor niekomu na skodovke, ako velkym zvieratam na audinach 😝 je to cele chore v tej nasej spolocnosti 😝

abbey1
1. dec 2010

Len tlmočím slová Dr.Citovala časopis NG.A na možné nové epidémie ma tiež nedostala,keďže som použila argument,že už tu za posledné roky boli vtáčia,prasacia a ešte neviem aké chrípky+Sars.A mám pocit a myslím,že neklamný,že ľudia bohužiaľ zomierajú na tieto podivné epidémie aj vinou lekárov,ktorí podceňujú rôzne prejavy onemocnenia.Aspoň s tým som sa stretla naposledy pri jednom úmrtí na poslednú prasaciu chrípku,keď známeho niekoľko dní presviedčali,že mu vlastne nič nie je.

abbey1
1. dec 2010

@jonas17 Pozri tie pekné zelené salámy vo veľkých nákupných reťazcoch a ešte keď vidím ľudí ako to tam kupujú... 😝

maroli
1. dec 2010

Uvidite,na kazdeho raz pride!Vsetko to zlo im bude zratane!!
Ja stale cakam,kedy sa objavi nejaka nova zaujimava chripka.Uz tu bolo zabijanie krav,sliepok a prasiat,tak teraz su na rade ovce?Alebo zajace?..hm...taka zajacia chripka 😉

jonas17
1. dec 2010

teraz som zachytila v správach, ži si budeme priplácať za vakcíny na budúci rok , ale nepočula som začiatok

lucula73
1. dec 2010

ahojte
mne sa dnes dostal do rúk ten piatkový NČ... no šukl vraj každú šaržu pred spustením do obehu kontroluje a garantuje jej bezpečnosť 😠 .....to tvrdí hlavný hygienik.........a druhý autor článku z firmy Barnys...tvrdí úplný opak,hlavne o tom hliníku....tak si vyber 😝

manof
1. dec 2010

To by som naozaj rád videl, ako kontrolujú bezpečnosť šarže. To tam akože majú pár cvičných batoliat, ktorým to švihnú a čakajú, čo sa stane? Ako inak chcú skontrolovať bezpečnosť tej vakcíny? Úplným chemickým rozborom? To asi nie, lebo nakoľko viem, tak nič také sa nerobí. To by sa ostatne asi fest divili, aké všetky gebuziny to obsahuje. Tak ako to kontrolujú?

To si z nás hlavný hygienik robí srandu?

manof
1. dec 2010

Riziko neurologických porúch spôsobených zložkami očkovacích látok
(výňatky z tajného stretnutia v roku 2000 na tému ortuti v očkovacích látkach - oni to už 10 rokov dobre vedia, že ortuť vo vakcínach spôsobuje autizmus a ďalšie neurologické poruchy - ozaj stojí za prečítanie)
http://www.slobodavockovani.sk/news/riziko-neur...

Ako na RÚVZ - 1. časť - OPRAVENÉ a DOPLNENĚ
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

molka
2. dec 2010

čítali ste už knihu "Nežiaduci účinok: Smrť"? Vrelo odporúčam!
Ak by som nemala známu, ktorá pracuje pre farm. spoločnosť, tak tomu snáď ani neuverím. Smutná, niekedy až nechutná pravda.

manof
2. dec 2010

@molka
Ešte ju nemám, a ani sa mi veľmi do toho v súčasnej situácii investovať nechce. Ale keby mi ju niekto požičal, tak si ju prečítam. Mám len PDF v angličtine. Ale knihy radšej čítam v tlačenej forme než na počítači.

tin007
2. dec 2010

@molka ked docitam hirteho, tak si virapena kupim, zatial nestiham

tean
3. dec 2010

@sorciera24
vyborny clanok. Krasne napisane. Ale na slovenske pomery priam neuskutocnitelne v najblizsich 10 rokoch 😒

arki996
3. dec 2010

@manof, ahojte, dlho som tu nebola, zacalo mi skuskove obdobie, takze nestihaaaam. Ale preco rusit TO, to dufam, nie, niekto spominal ze je v TO otvorene MC tam by to bolo najidealnejsie zorganizovat. Ja som sa zatial neangazovala vybavovanim, pretoze neviem potvrdit datum na 100% po novom roku, bolo by to najvhodnejsie az po silvestri dohadovat terminy. Aj ked som sa pytala, tak mi zname vraveli, ze teraz je tazko im povedat ci sa im bude dat v ten ktory termin. Takze tak, ja a niekolko mojich znamych urcite prideme, len ten datum viem potvrdit ako som spominala v novom roku. 😉

manof
4. dec 2010

@arki996
No však ak sa to nedohodne tento rok, tak až budúci. Ono ešte aj to ide urobiť, že dopoludnia v jednom meste a podvečer ten istý deň v druhom meste.