Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

oscarka3
24. feb 2011

@tabi10 , preočkovanie proti tetanu dostaneš aj so záškrtom. ja nie som preočkovaná ani si nepamätám kedy ma naposledy proti niečomu očkovali. asi v detstve, v puberte a to je už poriadne dááávno 🙂

petot
24. feb 2011

@jazminn Žltačka typu A je u detí všeobecne ľahké ochorenie, vyše 90% detí ho prekoná úplne bez príznakov (ani nevedia, že ju mali) alebo len s miernymi príznakmi podobnými chrípke. Klasický žltačkový priebeh je skôr zriedkavý. Nezanecháva žiadne trvalé následky, len doživotnú imunitu. Komplikácie hrozia skôr vo vyššom veku a u ľudí s už poškodenou pečeňou. Ak už prekonať, tak radšej v detstve.

Podľa klinických skúšok v Nemecku a Švajčiarsku, pri dávkach vitamínu C 4x 2,5g denne, hepatitída A sa skráti na 1-2 týždne (vrátane diéty). To bolo pred 50 rokmi, a nikto sa touto jednoduchou, lacnou a bezpečnou možnosťou už viac nezaoberal, nedostala sa medzi štandardné postupy a lekári o nej nevedia!

Vakcína je pestovaná na bunkách z umelo potrateného bábätka a jej nežiaduce účinky môžu byť horšie než choroba samotná. Doživotná imunita z vakcíny zatiaľ nebola dokázaná, najdlhšie štúdie trvali 10 rokov.

Ak ste dostali predvolanie, tak asi kvôli nejakému výskytu žltačky v okolí. Toto je ešte väčšia hlúposť, pretože vakcína nebráni nakazeniu 3-6 týždňov po očkovaní. Navyše nebola skúmaná bezpečnosť u ľudí, ktorí už sú nakazení.

Ak očkovať nechceš, ozvi sa na rizikaockovania.sk a dáme hlavy dokopy.

andreajakubska
24. feb 2011

Otázka do diskusie. Ktorá z chorôb proti ktorej sa povinne očkuje môže reálne ohroziť dieťa? Niektoré sa nevyskytli celé roky, na iné zas roky nik neumrel a niektoré dostaneme aj keď očkovať dáme. Tak čoho sa reálne mamičky obávajú, ktorej choroby? Lebo už ma nebavia diskusie typu "radčšej dám zaočkovať ako keby mala dostať nejakú chorobu ...."

boddez
24. feb 2011

@olifcek ahojj nie nie nemáá...ani tbc...ani žiadne...ani nebude mať... 🙂 🙂 🙂

oscarka3
24. feb 2011

@andreajakubska , mamičky by si mali naštudovať priebeh chorôb, proti ktorým sa očkuje. bežne sa o nich píše nap. Kniha o matke a dieťati. potom by sa tak tých chorôb nebáli. som z generácie, ktorá bežne prekonávala rubeolu, mumps a o žiadnych komplikáciách som nepočula 🙂 🙂

tabi10
24. feb 2011

@tin007 to neviem, či sa môžem tým nakaziť, ja neviem, čo bude zajtra, ale čítala som, že sa to prenáša nejakou baktériou, napr. pri zranení sa, pri nehode, v prírode. Ja neviem. Len mi to doktorka minule spomenula, že keď prestanem dojčiť, mala by som sa dať preočkovať.

denisocka
24. feb 2011

@oscarka3 už nieje tetan + zaškrt vakcina,či je?

tabi10
24. feb 2011

@jerrymona Ja som sa len pýtala, či je percentuálne menej tých chorôb (autizmus, cukrovka....) u nezaočkovaných detí v zahraničí ako u zaočkovaných.
My máme lekárku s takým triezvym názorom, nie je ani úplne za, ale ani úplne proti. Veľa vecí vždy vysvetlí, povie za a proti. Ešte sa jej spýtam aj na ten tetanus, aj keď je detská lekárka.
A v Rakúsku, kde žiješ je to ako? Nezaočkované deti to nemajú tie choroby? Ak by to bolo tak, tak by sa naši predstavitelia mali o tom fakt zamyslieť a zrušiť to.
V Rakúšku nie je žiadne očkovanie povinné? A ani sa ľudia nedávajú očkovať? ďakujem, asi mám moc otázok. 😉

oscarka3
24. feb 2011
denisocka
24. feb 2011

@oscarka3 viem že som sa pýtala pred polrokom,chcela som zohnat denduške a dokyna vravela,že už davno nemala,posledne kusy zaočkovala začiatkom min.roku a už viac niesu. myslim že to bolo toto,že nie čisty zaškrt,bo čisty zaskrt tu ani nebol 😒

denduska
24. feb 2011

@denisocka @oscarka3 je, ale len pre dospelych a s tiomersalom 😝 cisty zaskrt maju v Nemecku aj pre deti aj pre dospelych, obe s tiomersalom 😀 😠

denisocka
24. feb 2011

@denduska 😉 dik,to by bol dvojity atentat na dieťa

tabi10
24. feb 2011

@bambi2 joj, ako ti závidím (ale v dobrom) to tvoje myslenie, ja sa o to tiež snažím, ale realita života ma stále drží. Držím palce. 🙂

tabi10
24. feb 2011

@prsky nechcem si zastávať alkoholikov, to vôbec nie, ale je to choroba, a človek za to nemôže, a častokrát ho k pitiu donútili také okolnosti, ktoré by sme zažiť nechceli nikto. A verím tomu, že drvivá väčšina by sa dala proti alkoholizmu zaočkovať, keby niečo také existovalo. Asi ma za tento názor ukrižujete, ale je to môj názor. 😒

oscarka3
24. feb 2011

@denduska
@denisocka , veď ja som myslela pre dospelých, že u nás dávajú tetanus +záškrt dokopy

jazminn
24. feb 2011

@petot a aké sú tie dôsledky očkovania?, neviem čo mám robiť, keď si pomyslím na panický strach z injekcie, ktorý má moja dcéra tak najradšej by som išla za ňu a potom keď jej niečo hrozí..čo poviem doktorke, že odmietam?

jazminn
24. feb 2011

@petot a ešte: v našom okolí nie je žiadná žltačka, vôbec nepamätám, aby tu niekedy niekto dostal žltačku.

prsky
24. feb 2011

@tabi10 s jednym alkoholikom som velku vacsinu svojho zivota zila ... on svoj problem nevidel a pochybujem, ze by sa proti nemu dal zaockovat, keby take cosi existovalo - to je postoj k zivotu rovnako ako maju narkomani ... tak ci onak .. alkoholik ci pijan (ale aj fajciar, narkoman a spol) drogu vedome uzivaju a poznaju nasledky. ale o to tu neslo...islo o to, ze aj ked si svoj stav sposobuju sami, zdravotnu starostlivost im nikto neodoprie, takze preco by nemali dostat zdrav. starostlivost deti, za ktore rozhoduju ich rodicia?

pifina
24. feb 2011

@carmen86 ja som muza vcera zobrala na besedu, co robil @manof a bolo to rozumnejsie rozhodnutie ako x-clankov, ktore som mu davala citat 😅

desszi
24. feb 2011

@tabi10 tetanus sposobuje bakteria Clostridium tetani, ktora sa moze vyskytovat v prachu, v pode, najma takej kde sa nachadza konsky trus, kedze tato bakteria je prirodzenou sucastou traviaceho traktu koni a inych zvierat. Nebezpecny je toxin, ktory produkuje. K produkcii toxinu vsak dochadza len vtedy, ak rana nie je dostatocne zasobena kyslikom, cize je napriklad hlboka alebo pomliazdena. Pri riziku vzniku tetanu nie je jedinou cestou ockovanie, pri poraneni sa moze podat aj antitetanicky imunoglobulin a penicilin, ktore pripadny vzniknuty toxin viazu a brania mnozeniu bakterii. Ale treba ich podat vcas!

olifcek
24. feb 2011

@boddez co na to pediatricka? ku ktorej chodis? daj to IP, ked tak x;o)

tabi10
24. feb 2011

@desszi ďakujem

denduska
24. feb 2011

@tabi10 nepopieram ze niekto zacne pit lebo je v bezvychodiskovej situacii ale vacsina urcite nie.. 😒 A ja nepochopim ze niekto nema co jest ale na chlast si najde vzdy. To nie je choroba ale nezodpovednost. Liecit sa to nechce ale chlasce a chlasce. Tato luza co nam tu beha po dedine by si alkohol neodoprela za nic na svete, aj ked chodia vyrehotani v handrach, to im nevadi. Koncom mesiaca mi pride ku brane zobrat o euro. Potom dostane podporu a este v ten den to dotrepu sanitkou na prijem, nechcem sa tu vulgarne vyjadrovat ale po vykonani vsetkych potrieb, daju to dokopy a prve co urobia az sa dostanu von, idu sa ozrat. A my sa im skladame na nakladne a drahe liecby a ja si mam platit liecbu neockovaneho dietata ze ja som nezodpovedna?? co po nociach sedim nad knihami a clankami aby som nasla prenho to najlepsie riesenie? Akoze sorry... 🙄
Ti uradnici nemusia ozranov umyvat od sraciek s prepacenim ale opovazuju sa oznacit neockovanie dobre ze nie za zlocin. Hlavne ze sedia v cistuckych nazehlenych oblekoch za stolom. Nech sa radsej staraju o problemy tam kde naozaj su, lenze podat pomocnu ruku cloveku ktory nema ako za to zaplatit sa predsa v tejto dobe nenosi! (tym som nechcela na teba utocit 😉 len ma to nenormalne rozculuje)

bambi2
24. feb 2011

@tabi10 nemusis sa nicoho obavat, naozaj.. ja by som mala skor obavy zockovania!!! tam je to riziko vyssie... lekari sa snazia vzdy obalamutit kazdeho, maju z toho financny zisk. a pri tom nemaju ani sajnu o chorobach, proti ktorym odporucaju ockovat... 😅

@denduska dobre si to vystihla... 😉

barborka08
24. feb 2011

@denduska Suhlasim...

oscarka3
24. feb 2011

@tabi10 odporúčam čítať, čítať, čítať. nespoliehať sa len na to čo mi povie lekár, ale aj sama si hľadať info o chorobách, o zložení vakcín... a potom sa sama rozhodneš, čo je pre teba najlepšie

sofhia
24. feb 2011

@jerrymona ahojcek, nemam cas citat toto cele ..je tu strasne vela prispevkov trosku od temy..prosim ta nemas uceleny mail, alebo neskopirujes mi to do meilu? nechcem dat svoje dieta zaockovat... po tom reflexe urcite nie...dakujem ti

sofhia
24. feb 2011

@boddez ahojcek, no moj muz je tiez uz proti ockovaniu, a nedame malu zaockovat, prosim ta cize normalne len odmietneme a bodka? nevies mi poradit kde su zhromazdene rizika co neskor? som dakde citala tu na zaciatku ze hrozi navsteva zo socialky ci hygieny??? prebiehalo to tak aj u vas? mame pediatricku nasu znamu,tak som zvedava aka bude reakcia...ona sice tvrdi, ze sa za svoj zivot nestretla so ziadnymi komplikaciami po ockovani - ma 40 r. prax...ale prave preto...
tato debata sa tu uz ubera vselijakym smerom...aj odveci... ☹
dakujem ti

bambi2
24. feb 2011

@sofhia smiesne, to tvrdi kazdy pediater... 😅 este nikto sa nikdy nestretol za celu svoju prax s komplikaciami po ockovani... pre tychto "slepcov" je vsetko normalne, aj febrilne krce pokladaju za normalne... a nie je to podla nich ziadny vazny problem... hlavne, ze dieta zaockovane a oni maju vo vacku 6 eur za vakcinu...

sofhia
24. feb 2011

@bambi2 nemam cas to tu cele citat, je toho napisaneho strsane vela, ale prosim ta, ak mas prakticke skusenosti s odmietnutim, sem s nimi, dakujem, alebo odkazy inych web stranok, kde su zlozenia...atd... nech si to cele prejdeme... je to hrozne, ze rodicia nemaju na vyber